SM-erikoispitkä 15.10.2016

D20

Smart Follow

        Starttid Mellantid
12,0 km
Mellantid
13,5 km
Mål
13,7 km
 
1.   Enni Jalava Turun Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:34:42 (1)  1:46:55 (1)  1:47:30  
2.   Ekaterina Vlasova Hiisirasti  RUS  11:00:00   1:35:55 (2)  1:48:45 (2)  1:49:16  
3.   Karoliina Ukskoski Perhon Kiri  FIN  11:00:00   1:38:02 (4)  1:49:24 (4)  1:49:52  
4.   Valerie Aebischer Tampereen Pyrintö  SUI  11:00:00   1:37:35 (3)  1:49:01 (3)  1:50:11  
5.   Alexandra Enlund IF Femman  FIN  11:00:00   1:42:21 (5)  1:54:11 (5)  1:54:41  
6.   Noora Hyyrynen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:44:42 (6)  1:57:27 (6)  1:57:58  
7.   Netta Rajamäki Kangasala SK  FIN  11:00:00   1:45:55 (9)  1:57:32 (7)  1:58:04  
8.   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:45:51 (7)  1:57:44 (8)  1:58:22  
9.   Karoliina Martikainen OK Trian  FIN  11:00:00   1:45:53 (8)  1:58:43 (9)  1:59:18  
10.   Salla Saarijärvi Suunta-Sepot  FIN  11:00:00   1:48:00 (10)  2:04:12 (10)  2:04:43  
11.   Juliaana Näsi SK Pohjantähti  FIN  11:00:00   1:48:02 (11)  2:04:30 (11)  2:05:07  
12.   von Katja Schoultz OK Trian  FIN  11:00:00   1:54:43 (13)  2:07:09 (13)  2:07:37  
13.   Maija Raasakka Espoon Suunta  FIN  11:00:00   1:54:34 (12)  2:07:08 (12)  2:07:40  
14.   Sanni Marttinen Navi  FIN  11:00:00   1:57:06 (14)  2:14:30 (14)  2:15:04  
15.   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:00:00   2:01:56 (16)  2:15:43 (15)  2:16:12  
16.   Helena Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:00:00   2:01:58 (18)  2:15:45 (16)  2:16:14  
17.   Isabel Donner OK77  FIN  11:00:00   2:01:31 (15)  2:15:47 (17)  2:16:22  
18.   Anni Kivilaakso Espoon Suunta  FIN  11:00:00   2:01:56 (16)  2:15:52 (18)  2:16:30  
19.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  11:00:00   2:01:59 (19)  2:17:06 (19)  2:17:47  
20.   Tuuli Suutari Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:00:00   2:10:25 (21)  2:26:24 (20)  2:26:53  
21.   Heini Tarvainen Navi  FIN  11:00:00   2:06:03 (20)  2:28:09 (21)  2:28:48  
22.   Michaela Lavickova Suunta Jyväskylä  CZE  11:00:00   2:16:40 (23)  2:32:54 (22)  2:33:33  
23.   Iida Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  11:00:00   2:19:29 (24)  2:34:17 (23)  2:34:51  
24.   Tatiana Viriutina Hiisirasti  RUS  11:00:00   2:19:31 (25)  2:34:44 (24)  2:35:26  
25.   Tanja Mäntylä Rastiketut  FIN  11:00:00   2:12:02 (22)  2:35:31 (25)  2:36:10  
   Sonja Julkunen Tampereen Pyrintö  FIN  11:00:00         ej startad  
   Hanne Manderbacka Turun Suunnistajat  FIN  11:00:00         bröt  
   Johanna Brink Pargas IF  FIN  11:00:00         ej startad  
   Niina Kauppinen Keuruun Kisailijat  FIN  11:00:00         ej startad  
   Saina Pöyhönen Rastikarhut  FIN  11:00:00         bröt  
   Jenna Himanka Lapuan Virkiä  FIN  11:00:00         ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English