42. Länsiväyläjuoksu, 28.4.2018

6 km kaikki

Startlista

1Riikka-Liisa AhokasKauniaisten kaupunki13:00:00   1N6
2Sami AlanenLahden Ahkera13:00:00   2M6
3Johanna AlankoSitowise13:00:00   3N6
4Otmane Ayachpohjolan liikenne13:00:00   4M6
5Åsa Boxberg13:00:00   5N6
6Anders Cederberg13:00:00   6M6
7Jaana Eerola13:00:00   7N6
8Hanna EnqvistKauniaisten kaupunki13:00:00   8N6
9Julia Erviö13:00:00   9N6
10Ulla GrönbergTuokko13:00:00   10N6
11Sanna HaronojaKuperkeikka Espoo13:00:00   11N6
12Annemarie HjeltEsbo Marthaförening13:00:00   12N6
13Linnea HjeltEsbo Marthaförening13:00:00   13N6
14Hannu Holmberg13:00:00   14M6
15Ralf HolmbergEkenäs Tennisklubb13:00:00   15M6
16Viveka Holmström-KultanenEsbo Marthaförening13:00:00   16N6
17Johanna Hästbacka13:00:00   17N6
18Anne HätönenEspoon kaupunki13:00:00   18N6
19Petra Joensuu13:00:00   19N6
20Harri KaituriPolvijärven Urheilijat13:00:00   20M6
21Riikka Kalliokoski13:00:00   21N6
22Jarna Kalpala13:00:00   22N6
23Andra KasseTuokko13:00:00   23N6
24Senja KemppainenTuokko13:00:00   24N6
25Maarit Kerola13:00:00   25N6
26Marjut KivinenTuokko13:00:00   26N6
27Pauli KoistinenKirkkonummi13:00:00   27M6
28Alva KostiainenEsbo Marthaförening13:00:00   28N6
29Khalid KoulaMarokko13:00:00   29M6
30Anna Kovarova13:00:00   30N6
31Merja Kyttälä13:00:00   31N6
32Kirsi LaatikainenSiuntio13:00:00   32N6
33Kalle Lainio13:00:00   33M6
34Aarno Lassila13:00:00   34M6
35Sanna LehtikangasTuokko13:00:00   35N6
36Lassi Lehtinen13:00:00   36M6
37Juho LeinonenTuokko13:00:00   37M6
38Annukka Leskinen13:00:00   38N6
39Tuomo LiesahoSitowise13:00:00   39M6
40Anna LindroosEsbo Marthaförening13:00:00   40N6
41Hanna Lunttila13:00:00   41N6
42Andrei Magron13:00:00   42M6
43Pekka Myllynen13:00:00   43M6
44Kati Orispää13:00:00   44N6
45Lotta Paakkinen13:00:00   45N6
46Raila Paakkinen13:00:00   46N6
47Ulla ParkkariKuperkeikka Espoo13:00:00   47N6
48Maija Parkkonen13:00:00   48N6
49Piia Pesola13:00:00   49N6
50Jenny RiihimäkiKauniaisten kaupunki13:00:00   50N6
51Marika Ropponen13:00:00   51N6
52Noora RosenbergSitowise13:00:00   52M6
53Pia Saarinen13:00:00   53N6
54Hannu SalinTammitynnyrin Urheilijat13:00:00   54M6
55Milla Sallinen13:00:00   55N6
56Juha Salminen13:00:00   56M6
57Svetlana SaponGTK13:00:00   57N6
58Risto Sihvoespoon kunto13:00:00   58M6
59Tiina Sintonen13:00:00   59N6
60Katre SoukkoTuokko13:00:00   60N6
61Taija SundbergKuperkeikka Espoo13:00:00   61N6
62Tommi Tanhuanpää13:00:00   62M6
63Teemu TarvainenEspoo13:00:00   63M6
64Annika ToiviainenLeppävaaran Sisu13:00:00   64N6
65Matti ToppariEspoon Tapiot13:00:00   65M6
66Oskari Toppari13:00:00   66M6
67Sanni TuomainenYIT Runners13:00:00   67N6
68Soile Tuorinsuo13:00:00   68N6
69Anna-Mili Tölkkö13:00:00   69N6
70Tuomas Uotinen13:00:00   70M6
71Tuomas Vanhanen13:00:00   71M6
72Vesa VuolaKS Koukku13:00:00   72M6
73Matilda Wilkus13:00:00   73N6
74Yongjiang YuSilicon Labs13:00:00   74M6
75Enni KukkasniemiTriathlonSuomi13:00:00   75N6
76Sari Kukkasniemi13:00:00   76N6
77Siiri Ruuskanen13:00:00   77N6
78Katja PasanenEspoon kunto13:00:00   78N6
79Sanna Vaartio-Can13:00:00   79N6
80Sanna Jaatinen13:00:00   80N6
81Arja NymanYritysjuoksu13:00:00   81M6
82Afrim SalihiMaahanmuuttopalvelut Espoon13:00:00   82M6
83Nasim ArshadiIran13:00:00   83N6
84Annika ToiviainenLeppävaaran Sisu ry13:00:00   84N6
85Sakari TaskilaLeppävaaran Sisu ry13:00:00   85M6
86Samuel FishayeLeppävaaran Sisu ry13:00:00   86M6
87Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat13:00:00   87M6
88Juha Kulpakko13:00:00   88M6
89Tarja PuustelliEspoon Kunto13:00:00   89N6
90Annaliisa LiimattaViipurin Urheilijat13:00:00   90N6
91Samu FribergViipurin Urheilijat13:00:00   91M6
92Henni TofferiViipurin Urheilijat13:00:00   92N6
93Elisa SihvolaViipurin Urheilijat13:00:00   93N6
94Robin YorkViipurin Urheilijat13:00:00   94M6
95Christina BäckmanViipurin Urheilijat13:00:00   95N6
96Anu KatajistoViipurin Urheilijat13:00:00   96N6
97Timo ParttimaaAngelniemen Ankkuri13:00:00   97M6
98Hanna FranssilaAng A13:00:00   98N6
99Katriina KetolainenViipurin Urheilijat13:00:00   99N6
100Tuomo Kalliokoski13:00:00   100M6
101Okko TiilikainenViipurin Urheilijat13:00:00   101M6
102Tarja SuhonenMini-interventiosisaret13:00:00   102N6
103Maria PitkämäkiLeppävaaran Sisu13:00:00   103N6
104Hellimari Torkki13:00:00   104N6
105Riikka Hautakoski13:00:00   105N6
106Mari Hakola13:00:00   106N6
107Mohamed Ibrahim13:00:00   107M6
108Jukka Niemi-Kaija13:00:00   108M6
109Tim Niemi-Kaija13:00:00   109M6
110Jouni JurmuIF Sibbo Vargarna13:00:00   110M6
111Jyrki TallilaNCC13:00:00   111M6
112Teppo MattssonHuimat13:00:00   112M6
113Panu JantunenHKV13:00:00   113M6
121Jussi Tervonen13:00:00   121M6
1079Shubham KapoorCSC13:00:00   1079M6
1093Marko Ilvonen13:00:00   1093M6
1126Kaisa KauhanenTeam Pedro Sport13:00:00   1126N6
1144Aaron Kling13:00:00   1144M6
1146Tiina Koivu13:00:00   1146N6
1167Katri KuljuCSC13:00:00   1167N6
1169Heikki Kurkinen13:00:00   1169M6
1179Enni Laitinen13:00:00   1179M6
1180Saila Sinikka Maria Laitinen13:00:00   1180N6
1231Esa NiemeläOGC Nice13:00:00   1231M6
1289Tiina Pursiainen13:00:00   1289N6
1513Maija JokelaLeSi13:00:00   1513N6

Klasser:

| Form av resultaten:
Suomi Svenska English