FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H45A 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mellantid
3,5 km
Mål
7,8 km
 
1.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:52:00   28:47 (1)  1:01:18  
2.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:52:00   29:21 (2)  1:03:43  
3.   Kari Tyynelä Vetelin Urheilijat  FIN  11:22:00   32:31 (7)  1:04:03  
4.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  12:44:00   32:10 (5)  1:05:03  
5.   Harri Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  11:06:00   32:50 (8)  1:06:35  
6.   Tom Asklöf Lynx  FIN  13:34:00   30:28 (3)  1:06:41  
7.   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  11:18:00   35:36 (21)  1:07:49  
8.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  11:40:00   34:45 (15)  1:08:07  
9.   Alexander Afonyushkin Russia  RUS  12:16:00   33:31 (11)  1:08:15  
10.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  11:26:00   33:53 (12)  1:08:16  
11.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:10:00   34:00 (13)  1:09:30  
12.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  12:40:00   36:04 (27)  1:09:55  
13.   Mika Tervala Rastivarsat  FIN  11:50:00   35:57 (26)  1:10:14  
14.   Jouko Jylhä Espoon Suunta  FIN  11:42:00   32:29 (6)  1:10:15  
15.   Juha Miettinen Espoon Suunta  FIN  10:28:00   33:27 (10)  1:11:26  
16.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  12:50:00   34:59 (17)  1:11:28  
17.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  12:46:00   36:53 (30)  1:11:47  
18.   Aleksei Morozov Russia  RUS  10:54:00   31:25 (4)  1:12:19  
19.   Anssi Kokkonen Kalevan Rasti  FIN  11:54:00   34:56 (16)  1:12:48  
20.   Lars Karlsson Sweden  SWE  12:00:00   35:37 (22)  1:13:00  
21.   Jari Järvinen Vaajakosken Terä  FIN  13:26:00   35:02 (18)  1:13:33  
22.   Juha Kvist Suomussalmen Rasti  FIN  10:02:00   35:14 (19)  1:13:53  
23.   Jouni Savolainen SK Pohjantähti  FIN  10:30:00   35:45 (24)  1:14:09  
23.   Anssi Karjalainen Kuhmon Peurat  FIN  12:28:00   37:27 (34)  1:14:09  
25.   Tomas Ray OK77  FIN  12:36:00   35:21 (20)  1:14:15  
26.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:16:00   34:18 (14)  1:14:26  
27.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  12:26:00   36:37 (28)  1:15:24  
28.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  13:24:00   37:07 (32)  1:15:31  
29.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  11:10:00   35:46 (25)  1:16:06  
30.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  13:36:00   35:43 (23)  1:18:31  
31.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:06:00   41:24 (40)  1:18:34  
32.   Pasi Pikkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:22:00   36:50 (29)  1:18:37  
33.   Jukka Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:22:00   41:44 (44)  1:20:09  
34.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  12:54:00   32:57 (9)  1:20:11  
35.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  12:20:00   41:34 (43)  1:20:38  
36.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  13:18:00   41:50 (45)  1:21:21  
37.   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:44:00   43:38 (57)  1:22:13  
38.   Reko Rantamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  12:08:00   40:46 (38)  1:22:24  
39.   Heikki Aarrejoki Vaajakosken Terä  FIN  13:16:00   37:14 (33)  1:22:36  
40.   Seppo Veijola Iin Yritys  FIN  10:26:00   36:57 (31)  1:22:43  
41.   Petri Mourujärvi Haukiputaan Heitto  FIN  12:10:00   43:22 (55)  1:23:12  
42.   Riku Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:34:00   42:14 (48)  1:23:56  
43.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  11:34:00   40:26 (36)  1:24:00  
44.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  12:04:00   42:42 (52)  1:24:11  
45.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  10:24:00   39:06 (35)  1:24:22  
46.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  10:48:00   40:27 (37)  1:24:39  
47.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  12:32:00   42:35 (51)  1:24:48  
48.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  10:50:00   41:30 (42)  1:26:32  
49.   Ilkka Ruokola Rasti-Jussit  FIN  13:08:00   42:20 (49)  1:26:40  
50.   Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:14:00   44:29 (59)  1:27:03  
51.   Juha Siljander Vehkalahden Veikot  FIN  13:12:00   47:55 (67)  1:27:45  
52.   Pekka Saalasti Mustalammen Pallo  FIN  11:02:00   42:32 (50)  1:27:55  
53.   Kari Kontola Lapuan Virkiä  FIN  11:32:00   42:11 (47)  1:28:09  
54.   Johan Päivike RastiPiikkiö  FIN  11:04:00   41:28 (41)  1:28:25  
55.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  13:28:00   43:15 (54)  1:28:32  
56.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  12:24:00   50:31 (72)  1:28:45  
57.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:42:00   43:03 (53)  1:29:03  
58.   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  12:02:00   41:02 (39)  1:29:52  
59.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  11:38:00   42:03 (46)  1:30:55  
60.   Vesa Halonen SK Pohjantähti  FIN  11:48:00   45:45 (63)  1:32:10  
61.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  10:12:00   51:00 (73)  1:32:39  
62.   Tapio Annala Helsingin Suunnistajat  FIN  11:58:00   45:25 (61)  1:33:28  
63.   Eero Kujansuu MS Parma  FIN  11:44:00   45:27 (62)  1:34:23  
64.   Jussi Pasanen Rasti-Jussit  FIN  13:02:00   46:33 (65)  1:34:40  
65.   Jukka Iitti Rasti E4  FIN  11:16:00   49:33 (70)  1:35:00  
66.   Jouko Reponen Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:32:00   46:26 (64)  1:35:05  
67.   Mika Pihala Rasti-Lukko  FIN  10:58:00   44:03 (58)  1:36:19  
68.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  12:06:00   53:46 (77)  1:36:52  
69.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  10:18:00   43:22 (55)  1:38:05  
70.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:56:00   56:18 (82)  1:38:37  
71.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  13:00:00   45:17 (60)  1:39:43  
72.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  12:12:00   51:35 (75)  1:41:00  
73.   Mika Juva Muurlan Vihuri  FIN  12:58:00   58:55 (88)  1:41:47  
74.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  13:30:00   48:36 (68)  1:43:39  
75.   Kai Törmikoski Savon Suunta  FIN  13:22:00   51:32 (74)  1:44:13  
76.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  13:14:00   50:05 (71)  1:44:31  
77.   Peter Tallberg Akilles OK  FIN  10:20:00   47:39 (66)  1:44:32  
78.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  12:38:00   56:43 (84)  1:45:44  
79.   Thomas Åman OK Botnia  FIN  10:38:00   54:40 (79)  1:48:24  
80.   Seppo Kellokumpu Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:42:00   58:40 (87)  1:49:36  
81.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  11:08:00   49:14 (69)  1:49:48  
82.   Hemmo Laurila Kodisjoen Kaiku  FIN  10:40:00   1:02:57 (89)  1:49:51  
83.   Erkki Holma Oulun Reipas  FIN  11:20:00   56:02 (80)  1:50:06  
84.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:20:00   58:17 (86)  1:53:17  
85.   Marcus Lahtinen Alatornion Pirkat  FIN  11:24:00   51:53 (76)  1:53:47  
86.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  11:28:00   56:34 (83)  1:55:52  
87.   Vesa-Matti Eura MS Parma  FIN  12:14:00   56:16 (81)  1:56:04  
88.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  12:48:00   54:08 (78)  2:05:16  
89.   Tero Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:10:00   57:30 (85)  2:08:36  
90.   Esa Havula Kalevan Rasti  FIN  11:00:00   1:15:45 (91)  2:11:07  
91.   Vesa Koivunen Alajärven Ankkurit  FIN  12:30:00   1:08:19 (90)  2:14:18  
92.   Petri Saukkonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:46:00   1:16:06 (92)  2:54:22  
   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  10:00:00      disk  
   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  10:32:00      ej startad  
   Harri Vehkalahti Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:36:00      disk  
   Pekka Tiainen Savon Suunta  FIN  10:46:00      disk  
   Veli-Matti Hanhela MS Parma  FIN  11:12:00      ej startad  
   Igor Lazarev Russia  RUS  12:56:00      ej startad  
   Jan Donner OK77  FIN  13:06:00      bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English