SM-pitkä matka, 7.8.9.2019, Fiskarin Urheilijat -47, Hiidenkiertäjät, OK Raseborg

H16K1, A-finaaliin 50 parasta

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,3 km
Maali
4,6 km
 
1.   Riku Gröhn Tampereen Pyrintö  FIN  12:00:00   35:14 (1)  36:13  
2.   Santeri Kirjavainen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:50:00   36:07 (2)  37:28  
3.   Aarni Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:58:00   36:38 (3)  37:46  
4.   Matias Koponen Lynx  FIN  11:56:00   37:07 (4)  37:54  
5.   Oskari Penttinen Espoon Suunta  FIN  11:22:00   37:40 (5)  38:42  
6.   Jerry Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:02:00   38:33 (6)  39:39  
7.   Luca Kallela Helsingin Suunnistajat  FIN  11:20:00   39:08 (7)  40:12  
8.   Severi Similä SK Pohjantähti  FIN  11:42:00   39:12 (8)  40:19  
9.   Valtteri Rantala Valkeakosken Haka  FIN  11:48:00   39:32 (9)  40:44  
10.   Kasperi Hämäläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:30:00   40:22 (10)  41:31  
11.   Topias Kemppi Espoon Suunta  FIN  11:52:00   41:07 (11)  42:17  
12.   Aleksi Välimaa Rasti 88  FIN  11:40:00   41:25 (12)  42:42  
12.   Karim Mbembela Lynx  FIN  11:46:00   41:33 (13)  42:42  
14.   Matias Mäenpää Tampereen Pyrintö  FIN  11:18:00   41:41 (14)  42:46  
15.   Sampo Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  11:34:00   41:50 (15)  42:59  
16.   Konsta Korhonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:04:00   42:48 (16)  43:51  
17.   Valter Joensuu IF Brahe  FIN  11:38:00   43:02 (17)  44:01  
18.   Juuso Ketonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:14:00      44:02  
19.   Roope Lemberg Rasti-Jussit  FIN  11:24:00   43:24 (18)  44:35  
20.   Tuomas Ruuskanen Espoon Suunta  FIN  11:44:00   43:29 (19)  44:43  
21.   Aapo Kytömäki SK Uusi  FIN  10:50:00   44:32 (20)  45:26  
22.   Joona Yliaho Koovee  FIN  11:28:00      46:49  
23.   Antti Seppänen Olavin Rasti  FIN  10:36:00   46:36 (22)  47:32  
24.   Vertti Myllärinen Lappeen Riento  FIN  11:06:00   46:19 (21)  47:41  
25.   Ilari Virtanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:12:00   47:43 (23)  48:47  
26.   Kasperi Tamminen Luumäen Rasti  FIN  11:16:00   49:07 (24)  50:09  
27.   Alec Still OK Trian  FIN  11:00:00   49:51 (25)  50:56  
28.   Erno-Kalle Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:54:00   49:52 (26)  51:14  
29.   Aarni Laine Tampereen Pyrintö  FIN  10:42:00   50:12 (27)  51:25  
30.   Aapo Maasilta Rastivarsat  FIN  11:26:00   52:17 (28)  53:37  
31.   Vili Väkeväinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:58:00   53:11 (29)  54:25  
32.   Tuukka Kupiainen Tampereen Pyrintö  FIN  11:32:00   55:25 (30)  56:44  
33.   Jussi Raasakka Espoon Suunta  FIN  11:36:00   57:10 (31)  58:18  
34.   Joona Vuorela Espoon Suunta  FIN  10:44:00   59:40 (32)  1:00:45  
35.   Simon Nordgren OK Trian  FIN  10:52:00      1:01:41  
36.   Lassi Kaitainen Kymin Suunnistajat  FIN  10:38:00   1:03:31 (34)  1:04:37  
37.   Anton Vehkalahti Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:32:00   1:03:30 (33)  1:04:50  
38.   Lauri Nieminen Valkeakosken Haka  FIN  10:54:00   1:04:57 (35)  1:06:01  
39.   Otso Tukiainen Tampereen Pyrintö  FIN  10:40:00   1:19:43 (36)  1:20:51  
   Edvin Ekman OK77  FIN  10:30:00      ei läht.  
   Jyry Tukiainen Tampereen Pyrintö  FIN  10:34:00      ei läht.  
   Oliver Schüle Koovee  FIN  10:46:00      hylätty  
   Pyry Pikkarainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:48:00      ei läht.  
   Tuomas Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:56:00      ei läht.  
   Eemi Vaherlehto Espoon Akilles  FIN  11:08:00      ei läht.  
   Väinö Ristimäki Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English