Länsiväyläjuoksu, 24.4.2022

17,3 km kaikki

Smart Follow

        Starttid Mellantid
17,0 km
Mål
17,3 km
 
1.   Joona Tuikka TriathlonSuomi - Team Cervélo    13:15:00   59:30 (1)  1:00:38  
2.   Jarno Piik TriathlonSuomi - Team Cervélo    13:15:00   59:33 (2)  1:00:47  
3.   Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat    13:15:00   1:00:09 (3)  1:01:16  
4.   Tuomas Mansikka Runners Club Helsinki    13:15:00   1:02:43 (4)  1:03:51  
5.   Tatu Koistinen TriathlonSuomi - Team Cervélo    13:15:00   1:05:09 (5)  1:06:29  
6.   Mikko Välilahti Hki    13:15:00   1:05:49 (6)  1:07:02  
7.   Ilmari Sirén Oulun NMKY    13:15:00   1:07:37 (7)  1:08:58  
8.   Laura Jalasto 4Speed Triathlon Team    13:15:00   1:11:26 (8)  1:12:49  
9.   Herman Widbom Kauniainen    13:15:00   1:12:17 (9)  1:13:53  
10.   Mikko Sjöberg Samba Trail Running Club    13:15:00   1:14:27 (10)  1:15:52  
11.   Jere Teutari 4 Speed Triathlon Team    13:15:00   1:14:36 (11)  1:16:07  
12.   Atte Kanerva Espoo    13:15:00   1:15:41 (12)  1:16:53  
13.   Tom Järvi Espoo    13:15:00   1:16:48 (13)  1:18:05  
14.   Kaisa Höijer     13:15:00   1:17:03 (14)  1:18:39  
15.   Jarkko Järnbäck Klaukkala    13:15:00   1:17:54 (15)  1:19:26  
16.   Reima Harju OC Puisto    13:15:00   1:18:37 (16)  1:20:00  
17.   Jp Santamäki Helsinki    13:15:00   1:18:48 (17)  1:20:26  
18.   Jussi Lahtinen     13:15:00   1:19:20 (18)  1:20:44  
19.   Anssi Kesti-Helia OSUKO    13:15:00   1:19:52 (20)  1:21:15  
20.   Emilia Vinberg Esbo    13:15:00   1:19:48 (19)  1:21:20  
21.   Mika Särkelä Espoo    13:15:00   1:20:56 (21)  1:22:43  
22.   Kim Björkman Espoo    13:15:00   1:21:18 (22)  1:22:55  
23.   Matti Merivaara Jollaksen Pomppa    13:15:00   1:21:42 (24)  1:23:10  
24.   Petri Harju APK-maratoonarit    13:15:00   1:21:38 (23)  1:23:15  
25.   Mari Selviranta     13:15:00   1:21:51 (25)  1:23:34  
26.   Markku Alén New begin - Krik    13:15:00   1:22:09 (26)  1:23:46  
27.   Jukka Antila Tapion Sulka    13:15:00   1:22:47 (27)  1:24:22  
28.   Mikko Markkula Vantaa    13:15:00   1:22:51 (28)  1:24:26  
29.   Sverre Slotte Esbo IF    13:15:00   1:23:02 (29)  1:24:36  
30.   Aki Karppinen CSC    13:15:00   1:23:04 (30)  1:24:42  
31.   Pekka Haapasaari Helsinki Triathlon    13:15:00   1:23:44 (31)  1:25:15  
32.   Hannele Timonen Espoo    13:15:00   1:23:47 (32)  1:25:19  
33.   Jaakko Henttonen Espoon Tapiot    13:15:00   1:23:58 (33)  1:25:33  
34.   Magnus Karlsson Helsinki    13:15:00   1:23:58 (33)  1:25:37  
35.   Sébastien Gontier Espoo    13:15:00   1:24:21 (35)  1:26:07  
36.   Robert Lindholm Kauniaisten kaupunki    13:15:00   1:24:34 (36)  1:26:16  
37.   Jussi Huotari AAH Ry    13:15:00   1:24:53 (37)  1:26:35  
38.   Ilmo Karila     13:15:00   1:25:00 (38)  1:26:39  
39.   Kari Hämynen Espoon seurakuntayhtymä    13:15:00   1:25:30 (39)  1:27:07  
40.   Margus Normak Betomik OY    13:15:00   1:25:41 (40)  1:27:17  
41.   Marko Nirhola Ojakkala    13:15:00   1:26:08 (43)  1:27:31  
42.   Marko Ilvonen Helsinki    13:15:00   1:25:50 (41)  1:27:34  
43.   Sanna Pusa CSC    13:15:00   1:26:08 (43)  1:27:37  
44.   Mailis Orakoski Helsinki    13:15:00   1:26:06 (42)  1:27:39  
45.   Sami Kaislasuo Silicon Labs    13:15:00   1:26:13 (45)  1:27:50  
46.   Mikko Lehtiniemi HELSINKI    13:15:00   1:26:21 (46)  1:27:56  
47.   Esko Urpilainen LahtiSport    13:15:00   1:26:44 (47)  1:28:19  
48.   Mikko Jaakonsaari Oitin Sudet    13:15:00   1:26:46 (48)  1:28:19  
49.   Vesa Lipponen Espoo    13:15:00   1:26:54 (49)  1:28:26  
50.   Marko Simonen     13:15:00   1:27:31 (51)  1:29:00  
51.   Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi    13:15:00   1:27:14 (50)  1:29:02  
52.   Lauri Hintsala Silicon Labs    13:15:00   1:27:36 (52)  1:29:22  
53.   Mikael Björkman Espoo    13:15:00   1:27:57 (53)  1:29:34  
54.   Annamari Vänskä Helsinki    13:15:00   1:28:00 (54)  1:29:43  
55.   Kai Kosonen Espoo    13:15:00   1:28:34 (55)  1:30:11  
56.   Jarmo Kokkonen Vantaa    13:15:00   1:28:34 (56)  1:30:16  
57.   Hannu Turunen     13:15:00   1:28:38 (57)  1:30:17  
58.   Kai Riikonen Sanomain kerho    13:15:00   1:28:47 (58)  1:30:23  
59.   Kevin Conley Espoo    13:15:00   1:29:50 (60)  1:31:23  
60.   Tapio Seppälä Espoo    13:15:00   1:29:38 (59)  1:31:36  
61.   Mika Sajantila     13:15:00   1:30:08 (61)  1:31:57  
62.   Olli Parviainen Espoo    13:15:00   1:30:15 (62)  1:32:00  
63.   Sampsa Somerma Espoo    13:15:00   1:30:16 (63)  1:32:01  
64.   Tuomas Peltonen     13:15:00   1:31:48 (64)  1:33:18  
65.   Tuomas Nousiainen Hissun Kissun    13:15:00   1:32:05 (65)  1:33:49  
66.   Titta Kanerva Espoo    13:15:00   1:32:08 (67)  1:33:50  
67.   Tommi Raunio Rastaalan rakettikerho    13:15:00   1:32:08 (66)  1:33:53  
68.   Mika Kuivanen Espoon Kunto    13:15:00   1:32:33 (68)  1:34:12  
69.   Lauri Husa Helsinki    13:15:00   1:33:00 (70)  1:34:22  
70.   Sanni Hellman Silicon Labs    13:15:00   1:32:55 (69)  1:34:29  
71.   Topi Litmanen CSC    13:15:00   1:33:25 (71)  1:35:08  
72.   Anssi Räsänen Helsinki    13:15:00   1:33:44 (72)  1:35:21  
73.   Mika Väkiparta Lahti    13:15:00   1:33:44 (73)  1:35:23  
74.   Miia Santamäki Helsinki    13:15:00   1:34:01 (74)  1:35:44  
75.   Olli-Pekka Nyman Helsinki    13:15:00   1:34:20 (77)  1:35:48  
76.   Jarkko Yliruka Helsinki    13:15:00   1:34:04 (75)  1:35:53  
77.   Mika Äärilä Helsinki    13:15:00   1:34:25 (79)  1:35:58  
78.   Antti Hakola VTT Urheilukerho    13:15:00   1:34:21 (78)  1:36:01  
79.   Jukka Hurme Sarvvikin Sisu    13:15:00   1:34:11 (76)  1:36:12  
80.   Antti Nyberg Kerava    13:15:00   1:34:39 (81)  1:36:24  
81.   Terhi Ritala Espoo    13:15:00   1:34:42 (82)  1:36:27  
82.   Terttu Kasari Helsinki    13:15:00   1:34:39 (80)  1:36:29  
83.   Olli Ylänne Espoon Tapiot Juoksuklubi    13:15:00   1:35:30 (83)  1:37:24  
84.   Tomi Meuronen Helsinki    13:15:00   1:36:04 (85)  1:37:30  
85.   Juha-Matti Meuronen Helsinki    13:15:00   1:36:04 (85)  1:37:35  
86.   Marko Pekkanen KALasataman Urheulu Seura    13:15:00   1:35:58 (84)  1:37:47  
87.   Tutu Wegelius-Lehtonen PoRa    13:15:00   1:36:15 (88)  1:37:59  
88.   Pekka Vartiainen Akilleen kantapäät    13:15:00   1:36:17 (89)  1:38:11  
89.   Tatu Alanen Helsinki    13:15:00   1:36:34 (91)  1:38:12  
90.   Sampsa Lehtorinta Espoo    13:15:00   1:36:11 (87)  1:38:13  
91.   Anni Palu Helsinki    13:15:00   1:36:30 (90)  1:38:18  
92.   Rea Sirén Hki    13:15:00   1:36:59 (92)  1:38:50  
93.   Anna-Leena Rautajuuri Espoo    13:15:00   1:37:24 (93)  1:39:11  
94.   Esa Turkka Helsinki    13:15:00   1:38:38 (94)  1:40:26  
95.   Markku Välilahti Tapanila    13:15:00   1:38:59 (95)  1:40:53  
96.   Hannu Vanhatalo Espoo IF    13:15:00   1:39:18 (97)  1:41:00  
97.   Marko Sirkiä Espoo    13:15:00   1:39:14 (96)  1:41:07  
98.   Timo Perälä Team Tokyo Pocari Sweat    13:15:00   1:39:42 (101)  1:41:19  
99.   Nika Larkimo Helsinki    13:15:00   1:39:31 (98)  1:41:20  
100.   Siiri Silander Opiskelija    13:15:00   1:39:45 (103)  1:41:30  
101.   Kati Annukka Sinkkonen Helsinki    13:15:00   1:39:45 (102)  1:41:32  
102.   Paavo Ilveskero Espoo    13:15:00   1:39:39 (99)  1:41:49  
102.   Jaakko Ilveskero Espoo    13:15:00   1:39:39 (100)  1:41:49  
104.   Jenni Kontkanen CSC    13:15:00   1:41:09 (107)  1:42:47  
105.   Jarno Jokinen Veikkola    13:15:00   1:41:20 (110)  1:42:50  
106.   Miko Virkola Vantaa    13:15:00   1:41:05 (105)  1:42:52  
107.   Tuomas Borg Espoo    13:15:00   1:41:04 (104)  1:42:59  
108.   Elina Välimäki Espoo    13:15:00   1:41:07 (106)  1:43:00  
109.   Markku Heikkinen     13:15:00   1:41:11 (108)  1:43:02  
110.   Maarit Lumiaho Espoon Kunto    13:15:00   1:41:25 (111)  1:43:06  
111.   Juha Oinonen CSC    13:15:00   1:41:25 (112)  1:43:07  
112.   Katri Kotoaro Lohja    13:15:00   1:41:14 (109)  1:43:26  
113.   Mikko Vänttinen Helsinki    13:15:00   1:41:47 (113)  1:43:40  
114.   Marina Nordström Esbo    13:15:00   1:42:15 (115)  1:44:03  
115.   Jan Örndahl     13:15:00   1:42:12 (114)  1:44:04  
116.   Aarne Oja Leppävaaran Sisu    13:15:00   1:42:54 (117)  1:44:36  
117.   Tiina Krogdahl Espoo    13:15:00   1:42:48 (116)  1:44:56  
118.   Karina Pietere Espoo    13:15:00   1:43:09 (118)  1:44:59  
119.   Jani Merikanto Espoo    13:15:00   1:43:09 (118)  1:45:00  
120.   Markus Gardberg Mp-Juoksuklubi    13:15:00   1:43:11 (120)  1:45:07  
121.   Petri Kivioja Espoo    13:15:00   1:43:12 (121)  1:45:14  
122.   Kari, Suvanto 02940 Espoo    13:15:00   1:43:31 (122)  1:45:39  
123.   Tuomo Kalliokoski Espoo    13:15:00   1:43:55 (123)  1:45:46  
124.   Jussi Tervonen Helsinki    13:15:00   1:43:56 (124)  1:45:46  
125.   Sanna Pekkarinen Helsinki    13:15:00   1:44:30 (126)  1:46:07  
126.   Kimmo Koskenheimo Helsinki    13:15:00   1:44:46 (128)  1:46:10  
127.   Erkki Eerola Espoo    13:15:00   1:44:24 (125)  1:46:32  
128.   Tommi Hartonen Helsinki    13:15:00   1:44:46 (127)  1:46:44  
129.   Jussi Enkovaara CSC    13:15:00   1:44:57 (130)  1:46:51  
130.   Susanna Silander Espoo    13:15:00   1:44:52 (129)  1:47:07  
131.   Jussi Vestman CSC    13:15:00   1:45:43 (131)  1:47:47  
132.   Jaakko Heikelä Helsinki    13:15:00   1:46:15 (132)  1:48:07  
133.   Kirsi Juusti Espoo    13:15:00   1:46:20 (133)  1:48:15  
134.   Kristiina Huttunen Helsinki    13:15:00   1:46:32 (134)  1:48:25  
135.   Philip Davey CSC    13:15:00   1:46:39 (135)  1:48:27  
136.   Timo Sajantila     13:15:00   1:47:02 (136)  1:49:11  
136.   Timo Huuskonen FC-Torpedo    13:15:00   1:47:02 (137)  1:49:11  
138.   Siiri Heininen Veikkola    13:15:00   1:47:47 (140)  1:49:26  
139.   Laura Venäläinen Helsinki    13:15:00   1:47:29 (138)  1:49:27  
140.   Markku Juusti Espoo    13:15:00   1:47:44 (139)  1:49:53  
141.   Mitch Tolo EmeMar Oy    13:15:00   1:47:54 (141)  1:50:00  
142.   Jonna Alhopuro Espoo    13:15:00   1:48:13 (142)  1:50:09  
143.   Nina Huuska Espoo    13:15:00   1:48:15 (143)  1:50:22  
144.   Heli Turunen Vantaa    13:15:00   1:49:52 (144)  1:51:59  
145.   Tia Koivu Espoo    13:15:00   1:49:59 (146)  1:52:01  
146.   Laura Pekkarinen Helsinki    13:15:00   1:49:58 (145)  1:52:05  
147.   Sanna Liukkonen Espoo    13:15:00   1:51:57 (148)  1:53:56  
148.   Asko Kiukas HelTri    13:15:00   1:51:57 (147)  1:53:59  
149.   Risto Säntti Still Running Team    13:15:00   1:52:01 (149)  1:54:08  
150.   Marko Malin Oitin Sudet    13:15:00   1:52:06 (150)  1:54:20  
151.   Petri Tuominen LC Stamina    13:15:00   1:52:27 (151)  1:54:30  
152.   Jukka Korvenoja Espoo    13:15:00   1:52:41 (153)  1:54:37  
153.   Ilari Nieminen Ritz club ry    13:15:00   1:52:35 (152)  1:54:49  
154.   Noora Fagerström     13:15:00   1:52:47 (155)  1:54:59  
155.   Sarianna Hellgren Vantaa    13:15:00   1:52:46 (154)  1:55:00  
156.   Pia Pitkänen Vantaa    13:15:00   1:52:56 (156)  1:55:16  
157.   Victor Sten Helsinki    13:15:00   1:53:13 (157)  1:55:24  
158.   Tuomas Riski Töölön Spittarit    13:15:00   1:54:14 (161)  1:55:46  
159.   Eero Jussila Long Distance Men    13:15:00   1:53:50 (158)  1:55:55  
160.   Mikko Leino Helsinki    13:15:00   1:53:57 (160)  1:56:02  
161.   Tuomas Valmari Espoo    13:15:00   1:53:50 (158)  1:56:14  
162.   Jenni Orjatsalo Espoo    13:15:00   1:55:27 (164)  1:57:12  
163.   Vesa Siitari Lähderannan puuduttajat    13:15:00   1:55:20 (162)  1:57:26  
164.   Mika Ruotsalainen     13:15:00   1:55:26 (163)  1:57:42  
165.   Eve Sipilä Espoo    13:15:00   1:56:45 (165)  1:58:35  
166.   Saveli Näkkäläjärvi Järvenpään Kuntohoito    13:15:00   1:57:25 (166)  1:59:47  
167.   Ida Qvarnström     13:15:00   1:58:17 (169)  2:00:10  
168.   Esa Santamäki Helsinki    13:15:00   1:57:59 (167)  2:00:12  
169.   Harry Santamäki Helsinki Street Runners    13:15:00   1:57:59 (168)  2:00:14  
170.   Kari Niklander F&S    13:15:00   1:58:19 (170)  2:00:33  
171.   Kati Luoma Espoo    13:15:00   1:58:48 (171)  2:01:22  
172.   Susanne Kuusansalo NJK    13:15:00   1:59:53 (172)  2:02:07  
173.   Laura Hyryläinen Njk    13:15:00   1:59:54 (173)  2:02:07  
174.   Jarmo Saari Arkkitehdit D4 Oy    13:15:00   2:00:33 (175)  2:02:43  
175.   Laura Oja Espoo    13:15:00   2:00:56 (176)  2:03:15  
176.   Petri Pitkänen Silicon Labs    13:15:00   2:00:28 (174)  2:03:19  
177.   Taina Leinonen     13:15:00   2:02:01 (178)  2:04:32  
178.   Christian-Vasile Archim CSC    13:15:00   2:01:55 (177)  2:04:43  
179.   Hanne-Grete Christensen HapaRun    13:15:00   2:02:20 (179)  2:04:47  
180.   Jaana Miettinen Helsinki    13:15:00   2:03:01 (180)  2:05:56  
181.   Tapani Ronkainen runKone    13:15:00   2:04:38 (181)  2:06:50  
182.   Bashudave Kundu Nilphamari    13:15:00   2:05:53 (182)  2:08:14  
183.   Hanna Viertiö-Oja Espoo    13:15:00   2:05:55 (183)  2:08:22  
184.   Kirsi Hellsten Espoo    13:15:00   2:06:55 (184)  2:09:25  
185.   Tepa Koivu Espoo    13:15:00   2:07:32 (185)  2:09:53  
186.   Pekka Parviainen     13:15:00   2:08:08 (186)  2:10:55  
187.   Heikki Hallipelto Kirkkonummi    13:15:00   2:08:48 (187)  2:11:12  
188.   Heini Larros Helsinki    13:15:00   2:09:47 (188)  2:11:47  
189.   Erkki Turunen     13:15:00   2:10:51 (189)  2:13:15  
190.   Mika Veijalainen Helsinki    13:15:00   2:12:12 (190)  2:14:46  
191.   Eira Pohjanvaara Vantaa    13:15:00   2:14:47 (191)  2:17:09  
192.   Simo Ojala Espoo    13:15:00   2:15:39 (192)  2:18:14  
193.   Panu Jalas Silicon Labs    13:15:00   2:22:26 (193)  2:25:25  
194.   Akira Taguchi Helsinki    13:15:00   2:26:04 (194)  2:29:36  
195.   Olli Kanerva Espoo    13:15:00   2:34:14 (195)  2:37:18  
   Paula Aaltonen Tawastia Trail Club    13:15:00      ej startad  
   Liisa Alatalo Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Minna Arkko-Huumonen Tuusula    13:15:00      ej startad  
   Emmi Bachler Booze hound & Friends    13:15:00      ej startad  
   Markus Bergman Karhunpojat    13:15:00      ej startad  
   Marcus Bergström Degerby    13:15:00      ej startad  
   Jukka Blomberg Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Lauri Eklin Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Anna Gagneur Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Tuula Gregory Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Salla-Maria Hakala Espoon kaupunki    13:15:00      ej startad  
   Kari Halen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Jan-Erik Hallikainen Leevene    13:15:00      ej startad  
   Matti Hannola Laajasalon Maratoonarit    13:15:00      ej startad  
   Riz Haque Espoo    13:15:00      ej startad  
   Lasse Harju Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Jaakko Heikelä Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Atro Himanen CSC    13:15:00      ej startad  
   Rasmus Hindren Espoo    13:15:00      ej startad  
   Rasmus Hindren Espoo    13:15:00      ej startad  
   Christer Holmberg Kirkkonummi    13:15:00      ej startad  
   Arif Hoque protyasha    13:15:00      ej startad  
   Marko Huhdanpää Danske Bank    13:15:00      ej startad  
   Mika Ilveskero Espoo    13:15:00      ej startad  
   Terhi Ingström Espoo    13:15:00      ej startad  
   Juho Jaakonsaari Jokela    13:15:00      ej startad  
   Esa Jalonen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Tuomo Junes Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Johanna Kakko Orimattila    13:15:00      ej startad  
   Risto Kaksonen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Riikka Kalliokoski Espoo    13:15:00      ej startad  
   Jutta Kanerva A!dventures    13:15:00      ej startad  
   Anna-Maria Kangas Woimaluola    13:15:00      ej startad  
   Marko Karppinen OtisGTR    13:15:00      ej startad  
   Harri Kaukomaa Moven Faittarit    13:15:00      ej startad  
   Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat    13:15:00      ej startad  
   Kim Kavander Espoo    13:15:00      ej startad  
   Mika Keski-Heikkilä OtisGTR    13:15:00      ej startad  
   Otto Kivi Espoo    13:15:00      ej startad  
   Sami Koivistoinen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Lauri Kopisto Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Joakim Koponen Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Yrjö Kopra Killerit    13:15:00      ej startad  
   Aki Korpiaho Saaren Kiri    13:15:00      ej startad  
   Tarja Korvenoja Syncrorunners.    13:15:00      ej startad  
   Jussi Koskela Espoo    13:15:00      ej startad  
   Eero Koskinen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Katariina Koskinen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Ville Kulmala Tampereen maratonklubi    13:15:00      ej startad  
   Suvi Kurikka Espoo    13:15:00      ej startad  
   Evi Kärpijoki Kauniaisten kaupunki    13:15:00      ej startad  
   Juha Lappalainen Gamlakarleby IF    13:15:00      ej startad  
   Mika Lehmuskallio Espoo    13:15:00      ej startad  
   Lassi Lehtinen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Esko Leinonen Kirkkonummi    13:15:00      ej startad  
   Tero Leppänen Insinöörit Ilman Rajoja    13:15:00      ej startad  
   Pontus Londen Esbo-Seppä Marathon Team    13:15:00      ej startad  
   Jonas Lundqvist Espoo    13:15:00      ej startad  
   Jani Merikanto Espoo    13:15:00      ej startad  
   Vesa Mettovaara Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Lari Murtonen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Nina Mäkelä Aqua Plus Triathlon    13:15:00      ej startad  
   Pekka Mäkelä Aqua Plus Triathlon    13:15:00      ej startad  
   Pasi Mäkinen Tampereen maratonklubi ry    13:15:00      ej startad  
   Teija Naumanen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Tom Nordman Silicon Labs    13:15:00      ej startad  
   Marko Nummela Saunajengi    13:15:00      ej startad  
   Mikko Nurmimäki Silicon Labs    13:15:00      ej startad  
   Hanna Nylund Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Seija Nylund Vantaa    13:15:00      ej startad  
   Christoffer Nyman Tridiet Conquer    13:15:00      ej startad  
   Maija Nyman Tridiet Conquer    13:15:00      ej startad  
   Matleena Nyyssönen-Edvards Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Pekka Närhi Jyväskylä    13:15:00      ej startad  
   Juho Partanen Voyantic Sports Academy    13:15:00      ej startad  
   Antti Pasanen Espoon Suunta    13:15:00      ej startad  
   Piia Passila Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Silja Petäjäinen Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Juho Pietilänaho Espoo    13:15:00      ej startad  
   Anna Piippo-Karjalainen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Harri Pursiainen Harrinperän Hyrske    13:15:00      ej startad  
   Pinja Puskala Espoo    13:15:00      ej startad  
   Tuomas Puskala Espoo    13:15:00      ej startad  
   Jarmo Ranta Kauniaisten kaupunki    13:15:00      ej startad  
   Irene Ratschinsky Espoo    13:15:00      ej startad  
   Sami Rautanen Voyantic Sports Academy    13:15:00      ej startad  
   Tuukka Rautiainen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Emilia Rikberg Satakerta Rödl & Partner Oy    13:15:00      ej startad  
   Ari Romppanen Salo    13:15:00      ej startad  
   Tapsa Ronkainen RunKone    13:15:00      ej startad  
   Maarit Räsänen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Lasse Saarinen Voyantic Sports Academy    13:15:00      ej startad  
   Jussi Safonoff Espoo    13:15:00      ej startad  
   Konsta Sammalniemi Espoo    13:15:00      ej startad  
   Ville Savolainen CSC    13:15:00      ej startad  
   Sanna Selkälä Kauniaisten kaupunki    13:15:00      ej startad  
   Jari-Pekka Siivonen Hammarby IF    13:15:00      ej startad  
   Pia Sjögren Espoo    13:15:00      ej startad  
   Eva Ström Espoo    13:15:00      ej startad  
   Pekka Suorsa Phoenix Contact    13:15:00      ej startad  
   Jimmy Sved Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Pia Särkinen Espoo    13:15:00      ej startad  
   Johanna Taivassalo Tampereen maratonklubi    13:15:00      ej startad  
   Ville Taivassalo Tampereen maratonklubi    13:15:00      ej startad  
   Anne Tammimäki Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Jussi Tamminen Hissun kissun vaapula vissun    13:15:00      ej startad  
   Esko Tolonen Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Jaana Tulla Suomen Olympiakomitea    13:15:00      ej startad  
   Jesse Tuominen Voyantic Sports Academy    13:15:00      ej startad  
   Hanni Tyry Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Peeter Vahi Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Mirka Vahtera TriathlonSuomi    13:15:00      ej startad  
   Milla Valtonen Nurmijärvi    13:15:00      ej startad  
   Tuomas Vanhanen     13:15:00      ej startad  
   Reetta Varpula Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Nella Virkola Vantaa    13:15:00      ej startad  
   Jorma Väkiparta Peltolan Pedot    13:15:00      ej startad  
   Ulla Walli Helsinki    13:15:00      ej startad  
   Henrik Westerberg Virkamiehet United    13:15:00      ej startad  
   Christian Westerholm Esbo    13:15:00      ej startad  
   Toby White Espoo    13:15:00      ej startad  
   Toby White Espoo    13:15:00      ej startad  
   Niklas Wires Espoo    13:15:00      ej startad  
   Niklas Wires Espoo    13:15:00      ej startad  

Klasser:

| Form av resultaten:
Suomi Svenska English