SM-erikoispitkä 15.10.2016

H45

Smart Follow

        Starttid Mellantid
6,6 km
Mellantid
18,0 km
Mål
18,2 km
 
1.   Timo Karppinen SK Pohjantähti  FIN  11:15:00   41:51 (1)  2:02:45 (1)  2:03:14  
2.   Mikael Salo OK Trian  FIN  12:11:00   43:56 (5)  2:04:36 (2)  2:05:05  
3.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:19:00   43:45 (4)  2:07:14 (3)  2:07:41  
4.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:43:00   43:21 (2)  2:09:28 (4)  2:09:52  
5.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  11:55:00   43:23 (3)  2:11:14 (5)  2:11:43  
6.   Marko Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:09:00   44:57 (6)  2:17:21 (7)  2:17:47  
7.   Keijo Sivill Rasti E4  FIN  11:53:00   45:27 (7)  2:17:20 (6)  2:17:51  
8.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  12:03:00   45:50 (9)  2:18:28 (8)  2:18:59  
9.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  12:17:00   48:43 (15)  2:20:16 (9)  2:20:43  
10.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  11:41:00   47:11 (12)  2:21:08 (10)  2:21:42  
11.   Pekka Lapila MS Parma  FIN  11:09:00   46:49 (11)  2:24:09 (11)  2:24:51  
12.   Antero Pulli Rajamäen Rykmentti  FIN  11:49:00   49:24 (17)  2:24:23 (12)  2:24:54  
13.   Jari Jokela Rasti-Nokia  FIN  11:31:00   47:47 (14)  2:24:39 (13)  2:25:16  
14.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:23:00   47:43 (13)  2:26:00 (14)  2:26:35  
15.   Tom Asklöf Lynx  FIN  11:47:00   49:50 (19)  2:26:26 (15)  2:26:55  
16.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  11:25:00   46:44 (10)  2:27:48 (16)  2:28:18  
17.   Jarmo Mauriala Koovee  FIN  11:59:00   50:49 (20)  2:29:16 (17)  2:29:53  
18.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  11:39:00   51:19 (22)  2:30:00 (18)  2:30:33  
19.   Pekka Sorjonen Rasti-Pielinen  FIN  10:25:00   51:32 (23)  2:31:09 (19)  2:31:41  
20.   Janne Hartman Vaajakosken Terä  FIN  11:45:00   49:05 (16)  2:33:17 (20)  2:33:54  
21.   Toni Venäläinen Valkeakosken Haka  FIN  12:05:00   51:58 (25)  2:34:36 (21)  2:35:10  
22.   Jukka Havento Karkki-Rasti  FIN  12:07:00   57:39 (38)  2:36:36 (23)  2:37:04  
23.   Jan Torrkulla IF Femman  FIN  11:13:00   49:36 (18)  2:36:30 (22)  2:37:06  
24.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  12:09:00   55:10 (29)  2:39:18 (24)  2:39:53  
25.   Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:13:00   45:46 (8)  2:39:57 (25)  2:40:34  
26.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  11:11:00   55:39 (31)  2:41:09 (26)  2:41:44  
27.   Petri Kettunen Kalevan Rasti  FIN  10:13:00   1:00:35 (44)  2:47:19 (27)  2:47:52  
28.   Jyrki Haikonen Ulvilan Ura  FIN  10:05:00   55:55 (33)  2:47:28 (28)  2:48:02  
29.   Juha Jokikuona RasTiimi  FIN  10:53:00   51:56 (24)  2:48:28 (29)  2:48:58  
30.   Mika Korhonen SK Vuoksi  FIN  10:59:00   55:45 (32)  2:50:54 (30)  2:51:34  
31.   Jori Arrakoski OK77  FIN  10:35:00   1:00:05 (42)  2:51:29 (31)  2:52:05  
32.   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu  FIN  11:57:00   51:05 (21)  2:51:49 (32)  2:52:28  
33.   Johan Päivike RastiPiikkiö  FIN  11:29:00   55:38 (30)  2:51:56 (33)  2:52:32  
34.   Panu Haaramo Espoon Suunta  FIN  10:17:00   55:59 (34)  2:52:18 (35)  2:52:45  
35.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  12:01:00   58:02 (39)  2:52:08 (34)  2:52:53  
36.   Markku Nieminen Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  10:01:00   1:00:09 (43)  2:53:55 (36)  2:54:29  
37.   Kimmo Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  11:21:00   59:55 (40)  2:56:42 (37)  2:57:30  
38.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  11:33:00   56:52 (36)  3:00:20 (38)  3:01:02  
39.   Jarmo Aho Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  10:41:00   56:25 (35)  3:00:42 (39)  3:01:18  
40.   Juha Inkilä Luumäen Rasti  FIN  11:01:00   54:55 (28)  3:00:50 (40)  3:01:38  
41.   Tero Uusitalo Espoon Akilles  FIN  10:43:00   1:00:04 (41)  3:04:14 (41)  3:04:40  
42.   Kari Lappalainen Oriveden Ponnistus  FIN  10:37:00   1:01:57 (46)  3:04:43 (42)  3:05:26  
43.   Tero Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  10:51:00   53:04 (26)  3:04:57 (43)  3:05:41  
44.   Pasi Pikkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:03:00   57:05 (37)  3:08:41 (44)  3:09:20  
45.   Kai Kamila Suunta Jurva  FIN  11:27:00   53:42 (27)  3:08:45 (45)  3:09:26  
46.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  10:33:00   1:04:13 (48)  3:09:46 (46)  3:10:28  
47.   Anders Brink Pargas IF  FIN  10:27:00   1:05:42 (50)  3:14:03 (47)  3:14:40  
48.   Jouni Ruokolainen Rasti-Pielinen  FIN  10:11:00   1:02:33 (47)  3:15:18 (48)  3:15:48  
49.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  10:19:00   1:12:24 (52)  3:18:20 (49)  3:18:59  
50.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  10:57:00   1:04:22 (49)  3:20:32 (50)  3:21:08  
51.   Seppo Kuusisto Koovee  FIN  10:49:00   1:07:22 (51)  3:20:35 (51)  3:21:19  
52.   Timo Lohikainen Rastivarsat  FIN  11:07:00   1:01:56 (45)  3:30:12 (52)  3:31:01  
53.   Tarmo Hyttinen Rasti E4  FIN  10:29:00   1:13:45 (53)  3:33:46 (53)  3:34:31  
54.   Petri Hirvonen Epilän Esa  FIN  10:39:00   1:19:57 (55)  3:49:44 (54)  3:50:27  
55.   Tero Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:21:00   1:14:33 (54)  3:51:06 (55)  3:51:51  
56.   Hannu Kohvakka Kangasniemen Kalske  FIN  10:23:00   1:32:40 (56)  4:20:53 (56)  4:21:35  
57.   Jukka Suojanen Koovee  FIN  10:45:00   1:34:09 (57)  4:44:39 (57)  4:45:19  
   Jarmo Havula Helsingin Työväen Hiihtäjät  FIN  10:03:00         ej startad  
   Marko Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  10:07:00         ej startad  
   Ari Niittylahti Epilän Esa  FIN  10:15:00         ej startad  
   Mika Heikura Rajamäen Rykmentti  FIN  10:31:00         disk  
   Hannu Heinilä Rastivarsat  FIN  10:47:00         ej startad  
   Mikael Väliheikki Laitasaaren Veto  FIN  10:55:00         bröt  
   Tõnu Illaru Peräkylän Ponnistus  FIN  11:05:00         bröt  
   Jari Lepo Valkeakosken Haka  FIN  11:17:00         bröt  
   Mikael Donner OK77  FIN  11:35:00         ej startad  
   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:37:00         ej startad  
   Niklas Björkqvist Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:51:00         disk  
   Mikko Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  12:15:00         disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English