42. Länsiväyläjuoksu, 28.4.2018

Miehet 17.3 km

Startlista

1001Matthew AagrenOrion13:15:00   1001
1002Vesa AakkoIppyry13:15:00   1002
1003Anssi Aalto13:15:00   1003
1005Markku AaltonenEspoo13:15:00   1005
1006Janne AarnioPhoenix Contact Oy13:15:00   1006
1007Clas Af Björkesten13:15:00   1007
1008Tuomo AholaHelsinki Triathlon13:15:00   1008
1009Guy AhonenHanken13:15:00   1009
1010Aleksi AhtiainenReaktor Askel13:15:00   1010
1011Timo Airamaa13:15:00   1011
1012Petro AirasSporttiklubi13:15:00   1012
1013Uki LammiOC Puisto(kemistit)13:15:00   1013
1014Hannes AlarotuVU13:15:00   1014
1015Juhani Alvesalo13:15:00   1015
1016Perälä AnttiHäjyt13:15:00   1016
1018Pontus Baarman13:15:00   1018
1021Michael Backman13:15:00   1021
1022Jura BergNebula Oy13:15:00   1022
1023Markus BergmanKarhunpojat13:15:00   1023
1025Kim Björkman13:15:00   1025
1026Heikki KosoKouvola13:15:00   1026
1027Mikael Björkman13:15:00   1027
1032Phil DaveyCSC13:15:00   1032
1034Suvash DeyHelen Oy13:15:00   1034
1035Jiska DrueyDaPa13:15:00   1035
1037Tony Eichholz13:15:00   1037
1038Eero ElorantaKPK 24/713:15:00   1038
1039André EngströmKuperkeikka Espoo13:15:00   1039
1040Jussi VestmanCSC13:15:00   1040
1041Juhana EreläKPK 24/713:15:00   1041
1043Rene FelberTelia Runners13:15:00   1043
1044Esteban FernandezKalis13:15:00   1044
1046Erkko Fontell13:15:00   1046
1048Ivar GletteSitowise13:15:00   1048
1049Darren GlynnCSC13:15:00   1049
1050Kai GrönroosTeam Ukitig13:15:00   1050
1051Patrick Gylling13:15:00   1051
1053Pekka HaapasaariHelsinki Triathlon13:15:00   1053
1055Antti HakolaVTT Urheilukerho13:15:00   1055
1056Heikki Hallipelto13:15:00   1056
1057Juha-Pekka HalmeenmäkiTriathlonsuomi13:15:00   1057
1058Matti HannolaLaajasalon Maratoonarit13:15:00   1058
1059Marno HanttuEVVK13:15:00   1059
1060Benjamin Hartman13:15:00   1060
1061Heikki Hassel13:15:00   1061
1063Jani HeikkinenCSC13:15:00   1063
1064Matti HeikkinenEspoon kaupunki13:15:00   1064
1065Mikko Heinonen13:15:00   1065
1067Paavo HelinFast Connection Oy13:15:00   1067
1068Mikael Helldan13:15:00   1068
1069Hannu HenttinenPedro Sport13:15:00   1069
1070Tuomas Henttonen13:15:00   1070
1072Santeri Hiljander13:15:00   1072
1073Tommi Himberg13:15:00   1073
1074Lauri HintsalaSilicon Labs13:15:00   1074
1075Jari HirvonenValidia Ammattiopisto13:15:00   1075
1076Pekka HolopainenTuittupään Urheilijat13:15:00   1076
1078Jussi Honkasalo13:15:00   1078
1082Jukka HurmeSarvvikin Sisu13:15:00   1082
1086Jukka HäggVaanilan Vilpas13:15:00   1086
1088Antti Hämäläinen13:15:00   1088
1091Jaakko Ilveskero13:15:00   1091
1092Mika Ilveskero13:15:00   1092
1096Esa Jalonen13:15:00   1096
1097Jonas Jansson13:15:00   1097
1098Jaakko JuslinSitowise13:15:00   1098
1102Tomi JuvonenKympin Lapset13:15:00   1102
1103Tom Järvi13:15:00   1103
1105Kimmo JärvinenEspoon Yrittäjät13:15:00   1105
1106Mika JärvinenTuokko13:15:00   1106
1108Kalle JääskeläinenYIT Runners13:15:00   1108
1109Urpo KailaCSC13:15:00   1109
1110Peter KaitilaHombres Valientes13:15:00   1110
1111Arto Kallinen13:15:00   1111
1113Enni Kallio13:15:00   1113
1115Olli KanervaRoima13:15:00   1115
1117Arto Kangas13:15:00   1117
1118Ismo Kantanen13:15:00   1118
1120Timo Kari13:15:00   1120
1121Valtter Kari13:15:00   1121
1124Kimi KarppinenENDURANCE13:15:00   1124
1127Petteri KauhanenPedro Sport13:15:00   1127
1128Harri KaukomaaMoven Faittarit13:15:00   1128
1130Joel KauppoSilicon Labs13:15:00   1130
1131Pentti Keinonen13:15:00   1131
1133Mika Keski-HeikkiläOtisGTR13:15:00   1133
1134Tom Keskinen13:15:00   1134
1135Jari KeskitaloTriathlonSuomi13:15:00   1135
1137Anssi Kesti-HeliaOsuko13:15:00   1137
1138Sverre SlotteEsbo If13:15:00   1138
1139Petri KettunenKuusankosken Urheiluseura13:15:00   1139
1140Robert KettunenElisa Oyj13:15:00   1140
1141Risto KiviluomaRIL-Run13:15:00   1141
1142Ville Kivimäki13:15:00   1142
1143Petri Kivioja13:15:00   1143
1145Eero KlingEspoon kaupunki13:15:00   1145
1148Timo KokkilaBeach Boys13:15:00   1148
1149Markku Kokkonen13:15:00   1149
1150Seppo Komulainen13:15:00   1150
1153Henri Koponen13:15:00   1153
1154Yrjö KopraKillerit13:15:00   1154
1155Jukka KorvenojaSynchrorunners13:15:00   1155
1159Kai Kosonen13:15:00   1159
1160Mikko Kosonen13:15:00   1160
1164Mika KuivanenEspoon Kunto13:15:00   1164
1165Hannu Kukkonen13:15:00   1165
1168Pekka Kurki13:15:00   1168
1172Markku Kyllönen13:15:00   1172
1173Jyri KytömäkiReaktor Askel13:15:00   1173
1175Tommi Kässi13:15:00   1175
1177Jussi Lahtinen13:15:00   1177
1181Jonathan Lang13:15:00   1181
1182Kenth Lang13:15:00   1182
1183Asko Lankoski13:15:00   1183
1184Heini Larros13:15:00   1184
1185Eeva-Sofia Lassinharju13:15:00   1185
1186Jani Lehmuskoski13:15:00   1186
1187Pasi LehtinenKPK 24/713:15:00   1187
1188Mikko LehtiniemiHelsinki13:15:00   1188
1190Sampsa Lehtorinta13:15:00   1190
1191Matias LeinoTuokko13:15:00   1191
1192Antti LeinonenYIT Runners13:15:00   1192
1193Kai Lempinen13:15:00   1193
1194Timo Lempiäinen13:15:00   1194
1195Teemu LeppänenCheetah Consulting13:15:00   1195
1196Atte Liimatainen13:15:00   1196
1197Robert LindholmKauniaisten kaupunki13:15:00   1197
1198Sam LindströmPhoenix Contact Oy13:15:00   1198
1200Botond Litkey13:15:00   1200
1202Pontus LondenEsbo-Seppä Marathon Team13:15:00   1202
1203Kari Loppukaarre13:15:00   1203
1206Hannu Luoto13:15:00   1206
1207Jyri JärvilehoHeltri13:15:00   1207
1208Marcus LångKauniaisten kaupunki13:15:00   1208
1212Jan Malms13:15:00   1212
1213Aki Manninen13:15:00   1213
1214Jani MartikainenSalamaperhe13:15:00   1214
1215Sami Martikainen13:15:00   1215
1216Andrew Mcdonald13:15:00   1216
1219Jari MiettinenCSC13:15:00   1219
1220Petri MiettinenReaktor Askel13:15:00   1220
1222Johannes Mitronen13:15:00   1222
1224Niklas Mäenpää13:15:00   1224
1226Pekka MäkeläTriDiet Conquer13:15:00   1226
1228Markku Määttänen13:15:00   1228
1229Samu Naukkarinen13:15:00   1229
1230Kyösti NevalainenLeppävaaran Sisu ry13:15:00   1230
1232Samu Niemelä13:15:00   1232
1233Ilari NieminenRitz Club ry13:15:00   1233
1235Ville Nieminen13:15:00   1235
1238Kari NiklanderF&S13:15:00   1238
1239Oskari PirttikoskiReaktor Askel13:15:00   1239
1240Teemu NiskanenKent AC13:15:00   1240
1241Tom NordmanSilicon Labs13:15:00   1241
1242Pauli Noronen13:15:00   1242
1244Martin Nyman13:15:00   1244
1245Olli-Pekka Nyman13:15:00   1245
1246Mikael OjalaHelsinki Triathlon13:15:00   1246
1247Simo Ojala13:15:00   1247
1248Otto PaasoReaktor Askel13:15:00   1248
1249Tomi Paatsila13:15:00   1249
1253Kimmo Palander13:15:00   1253
1254Juha PaleniusEspoo13:15:00   1254
1258Kalle ParviainenMetsä Wood13:15:00   1258
1259Antti Pasanen13:15:00   1259
1260Rasim PekdemirBuyuk avsar köyu13:15:00   1260
1262Vesa Pekkala13:15:00   1262
1263Marko Pekkanen13:15:00   1263
1264Juha PekkarinenMetsä Group13:15:00   1264
1266Petri PellinenLekane Oy13:15:00   1266
1267Joonas PeltonenHelsingin karhut13:15:00   1267
1269Juha PesonenTraktor Espoo13:15:00   1269
1270Martti PesonenHKV13:15:00   1270
1271Juho Pietilänaho13:15:00   1271
1272Riku PiiraRoyal Athletico Club Le Ce Palu13:15:00   1272
1273Juha Pilli-Sihvola13:15:00   1273
1274Ilkka PirskanenHietalahden Dynamo13:15:00   1274
1276Aki KarppinenCSC13:15:00   1276
1277Petri PitkänenSilicon Labs13:15:00   1277
1278Petri Pohjala13:15:00   1278
1279Henri PohjanenReaktor Askel13:15:00   1279
1281Tomi Poukka13:15:00   1281
1282Timo Pudas13:15:00   1282
1283Lauri PullinenReaktor Askel13:15:00   1283
1285Marko Puro13:15:00   1285
1287Timo PuronenReaktor Askel13:15:00   1287
1288Harri PursiainenHarrinperän Hyrske13:15:00   1288
1290Aki PuskaSitowise13:15:00   1290
1291Veikka Putkisaari13:15:00   1291
1293Anton Puukko13:15:00   1293
1294Jussi Puukko13:15:00   1294
1295Tuomo PäiviöJorvin jolkuttelijat13:15:00   1295
1296Harri PärssinenEY13:15:00   1296
1297Mikko PätynenYIT Runners13:15:00   1297
1301Jarmo RantaKauniaisten kaupunki13:15:00   1301
1302Tapani RantalaSitowise13:15:00   1302
1303Teppo RantanenMaanmittauslaitos13:15:00   1303
1304Antti Rautiainen13:15:00   1304
1305Marko RautiainenInkoo13:15:00   1305
1307Antti Reinikainen13:15:00   1307
1309Kai RiikonenSanomain kerho13:15:00   1309
1311Magnus RiskaHelsinki Triathlon13:15:00   1311
1312Antti RistimäkiCSC13:15:00   1312
1313Mikko RomppainenReaktor Askel13:15:00   1313
1314Ari RomppanenSalo13:15:00   1314
1315Tapsa RonkainenRunKone13:15:00   1315
1316Thomas RoosCSC13:15:00   1316
1317Anssi Räsänen13:15:00   1317
1318Ilmo RäsänenKeravan mansikka13:15:00   1318
1321Juha RaunioNordhaven13:15:00   1321
1322Jukka SaarikkoRevise Oy13:15:00   1322
1324Jussi Safonoff13:15:00   1324
1325Janne SalinYIT Runners13:15:00   1325
1327Olli Salmela13:15:00   1327
1331Vesa SalminenEspoo13:15:00   1331
1334Samu SaloBilot13:15:00   1334
1335Harry SantamäkiHelsinki Street Runners13:15:00   1335
1336Jp Santamäki13:15:00   1336
1338Alberto Sara13:15:00   1338
1343Juha SavolainenHombres Valientes13:15:00   1343
1344Petri Selin13:15:00   1344
1346Petri Seppä13:15:00   1346
1347Antto SierlaReaktor Askel13:15:00   1347
1348Jari-Pekka SiivonenHammarby IF Friidrottsförening13:15:00   1348
1349Tuomas Silven13:15:00   1349
1350Juha Silvennoinen13:15:00   1350
1352Kari SintonenFriskis & Svettis13:15:00   1352
1353Henri SipiläEltelnetworks Oy13:15:00   1353
1354Riku Sirèn13:15:00   1354
1355Mika SoininenHaapalan Karhut13:15:00   1355
1358Victor Sten13:15:00   1358
1359Ville Stenberg13:15:00   1359
1363Timo SuonsyrjäHartela13:15:00   1363
1364Pekka SuorsaPhoenix Contact Oy13:15:00   1364
1365Jyry SuvilehtoCSC13:15:00   1365
1367Heikki Säävuori13:15:00   1367
1368Jouni TaipaleKurko XV DNF Team13:15:00   1368
1369Tuomas TakaloSitowise13:15:00   1369
1370Jan TammelaKPK 24/713:15:00   1370
1371Petro Tammisto13:15:00   1371
1374Jarkko Tepponen13:15:00   1374
1375Otso Tiili13:15:00   1375
1376Joona Tiilimaa13:15:00   1376
1377Kari TimonenNordic waterproofing oy13:15:00   1377
1378Jan Tiri13:15:00   1378
1379Sampo Tirkkola13:15:00   1379
1380Jarmo Tiukkanen13:15:00   1380
1381Kari Toikka13:15:00   1381
1382Timo Toiviainen13:15:00   1382
1384Timo TorniainenHartela13:15:00   1384
1385Jukka Tulenheimo13:15:00   1385
1386Petri Tuominen13:15:00   1386
1387Esa TurkkaYIT Runners13:15:00   1387
1388Erkki Turunen13:15:00   1388
1389Jenni Turunen13:15:00   1389
1390Jonni Turunen13:15:00   1390
1391Tuukka TuuliEspoon palolaitoksen urheilijat13:15:00   1391
1392Jani Tyyni13:15:00   1392
1393Tomi Hakala13:15:00   1393
1394Esko UrpilainenLahtiSport13:15:00   1394
1397Tuomas Valmari13:15:00   1397
1398Aino Varila13:15:00   1398
1399Vesa VarjorantaViini & Juusto13:15:00   1399
1400Jyrki VasamaKPK 24/713:15:00   1400
1401Timo Vattulainen13:15:00   1401
1402Timo Vattulainen13:15:00   1402
1403Jaakko Vierre13:15:00   1403
1407Harold Vilson13:15:00   1407
1409Miko Virkola13:15:00   1409
1410Mika Jämsen13:15:00   1410
1411Mika VirolainenRunning Team Gigantti13:15:00   1411
1413Ville VoipioMariankadun matelijat13:15:00   1413
1415Antti Vuorinen13:15:00   1415
1417Markku VälilahtiTapanila13:15:00   1417
1418Mikko VälilahtiTapanila13:15:00   1418
1420Hannu VälimäkiApotti13:15:00   1420
1422Mikko Vänttinen13:15:00   1422
1423Jenna Väre13:15:00   1423
1424Ronny Wahlström13:15:00   1424
1425Ilari WellingOtisGTR13:15:00   1425
1426Jani WennerkoskiEspoo13:15:00   1426
1427Jyri WennerkoskiSundsberg13:15:00   1427
1428Henrik WesterbergVirkamiehet United13:15:00   1428
1429Kalle WidbomHelTri13:15:00   1429
1430Niklas Wires13:15:00   1430
1431Jarkko Yliruka13:15:00   1431
1432Pertti YlönenJäppilän Urheilijat13:15:00   1432
1433Filipp ZiminNitor13:15:00   1433
1434Mikael MännikköEsbo IF13:15:00   1434
1435Marcus Parviainen13:15:00   1435
1436Vesa Mettovaara13:15:00   1436
1437Mika NuortioLUM13:15:00   1437
1438Simo KönönenPartsimaan Isku13:15:00   1438
1439Raimo Palmu13:15:00   1439
1440Juha Manninen13:15:00   1440
1442Pekka ParviainenEspoo13:15:00   1442
1443Pekka Ryhänen13:15:00   1443
1445Mika Metsojoki13:15:00   1445
1446Mauri VälimäkiHelsinki13:15:00   1446
1447Timo Sulkanen13:15:00   1447
1448Harri Boström13:15:00   1448
1450Juha Ryynänen13:15:00   1450
1451Jukka TarkiainenCorrida Del Norte13:15:00   1451
1452Jorma VäkipartaPeltolan Pedot13:15:00   1452
1454Juha MeronenOC Puisto13:15:00   1454
1455Mathias LindqvistPike Bay Runners13:15:00   1455
1456Henrik Lindström13:15:00   1456
1457Jari Lehtinen13:15:00   1457
1458Risto KeisanenLeppävaaran Sisu ry13:15:00   1458
1459Tommi Raunio13:15:00   1459
1460Marcus Bergström13:15:00   1460
1461Markus HirvolaWest Staines Massive13:15:00   1461
1462Julius HirvolaWest Staines Massive13:15:00   1462
1463Jaakko Hirvola13:15:00   1463
1464Antti LiljeroosHehKuva13:15:00   1464
1465Zahed IqbalBangladesh13:15:00   1465
1467Harri TaponenHehKuva13:15:00   1467
1468Jari LeinonenHehKuva13:15:00   1468
1469Lassi LaitinenHehKuva13:15:00   1469
1470Marko HuhdanpääOtisGTR13:15:00   1470
1471Jan Örndahl13:15:00   1471
1474Tom Anderzen13:15:00   1474
1476Hans Wallin13:15:00   1476
1477Ossi Leikola13:15:00   1477
1480Jussi Talsi13:15:00   1480
1481Seppo Madekivi13:15:00   1481
1482Manu KauppilaHonkajoen Seudun Urheilijat13:15:00   1482
1483Aleksi Sipilä13:15:00   1483
1484Andras Koroknay-PalDensonkujan pinnistys13:15:00   1484
1485Petteri ErälahtiOrion13:15:00   1485
1486Jan Lehtinen13:15:00   1486
1489Jukka Pietila13:15:00   1489
1490Markko LehtosaloOrion13:15:00   1490
1492Jari Lindroos13:15:00   1492
1493Juha Kivioja13:15:00   1493
1495Pekka KanervaEspoon Tapiot13:15:00   1495
1496Jari BåskOrion13:15:00   1496
1499Patrick LaaksonenVilppulan vilauttelijat13:15:00   1499
1500Emil VidemanViipurin Urheilijat13:15:00   1500
1502Vesa VuotiPaRas13:15:00   1502
1504Janne Rantala13:15:00   1504
1505Maltte AhonenTriathlon Suomi13:15:00   1505
1506Juha Lindström13:15:00   1506
1507Peter Buss13:15:00   1507
1508Taavi FärlinChiller Oy13:15:00   1508
1509Mika VidemanHEDON13:15:00   1509
1511Tommi TuovilaNeste United13:15:00   1511
1515Stefan SveholmKerkkoon Urheilijat13:15:00   1515
1516Kimmo ParvelaTeam Petraus13:15:00   1516
1517Heikki RäisänenMasalan Kisa13:15:00   1517
1519Petri TegelbergHUS Urheiluseura13:15:00   1519
1520Kauko PöllänenEspoon Tapiot13:15:00   1520
1521Niclas Rosenlew13:15:00   1521
1522Raimo Soininen13:15:00   1522
1524Joni Kurvinen13:15:00   1524
1525Antero OikkonenKPK 24/713:15:00   1525
1526Petri Jääsola13:15:00   1526
1527Kaj Rinne13:15:00   1527
1529Markku NieminenEspoo13:15:00   1529
1530Antti Maisi13:15:00   1530
1531Janne LappiSpott IOT Oy13:15:00   1531
1532Timo LinnakyläRaval Helsinki Oy13:15:00   1532
1533Sami VistiHeltri13:15:00   1533
1535Teijo VirtanenCorrida del Norte13:15:00   1535
1536Jouni Malinen13:15:00   1536
1551Timo Luhtaniemi13:15:00   1551
1552Eero KoskelaAskolan Urheilijat13:15:00   1552
1553Ilmo Karila13:15:00   1553
1554Eero VaaraAalto13:15:00   1554
1555Jarno SalokangasKobushikai Dojo13:15:00   1555
1558Jussi VestmanCSC13:15:00   1558
1559MIkko Välimäki13:15:00   1559
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English