FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H50A 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
4,6 km
 
1.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  13:33:00   33:24  
2.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  13:37:00   34:06  
3.   Pekka Noponen Suunta Jyväskylä  FIN  13:15:00   34:27  
4.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:31:00   35:00  
5.   Pekka Kiljunen Anttolan Urheilijat  FIN  14:13:00   35:42  
6.   Arto Huotari Kuhmon Peurat  FIN  12:27:00   37:24  
7.   Pekka Mäki Kangasala SK  FIN  13:07:00   37:32  
8.   Reijo Mattinen Joutsenon Kullervo  FIN  12:11:00   37:43  
9.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  11:25:00   38:09  
10.   Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:07:00   38:14  
11.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:03:00   38:45  
12.   Markku Virtanen Lammin Säkiä  FIN  13:01:00   38:56  
13.   Thomas Nyholm Tampereen Pyrintö  FIN  12:15:00   39:00  
14.   Kalevi Mäkipää Hiisirasti  FIN  14:25:00   39:11  
15.   Pauli Kukkola Siilin Rasti  FIN  11:49:00   39:14  
16.   Mikko Rapakko Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:17:00   39:20  
17.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:13:00   39:44  
18.   Tuomo Rantapelkonen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:25:00   40:24  
19.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  12:25:00   40:54  
20.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö  FIN  13:39:00   41:07  
20.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  14:23:00   41:07  
22.   Antti Tepsa Lapin Veikot  FIN  11:37:00   41:33  
22.   Markku Mänty Turun Metsänkävijät  FIN  11:39:00   41:33  
24.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  13:35:00   42:11  
25.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät  FIN  12:43:00   42:19  
26.   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  13:41:00   42:22  
27.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  12:45:00   42:23  
28.   Timo Asikainen Hiisirasti  FIN  12:19:00   42:34  
29.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:53:00   42:40  
30.   Matti Nummi Vaalan Karhu  FIN  12:37:00   42:58  
31.   Kari Ojalainen SK Vuoksi  FIN  14:21:00   42:59  
32.   Timo Salonen Valkeakosken Haka  FIN  13:03:00   43:03  
33.   Timo Natunen Savon Suunta  FIN  11:31:00   43:35  
34.   Veli-Matti Lähdesmäki Rasti-Hyry  FIN  13:51:00   43:45  
35.   Juha Kettunen Savon Suunta  FIN  12:31:00   43:51  
36.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  13:27:00   43:54  
37.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:55:00   45:08  
38.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  14:19:00   45:17  
39.   Kari Jalava Vakka-Rasti  FIN  11:43:00   45:35  
40.   Arto Nissinen Ulvilan Ura  FIN  12:53:00   45:37  
41.   Vesa Ihalainen Navi  FIN  13:45:00   45:46  
42.   Marc Streit Switzerland  SUI  13:55:00   45:50  
43.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  13:53:00   45:54  
44.   Taisto Kaikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:11:00   45:55  
45.   Hannu Kortetjärvi Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  14:01:00   45:56  
46.   Ilkka Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:29:00   45:59  
47.   Reima Rantanen MS Parma  FIN  12:17:00   46:18  
48.   Tapio Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:59:00   46:23  
49.   Urpo Niemelä SK Pohjantähti  FIN  12:29:00   46:48  
50.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:21:00   47:16  
51.   Heikki Pelkonen Päijät-Rasti  FIN  13:47:00   47:30  
52.   Esko Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  11:55:00   47:39  
53.   Reima Piispanen Saloisten Reipas  FIN  11:57:00   47:42  
54.   Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:57:00   47:57  
55.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  13:43:00   48:08  
56.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  11:17:00   49:11  
57.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:45:00   49:29  
58.   Sakari Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  13:29:00   49:30  
59.   Erkki Laukkanen Kangasala SK  FIN  14:15:00   49:32  
60.   Antti Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  14:05:00   50:37  
61.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  12:35:00   50:53  
62.   Ari Kosunen SK Vuoksi  FIN  13:49:00   51:06  
63.   Pascal Berger Switzerland  SUI  14:17:00   51:36  
64.   Jorma Laitinen Rasti-Lukko  FIN  12:47:00   51:48  
65.   Timo Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:13:00   52:15  
66.   Jaakko Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  14:07:00   52:16  
67.   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:27:00   52:17  
68.   Jarmo Antikainen Mäntsälän Urheilijat  FIN  14:03:00   52:21  
69.   Tapani Holmijoki Paimion Rasti  FIN  13:11:00   53:27  
70.   Matti Teittinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  12:09:00   53:34  
71.   Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  11:35:00   54:57  
72.   Jouko Huuhka Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:11:00   56:16  
73.   Jouni Volotinen Ilomantsin Urheilijat  FIN  13:59:00   56:19  
74.   Sakari Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  12:33:00   58:13  
75.   Keijo Kanniainen Suomussalmen Rasti  FIN  12:41:00   59:27  
76.   Jari Toivonen Epilän Esa  FIN  11:19:00   59:40  
77.   Juho Rankinen Sinkki-Sepot  FIN  14:27:00   1:01:29  
78.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:09:00   1:03:21  
79.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  12:05:00   1:03:54  
80.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  11:29:00   1:05:16  
81.   Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:51:00   1:06:41  
82.   Ismo Huhtala Yläneen Kiri  FIN  11:21:00   1:08:31  
83.   Markku Kylmälä Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:49:00   1:10:29  
84.   Jyrki Lahdenperä Rajamäen Rykmentti  FIN  11:41:00   1:17:10  
85.   Timo Maaranen Päijät-Rasti  FIN  12:21:00   1:24:04  
   Pasi Valkonen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:33:00   disk  
   Jorma Hirvensalo Saarijärven Pullistus  FIN  13:05:00   disk  
   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  13:23:00   ej startad  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English