Sprinttisuunnistuksen EM- ja MM näyttökilpailu - World Ranking Event (WRE), Suunni

M21E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
1,3 km
Väliaika
2,2 km
Väliaika
3,4 km
Maali
3,5 km
 
1.   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  13:24:00   4:18 (2)  7:42 (1)  12:13 (1)  12:24  
2.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  12:31:00   4:32 (9)  7:58 (4)  12:17 (2)  12:28  
2.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:39:00   4:27 (5)  7:54 (3)  12:17 (2)  12:28  
4.   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  13:20:00   4:46 (29)  8:12 (12)  12:36 (4)  12:46  
5.   Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  13:17:00   4:17 (1)  7:51 (2)  12:37 (5)  12:48  
6.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  12:36:00   4:34 (13)  8:04 (7)  12:38 (6)  12:49  
7.   Otto Simosas Tampereen Pyrintö  FIN  13:16:00   4:26 (3)  8:00 (6)  12:43 (7)  12:54  
7.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  13:23:00   4:30 (8)  7:58 (4)  12:43 (7)  12:54  
9.   Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:30:00   4:34 (13)  8:10 (11)  12:46 (9)  12:57  
9.   Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:38:00   4:33 (10)  8:12 (12)  12:46 (9)  12:57  
11.   Joonas Ahola Navi  FIN  12:35:00   4:33 (10)  8:09 (10)  12:48 (11)  12:58  
12.   Otto Kaario Helsingin Suunnistajat  FIN  13:22:00   4:35 (16)  8:06 (9)  12:49 (12)  13:00  
13.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:50:00   4:41 (19)  8:17 (15)  12:51 (13)  13:01  
14.   Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:11:00   4:28 (6)  8:24 (20)  12:51 (13)  13:02  
14.   Jesse Laukkarinen Norway  FIN  13:18:00   4:34 (13)  8:05 (8)  12:51 (13)  13:02  
16.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  13:21:00   4:39 (17)  8:12 (12)  12:58 (16)  13:09  
17.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  13:08:00   4:51 (32)  8:29 (22)  13:07 (17)  13:18  
18.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:34:00   4:40 (18)  8:20 (19)  13:15 (18)  13:25  
19.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:07:00   4:33 (10)  8:18 (16)  13:17 (19)  13:27  
20.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:13:00   4:42 (20)  8:38 (29)  13:19 (20)  13:30  
21.   Akseli Virtanen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:13:00   4:58 (41)  8:36 (26)  13:21 (21)  13:31  
21.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  12:14:00   4:45 (26)  8:28 (21)  13:21 (21)  13:31  
23.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  13:06:00   4:45 (26)  8:34 (24)  13:22 (23)  13:32  
24.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  13:10:00   4:54 (35)  8:41 (31)  13:25 (24)  13:36  
25.   Alvar Palmen Espoon Suunta  FIN  13:14:00   4:29 (7)  8:19 (18)  13:27 (25)  13:37  
26.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:19:00   4:54 (35)  8:42 (32)  13:27 (25)  13:38  
27.   Justus Vuori Turun Suunnistajat  FIN  12:32:00   4:42 (20)  8:29 (22)  13:28 (27)  13:39  
27.   Valtteri Rantala Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:47:00   4:43 (23)  8:35 (25)  13:29 (28)  13:39  
29.   Mårten Boström Sweden  FIN  13:15:00   5:04 (51)  8:45 (37)  13:29 (28)  13:40  
30.   Lari Takanen Paimion Rasti  FIN  13:02:00   4:42 (20)  8:18 (16)  13:35 (30)  13:46  
31.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  12:49:00   4:53 (33)  8:58 (48)  13:37 (31)  13:48  
32.   Ville Saikko Lappeen Riento  FIN  12:59:00   4:50 (31)  8:42 (32)  13:39 (32)  13:49  
33.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  12:21:00   4:44 (25)  8:42 (32)  13:41 (33)  13:53  
34.   Toni-Antti Viitasaari Lapuan Virkiä  FIN  13:03:00   4:58 (41)  8:50 (41)  13:42 (34)  13:54  
35.   Lassi Vaismaa Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:17:00   5:00 (46)  8:49 (40)  13:45 (36)  13:55  
35.   Antti Saikko Tampereen Pyrintö  FIN  12:33:00   4:58 (41)  8:44 (35)  13:44 (35)  13:55  
37.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  12:16:00   4:53 (33)  8:52 (44)  13:45 (36)  13:57  
37.   Anton Salmenkylä Helsingin Suunnistajat  USA  13:05:00   4:26 (3)  8:37 (27)  13:46 (38)  13:57  
39.   Tuukka Mäkinen MS Parma  FIN  12:25:00   4:56 (39)  8:56 (46)  13:50 (39)  14:00  
40.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  12:45:00   5:01 (47)  8:46 (38)  13:54 (40)  14:05  
41.   Atte Nokka Lappeen Riento  FIN  12:43:00   4:54 (35)  8:44 (35)  13:59 (41)  14:11  
41.   Petja Pöyhönen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:04:00   4:45 (26)  8:51 (43)  13:59 (41)  14:11  
43.   Miika Suominen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:22:00   4:49 (30)  8:38 (29)  14:02 (43)  14:14  
44.   Konsta Vanhanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:44:00   5:01 (47)  8:57 (47)  14:05 (44)  14:16  
45.   Janne Kuningas Lappeen Riento  FIN  12:27:00   5:05 (54)  8:48 (39)  14:08 (45)  14:20  
46.   Andrew Barnett Ikaalisten Nouseva-Voima  AUS  13:00:00   5:11 (59)  9:12 (54)  14:11 (46)  14:22  
47.   Aaro Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:20:00   4:43 (23)  8:37 (27)  14:19 (47)  14:30  
48.   Sampo Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  12:12:00   4:59 (45)  9:03 (50)  14:21 (48)  14:31  
49.   Pyry Willman Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:15:00   5:09 (56)  8:58 (48)  14:25 (51)  14:36  
49.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  12:54:00   5:03 (50)  9:04 (51)  14:23 (49)  14:36  
51.   Toni Saari Paimion Rasti  FIN  12:42:00   5:07 (55)  9:20 (57)  14:24 (50)  14:37  
52.   Rauli Aho Valkeakosken Haka  FIN  12:10:00   4:56 (39)  8:52 (44)  14:26 (52)  14:39  
53.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  12:58:00   5:04 (51)  9:04 (51)  14:34 (53)  14:46  
54.   Jonathan Ray OK77  FIN  12:29:00   5:10 (57)  9:12 (54)  14:37 (54)  14:49  
55.   Dmitrii Iurev Hiidenkiertäjät  RUS  13:01:00   4:58 (41)  9:07 (53)  14:40 (55)  14:51  
56.   Tobias Jern OK77  FIN  12:55:00   5:27 (63)  9:31 (58)  14:41 (56)  14:52  
57.   Janne Ovaska Vehkalahden Veikot  FIN  12:40:00   5:17 (61)  9:34 (59)  14:48 (57)  14:59  
58.   Antti Järvenpää OK77  FIN  12:56:00   4:54 (35)  8:50 (41)  14:48 (57)  15:00  
59.   Matti Suutari Vehkalahden Veikot  FIN  12:23:00   5:35 (64)  9:37 (62)  14:52 (59)  15:02  
60.   Ville Vierimaa Espoon Akilles  FIN  12:53:00   5:22 (62)  9:35 (60)  14:56 (60)  15:09  
61.   Jonny Donner OK77  FIN  12:18:00   5:45 (66)  9:39 (65)  15:03 (61)  15:15  
62.   Jiri-Pekka Rissanen Kangasala SK  FIN  12:24:00   5:35 (64)  9:49 (66)  15:12 (62)  15:24  
63.   Eetu Korhonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:11:00   5:02 (49)  9:37 (62)  15:17 (64)  15:28  
63.   Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:48:00   5:04 (51)  9:15 (56)  15:16 (63)  15:28  
65.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  12:51:00   5:16 (60)  9:35 (60)  15:23 (65)  15:35  
66.   Hermanni Sankelo Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:41:00   5:10 (57)  9:37 (62)  15:38 (66)  15:50  
67.   Matias Kankkunen OK77  FIN  12:37:00   5:45 (66)  10:31 (67)  16:42 (67)  16:54  
68.   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:57:00   6:25 (69)  11:53 (69)  18:00 (68)  18:14  
69.   Tuukka Jurvakainen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:52:00   6:12 (68)  11:30 (68)  18:34 (69)  18:46  
   Valtteri Kinnunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:26:00            ei läht.  
   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  12:28:00            hylätty  
   Samu Heiska Turun Metsänkävijät  FIN  12:46:00            ei läht.  
   Antti Vainio MS Parma  FIN  13:09:00            hylätty  
   Arto Talvinen MS Parma  FIN  13:12:00            keskeytti  
   Topias Ahola Navi  FIN  13:19:00            hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English