SM-erikoispitkä 15.10.2016

H15

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,6 km
Mellantid
9,4 km
Mellantid
10,9 km
Mål
11,1 km
 
1.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  11:10:00   32:48 (2)  1:07:18 (1)  1:17:21 (1)  1:17:50  
2.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  11:10:00   32:49 (3)  1:08:44 (4)  1:19:31 (2)  1:20:01  
3.   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  11:10:00   32:51 (5)  1:08:46 (5)  1:20:38 (3)  1:21:11  
4.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  11:10:00   32:46 (1)  1:08:39 (2)  1:21:05 (4)  1:21:32  
5.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  11:10:00   34:58 (6)  1:08:55 (6)  1:21:06 (5)  1:21:35  
6.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  11:10:00   32:50 (4)  1:08:41 (3)  1:21:15 (6)  1:21:48  
7.   Antti-Jussi Oksa Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:10:00   37:47 (9)  1:14:08 (7)  1:25:43 (7)  1:26:14  
8.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  11:10:00   39:07 (14)  1:14:22 (8)  1:27:40 (8)  1:28:05  
9.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  11:10:00   37:28 (7)  1:16:42 (9)  1:29:26 (9)  1:30:00  
10.   Juho Lehtimäki Rasti-Lukko  FIN  11:10:00   39:37 (17)  1:19:32 (11)  1:31:02 (10)  1:31:28  
11.   Wertti Autio Hyvinkään Rasti  FIN  11:10:00   39:34 (16)  1:19:52 (14)  1:31:02 (10)  1:31:30  
12.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00   38:03 (10)  1:19:18 (10)  1:31:05 (12)  1:31:44  
13.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  11:10:00   39:29 (15)  1:19:34 (12)  1:31:34 (13)  1:32:11  
14.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00   37:29 (8)  1:19:35 (13)  1:32:19 (14)  1:32:58  
15.   Jarkko Rantoja Rastiketut  FIN  11:10:00   42:26 (25)  1:24:45 (15)  1:38:00 (15)  1:38:38  
16.   Topias Uusitalo Espoon Akilles  FIN  11:10:00   38:07 (11)  1:27:11 (17)  1:38:23 (16)  1:38:51  
17.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00   46:17 (28)  1:27:08 (16)  1:38:41 (17)  1:39:10  
18.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  11:10:00   38:07 (11)  1:27:15 (18)  1:39:28 (18)  1:39:59  
19.   Juho Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:10:00   38:08 (13)  1:27:16 (19)  1:39:46 (19)  1:40:24  
20.   Jonny Donner OK77  FIN  11:10:00   42:40 (26)  1:27:20 (20)  1:40:51 (20)  1:41:29  
21.   Joel Schüle Koovee  FIN  11:10:00   40:21 (18)  1:28:06 (21)  1:41:24 (21)  1:42:02  
22.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  11:10:00   42:15 (23)  1:29:54 (22)  1:43:14 (22)  1:43:47  
23.   Aatu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  11:10:00   46:22 (29)  1:31:10 (25)  1:44:39 (23)  1:45:07  
24.   Matias Maijala Lapin Veikot  FIN  11:10:00   48:52 (32)  1:31:44 (26)  1:45:10 (24)  1:45:41  
25.   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  11:10:00   41:40 (21)  1:30:32 (23)  1:45:52 (25)  1:46:25  
26.   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN  11:10:00   41:35 (19)  1:30:36 (24)  1:46:41 (26)  1:47:27  
27.   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  11:10:00   42:06 (22)  1:34:02 (27)  1:47:53 (27)  1:48:28  
28.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:10:00   41:36 (20)  1:40:22 (30)  1:53:58 (28)  1:54:28  
29.   Robin Udell Solf IK  FIN  11:10:00   46:30 (30)  1:40:13 (29)  1:54:02 (29)  1:54:31  
30.   Henri Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:10:00   47:45 (31)  1:38:19 (28)  1:55:29 (30)  1:56:08  
31.   Otto Gripenberg IF Brahe  FIN  11:10:00   46:15 (27)  1:40:29 (31)  1:56:14 (31)  1:56:48  
32.   Sami Raitola Espoon Suunta  FIN  11:10:00   42:22 (24)  1:44:44 (32)  2:03:21 (32)  2:04:06  
33.   Henrik Hihnala Koovee  FIN  11:10:00   1:00:24 (33)  1:58:12 (33)  2:17:23 (33)  2:18:01  
34.   Eeka Husu SK Vuoksi  FIN  11:10:00   1:01:42 (34)  1:58:14 (34)  2:18:34 (34)  2:19:16  
   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  11:10:00            disk  
   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  11:10:00            bröt  
   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:10:00            disk  
   Matti Laasanen Laihian Luja  FIN  11:10:00            bröt  
   Vilhelm Toivonen Kangasala SK  FIN  11:10:00            ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English