SM-erikoispitkä 15.10.2016

H18

Smart Follow

        Starttid Mellantid
9,7 km
Mellantid
16,6 km
Mellantid
17,9 km
Mål
18,1 km
 
1.   Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  11:20:00   59:49 (1)  1:43:27 (3)  1:51:52 (1)  1:52:26  
2.   Otto Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  11:20:00   1:00:04 (4)  1:45:03 (4)  1:53:22 (2)  1:53:51  
3.   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  11:20:00   1:00:01 (2)  1:45:44 (5)  1:53:39 (3)  1:54:08  
4.   Ville Laakso Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:00:05 (5)  1:45:46 (7)  1:53:45 (4)  1:54:11  
5.   Saul Klemola Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:00:03 (3)  1:45:45 (6)  1:53:46 (5)  1:54:19  
6.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  11:20:00   1:01:40 (8)  1:45:49 (8)  1:54:24 (6)  1:54:57  
7.   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:01:16 (7)  1:50:21 (9)  1:59:30 (7)  1:59:57  
8.   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:20:00   1:03:01 (10)  1:51:06 (10)  2:00:00 (8)  2:00:24  
9.   Jaakko Mesiäinen Navi  FIN  11:20:00   1:01:47 (9)  1:51:14 (11)  2:00:58 (9)  2:01:33  
10.   Alvar Palmen Espoon Suunta  FIN  11:20:00   1:01:13 (6)  1:53:21 (12)  2:02:09 (10)  2:02:37  
11.   Antti Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:04:45 (12)  1:53:45 (13)  2:02:52 (11)  2:03:23  
12.   Konsta Puranen Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00   1:06:17 (13)  1:57:51 (14)  2:08:22 (12)  2:08:57  
13.   Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00   1:04:44 (11)  2:00:12 (15)  2:10:05 (13)  2:10:43  
14.   Juha Lilja Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00   1:08:05 (15)  2:00:13 (16)  2:13:01 (14)  2:13:30  
15.   Vesa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:20:00   1:10:25 (19)  1:09:22 (2)  2:13:06 (15)  2:13:44  
16.   Rasmus Ekström MS Parma  FIN  11:20:00   1:12:04 (20)  2:04:02 (17)  2:13:35 (16)  2:13:57  
17.   Eero Lapila MS Parma  FIN  11:20:00   1:13:51 (28)  2:04:06 (18)  2:13:35 (16)  2:14:00  
18.   Atte Nokka Rasti 88  FIN  11:20:00   1:12:51 (24)  2:04:18 (19)  2:14:16 (18)  2:14:46  
19.   Mikko Poutanen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:06:29 (14)  2:04:47 (20)  2:14:34 (19)  2:15:07  
20.   Saku Valkila Turun Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:12:13 (22)  2:05:42 (21)  2:15:25 (20)  2:15:57  
21.   Janne Niskanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:20:00   1:10:23 (18)  1:09:21 (1)  2:16:18 (21)  2:17:00  
22.   Antti Lammi Koovee  FIN  11:20:00   1:12:06 (21)  2:06:59 (23)  2:16:53 (22)  2:17:23  
23.   Teemu Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:20:00   1:09:02 (16)  2:06:13 (22)  2:17:30 (23)  2:18:06  
24.   Arttu Laaksonen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:20:00   1:13:39 (26)  2:10:43 (27)  2:21:22 (24)  2:21:59  
25.   Ville Tiljander Hyvinkään Rasti  FIN  11:20:00   1:14:54 (31)  2:09:42 (25)  2:21:48 (25)  2:22:23  
26.   Roope Ruuhiala Hiisirasti  FIN  11:20:00   1:13:14 (25)  2:12:29 (30)  2:22:19 (26)  2:22:44  
27.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  11:20:00   1:15:26 (32)  2:12:18 (29)  2:23:19 (27)  2:23:59  
28.   Jeremias Joutsensaari Kangasala SK  FIN  11:20:00   1:14:47 (30)  2:11:52 (28)  2:24:20 (28)  2:24:58  
29.   Lauri Heinaro Espoon Suunta  FIN  11:20:00   1:12:41 (23)  2:08:54 (24)  2:24:27 (29)  2:25:29  
30.   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN  11:20:00   1:10:12 (17)  2:10:36 (26)  2:25:09 (30)  2:25:53  
31.   Eppu Honkanen Rasti-Pielinen  FIN  11:20:00   1:14:46 (29)  2:14:56 (31)  2:27:05 (31)  2:27:43  
32.   Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00   1:13:42 (27)  2:16:40 (32)  2:27:30 (32)  2:27:57  
33.   Mikael Lindén Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:20:00   1:19:14 (36)  2:17:15 (33)  2:27:58 (33)  2:28:28  
34.   Lars Vicari Navi  FIN  11:20:00   1:16:11 (34)  2:18:53 (34)  2:29:38 (34)  2:30:11  
35.   Lauri Leirimaa Rastivarsat  FIN  11:20:00   1:16:09 (33)  2:32:22 (36)  2:49:15 (35)  2:49:55  
36.   Kiri Huhtanen Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00   1:17:22 (35)  2:32:20 (35)  2:50:34 (36)  2:51:14  
37.   Juho Tuominen Hiisirasti  FIN  11:20:00   1:33:03 (40)  2:36:41 (37)  2:51:38 (37)  2:52:12  
38.   Eemeli Kiljunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:20:00   1:26:14 (38)  2:40:26 (38)  2:54:41 (38)  2:55:23  
39.   Veeti Nissinen Puolangan Ryhti  FIN  11:20:00   1:25:18 (37)  2:44:08 (39)  2:59:52 (39)  3:00:35  
40.   Petteri Hakala Rasti-Nokia  FIN  11:20:00   1:29:04 (39)  2:52:16 (40)  3:08:07 (40)  3:08:56  
   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  11:20:00            ej startad  
   Tommi Hakuli SK Uusi  FIN  11:20:00            bröt  
   Teemu Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00            ej startad  
   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:20:00            bröt  
   Matti Suutari Vehkalahden Veikot  FIN  11:20:00            ej startad  
   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  11:20:00            ej startad  
   Emil Sevelius OK Trian  FIN  11:20:00            bröt  
   Väinö Johansson Kalvolan Keihäs  FIN  11:20:00            disk  
   Aapo Tonder SK Vuoksi  FIN  11:20:00            ej startad  
   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  11:20:00            ej startad  
   Akseli Kauppi Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00            ej startad  
   Oskari Nummelin Turun Suunnistajat  FIN  11:20:00            bröt  
   Arttu Vesterinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:20:00            ej startad  
   Miika Husu SK Vuoksi  FIN  11:20:00            ej startad  
   Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:20:00            bröt  
   Hannes Holmback IF Femman  FIN  11:20:00            ej startad  
   Janek Jantunen Pohjankyrön Rasti  FIN  11:20:00            bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English