SM-erikoispitkä 15.10.2016

D21

Smart Follow

        Starttid Mellantid
8,3 km
Mellantid
17,0 km
Mellantid
18,3 km
Mål
18,5 km
 
1.   Emily Kemp Angelniemen Ankkuri  CAN  11:00:00   58:35 (1)  2:08:03 (1)  2:17:52 (1)  2:18:26  
2.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  11:00:00   1:00:36 (4)  2:10:22 (2)  2:19:57 (2)  2:20:26  
3.   Kirsi Nurmi Sweden  FIN  11:00:00   1:00:55 (6)  2:10:22 (2)  2:21:43 (3)  2:22:19  
4.   Tuulia Viberg MS Parma  FIN  11:00:00   58:36 (2)  2:15:07 (4)  2:25:00 (4)  2:25:30  
5.   Aino Mänkärlä Lynx  FIN  11:00:00   1:02:38 (8)  2:15:10 (5)  2:25:27 (5)  2:26:00  
6.   Miia Niittynen Koovee  FIN  11:00:00   1:03:08 (11)  2:16:32 (6)  2:26:19 (6)  2:26:50  
7.   Yvonne Gunell Pargas IF  FIN  11:00:00   1:03:05 (10)  2:17:57 (8)  2:28:18 (7)  2:28:52  
8.   Sari Nurmela Vehkalahden Veikot  FIN  11:00:00   1:00:54 (5)  2:17:56 (7)  2:28:25 (8)  2:29:00  
9.   Eveliina Hirvonen Paimion Rasti  FIN  11:00:00   1:00:12 (3)  2:17:58 (9)  2:28:43 (9)  2:29:18  
10.   Elina Kilpeläinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:00:00   1:01:02 (7)  2:18:04 (10)  2:28:52 (10)  2:29:28  
11.   Anni Heikkonen MS Parma  FIN  11:00:00   1:02:39 (9)  2:18:17 (11)  2:30:10 (11)  2:30:51  
12.   Laura Pajunen Anttolan Urheilijat  FIN  11:00:00   1:08:48 (20)  2:22:07 (12)  2:32:27 (12)  2:33:01  
13.   Tuija Kuusela Rastikarhut  FIN  11:00:00   1:05:34 (15)  2:22:08 (13)  2:32:45 (13)  2:33:19  
14.   Sanna Kauppila Angelniemen Ankkuri  FIN  11:00:00   1:05:36 (16)  2:23:25 (14)  2:33:53 (14)  2:34:28  
15.   Inna (u) Somova Hiisirasti  RUS  11:00:00            2:34:46  
16.   Ina Westerlund OK77  FIN  11:00:00   1:04:08 (12)  2:24:42 (16)  2:34:20 (15)  2:34:47  
17.   Aino Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:06:20 (17)  2:24:35 (15)  2:34:28 (16)  2:35:00  
18.   Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:00:00   1:07:08 (19)  2:25:24 (18)  2:36:13 (17)  2:36:48  
19.   Salla Laitinen Espoon Akilles  FIN  11:00:00   1:04:15 (13)  2:24:53 (17)  2:36:37 (18)  2:37:18  
20.   Paula Iso-Markku Kalevan Rasti  FIN  11:00:00   1:04:25 (14)  2:26:10 (19)  2:37:32 (19)  2:38:07  
21.   Anna Kotkajuuri Kangasala SK  FIN  11:00:00   1:12:52 (24)  2:33:14 (20)  2:44:31 (20)  2:45:11  
22.   Daria (u) Korobeynik Hiisirasti  RUS  11:00:00   1:06:22 (18)  2:34:53 (21)  2:46:19 (21)  2:46:57  
23.   Roosa Hämäläinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:13:42 (25)  2:36:41 (22)  2:47:49 (22)  2:48:26  
24.   Alma Toivonen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:11:43 (22)  2:37:16 (23)  2:48:31 (23)  2:49:06  
25.   Laura Jakobsson Rastikarhut  FIN  11:00:00   1:11:40 (21)  2:39:53 (24)  2:51:01 (24)  2:51:42  
26.   Milla Lohikainen Rastivarsat  FIN  11:00:00   1:11:52 (23)  2:42:24 (25)  2:54:07 (25)  2:54:46  
27.   Oona Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  11:00:00   1:13:45 (26)  2:47:20 (26)  2:59:30 (26)  3:00:04  
28.   Emmi Lehkonen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:00:00   1:16:54 (28)  3:05:12 (27)  3:18:22 (27)  3:18:56  
29.   Annukka Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  11:00:00   1:14:13 (27)  3:05:18 (28)  3:19:35 (28)  3:20:25  
30.   Emmi Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:20:08 (29)  3:08:37 (29)  3:24:11 (29)  3:24:52  
31.   Sabrina Meriheinä SK Uusi  FIN  11:00:00   1:25:11 (30)  3:15:26 (30)  3:30:55 (30)  3:31:36  
32.   Anni Inkilä Luumäen Rasti  FIN  11:00:00   1:33:00 (31)  3:18:08 (31)  3:34:28 (31)  3:35:07  
33.   Katja Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:39:49 (32)  3:34:55 (32)  3:50:13 (32)  3:50:59  
34.   Päivi Mikkolainen Valkeakosken Haka  FIN  11:00:00   1:41:43 (33)  4:05:46 (33)  4:21:54 (33)  4:22:31  
   Anna-Kaisa Asikainen Koovee  FIN  11:00:00            ej startad  
   Victoria Höstman IF Femman  FIN  11:00:00            ej startad  
   Elli Peltomäki Rastikarhut  FIN  11:00:00            ej startad  
   Vivian Lindholm OK77  FIN  11:00:00            ej startad  
   Katariina Tiitto RasTiimi  FIN  11:00:00            ej startad  
   Marjukka Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  11:00:00            bröt  
   Roosa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:00:00            bröt  
   Linnea Harala Hiidenkiertäjät  FIN  11:00:00            bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English