Huippuliiga ja MM-näyttökilpailu 6.5.2017, Sipoo, OK Trian

H21E

Smart Follow

        Starttid Mellantid
1,1 km
Mellantid
1,2 km
Mellantid
2,8 km
Mellantid
3,0 km
Mellantid
3,5 km
Mål
3,9 km
 
1.   Yannick Michiels Turun Metsänkävijät    16:24:00   3:40 (1)  4:07 (1)  9:10 (1)  9:45 (1)  11:12 (1)  12:35  
2.   Otto Simosas OK Trian    16:18:00   3:48 (5)  4:16 (4)  9:36 (2)  10:14 (2)  11:46 (3)  13:12  
2.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö    16:26:00   3:46 (3)  4:15 (3)  9:36 (2)  10:14 (2)  11:44 (2)  13:12  
4.   Frederic Tranchand Paimion Rasti    16:29:00   3:45 (2)  4:12 (2)  9:39 (5)  10:17 (4)  11:49 (4)  13:14  
5.   Joni Hirvikallio Koovee    15:49:00   3:47 (4)  4:17 (6)  9:38 (4)  10:19 (5)  11:49 (4)  13:16  
6.   Fredric Portin Paimion Rasti    16:20:00   3:48 (5)  4:16 (4)  9:42 (6)  10:20 (6)  11:53 (6)  13:26  
6.   Andrei Hramov Hiisirasti    16:27:00   3:51 (8)  4:19 (7)  9:49 (8)  10:27 (8)  11:56 (7)  13:26  
6.   Mårten Boström IFK Lidingö SOK    16:28:00   3:50 (7)  4:19 (7)  9:48 (7)  10:24 (7)  12:01 (8)  13:26  
9.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri    16:19:00   3:58 (15)  4:28 (16)  9:53 (10)  10:31 (9)  12:02 (9)  13:29  
10.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö    15:47:00   3:54 (10)  4:22 (10)  9:52 (9)  10:31 (9)  12:03 (10)  13:32  
11.   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti    16:23:00   4:02 (24)  4:30 (19)  10:02 (11)  10:40 (11)  12:14 (11)  13:39  
12.   Aaro Asikainen Kalevan Rasti    15:37:00   4:01 (23)  4:30 (19)  10:07 (13)  10:45 (13)  12:15 (12)  13:41  
13.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37    15:51:00   3:59 (19)  4:28 (16)  10:02 (11)  10:42 (12)  12:16 (13)  13:44  
13.   Olli Ojanaho Helsingin Suunnistajat    16:09:00   4:02 (24)  4:33 (27)  10:10 (17)  10:48 (15)  12:19 (14)  13:44  
15.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri    15:38:00   3:56 (13)  4:25 (11)  10:08 (15)  10:46 (14)  12:21 (15)  13:53  
15.   Johan Runesson Tampereen Pyrintö    16:22:00   3:52 (9)  4:21 (9)  10:07 (13)  10:48 (15)  12:23 (16)  13:53  
17.   Dmitry Nakonechnyi Hiisirasti    16:21:00   4:16 (49)  4:43 (42)  10:16 (21)  10:56 (20)  12:27 (17)  13:54  
18.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat    16:16:00   3:56 (13)  4:25 (11)  10:11 (18)  10:51 (18)  12:27 (17)  13:57  
19.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä    15:46:00   3:58 (15)  4:28 (16)  10:09 (16)  10:50 (17)  12:27 (17)  13:58  
20.   Sami Hämäläinen MS Parma    16:15:00   3:58 (15)  4:27 (15)  10:17 (22)  10:58 (22)  12:31 (20)  14:00  
21.   Mikko Huhtinen Paimion Rasti    16:13:00   3:54 (10)  4:26 (14)  10:13 (19)  10:54 (19)  12:31 (20)  14:06  
22.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät    16:06:00   3:54 (10)  4:25 (11)  10:15 (20)  10:57 (21)  12:36 (22)  14:08  
23.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti    16:17:00   4:02 (24)  4:32 (26)  10:21 (23)  11:02 (23)  12:39 (23)  14:11  
24.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät    16:14:00   4:04 (30)  4:36 (29)  10:27 (29)  11:07 (28)  12:40 (24)  14:13  
25.   Alvar Palmen Espoon Suunta    15:34:00   3:59 (19)  4:31 (22)  10:21 (23)  11:02 (23)  12:41 (26)  14:14  
25.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät    16:25:00   4:00 (22)  4:31 (22)  10:24 (26)  11:04 (25)  12:40 (24)  14:14  
27.   Topi Penttinen OK Trian    15:48:00   4:08 (34)  4:38 (31)  10:25 (27)  11:05 (26)  12:42 (27)  14:15  
28.   Igor Popov Hiisirasti    16:08:00   4:10 (39)  4:40 (36)  10:33 (31)  11:11 (31)  12:48 (30)  14:17  
29.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät    15:45:00   4:07 (32)  4:38 (31)  10:23 (25)  11:05 (26)  12:43 (28)  14:20  
30.   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat    16:10:00   4:10 (39)  4:39 (33)  10:26 (28)  11:08 (29)  12:47 (29)  14:24  
31.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta    15:25:00   4:10 (39)  4:40 (36)  10:34 (33)  11:14 (32)  12:51 (31)  14:25  
31.   Janne Mänkärlä Lynx    15:59:00   4:08 (34)  4:39 (33)  10:38 (35)  11:19 (36)  12:54 (32)  14:25  
33.   Rinat Gabitov Espoon Suunta    15:27:00   3:59 (19)  4:31 (22)  10:34 (33)  11:16 (34)  12:54 (32)  14:28  
34.   Lauri Nenonen Kalevan Rasti    15:36:00   3:58 (15)  4:30 (19)  10:38 (35)  11:18 (35)  12:55 (34)  14:29  
35.   Eemeli Suominen Hiidenkiertäjät    15:32:00   4:03 (28)  4:34 (28)  10:33 (31)  11:14 (32)  12:55 (34)  14:31  
35.   Otto Sund OK Trian    16:00:00   4:02 (24)  4:31 (22)  10:29 (30)  11:10 (30)  12:55 (34)  14:31  
37.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti    15:58:00   4:15 (46)  4:47 (47)  10:42 (38)  11:23 (37)  13:04 (37)  14:37  
38.   Tuomo Lahtinen Lahden Suunnistajat-37    15:53:00   4:14 (44)  4:44 (44)  10:41 (37)  11:23 (37)  13:04 (37)  14:39  
38.   Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat    15:57:00   4:29 (60)  5:00 (60)  10:48 (42)  11:30 (41)  13:07 (39)  14:39  
40.   Antti Saikko Tampereen Pyrintö    15:23:00   4:05 (31)  4:36 (29)  10:45 (41)  11:28 (40)  13:08 (41)  14:42  
40.   Lari Pernu Espoon Suunta    15:33:00   4:03 (28)  4:45 (45)  10:53 (46)  11:34 (46)  13:12 (43)  14:42  
40.   Antti-Pekka Leskinen Lynx    15:56:00   4:18 (51)  4:47 (47)  10:44 (40)  11:32 (43)  13:07 (39)  14:42  
43.   Simo Hasu OK Trian    16:02:00   4:07 (32)  4:40 (36)  10:48 (42)  11:31 (42)  13:10 (42)  14:46  
44.   Topi Hasu OK Trian    15:43:00   4:21 (53)  4:54 (52)  10:58 (47)  11:39 (47)  13:16 (46)  14:52  
44.   Tommaso Scalet Helsingin Suunnistajat    16:05:00   4:14 (44)  4:46 (46)  10:50 (44)  11:32 (43)  13:14 (44)  14:52  
46.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat    16:03:00   4:09 (37)  4:42 (41)  10:59 (48)  11:42 (48)  13:19 (47)  14:53  
47.   Toni Saari Vaajakosken Terä    15:35:00   4:10 (39)  4:43 (42)  10:50 (44)  11:33 (45)  13:15 (45)  14:54  
48.   Aapo Leskinen Lynx    16:11:00   4:25 (56)  4:57 (56)  10:59 (48)  11:43 (49)  13:25 (48)  15:03  
49.   Ville Saikko Lappeen Riento    15:30:00   4:15 (46)  4:48 (50)  10:59 (48)  11:43 (49)  13:29 (49)  15:10  
50.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri    16:04:00   4:33 (62)  5:04 (61)  11:10 (53)  11:52 (52)  13:35 (52)  15:12  
51.   Jukka-Pekka Seppänen Hiidenkiertäjät    15:42:00   4:08 (34)  4:40 (36)  11:00 (51)  11:44 (51)  13:33 (50)  15:14  
51.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti    15:50:00   4:10 (39)  4:39 (33)  11:09 (52)  11:52 (52)  13:33 (50)  15:14  
51.   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät    15:55:00   4:09 (37)  4:41 (40)  10:42 (38)  11:24 (39)  13:43 (54)  15:14  
54.   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi    15:41:00   4:27 (58)  4:58 (57)  11:18 (55)  11:59 (54)  13:39 (53)  15:16  
55.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä    15:52:00   4:15 (46)  4:47 (47)  11:22 (58)  12:04 (57)  13:54 (57)  15:30  
56.   Valtteri Rantala Lahden Suunnistajat-37    15:26:00   4:36 (63)  5:08 (63)  11:33 (61)  12:17 (61)  13:58 (59)  15:32  
57.   Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37    15:29:00   4:27 (58)  4:59 (58)  11:18 (55)  12:02 (55)  13:50 (55)  15:36  
58.   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37    15:39:00   4:23 (54)  4:56 (54)  11:25 (59)  12:12 (59)  14:01 (60)  15:37  
59.   Santeri Sainio Kangasala SK    16:07:00   4:23 (54)  4:55 (53)  11:18 (55)  12:04 (57)  13:53 (56)  15:38  
60.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut    16:01:00   4:20 (52)  4:56 (54)  11:27 (60)  12:12 (59)  14:02 (61)  15:45  
61.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat    15:31:00   4:17 (50)  4:49 (51)  11:17 (54)  12:03 (56)  13:57 (58)  15:49  
62.   Tommi Hakuli SK Uusi    15:28:00   4:26 (57)  4:59 (58)  11:33 (61)  12:20 (62)  14:15 (62)  16:00  
63.   Lauri Vuorinen Vehkalahden Veikot    15:54:00   4:32 (61)  5:07 (62)  11:46 (63)  12:31 (63)  14:24 (63)  16:11  
64.   Reetu Inkilä Keuruun Kisailijat    15:24:00   4:45 (64)  5:21 (64)  13:09 (64)  13:59 (64)  15:56 (64)  17:46  
   Anssi Vesanto Espoon Suunta    15:40:00                  disk  
   Jere Sipponen IFK Lidingö SOK    15:44:00                  ej startad  
   Petteri Muukkonen OK Trian    16:12:00                  ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English