XXXIV Hakunilan uudenvuoden juoksu 31.12.2016

10KM

Smart Follow

        Starttid Mål
10,0 km
 
1.   Tommi Hytönen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   31:45  
2.   Eero Saleva Sjundeå IF    19:00:00   33:09  
3.   Jani Strömsholm Kenttäurheilijat-58    19:00:00   33:42  
4.   Jukka Salo Kenttäurheilijat-58    19:00:00   33:46  
5.   Mikael Farbitius Ok Trian    19:00:00   33:49  
6.   Teemu Visala Valkeakosken Haka    19:00:00   35:08  
7.   Petri Juuti Kenttäurheilijat-58    19:00:00   35:15  
8.   Arttu Syrjäläinen Nivalan Urheilijat    19:00:00   35:42  
9.   Timo Leppäkorpi Kenttäurheilijat-58    19:00:00   35:47  
10.   Nina Chydenius Viipurin Urheilijat    19:00:00   35:54  
11.   Kim Lönnström Porvoon Urheilijat    19:00:00   36:37  
12.   Joni Hava Kenttäurheilijat-58    19:00:00   36:42  
13.   Iisak Helander Vantaa    19:00:00   36:48  
14.   Juha Hirsimäki X-tri Lahti    19:00:00   37:09  
15.   Jukka Pasanen Helsingin Kisa-Veikot    19:00:00   37:24  
16.   Suvi Miettinen Turun Toverit    19:00:00   37:37  
17.   Henni Tofferi Viipurin Urheilijat    19:00:00   37:38  
18.   Heikki Väänänen Pihkaniskat    19:00:00   37:59  
19.   Samuel Korhonen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   38:01  
20.   Anssi Vesanto IF Raseborg    19:00:00   38:06  
21.   Jani Henriksson Viipurin Urheilijat    19:00:00   38:08  
22.   Paula Tukiainen Viipurin Urheilijat    19:00:00   38:08  
23.   Markus Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat    19:00:00   38:25  
24.   Jere Niemi Kenttäurheilijat-58    19:00:00   38:32  
24.   Timo Aatsinki Mäntsälän urheilijat    19:00:00   38:32  
26.   Toni Piispa Kenttäurheilijat-58    19:00:00   38:34  
27.   Ville Tommola Endurance Ultrarunning Team Fin    19:00:00   38:35  
28.   Eero Hämäläinen Hämeenlinnan Tarmo    19:00:00   38:41  
29.   Saara Kauranen Hämeenlinnan Tarmo    19:00:00   38:43  
30.   Tomi Mäkelä Pihkaniskat    19:00:00   38:55  
31.   Eetu Ovaska Triathlon Vantaa    19:00:00   39:09  
32.   Andreina Kero TuUl    19:00:00   39:23  
33.   Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   39:25  
34.   Juuso Hava Kenttäurheilijat-58    19:00:00   39:26  
35.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat    19:00:00   39:30  
36.   Ossi Kokkonen Samba Trail Running Club    19:00:00   39:37  
37.   Antti Lehikoinen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   39:39  
38.   Sari Juuti Kenttäurheilijat-58    19:00:00   39:43  
39.   Petri Visala Finnish Marathon Runners    19:00:00   39:46  
40.   Ilpo Huolman Helsingin Juoksijat    19:00:00   39:48  
41.   Jari Käpylä Kiikalan Urheilijat    19:00:00   39:53  
42.   Karitsa Keisteri Alppilan Samooja    19:00:00   39:56  
43.   Juha Lehtonen     19:00:00   40:01  
44.   Matti Nurvo Triathlon Vantaa    19:00:00   40:08  
45.   Timo Paasonen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   40:17  
46.   Mirja Vartiainen Espoon Tapiot    19:00:00   40:18  
47.   Tero Vihanta Kenttäurheilijat-58    19:00:00   40:19  
48.   Miikka Ojala Kenttäurheilijat-58    19:00:00   40:19  
49.   Ville Pakkanen Espoon Akilles    19:00:00   40:27  
50.   Marko Savolainen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   40:32  
51.   Timo Jokiranta Rajan Urheilijat    19:00:00   40:58  
52.   Tomi Tynkkynen TVV    19:00:00   41:02  
53.   Tapani Raatikainen Hämeenlinnan Tarmo    19:00:00   41:10  
54.   Antti Kiiskinen     19:00:00   41:27  
55.   Timo Lempiäinen Helsinki    19:00:00   41:30  
56.   Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners    19:00:00   41:36  
57.   Tommi Suutarinen Triathlon Vantaa    19:00:00   41:43  
58.   Mona Af Forselles Rekolan Raikas    19:00:00   41:53  
59.   Antti Maisi Nurmijärvi    19:00:00   41:57  
60.   Vesa-Matti Masalin Porvoon Urheilijat    19:00:00   42:02  
61.   Janne Karlsson Triathlon Vantaa    19:00:00   42:08  
62.   Geza Molnár Rava    19:00:00   42:14  
63.   Julia Venesmaa Kenttäurheilijat-58    19:00:00   42:21  
64.   Jouni Puustelli Hämeenkylän Mahti    19:00:00   42:24  
65.   Mikko Ylönen Laatulasset    19:00:00   42:32  
66.   Jouko Malinen Viipurin Urheilijat    19:00:00   42:43  
67.   Marko Kahilainen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   42:47  
68.   Kaisa Vainikka Lappeenrannan Urheilu-Miehet    19:00:00   42:54  
69.   Janne Nurmi Downtown 65    19:00:00   43:05  
70.   Martti Näsäkkälä Kenttäurheilijat-58    19:00:00   43:09  
71.   Jukka Hult Hysy    19:00:00   43:17  
72.   Risko Nogelainen     19:00:00   43:18  
73.   Juuso Utriainen Järvenpää    19:00:00   43:19  
74.   Peter Heikkerö Porvoon Urheilijat    19:00:00   43:25  
75.   Kati Oikarinen Runners Club    19:00:00   43:29  
76.   Lauri Palva     19:00:00   43:37  
77.   Leena Mäkäräinen KU-58 / Juoksukoulu    19:00:00   43:40  
78.   Harri Rajamäki Kenttäurheilijat-58    19:00:00   43:55  
79.   Marko Rantanen Syrjänmäen Vauhti    19:00:00   43:58  
80.   Jarmo Viitanen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   44:05  
81.   Mika Lehtonen Tuusulan Tallaajat    19:00:00   44:31  
82.   Ari Nyman Vantaa    19:00:00   44:42  
83.   Mikko Nieminen Espoon Etanat    19:00:00   44:55  
84.   Lasse Tolppi     19:00:00   45:01  
85.   Petri Kasurinen     19:00:00   45:13  
86.   Daniel Äikäs Kenttäurheilijat-58    19:00:00   45:15  
87.   Lotta Oinonen Pihkaniskat    19:00:00   45:18  
88.   Hannu Sarvela     19:00:00   45:20  
89.   Esa Koli Finnish Marathon Runners    19:00:00   45:31  
90.   Reetta Varonen Kookenkä Järvenpää&Kerava    19:00:00   45:33  
91.   Maija Vallinoja Runner´High    19:00:00   45:36  
92.   Mika Pullinen Vantaa    19:00:00   45:38  
93.   Jari Toropainen Ojakkala    19:00:00   45:41  
94.   Pekka Jääskeläinen Järvenpään pyöräilijät    19:00:00   46:07  
95.   Danilo Monaco Helsinki    19:00:00   46:11  
96.   Hannu Tynkkynen Sirkkalanmäen Palju-veikot    19:00:00   46:15  
97.   Henry Andberg Itä-Hakkilan Kilpa    19:00:00   46:34  
98.   Juha Rauhala Espoon Suunta    19:00:00   46:36  
99.   Teijo Piilonen ÄSS    19:00:00   46:40  
100.   Mette Juuti Kenttäurheilijat-58    19:00:00   46:50  
101.   Emilia Tala Viipurin Urheilijat    19:00:00   47:06  
102.   Tuomas Tala Viipurin Urheilijat    19:00:00   47:07  
103.   Erkki Kontio Sporttiveteraanit    19:00:00   47:18  
104.   Marko Äikäs Trans Bros Group    19:00:00   47:33  
105.   Minna Nurvo Triathlon Vantaa    19:00:00   47:39  
106.   Marko Martikainen     19:00:00   47:42  
107.   Anne Rasku Keravan Urheilijat    19:00:00   47:47  
108.   Jukka-Pekka Hassinen Runners Club    19:00:00   47:51  
109.   Samu Suutarinen Triathlon Vantaa    19:00:00   47:53  
110.   Tero Norkola Helsingin polkypyöräilijät    19:00:00   48:15  
111.   Ilmari Absetz Tekes Innodurance    19:00:00   48:20  
112.   Peter Ståhl IF Sibbo-Vargarna    19:00:00   48:34  
113.   Emma Nurmi Hki    19:00:00   48:49  
114.   Jarkko Kujala Kenttäurheilijat-58    19:00:00   48:56  
115.   Martti Haverinen Vantaa    19:00:00   49:10  
116.   Markus Vuorinen Helsinki    19:00:00   49:20  
117.   Timo Tuominen Riihimäen Kiista-Veikot    19:00:00   49:26  
118.   Eija Rantala Luoma    19:00:00   49:55  
119.   Leo Virtanen tilakorjaamo.fi    19:00:00   50:02  
120.   Joona Heikkerö Porvoon Urheilijat    19:00:00   50:13  
121.   Anniina Savola Toijalan Vauhti    19:00:00   50:14  
122.   Vilma Kyyrö Keravan Urheilijat    19:00:00   50:28  
123.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat    19:00:00   50:38  
124.   Lari Kotilainen KU-58 / Juoksukoulu    19:00:00   50:40  
125.   Petri Piironen     19:00:00   50:43  
126.   Jari Kaikkonen Liivin Tuki    19:00:00   50:43  
127.   Kalle Parviainen Pro Elite Runners    19:00:00   50:44  
128.   Marianne Salmi Mäntsälän Urheilijat    19:00:00   50:55  
129.   Mikko Lehtiniemi     19:00:00   50:59  
130.   Jenni Korvenpää Kenttäurheilijat-58    19:00:00   51:29  
131.   Keijo Koivula Sporttiveteraanit    19:00:00   51:44  
132.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat    19:00:00   51:51  
133.   Petri Tegelberg HUS Urheiluseura    19:00:00   52:15  
134.   Sini-Minea Saarikoski Keravan Urheilijat    19:00:00   52:18  
135.   Mika Liljemark     19:00:00   52:19  
136.   Janne Tallgren Järvenpää    19:00:00   52:25  
137.   Marja Ämtö Pornainen    19:00:00   52:37  
138.   Esko Mäkelä Hki    19:00:00   52:37  
139.   Tiina Pakarinen Kestävyyttä pintakaasulla 24/7    19:00:00   53:00  
140.   Elina Leskinen Sjundeå IF    19:00:00   53:05  
141.   Jenny Tuomisalo Järvenpää    19:00:00   53:26  
142.   Lidia Testova Vantaan Salamat    19:00:00   53:29  
143.   Olli Laine     19:00:00   53:32  
144.   Mikko Rönnberg     19:00:00   54:54  
145.   Marttti Heinonen Maitohapot    19:00:00   55:22  
146.   Seppo Anttila Kerava    19:00:00   55:26  
147.   Maarit Kaukiainen Porvoon Urheilijat    19:00:00   55:46  
148.   Anu Laaksonen     19:00:00   56:02  
149.   Suzie Muwambi     19:00:00   56:06  
150.   Marja-Leena Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat    19:00:00   56:16  
151.   Ella Perttula Kenttäurheilijat-58    19:00:00   56:47  
152.   Mikko Laine     19:00:00   56:52  
153.   Jouni Peippo Kuusikko    19:00:00   56:52  
154.   Antti Auvinen Vantaa    19:00:00   56:53  
155.   Simo Klem Ilves-Teatteri    19:00:00   56:53  
156.   Kai Penttilä Vantaa    19:00:00   56:54  
157.   Noora Mikkilä Thassos, Kreikka    19:00:00   56:55  
158.   Kerttu Nupponen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   56:55  
159.   Tage Lemström IP-08    19:00:00   57:06  
160.   Jouni Jurmu IF Sibbo-Vargarna    19:00:00   57:10  
161.   Tiina Nurmi Tuusula    19:00:00   57:28  
162.   Susanna Köykkä-Lempiäinen Helsinki    19:00:00   57:37  
163.   Martin Löfström Sporttiveteraanit    19:00:00   57:39  
164.   Elina Pajuniemi Kestävyyttä pintakaasulla 24/7    19:00:00   57:42  
165.   Jussi Alen VS    19:00:00   58:04  
166.   Laura Wallenius Hakunilan Kisa    19:00:00   58:04  
167.   Julle Kuhakoski KONE Hissit Oy    19:00:00   58:12  
168.   Hannah Gau Kenttäurheilijat-58    19:00:00   58:16  
169.   Minna Stolt Hakunilan Kisa    19:00:00   58:26  
170.   Janl-Joel Martin GV-Kondis    19:00:00   58:38  
171.   Miri Hyttinen     19:00:00   58:42  
172.   Soila Monaco Helsinki    19:00:00   58:49  
173.   Reijo Girsen Sporttiveteraanit    19:00:00   58:50  
174.   Raine Pulli Vantaa    19:00:00   58:53  
175.   Turkka Vuorela Vantaa    19:00:00   59:04  
176.   Mika Palmu     19:00:00   59:16  
177.   Johanna Öman Team Wassu    19:00:00   59:24  
178.   Juhani Luhti LaAT    19:00:00   59:27  
179.   Mikko Hartikainen Vantaa    19:00:00   59:28  
180.   Risto Parviainen Helsinki    19:00:00   59:54  
181.   Johanna Parviainen Helsinki    19:00:00   59:54  
182.   Tarja Bonde Jensen     19:00:00   59:55  
183.   Eeri-Mari Rönnberg Kenttäurheilijat-58    19:00:00   59:56  
184.   Tiina Hannula Vantaa    19:00:00   1:00:05  
185.   Vappu Kannonmaa Vantaa    19:00:00   1:00:13  
186.   Ninni Saarinen Vantaa    19:00:00   1:00:34  
187.   Mikko Vastaranta Vantaa    19:00:00   1:00:35  
188.   Antti Räsänen     19:00:00   1:00:56  
189.   Marianne Nyman Vantaa    19:00:00   1:01:00  
190.   Jani Ilomaa Mäntsälän Urheilijat    19:00:00   1:01:31  
191.   Outi Liljemark     19:00:00   1:01:33  
192.   Petra Sieppo Helsinki    19:00:00   1:01:45  
193.   Kirsi Salminen     19:00:00   1:01:59  
194.   Veli-Pekka Karstela Simo 37    19:00:00   1:02:08  
195.   Juha Neffling     19:00:00   1:02:28  
196.   Pia Perttula Kenttäurheilijat-58    19:00:00   1:03:14  
197.   Seppo Kiiskinen Simonkylän Juoksijat    19:00:00   1:03:42  
198.   Jyrki Antikainen     19:00:00   1:03:48  
199.   Ari Laaksonen Helsinki    19:00:00   1:03:58  
200.   Tanja Mikkilä     19:00:00   1:04:29  
201.   Kätlin Liibert     19:00:00   1:06:38  
202.   Johanna Kuisti     19:00:00   1:08:01  
203.   Anssi Kuisti     19:00:00   1:08:01  
204.   Pauli Arbelius Turenki    19:00:00   1:08:07  
205.   Liisa Arbelius Turenki    19:00:00   1:08:08  
206.   Harry Lönnström Liitu    19:00:00   1:08:11  
207.   Jaana Riikonen     19:00:00   1:08:46  
208.   Markku Elomaa KAFA    19:00:00   1:08:46  
209.   Markku Nousiainen Tuusula    19:00:00   1:16:13  
210.   Juha Kulpakko Helsinki    19:00:00   1:17:33  
211.   Markku Hamunen PPEJ    19:00:00   1:24:02  
212.   Erica Martelius Kenttäurheilijat-58    19:00:00   1:29:26  
213.   Camilla Martelius Kenttäurheilijat-58    19:00:00   1:29:26  
214.   Joel Hagström     19:00:00   1:29:43  
215.   Teemu Varis Asolan VPK    19:00:00   1:29:44  
   Edith Eikkinen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Pertti Jäppinen Porvoon Urheilijat    19:00:00   ej startad  
   Otto Kahilainen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Katri-Susan Kerttunen Kestävyyttä pintakaasulla 24/7    19:00:00   ej startad  
   Teemu Kollanen Järvenpään Agilityurheilijat    19:00:00   ej startad  
   Mika Korpi     19:00:00   ej startad  
   Tero Korpi Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Juho Lipsonen Riskit Reinot    19:00:00   ej startad  
   Ville Lipsonen Riskit Reinot    19:00:00   ej startad  
   Laura Manninen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Joni Oilinki Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Aki Ojanen Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Raili Ojanen Tuusula    19:00:00   ej startad  
   Timo Patrikainen     19:00:00   ej startad  
   Markku Pehkonen Helsinki    19:00:00   ej startad  
   Petri Perttula Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Mikko Pihlajavesi Kenttäurheilijat-58    19:00:00   ej startad  
   Kati Rantonen     19:00:00   ej startad  
   Anne Ståhlström Anjalan Liitto    19:00:00   ej startad  
   Tuula Karttunen Team Raju / Uusikaupunki 400v    19:00:00   ej startad  
   Veikko Karttunen Kuopio    19:00:00   ej startad  
   Jarmo Harju Turun Valpas    19:00:00   ej startad  
   Pasi Päällysaho Runner´s club    19:00:00   bröt  

Klasser:

| Form av resultaten:
Suomi Svenska English