SM-erikoispitkä 15.10.2016

H40

Smart Follow

        Starttid Mellantid
7,7 km
Mellantid
19,6 km
Mål
19,8 km
 
1.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  12:36:00   44:26 (1)  2:04:28 (1)  2:04:58  
2.   Sami Vähänen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:21:00   47:19 (2)  2:06:47 (2)  2:07:12  
3.   Jani Virta OK Trian  FIN  12:33:00   48:26 (3)  2:10:15 (3)  2:10:44  
4.   Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä  FIN  11:51:00   50:46 (4)  2:12:14 (4)  2:12:38  
5.   Jani Hämäläinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:45:00   51:06 (5)  2:15:28 (5)  2:15:58  
6.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:12:00   51:13 (6)  2:16:15 (6)  2:16:43  
7.   Vesa Kankaanpää OK77  FIN  12:27:00   51:41 (7)  2:19:13 (7)  2:20:10  
8.   Petri Noponen Anttolan Urheilijat  FIN  12:42:00   54:05 (10)     2:20:29  
9.   Miikka Huovila Karkki-Rasti  FIN  12:06:00   53:18 (9)  2:28:30 (8)  2:29:00  
10.   Tero Mamia Koovee  FIN  12:03:00   55:34 (13)  2:28:53 (9)  2:29:29  
11.   Sampo Sillanpää Hyvinkään Rasti  FIN  12:00:00   55:57 (14)  2:29:41 (10)  2:30:09  
12.   Akseli Ahtiainen Kalevan Rasti  FIN  11:24:00   52:44 (8)  2:31:00 (11)  2:31:35  
13.   Pasi Romppainen Hyvinkään Rasti  FIN  11:48:00   55:23 (12)  2:31:37 (12)  2:32:06  
14.   Jarno Saarela Kymin Suunnistajat  FIN  12:39:00   57:10 (17)  2:33:03 (13)  2:33:43  
15.   Iiro Jääskeläinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:09:00   54:31 (11)  2:34:32 (14)  2:35:10  
16.   Ilpo Viippola Oulun Tarmo  FIN  10:48:00   57:54 (20)  2:35:02 (15)  2:35:33  
17.   Petteri Lauronen Lynx  FIN  11:45:00   56:05 (15)  2:35:04 (16)  2:35:40  
18.   Joonas Nurminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:30:00   58:50 (22)  2:35:40 (17)  2:36:08  
19.   Osmo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:27:00   57:04 (16)  2:36:58 (18)  2:37:34  
20.   Petri Kajarinne Keuruun Kisailijat  FIN  11:09:00   1:00:25 (25)  2:46:04 (19)  2:46:40  
21.   Heikki Husu SK Vuoksi  FIN  12:30:00   59:40 (24)  2:47:22 (20)  2:47:57  
22.   Veli-Matti Pulli Rastivarsat  FIN  10:33:00   1:00:44 (26)  2:47:48 (21)  2:48:22  
23.   Timo Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  11:33:00   57:51 (19)  2:48:24 (22)  2:49:06  
24.   Markus Salo Punkalaitumen Kunto  FIN  11:57:00   57:44 (18)  2:49:13 (23)  2:49:47  
25.   Jani Kiuru Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:36:00   59:06 (23)  2:49:37 (24)  2:50:11  
26.   Tomi Lehmusvuori Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:42:00   58:21 (21)  2:51:39 (25)  2:52:25  
27.   Rami Heikkonen Suomusjärven Sisu  FIN  10:03:00   1:05:24 (29)  2:51:56 (26)  2:52:31  
28.   Jarno Mikkola SK Pohjantähti  FIN  10:00:00   1:02:25 (27)  2:54:53 (27)  2:55:25  
29.   Aapo Länsiluoto Rasti-Jussit  FIN  11:12:00   1:03:35 (28)  2:56:39 (28)  2:57:17  
30.   Ari Varis Rasti E4  FIN  11:15:00   1:11:57 (32)  3:02:00 (29)  3:02:33  
31.   Jani Mäntytörmä Kalvolan Keihäs  FIN  10:45:00   1:06:43 (30)  3:04:04 (30)  3:04:58  
32.   Teemu Kalvas Keravan Urheilijat  FIN  10:30:00   1:06:53 (31)  3:09:56 (31)  3:10:30  
33.   Matti Horppu Perttelin Peikot  FIN  10:54:00   1:19:21 (43)  3:14:13 (32)  3:14:42  
34.   Timo Tavast Tarpian Suunta  FIN  11:06:00   1:15:40 (39)  3:16:49 (34)  3:17:19  
35.   Sami Isoherranen Lynx  FIN  11:03:00   1:16:44 (40)  3:16:48 (33)  3:17:21  
36.   Sergey Frolov Lounais-Hämeen Rasti  RUS  10:39:00   1:13:18 (34)  3:19:58 (35)  3:20:34  
37.   Tomi Korhonen Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:12:14 (33)  3:20:28 (36)  3:21:04  
38.   Matti Toivio RastiPiikkiö  FIN  10:42:00   1:15:18 (38)  3:22:00 (37)  3:22:35  
39.   Jani Isoluoma Rasti-Kurikka  FIN  10:15:00   1:15:09 (37)  3:26:22 (38)  3:26:54  
40.   Jyri Myllymäki Vetelin Urheilijat  FIN  10:57:00   1:14:57 (36)  3:26:52 (39)  3:28:10  
41.   Vesa Rantanen Koovee  FIN  10:21:00   1:18:08 (42)  3:36:18 (40)  3:36:54  
42.   Kim Seppänen Lammin Säkiä  FIN  11:21:00   1:13:42 (35)  3:37:51 (41)  3:39:13  
43.   Timo Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:27:00   1:17:23 (41)  3:40:06 (42)  3:40:41  
44.   Jussi Miikki SK Vuoksi  FIN  10:24:00   1:33:46 (45)  3:53:13 (43)  3:53:54  
45.   Joni Virtanen Espoon Suunta  FIN  11:00:00   1:25:02 (44)  3:58:28 (44)  3:59:09  
   Jari Jonkka Rastikarhut  FIN  10:06:00         ej startad  
   Jaani Lantela Vehkalahden Veikot  FIN  10:09:00         disk  
   Jukka Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  10:12:00         bröt  
   Joni Freeman Leppävaaran Sisu  FIN  10:51:00         bröt  
   Aki Koiranen Epilän Esa  FIN  11:18:00         bröt  
   Eero Koski Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:36:00         ej startad  
   Miika Hernelahti Kalevan Rasti  FIN  11:39:00         ej startad  
   Markku Laaksonen Rasti 88  FIN  11:54:00         bröt  
   Simo Lindgren Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:15:00         bröt  
   Jari Liuha Vihtavuoren Pamaus  FIN  12:18:00         ej startad  
   Tuomas Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:24:00         bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English