Grano Games 2018 8.-10.6.2018

H21A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
Vika
Mål
5,7 km
 
1.   Olav Lundanes Paimion Rasti  NOR  12:06:00   30:39 (1)  31:09  
2.   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FRA  13:36:00   32:40 (2)  33:09  
3.   Topi Anjala Koovee  FIN  12:02:00   33:21 (3)  33:52  
4.   Jani Lakanen Koovee  FIN  12:46:00   34:10 (4)  34:39  
5.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  14:02:00   35:14 (5)  35:45  
6.   Tuomo Istolahti Kangasala SK  FIN  12:26:00   36:21 (6)  36:54  
7.   Petteri Muukkonen OK Trian  FIN  12:50:00   36:37 (7)  37:09  
8.   Ville Repo Vehkalahden Veikot  FIN  13:24:00   36:39 (8)  37:13  
9.   Miika Suominen Koovee  FIN  14:18:00   36:47 (9)  37:16  
10.   Peeter Pihl MS Parma  EST  12:30:00   37:19 (10)  37:51  
11.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  13:42:00   37:28 (12)  37:58  
12.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  13:20:00   37:30 (13)  38:03  
13.   Juho Westerlund Koovee  FIN  13:34:00   37:26 (11)  38:04  
14.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  12:34:00   37:40 (14)  38:09  
15.   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:06:00   38:21 (17)  38:49  
16.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  13:18:00   38:17 (16)  38:51  
17.   Jarkko Liuha Kangasala SK  FIN  12:44:00   38:16 (15)  38:52  
18.   Jaakko Istolahti Kangasala SK  FIN  13:04:00   38:28 (18)  39:04  
19.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  13:32:00   38:30 (19)  39:06  
20.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:00:00   38:42 (20)  39:18  
21.   Lauri Linnainmaa Koovee  FIN  12:08:00   38:54 (21)  39:27  
22.   Petri Ikävalko Kangasala SK  FIN  13:56:00   39:06 (22)  39:40  
23.   Jouni Heinonen Koovee  FIN  13:00:00   39:06 (22)  39:41  
24.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  12:52:00   39:52 (24)  40:23  
25.   Lasse Suonpää Paimion Rasti  FIN  14:10:00   39:54 (25)  40:26  
26.   Eevert Toivonen Kangasala SK  FIN  13:26:00   40:10 (26)  40:43  
27.   Ari Meriläinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:54:00   40:20 (27)  40:56  
28.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  13:40:00   40:30 (28)  41:05  
29.   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN  12:48:00   40:43 (29)  41:13  
30.   Henri Kalve MS Parma  FIN  12:20:00   41:01 (30)  41:34  
31.   Jussi Uitto Rasti-Kurikka  FIN  13:54:00   41:09 (32)  41:44  
32.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:10:00   41:07 (31)  41:46  
33.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  13:08:00   41:44 (33)  42:15  
34.   Kari Kallio Koovee  FIN  12:36:00   42:31 (35)  43:02  
35.   Toni Venäläinen Valkeakosken Haka  FIN  12:12:00   42:28 (34)  43:05  
36.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  12:22:00   42:33 (36)  43:11  
37.   Tero Mamia Koovee  FIN  13:14:00   42:36 (37)  43:15  
38.   Otso Westerlund Koovee  FIN  14:08:00   43:02 (39)  43:31  
39.   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:28:00   42:58 (38)  43:33  
40.   Eero Lapila MS Parma  FIN  13:28:00   43:27 (40)  43:57  
41.   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN  13:44:00   43:52 (41)  44:22  
42.   Timo Torpo Rasti-Lukko  FIN  13:12:00   43:58 (42)  44:36  
43.   Lauri Laasanen Laihian Luja  FIN  12:32:00   44:23 (43)  44:55  
44.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  13:58:00   45:35 (44)  46:20  
45.   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  13:38:00   45:51 (45)  46:39  
46.   Miika Vennelä Kangasala SK  FIN  12:18:00   46:09 (46)  46:49  
47.   Antti Rantala Kangasala SK  FIN  14:16:00   46:20 (47)  47:02  
48.   Teemu Lemmetty Oriveden Ponnistus  FIN  12:10:00   46:43 (48)  47:16  
49.   Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:00:00   46:51 (49)  47:33  
50.   Joel Hakala Angelniemen Ankkuri  FIN  13:16:00   47:35 (51)  48:13  
51.   Saul Klemola Koovee  FIN  12:56:00   47:32 (50)  48:18  
52.   Juho Tuominen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:14:00   47:56 (52)  48:34  
53.   Hermanni Sankelo Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:38:00   48:30 (53)  48:58  
54.   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:58:00   48:50 (54)  49:27  
55.   Petri Annila Koovee  FIN  12:42:00   49:44 (55)  50:30  
56.   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  12:16:00   50:03 (56)  50:42  
57.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  13:46:00   50:14 (57)  50:55  
58.   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:04:00   51:03 (58)  51:41  
59.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  13:50:00   54:59 (59)  55:33  
60.   Joni Hirvonen Rastivarsat  FIN  12:40:00   54:59 (59)  55:42  
61.   Santeri Kössi SK Pohjantähti  FIN  12:24:00   55:20 (61)  55:54  
62.   Jyri Korhonen Valkeakosken Haka  FIN  13:30:00   57:28 (62)  58:07  
63.   Jani Honkanen Espoon Akilles  FIN  13:48:00   57:39 (63)  58:15  
64.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  13:02:00   1:00:00 (64)  1:00:50  
65.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  14:04:00   1:01:29 (65)  1:02:10  
66.   Jimi Ansio Koovee  FIN  14:12:00   1:05:46 (66)  1:06:25  
   Juha Jokela Pälkäneen Luja-Lukko  FIN        ej startad  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN        ej startad  
   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi  FIN        ej startad  
   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN        ej startad  
   Mikko Pirilä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN        ej startad  
   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN        ej startad  
   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN        ej startad  
   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN        ej startad  
   Teemu Katajisto Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Juuso Tuomaala Lapuan Virkiä  FIN        ej startad  
   Kari Kokkinen Lahden Taimi  FIN        ej startad  
   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Ville Jokela Suunta-Sepot  FIN        ej startad  
   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN        ej startad  
   Väinö Johansson Koovee  FIN        ej startad  
   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN        ej startad  
   Antton Koivisto SK Uusi  FIN        ej startad  
   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN        ej startad  
   Kimmo Kaario Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        ej startad  
   Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37  FIN        ej startad  
   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN        ej startad  
   Wilhelm Stenbacka OK77  FIN        ej startad  
   Matti Alonen Suunta Jyväskylä  FIN        ej startad  
   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN  12:14:00      ej startad  
   Mikko Hölli Kangasala SK  FIN  13:22:00      ej startad  
   Kim Fagerudd Paimion Rasti  FIN  13:52:00      bröt  
   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  14:06:00      bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English