FSOM Långdistans 12.8.2017

D10RR

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-Mål Resultat  
1   Saana Kajander
OK Trian
1:54 (3)
4:12 (3)
2:18 (2)
6:57 (2)
2:45 (1)
10:41 (1)
3:44 (1)
14:34 (2)
3:53 (2)
16:46 (1)
2:12 (1)
17:18 (1)
32 (6)
17:19 (1)
1 (16)
17:19  Saana Kajander
2   Elsie Björkfors
OK Botnia
1:41 (2)
3:55 (1)
2:14 (1)
6:44 (1)
2:49 (2)
11:01 (2)
4:17 (3)
14:27 (1)
3:26 (1)
17:04 (2)
2:37 (2)
17:33 (2)
29 (2)
17:34 (2)
1 (16)
17:34  Elsie Björkfors
3   Novalie Forsen
Terjärv OK
2:08 (6)
4:46 (4)
2:38 (5)
7:53 (4)
3:07 (5)
11:47 (3)
3:54 (2)
16:06 (3)
4:19 (8)
18:48 (3)
2:42 (3)
19:21 (3)
33 (9)
19:21 (3)
-
19:21  Novalie Forsen
4   Frida Fagerlund
OK Raseborg
2:22 (11)
4:57 (5)
2:35 (4)
8:03 (5)
3:06 (4)
12:46 (4)
4:43 (5)
17:02 (4)
4:16 (6)
19:55 (4)
2:53 (8)
20:23 (4)
28 (1)
20:23 (4)
-
20:23  Frida Fagerlund
5   Ellinor Skog
IK Falken
1:35 (1)
4:00 (2)
2:25 (3)
7:11 (3)
3:11 (6)
12:55 (5)
5:44 (11)
17:40 (6)
4:45 (11)
20:26 (5)
2:46 (5)
20:59 (5)
33 (9)
21:00 (5)
1 (16)
21:00  Ellinor Skog
6   Inez Sandberg
Närpes OK
2:06 (5)
5:29 (11)
3:23 (15)
8:44 (7)
3:15 (7)
13:24 (6)
4:40 (4)
17:39 (5)
4:15 (5)
20:46 (6)
3:07 (15)
21:18 (6)
32 (6)
21:19 (6)
1 (16)
21:19  Inez Sandberg
7   Isabella Enlund
Femman
2:42 (20)
5:46 (13)
3:04 (9)
9:08 (10)
3:22 (9)
14:17 (7)
5:09 (7)
19:01 (7)
4:44 (10)
21:50 (7)
2:49 (7)
22:27 (7)
37 (22)
22:28 (7)
1 (16)
22:28  Isabella Enlund
8   Daniela Grankull
IK Kronan
2:38 (17)
6:19 (18)
3:41 (19)
9:38 (12)
3:19 (8)
14:51 (8)
5:13 (8)
19:08 (8)
4:17 (7)
22:06 (8)
2:58 (12)
22:43 (8)
37 (22)
22:43 (8)
-
22:43  Daniela Grankull
9   Reetta Peltoniemi
IF Brahe
2:28 (12)
5:25 (9)
2:57 (8)
9:07 (9)
3:42 (15)
15:25 (10)
6:18 (15)
19:25 (9)
4:00 (3)
22:22 (9)
2:57 (11)
22:52 (9)
30 (3)
22:52 (9)
-
22:52  Reetta Peltoniemi
10   Thea Wikblom
IF Minken
2:41 (18)
5:24 (8)
2:43 (6)
10:23 (16)
4:59 (26)
15:11 (9)
4:48 (6)
20:03 (10)
4:52 (12)
22:51 (10)
2:48 (6)
23:31 (10)
40 (29)
23:32 (10)
1 (16)
23:32  Thea Wikblom
11   Linn Löfqvist
Femman
2:29 (13)
5:45 (12)
3:16 (13)
9:24 (11)
3:39 (14)
15:39 (11)
6:15 (14)
20:33 (11)
4:54 (13)
23:37 (11)
3:04 (14)
24:16 (11)
39 (27)
24:17 (11)
1 (16)
24:17  Linn Löfqvist
12   Matilda Snickars
Närpes OK
3:19 (28)
6:28 (19)
3:09 (10)
10:40 (17)
4:12 (23)
16:25 (12)
5:45 (12)
21:42 (12)
5:17 (14)
24:38 (12)
2:56 (10)
25:13 (12)
35 (15)
25:14 (12)
1 (16)
25:14  Matilda Snickars
13   Viivi Fagerudd
IF Brahe
2:50 (21)
7:20 (27)
4:30 (26)
13:05 (26)
5:45 (28)
18:20 (18)
5:15 (10)
22:54 (14)
4:34 (9)
25:48 (13)
2:54 (9)
26:24 (13)
36 (18)
26:25 (13)
1 (16)
26:25  Viivi Fagerudd
14   Linnea Calden
IF Minken
2:31 (14)
5:58 (14)
3:27 (17)
10:02 (15)
4:04 (22)
16:50 (13)
6:48 (20)
22:42 (13)
5:52 (20)
25:57 (14)
3:15 (16)
26:33 (14)
36 (18)
26:33 (14)
-
26:33  Linnea Calden
15   Alva Svenlin
IK Kronan
2:21 (10)
5:13 (6)
2:52 (7)
8:46 (8)
3:33 (10)
19:30 (22)
10:44 (32)
23:44 (15)
4:14 (4)
26:44 (15)
3:00 (13)
27:17 (15)
33 (9)
27:16 (15)
-
27:16  Alva Svenlin
16   Mira Ena
IK Falken
2:17 (9)
6:50 (20)
4:33 (29)
10:43 (18)
3:53 (17)
17:41 (14)
6:58 (23)
24:31 (17)
6:50 (29)
27:14 (16)
2:43 (4)
27:45 (16)
31 (4)
27:47 (16)
2 (35)
27:47  Mira Ena
17   Lea Snickars
Närpes OK
3:14 (27)
6:52 (21)
3:38 (18)
12:42 (25)
5:50 (29)
17:55 (15)
5:13 (8)
24:35 (19)
6:40 (26)
28:09 (17)
3:34 (20)
28:40 (17)
31 (4)
28:40 (17)
-
28:40  Lea Snickars
18   Matilda Nynäs
OK Botnia
2:10 (8)
5:23 (7)
3:13 (12)
8:24 (6)
3:01 (3)
18:35 (20)
10:11 (31)
24:24 (16)
5:49 (18)
28:26 (18)
4:02 (26)
29:00 (18)
34 (12)
29:01 (18)
1 (16)
29:01  Matilda Nynäs
19   Tilde Bergström
OK Kristina
3:29 (30)
7:10 (24)
3:41 (19)
11:13 (21)
4:03 (21)
18:22 (19)
7:09 (24)
24:33 (18)
6:11 (22)
28:48 (19)
4:15 (31)
29:22 (19)
34 (12)
29:23 (19)
1 (16)
29:23  Tilde Bergström
20   Alva Bergqvist
IK Falken
2:54 (22)
7:00 (23)
4:06 (22)
11:26 (22)
4:26 (24)
18:05 (16)
6:39 (16)
25:32 (20)
7:27 (30)
29:36 (20)
4:04 (28)
30:14 (20)
38 (26)
30:14 (20)
-
30:14  Alva Bergqvist
21   Sora Kenttä
OK77
2:34 (16)
5:58 (14)
3:24 (16)
12:09 (23)
6:11 (30)
20:49 (24)
8:40 (28)
26:18 (24)
5:29 (15)
29:43 (21)
3:25 (18)
30:20 (21)
37 (22)
30:21 (21)
1 (16)
30:21  Sora Kenttä
22   Jessica Westerlund
IK Falken
3:05 (25)
7:13 (26)
4:08 (24)
13:30 (27)
6:17 (31)
20:14 (23)
6:44 (19)
26:16 (23)
6:02 (21)
29:49 (22)
3:33 (19)
30:33 (22)
44 (33)
30:34 (22)
1 (16)
30:34  Jessica Westerlund
23   Thelma Backlund
Femman
2:58 (24)
6:59 (22)
4:01 (21)
11:00 (20)
4:01 (20)
18:19 (17)
7:19 (25)
26:05 (22)
7:46 (32)
30:00 (23)
3:55 (23)
30:35 (23)
35 (15)
30:37 (23)
2 (35)
30:37  Thelma Backlund
24   Ines Lervik
Solf IK
2:41 (18)
8:18 (29)
5:37 (32)
12:18 (24)
4:00 (19)
19:14 (21)
6:56 (22)
25:37 (21)
6:23 (24)
30:19 (24)
4:42 (35)
30:51 (24)
32 (6)
30:51 (24)
-
30:51  Ines Lervik
25   Isa Dahllund
IK Falken
2:54 (22)
6:06 (16)
3:12 (11)
9:41 (13)
3:35 (12)
21:09 (25)
11:28 (33)
27:43 (25)
6:34 (25)
31:41 (25)
3:58 (25)
32:22 (25)
41 (30)
32:23 (25)
1 (16)
32:23  Isa Dahllund
26   Julia Westerbacka
IK Falken
3:37 (31)
14:22 (37)
10:45 (35)
18:17 (32)
3:55 (18)
24:59 (27)
6:42 (18)
30:50 (27)
5:51 (19)
34:28 (26)
3:38 (21)
35:07 (26)
39 (27)
35:07 (26)
-
35:07  Julia Westerbacka
27   Elsa Nurmiainen
OK Raseborg
4:35 (35)
9:12 (31)
4:37 (30)
14:00 (28)
4:48 (25)
21:43 (26)
7:43 (26)
29:16 (26)
7:33 (31)
34:31 (27)
5:15 (36)
35:17 (27)
46 (35)
35:17 (27)
-
35:17  Elsa Nurmiainen
28   Maja Henriksson
IK Falken
1:57 (4)
6:07 (17)
4:10 (25)
9:42 (14)
3:35 (12)
25:08 (28)
15:26 (35)
31:50 (28)
6:42 (27)
35:11 (28)
3:21 (17)
35:46 (28)
35 (15)
35:46 (28)
-
35:46  Maja Henriksson
29   Stella Isoniemi
OK Trian
3:05 (25)
7:11 (25)
4:06 (22)
10:45 (19)
3:34 (11)
27:11 (32)
16:26 (36)
33:56 (29)
6:45 (28)
37:59 (29)
4:03 (27)
38:33 (29)
34 (12)
38:34 (29)
1 (16)
38:34  Stella Isoniemi
30   Fanny Lindqvist
Närpes OK
2:32 (15)
13:19 (35)
10:47 (36)
17:05 (30)
3:46 (16)
29:27 (35)
12:22 (34)
35:01 (31)
5:34 (16)
39:08 (30)
4:07 (29)
39:44 (30)
36 (18)
39:45 (30)
1 (16)
39:45  Fanny Lindqvist
31   Milja Westerbacka
IK Falken
3:40 (32)
10:10 (32)
6:30 (33)
20:11 (35)
10:01 (36)
26:59 (30)
6:48 (20)
35:02 (32)
8:03 (34)
39:10 (31)
4:08 (30)
39:52 (31)
42 (31)
39:53 (31)
1 (16)
39:53  Milja Westerbacka
32   Mira Lindfors
IK Falken
5:42 (36)
10:12 (33)
4:30 (26)
19:38 (34)
9:26 (33)
27:21 (33)
7:43 (26)
35:36 (33)
8:15 (35)
39:54 (33)
4:18 (32)
40:41 (32)
47 (36)
40:41 (32)
-
40:41  Mira Lindfors
33   Amanda Brink
Pargas IF
3:49 (33)
9:05 (30)
5:16 (31)
16:50 (29)
7:45 (32)
25:57 (29)
9:07 (29)
34:27 (30)
8:30 (36)
39:51 (32)
5:24 (37)
40:45 (33)
54 (37)
40:46 (33)
1 (16)
40:46  Amanda Brink
34   Sissi Määttä
OK Trian
3:21 (29)
7:53 (28)
4:32 (28)
17:31 (31)
9:38 (34)
27:08 (31)
9:37 (30)
36:07 (34)
8:59 (37)
40:41 (34)
4:34 (34)
41:23 (34)
42 (31)
41:24 (34)
1 (16)
41:24  Sissi Määttä
35   Wilma Högland
IF Brahe
-
12:16 (34)
-
22:14 (36)
9:58 (35)
28:54 (34)
6:40 (17)
36:45 (35)
7:51 (33)
41:13 (35)
4:28 (33)
41:57 (35)
44 (33)
41:59 (35)
2 (35)
41:59  Wilma Högland
36   Ida Sundqvist
IK Falken
3:56 (34)
14:04 (36)
10:08 (34)
19:25 (33)
5:21 (27)
36:15 (36)
16:50 (37)
42:31 (36)
6:16 (23)
46:13 (36)
3:42 (22)
46:50 (36)
37 (22)
46:50 (36)
-
46:50  Ida Sundqvist
37   Tilde Finskas
Femman
2:09 (7)
5:25 (9)
3:16 (13)
33:00 (37)
27:35 (37)
38:59 (37)
5:59 (13)
44:35 (37)
5:36 (17)
48:32 (37)
3:57 (24)
49:08 (37)
36 (18)
49:08 (37)
-
49:08  Tilde Finskas
   Ella Donner
Pargas IF
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
bröt  Ella Donner
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English