SM-erikoispitkä 15.10.2016

D50

Smart Follow

        Starttid Mellantid
10,7 km
Mål
10,9 km
 
1.   Elina Raijas Kalevan Rasti  FIN  11:46:00   1:40:35 (1)  1:41:10  
2.   Ulla Lahtinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:16:00   1:44:43 (2)  1:45:13  
3.   Virpi Remahl Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:55:00   1:44:50 (3)  1:45:21  
4.   Eija Rantala Helsingin Suunnistajat  FIN  11:34:00   1:46:46 (4)  1:47:20  
5.   Aija Koistinen Kalevan Rasti  FIN  11:28:00   1:47:03 (5)  1:47:36  
6.   Marja Tonder Alatornion Pirkat  FIN  11:31:00   1:47:16 (6)  1:47:55  
7.   Tarja Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  11:10:00   1:50:41 (7)  1:51:20  
8.   Annika Westberg-Arrakoski OK77  FIN  11:07:00   1:54:29 (8)  1:55:06  
9.   Anna-Lea Rantalainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:25:00   1:55:08 (9)  1:55:44  
10.   Anne Nurmi Angelniemen Ankkuri  FIN  11:37:00   1:56:49 (10)  1:57:25  
11.   Nina Ljungqvist-Sarparant Lynx  FIN  11:40:00   2:00:17 (11)  2:00:53  
12.   Riikka Otsamo Helsingin Suunnistajat  FIN  10:01:00   2:02:26 (12)  2:03:34  
13.   Päivi Lassila RasTiimi  FIN  11:43:00   2:03:01 (13)  2:04:01  
14.   Mirja Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:22:00   2:05:19 (14)  2:05:56  
15.   Outi Ala-Kasari Rasti-Kurikka  FIN  10:19:00   2:05:44 (15)  2:06:15  
16.   Annika Strandberg IF Femman  FIN  11:01:00   2:09:42 (16)  2:10:24  
17.   Anja-Riitta Hokajärvi Pihkaniskat  FIN  11:13:00   2:11:43 (17)  2:12:22  
18.   Raili Hokajärvi SK Pohjantähti  FIN  10:16:00   2:12:01 (18)  2:12:50  
19.   Pirkko Ekdahl Nivalan Suunnistajat  FIN  10:10:00   2:13:37 (19)  2:14:19  
20.   Tuija Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  10:58:00   2:18:03 (20)  2:18:43  
21.   Anne Mäntynen Kalevan Rasti  FIN  10:52:00   2:24:57 (21)  2:25:29  
22.   Anu Seppälä Epilän Esa  FIN  10:04:00   2:27:23 (22)  2:28:00  
23.   Virpi Kinnunen Olavin Rasti  FIN  10:46:00   2:37:50 (23)  2:38:27  
24.   Leena Koivuniemi Rasti-Nokia  FIN  10:28:00   2:42:45 (24)  2:43:22  
25.   Oili Harjula Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:40:00   2:43:44 (25)  2:44:14  
26.   Anja Mäkelä Riihimäen Suunnistajat  FIN  10:22:00   2:48:38 (26)  2:49:17  
27.   Tuija Jurvakainen Rasti-Hyry  FIN  10:07:00   2:57:20 (27)  2:58:09  
28.   Tarja Jokikokko Oulun Tarmo  FIN  10:49:00   2:57:55 (28)  2:58:53  
29.   Maire Kosamo Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:13:00   3:08:56 (29)  3:09:46  
30.   Heidi Korpela-Kamila Suunta Jurva  FIN  10:34:00   3:22:04 (30)  3:22:53  
   Johanna Perkkalainen Epilän Esa  FIN  10:25:00      ej startad  
   Tiina Mäkelä Rauman Työväen Urheilijat  FIN  10:31:00      disk  
   Aija Tilvis RasTiimi  FIN  10:37:00      ej startad  
   Eija Meriläinen-Ruokolainen Rasti-Pielinen  FIN  10:43:00      disk  
   Marja-Liisa Autti Espoon Suunta  FIN  11:04:00      ej startad  
   Sisko Turunen Kalevan Rasti  FIN  11:19:00      ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English