42. Länsiväyläjuoksu, 28.4.2018

6 km kaikki

Smart Follow

        Starttid Mellantid
5,7 km
Mål
6.0 km
 
1.   Panu Jantunen HKV    13:00:00   18:48 (1)  19:43  
2.   Sami Alanen Lahden Ahkera    13:00:00   20:44 (2)  21:46  
3.   Henni Tofferi Viipurin Urheilijat    13:00:00   21:52 (3)  22:49  
4.   Andrei Magron     13:00:00   22:01 (4)  23:06  
5.   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu ry    13:00:00   22:09 (5)  23:15  
6.   Khalid Koula Marokko    13:00:00   22:19 (6)  23:30  
7.   Elisa Sihvola Viipurin Urheilijat    13:00:00   22:26 (7)  23:32  
8.   Juho Leinonen Tuokko    13:00:00   22:56 (8)  24:05  
9.   Enni Kukkasniemi TriathlonSuomi    13:00:00   23:43 (9)  24:56  
10.   Teemu Tarvainen Espoo    13:00:00   24:46 (10)  26:00  
11.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri    13:00:00   24:52 (11)  26:11  
12.   Anu Katajisto Viipurin Urheilijat    13:00:00   25:24 (12)  26:37  
13.   Robin York Viipurin Urheilijat    13:00:00   25:33 (13)  26:46  
14.   Oskari Toppari     13:00:00   26:18 (14)  27:33  
15.   Annika Toiviainen Leppävaaran Sisu    13:00:00   26:23 (15)  27:46  
16.   Jarna Kalpala     13:00:00   26:59 (16)  28:27  
17.   Okko Tiilikainen Viipurin Urheilijat    13:00:00   27:27 (18)  28:35  
18.   Aaron Kling     13:00:00   27:27 (17)  28:50  
19.   Sanna Haronoja Kuperkeikka Espoo    13:00:00   27:37 (19)  28:56  
20.   Katriina Ketolainen Viipurin Urheilijat    13:00:00   27:43 (20)  29:07  
21.   Vesa Vuola KS Koukku    13:00:00   28:14 (21)  29:39  
22.   Hellimari Torkki     13:00:00   28:25 (22)  29:49  
23.   Jouni Jurmu IF Sibbo Vargarna    13:00:00   28:28 (23)  29:59  
24.   Hanna Franssila Ang A    13:00:00   28:58 (24)  30:23  
25.   Samu Friberg Viipurin Urheilijat    13:00:00   29:32 (30)  30:40  
26.   Pekka Myllynen     13:00:00   29:18 (26)  30:42  
27.   Mari Hakola     13:00:00   29:18 (25)  30:43  
28.   Esa Niemelä OGC Nice    13:00:00   29:20 (28)  30:50  
29.   Marko Ilvonen     13:00:00   29:29 (29)  30:59  
30.   Mohamed Ibrahim     13:00:00   29:19 (27)  31:08  
31.   Marjut Kivinen Tuokko    13:00:00   29:57 (31)  31:28  
32.   Anna Lindroos Esbo Marthaförening    13:00:00   30:38 (33)  32:01  
33.   Kalle Lainio     13:00:00   30:29 (32)  32:04  
34.   Hannu Salin Tammitynnyrin Urheilijat    13:00:00   31:14 (35)  32:38  
35.   Maija Parkkonen     13:00:00   31:05 (34)  32:44  
36.   Juha Salminen     13:00:00   31:22 (36)  32:59  
37.   Maria Pitkämäki Leppävaaran Sisu    13:00:00   32:02 (37)  33:29  
38.   Tuomas Uotinen     13:00:00   32:04 (39)  33:41  
39.   Tarja Puustelli Espoon Kunto    13:00:00   32:04 (38)  33:43  
40.   Svetlana Sapon GTK    13:00:00   32:08 (40)  33:49  
41.   Sanna Jaatinen     13:00:00   32:23 (41)  33:59  
42.   Tommi Tanhuanpää     13:00:00   32:23 (41)  34:01  
43.   Yongjiang Yu Silicon Labs    13:00:00   32:49 (43)  34:24  
44.   Ralf Holmberg Ekenäs Tennisklubb    13:00:00   32:49 (44)  34:29  
45.   Senja Kemppainen Tuokko    13:00:00   33:04 (45)  34:40  
46.   Teppo Mattsson Huimat    13:00:00   33:22 (46)  35:06  
47.   Linnea Hjelt Esbo Marthaförening    13:00:00   33:29 (47)  35:13  
48.   Riikka Hautakoski     13:00:00   33:37 (48)  35:18  
49.   Anna Kovarova     13:00:00   33:42 (49)  35:21  
50.   Milla Sallinen     13:00:00   33:51 (52)  35:26  
51.   Matti Toppari Espoon Tapiot    13:00:00   33:43 (50)  35:29  
52.   Viveka Holmström-Kultanen Esbo Marthaförening    13:00:00   33:46 (51)  35:30  
53.   Aarno Lassila     13:00:00   34:11 (54)  35:46  
54.   Maija Jokela LeSi    13:00:00   34:09 (53)  35:58  
55.   Kati Orispää     13:00:00   34:16 (55)  36:00  
56.   Lassi Lehtinen     13:00:00   34:28 (56)  36:07  
57.   Ulla Parkkari Kuperkeikka Espoo    13:00:00   34:31 (57)  36:10  
58.   Annaliisa Liimatta Viipurin Urheilijat    13:00:00   34:59 (58)  36:30  
59.   Christina Bäckman Viipurin Urheilijat    13:00:00   35:00 (59)  36:31  
60.   Aapeli Hatanpää Viipurin Urheilijat    13:00:00   35:04 (62)  36:36  
61.   Andra Kasse Tuokko    13:00:00   35:02 (61)  36:42  
62.   Katre Soukko Tuokko    13:00:00   35:00 (60)  36:42  
63.   Hannu Holmberg     13:00:00   35:25 (63)  37:04  
64.   Julia Erviö     13:00:00   35:28 (64)  37:05  
65.   Jyrki Tallila NCC    13:00:00   35:32 (66)  37:17  
66.   Heikki Kurkinen     13:00:00   35:31 (65)  37:20  
67.   Jussi Tervonen     13:00:00   35:56 (72)  37:23  
68.   Piia Pesola     13:00:00   35:44 (69)  37:24  
69.   Katri Kulju CSC    13:00:00   35:38 (67)  37:28  
70.   Riikka Kalliokoski     13:00:00   35:56 (73)  37:29  
71.   Jaana Eerola     13:00:00   35:47 (70)  37:32  
72.   Tuomas Vanhanen     13:00:00   35:40 (68)  37:33  
73.   Jukka Niemi-Kaija     13:00:00   35:58 (75)  37:33  
74.   Tim Niemi-Kaija     13:00:00   35:57 (74)  37:33  
75.   Afrim Salihi Maahanmuuttopalvelut Espoon    13:00:00   35:55 (71)  37:40  
76.   Hanna Lunttila     13:00:00   36:20 (76)  38:09  
77.   Tuomo Kalliokoski     13:00:00   36:49 (77)  38:46  
78.   Annemarie Hjelt Esbo Marthaförening    13:00:00   37:35 (79)  39:28  
79.   Åsa Boxberg     13:00:00   37:35 (78)  39:29  
80.   Shubham Kapoor CSC    13:00:00   38:11 (80)  40:04  
81.   Arja Nyman Yritysjuoksu    13:00:00   38:41 (81)  40:39  
82.   Tiina Pursiainen     13:00:00   38:56 (82)  40:52  
83.   Tarja Suhonen Mini-interventiosisaret    13:00:00   39:06 (83)  41:06  
84.   Sari Kukkasniemi     13:00:00   39:08 (84)  41:10  
85.   Lotta Paakkinen     13:00:00   39:35 (86)  41:26  
86.   Johanna Hästbacka     13:00:00   39:34 (85)  41:34  
87.   Juha Kulpakko     13:00:00   39:55 (87)  41:54  
88.   Risto Sihvo espoon kunto    13:00:00   40:27 (88)  42:23  
89.   Sanna Vaartio-Can     13:00:00   40:27 (89)  42:31  
90.   Jenny Riihimäki Kauniaisten kaupunki    13:00:00   40:36 (90)  42:34  
91.   Riikka-Liisa Ahokas Kauniaisten kaupunki    13:00:00   40:36 (91)  42:34  
92.   Raila Paakkinen     13:00:00   40:54 (92)  42:54  
93.   Kaisa Kauhanen Team Pedro Sport    13:00:00   41:00 (93)  43:13  
94.   Anders Cederberg     13:00:00   41:25 (94)  43:27  
95.   Taija Sundberg Kuperkeikka Espoo    13:00:00   41:42 (95)  43:53  
96.   Sanna Lehtikangas Tuokko    13:00:00   41:54 (96)  44:03  
97.   Anna-Mili Tölkkö     13:00:00   42:14 (97)  44:14  
98.   Petra Joensuu     13:00:00   42:32 (98)  44:38  
99.   Johanna Alanko Sitowise    13:00:00   42:59 (102)  44:44  
100.   Noora Rosenberg Sitowise    13:00:00   42:57 (101)  44:44  
101.   Merja Kyttälä     13:00:00   42:50 (99)  45:03  
102.   Anne Hätönen Espoon kaupunki    13:00:00   42:57 (100)  45:06  
103.   Katja Pasanen Espoon kunto    13:00:00   43:31 (103)  45:07  
104.   Tiina Koivu     13:00:00   43:47 (105)  46:00  
105.   Saila Sinikka Maria Laitinen     13:00:00   43:46 (104)  46:00  
106.   Pauli Koistinen Kirkkonummi    13:00:00   44:19 (106)  46:44  
107.   Soile Tuorinsuo     13:00:00   44:45 (107)  46:56  
108.   Marika Ropponen     13:00:00   45:25 (108)  47:43  
109.   Alva Kostiainen Esbo Marthaförening    13:00:00   46:26 (109)  48:44  
110.   Nasim Arshadi Iran    13:00:00   46:50 (110)  49:01  
111.   Sanni Tuomainen YIT Runners    13:00:00   49:40 (112)  51:51  
112.   Harri Kaituri Polvijärven Urheilijat    13:00:00   49:36 (111)  51:52  
   Otmane Ayach pohjolan liikenne    13:00:00      ej startad  
   Hanna Enqvist Kauniaisten kaupunki    13:00:00      ej startad  
   Ulla Grönberg Tuokko    13:00:00      ej startad  
   Maarit Kerola     13:00:00      ej startad  
   Kirsi Laatikainen Siuntio    13:00:00      ej startad  
   Annukka Leskinen     13:00:00      ej startad  
   Tuomo Liesaho Sitowise    13:00:00      ej startad  
   Pia Saarinen     13:00:00      ej startad  
   Tiina Sintonen     13:00:00      ej startad  
   Matilda Wilkus     13:00:00      ej startad  
   Siiri Ruuskanen     13:00:00      ej startad  
   Annika Toiviainen Leppävaaran Sisu ry    13:00:00      ej startad  
   Samuel Fishaye Leppävaaran Sisu ry    13:00:00      ej startad  
   Enni Laitinen     13:00:00      ej startad  

Klasser:

| Form av resultaten:
Suomi Svenska English