Limingan uudenvuodenjuoksu

10,0 km kaikki

Smart Follow

        Starttid Mellantid
4,98 km
Mellantid
9,98 km
Mål
10 km
 
1.   Arttu Vattulainen Joensuun Kataja  FIN  18:00:00   16:22 (1)  33:12 (1)  33:19  
2.   Markku Nikkanen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   17:27 (2)  34:48 (2)  34:56  
3.   Samuli Hussa Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   17:27 (3)  34:51 (3)  34:58  
4.   Tuomas Ahola Ullavan Kilpa  FIN  18:00:00   17:29 (5)  35:24 (4)  35:29  
5.   Jouni Holappa Hiipijät  FIN  18:00:00   17:28 (4)  35:25 (5)  35:31  
6.   Tuomas Aho Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   17:29 (6)  35:26 (6)  35:32  
7.   Juha-Matti Heinonen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   18:11 (7)  37:14 (7)  37:21  
8.   Matias Ilmonen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   18:43 (9)  37:37 (8)  37:44  
9.   Jukka Kauppila ONMKY  FIN  18:00:00   18:43 (11)  37:45 (9)  37:54  
10.   Jani Määttä Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   18:28 (8)  37:48 (10)  37:56  
11.   Kyösti Kujala Hiipijät  FIN  18:00:00   18:45 (12)  38:01 (11)  38:08  
12.   Tatu Korhonen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   18:43 (9)  38:06 (12)  38:14  
13.   Heikki Tiiro Iin Yritys  FIN  18:00:00   19:19 (13)  39:47 (13)  40:04  
14.   Hannu Laurila Alatornion Pirkat  FIN  18:00:00   20:06 (16)  40:38 (14)  40:46  
15.   Tuomas Ronkainen Kuivasjärven Aura  FIN  18:00:00   20:05 (15)  40:41 (15)  40:49  
16.   Arto Hiltula Kempleen Maratonklubi  FIN  18:00:00   20:07 (18)  40:56 (17)  41:03  
17.   Pekka Kuokkanen Iin Yritys  FIN  18:00:00   20:07 (17)  40:56 (16)  41:03  
18.   Teuvo Kuusela Kemi  FIN  18:00:00   20:33 (21)  41:01 (18)  41:09  
19.   Ahti Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   19:40 (14)  41:14 (19)  41:23  
20.   Marko Tölli S-JKL  FIN  18:00:00   20:08 (19)  41:49 (20)  41:57  
21.   Juha Honkanen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   20:29 (20)  42:14 (21)  42:23  
22.   Janne Kippola Raahe  FIN  18:00:00   21:05 (25)  42:30 (22)  42:39  
23.   Markus Ronkainen Haukiputaan Veikot  FIN  18:00:00   21:05 (24)  42:48 (23)  42:57  
24.   Elina Heikkinen Oulun Pyrintö  FIN  18:00:00   21:01 (23)  42:59 (25)  43:06  
25.   Jani Norrback Tupos  FIN  18:00:00   20:41 (22)  42:58 (24)  43:06  
26.   Marika Krohns ONMKY  FIN  18:00:00   21:14 (26)  43:03 (26)  43:13  
27.   Pekka Eeronheimo Kempele  FIN  18:00:00   21:25 (29)  43:08 (27)  43:20  
28.   Jani Kakko Muhos  FIN  18:00:00   21:16 (27)  43:17 (28)  43:26  
29.   Riikka Tulppo Pudasjärven Urheilijat  FIN  18:00:00   21:18 (28)  43:23 (29)  43:31  
30.   Matti Vainiokangas Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   21:44 (34)  43:29 (30)  43:37  
31.   Jukka Kitinprami Raahe  FIN  18:00:00   21:27 (30)  43:37 (31)  43:45  
32.   Markus Hast Keminmaa  FIN  18:00:00   21:31 (31)  43:38 (32)  43:48  
33.   Henrikki Liimatainen Tyrnävä  FIN  18:00:00   21:33 (32)  43:58 (33)  44:06  
34.   Aulis Kaasinen ONMKY  FIN  18:00:00   21:38 (33)  44:17 (34)  44:27  
35.   Taisto Latvalehto Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   21:54 (35)  44:52 (35)  45:02  
36.   Teemu Hasu Oulun Ikiliikkujat  FIN  18:00:00   22:33 (39)  44:54 (36)  45:03  
37.   Päivi Lumijärvi Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   22:08 (37)  45:02 (37)  45:10  
38.   Jaakko Luonuansuu Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   22:36 (41)  45:32 (38)  45:41  
39.   Jouko Hanhela Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  18:00:00   22:32 (38)  45:36 (39)  45:47  
40.   Jyrki Eskola Limingan Kiekko  FIN  18:00:00   22:41 (42)  45:46 (40)  45:54  
41.   Esko Takalo Oulunsuun Heitto  FIN  18:00:00   22:34 (40)  45:58 (41)  46:08  
42.   Kalle Vanhala Limingan Niittomiehet/painijaos  FIN  18:00:00   22:02 (36)  46:07 (42)  46:17  
43.   Kimmo Kinnunen Huovilan Raju  FIN  18:00:00   23:02 (44)  46:14 (43)  46:23  
44.   Lotta Savola Oulu  FIN  18:00:00   23:00 (43)  47:00 (44)  47:10  
45.   Jarmo Riikola Raahe  FIN  18:00:00   23:18 (45)  47:23 (45)  47:35  
46.   Minna Patanen Saloisten Salama  FIN  18:00:00   23:20 (46)  47:29 (46)  47:39  
47.   Kariina Kauppinen ONMKY/KKM  FIN  18:00:00   23:28 (47)  47:41 (47)  47:48  
48.   Timo Krohns ONMKY  FIN  18:00:00   23:51 (48)  47:55 (48)  48:04  
49.   Johan Löfgren OTC ry  FIN  18:00:00   23:51 (48)  48:15 (49)  48:25  
50.   Taina Väänänen Utajärvi  FIN  18:00:00   24:01 (51)  48:37 (50)  48:47  
51.   Tuomo Sevon Saloisten Reipas  FIN  18:00:00   23:55 (50)  48:45 (51)  48:54  
52.   Harri Isoherranen Nurmijärvi  FIN  18:00:00   24:28 (53)  49:36 (52)  49:47  
53.   Timo Hukkanen Liminka  FIN  18:00:00   24:36 (54)  50:06 (53)  50:14  
54.   Emilia Paakkola Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   25:24 (57)  50:09 (54)  50:18  
55.   Markku Säkkinen Leonardo Santos Wellness  FIN  18:00:00   24:59 (55)  50:21 (55)  50:28  
56.   Jukka Maalo Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   25:08 (56)  50:39 (56)  50:49  
57.   Vesa Savolainen Haukiputaan Heitto  FIN  18:00:00   25:25 (59)  51:18 (57)  51:27  
58.   Lotta Saarela Osuuskauppa Arina  FIN  18:00:00   25:42 (61)  51:29 (58)  51:39  
59.   Pekka Kankainen Muhos  FIN  18:00:00   24:28 (52)  51:34 (59)  51:46  
60.   Matti Ronkainen Lämpöykkönen  FIN  18:00:00   26:29 (66)  51:45 (60)  51:55  
61.   Maria Kakko Muhos  FIN  18:00:00   26:05 (64)  52:05 (61)  52:14  
62.   Kari Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   25:49 (63)  52:07 (62)  52:18  
63.   Erkki Manninen Oulunsuun Heitto  FIN  18:00:00   26:13 (65)  52:23 (63)  52:32  
64.   Eero Hanni Kempeleen Maratonklubi  FIN  18:00:00   25:39 (60)  52:32 (64)  52:42  
65.   Erkki Kumpula Haukipudas  FIN  18:00:00   25:24 (57)  52:41 (65)  52:53  
66.   Kauko Meriläinen Oulunsuun Heitto  FIN  18:00:00   25:47 (62)  52:49 (66)  53:01  
67.   Sofia Ilmonen Good Gym  FIN  18:00:00   27:21 (70)  53:34 (67)  53:43  
68.   Jukka Rauma Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   27:08 (68)  54:36 (68)  54:45  
69.   Jaana Vierimaa Jääli  FIN  18:00:00   27:43 (72)  54:44 (69)  54:54  
70.   Marja-Leena Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   26:39 (67)  54:46 (70)  54:59  
71.   Kaarina Länkinen Lumijoki  FIN  18:00:00   27:32 (71)  56:29 (71)  56:42  
72.   Anne Hyvärinen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   29:03 (78)  56:50 (73)  56:58  
73.   Tuomo Tuomala Team Rynkeby Oulu  FIN  18:00:00   28:11 (73)  56:49 (72)  56:59  
74.   Helinä Saarela Espoo  FIN  18:00:00   28:23 (74)  56:59 (74)  57:09  
75.   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  18:00:00   27:16 (69)  57:26 (75)  57:39  
76.   Anne Kallio OYS/Vapari  FIN  18:00:00   28:29 (75)  57:53 (76)  58:00  
77.   Juha Henriksson ONMKY  FIN  18:00:00   28:29 (75)  57:55 (77)  58:05  
78.   Harri Paulomäki Oulu  FIN  18:00:00   30:20 (83)  58:10 (78)  58:20  
79.   Kari Leppälä   FIN  18:00:00   28:50 (77)  58:25 (79)  58:36  
80.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  18:00:00   29:38 (79)  58:57 (80)  59:10  
81.   Mika Järvinen Espoo  FIN  18:00:00   30:20 (82)  59:35 (81)  59:44  
82.   Terhi Pesonen Oulu  FIN  18:00:00   30:17 (81)  1:00:29 (82)  1:00:38  
83.   Romulo Barreto Leonardo Santos Wellness  BRA  18:00:00   30:13 (80)  1:01:14 (83)  1:01:27  
84.   Ulla Luokkanen Northern Trail Runners  FIN  18:00:00   31:07 (87)  1:02:23 (84)  1:02:35  
85.   Sirpa Karvonen Liminka  FIN  18:00:00   30:42 (86)  1:02:29 (85)  1:02:42  
86.   Marjo Rauma Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   30:42 (85)  1:02:40 (86)  1:02:51  
87.   Minna Komulainen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00   30:41 (84)  1:02:41 (87)  1:02:52  
88.   Maija Norrback Tupos  FIN  18:00:00   32:29 (89)  1:02:42 (88)  1:02:53  
89.   Kaisu Leppäluoto Lumijoki  FIN  18:00:00   32:54 (91)  1:04:20 (89)  1:04:30  
90.   Pirjo Ketola Pyhäjoki  FIN  18:00:00   31:27 (88)  1:04:47 (90)  1:05:03  
91.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama  FIN  18:00:00   32:44 (90)  1:07:11 (91)  1:07:26  
92.   Päivi Autio Iin Yritys  FIN  18:00:00   33:29 (92)  1:07:52 (92)  1:08:06  
   Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00         ej startad  
   Matti Uusitalo Kuivasjärven Aura  FIN  18:00:00         ej startad  
   Ossi Peltoniemi Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  18:00:00         ej startad  
   Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet  FIN  18:00:00         ej startad  
   Veli-Heikki Koivu ONMKY  FIN  18:00:00         ej startad  
   Pekka Kauranen Siikalatva  FIN  18:00:00         ej startad  
   Topi Timonen Oulun Pyrintö  FIN  18:00:00         ej startad  
   Heikki Ojantakane Oulunsuun Heitto  FIN  18:00:00         ej startad  

Klasser:

| Form av resultaten:
Suomi Svenska English