SM-erikoispitkä 15.10.2016

H21

Smart Follow

        Starttid Mellantid
10,8 km
Mellantid
20,1 km
Mellantid
25,5 km
Mellantid
27,3 km
Mål
27,5 km
 
1.   Andrei (u) Hramov Hiisirasti  RUS  11:00:00   1:02:40 (13)  2:01:38 (5)  2:36:52 (3)  2:48:05 (1)  2:48:43  
2.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00   1:02:43 (16)  2:01:34 (3)  2:36:54 (4)  2:48:59 (2)  2:49:23  
3.   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:00:00   1:02:34 (10)  2:01:35 (4)  2:36:50 (2)  2:49:00 (3)  2:49:25  
4.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  11:00:00   1:02:39 (12)  2:01:33 (2)  2:36:58 (5)  2:49:10 (4)  2:49:44  
5.   Aleksi Karppinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00   1:04:11 (21)  2:04:12 (11)  2:38:08 (7)  2:50:04 (5)  2:50:31  
6.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  11:00:00   1:01:29 (4)  2:03:12 (8)  2:39:02 (10)  2:51:30 (6)  2:52:02  
7.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  11:00:00   1:01:21 (2)  2:03:04 (6)  2:38:52 (8)  2:51:43 (7)  2:52:19  
8.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:00:00   1:02:42 (14)  2:01:32 (1)  2:37:40 (6)  2:52:14 (8)  2:52:49  
9.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  11:00:00   1:01:32 (6)  2:03:20 (9)  2:38:56 (9)  2:52:21 (9)  2:52:56  
10.   Sergei (u) Detkov Hiisirasti  RUS  11:00:00   1:01:16 (1)  2:03:11 (7)  2:42:03 (11)  2:55:56 (10)  2:56:32  
11.   Jarno Parkkinen Koovee  FIN  11:00:00   1:02:42 (14)  2:04:16 (13)  2:42:53 (12)  2:56:19 (11)  2:56:54  
12.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00   1:01:32 (6)  2:03:25 (10)  2:42:56 (13)  2:56:34 (12)  2:57:13  
13.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  11:00:00   1:04:13 (23)  2:04:18 (14)  2:44:22 (14)  2:57:16 (13)  2:57:40  
14.   Mikael Fabritius OK Trian  FIN  11:00:00   1:04:12 (22)  2:04:13 (12)  2:44:36 (16)  2:57:16 (13)  2:57:50  
15.   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00   1:02:32 (9)  2:04:46 (15)  2:44:33 (15)  2:57:35 (15)  2:58:12  
16.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:00:00   1:02:47 (18)  2:06:01 (16)     2:59:07 (16)  2:59:36  
17.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  11:00:00   1:04:02 (20)  2:07:36 (17)  2:49:34 (17)  3:07:00 (17)  3:07:38  
18.   Igor (u) Popov Hiisirasti  RUS  11:00:00   1:07:07 (27)  2:16:31 (28)  2:55:05 (18)  3:07:49 (18)  3:08:19  
19.   Johannes Pohjala Kalevan Rasti  FIN  11:00:00   1:03:03 (19)  2:10:52 (20)  2:10:32 (1)  3:08:21 (19)  3:08:54  
20.   Yuri (u) Agafontsev OK Trian  RUS  11:00:00   1:06:45 (26)  2:15:57 (27)  2:56:35 (19)  3:10:38 (20)  3:11:17  
21.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:00:00   1:04:24 (25)  2:10:21 (19)  2:59:58 (21)  3:15:01 (21)  3:15:45  
22.   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN  11:00:00   1:07:57 (29)  2:15:25 (25)  3:00:25 (23)  3:15:52 (22)  3:16:34  
23.   Mikhail (u) Chegarovskiy OK Trian  RUS  11:00:00   1:04:21 (24)  2:15:20 (24)  3:00:57 (24)  3:16:17 (23)  3:16:55  
24.   Ilari Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  11:00:00   1:01:30 (5)  2:08:36 (18)  2:58:33 (20)  3:17:04 (24)  3:17:46  
25.   Mikko Huhtinen Paimion Rasti  FIN  11:00:00   1:02:36 (11)  2:12:28 (22)  3:00:03 (22)  3:20:00 (25)  3:20:52  
26.   Jaakko Istolahti Kangasala SK  FIN  11:00:00   1:01:39 (8)  2:15:27 (26)  3:03:08 (25)  3:21:36 (26)  3:22:15  
27.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  11:00:00   1:07:52 (28)  2:21:30 (29)  3:09:19 (27)  3:22:38 (27)  3:23:13  
28.   Aki Kauppinen Espoon Suunta  FIN  11:00:00   1:01:24 (3)  2:10:56 (21)  3:05:58 (26)  3:22:42 (28)  3:23:15  
29.   Antti Hemminki Rasti-Kurikka  FIN  11:00:00   1:02:44 (17)  2:14:46 (23)  3:09:44 (28)  3:28:16 (29)  3:28:49  
30.   Tuomas Hapola Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:08:57 (30)  2:26:55 (31)  3:11:04 (29)  3:28:32 (30)  3:29:14  
31.   Lauri Laasanen Laihian Luja  FIN  11:00:00   1:17:19 (36)  2:33:41 (35)  3:21:01 (30)  3:36:23 (31)  3:37:04  
32.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu  FIN  11:00:00   1:21:25 (38)  2:37:48 (37)  3:23:00 (32)  3:39:19 (32)  3:39:57  
33.   Jaakko Liukkala Hauhon Sisu  FIN  11:00:00   1:22:17 (41)  2:41:37 (40)  3:25:15 (37)  3:39:24 (33)  3:39:58  
34.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura  FIN  11:00:00   1:21:38 (39)  2:40:26 (39)  3:25:03 (36)  3:39:37 (34)  3:40:11  
35.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00   1:10:52 (32)  2:32:53 (34)  3:22:53 (31)  3:39:49 (35)  3:40:30  
36.   Jussi Uitto Rasti-Kurikka  FIN  11:00:00   1:16:45 (35)  2:32:06 (32)  3:23:35 (34)  3:42:33 (36)  3:43:18  
37.   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  11:00:00   1:13:48 (33)  2:32:49 (33)  3:23:34 (33)  3:42:35 (37)  3:43:22  
38.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  11:00:00   1:18:44 (37)  2:35:52 (36)  3:25:02 (35)  3:47:17 (38)  3:48:00  
39.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:00:00   1:10:50 (31)  2:24:08 (30)  3:27:13 (38)  3:51:35 (39)  3:52:58  
40.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit  FIN  11:00:00   1:22:21 (42)  2:48:22 (42)  3:38:48 (41)  3:54:28 (41)  3:54:59  
41.   Juha Skinnari SK Uusi  FIN  11:00:00   1:22:14 (40)  2:44:26 (41)  3:35:10 (39)  3:54:27 (40)  3:55:04  
42.   Niko Nissinen SK Pohjantähti  FIN  11:00:00   1:30:19 (44)  2:53:00 (43)  3:46:22 (43)  4:03:26 (42)  4:04:01  
43.   Tuomas Fjällström Kangasala SK  FIN  11:00:00   1:30:20 (45)  2:53:26 (44)  3:46:23 (44)  4:03:33 (43)  4:04:09  
44.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  11:00:00   1:22:21 (42)  2:54:46 (45)  3:45:57 (42)  4:04:45 (44)  4:05:20  
45.   Jukka Pokela Luumäen Rasti  FIN  11:00:00   1:16:27 (34)  2:39:36 (38)  3:38:24 (40)  4:07:18 (45)  4:08:11  
46.   Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:32:50 (46)  3:04:33 (46)  4:13:20 (45)  4:32:36 (46)  4:33:20  
47.   Kari Kokkinen Lahden Taimi  FIN  11:00:00   1:37:08 (47)  3:30:39 (47)  4:25:09 (46)  4:43:43 (47)  4:44:19  
48.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:00:00   1:46:35 (48)  4:05:58 (48)  5:27:54 (47)  5:50:32 (48)  5:51:11  
   Topi Anjala Koovee  FIN  11:00:00               ej startad  
   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:00:00               bröt  
   Aapo Leskinen Lynx  FIN  11:00:00               ej startad  
   Aki Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:00:00               ej startad  
   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  11:00:00               ej startad  
   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:00:00               disk  
   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat  FIN  11:00:00               ej startad  
   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  11:00:00               bröt  
   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  11:00:00               ej startad  
   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  11:00:00               ej startad  
   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00               ej startad  
   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  11:00:00               ej startad  
   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  11:00:00               bröt  
   Will (u) Critchley Vaajakosken Terä  CAN  11:00:00               ej startad  
   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  11:00:00               bröt  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  11:00:00               ej startad  
   Matti Alonen Suunta Jyväskylä  FIN  11:00:00               bröt  
   Eero Markkila Rasti-Kurikka  FIN  11:00:00               disk  
   Jussi Parkkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:00:00               bröt  
   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  11:00:00               ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English