SM-maantiejuoksu 2019

Naiset 21.1km

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
0,9
Väliaika
1,0 km
Väliaika
5,9 km
Väliaika
6,0 km
Väliaika
10,95 km
Väliaika
11,05 km
Väliaika
15,95 km
Väliaika
16,05 km
Väliaika
21,05 km
Väliaika
Maali
21,1 km
 
1.   Anne-Mari Hyryläinen Nagu IF    13:00:00   2:49 (1)  3:15 (1)  20:03 (1)  20:29 (1)  37:27 (1)  37:53 (1)  55:21 (1)  55:48 (1)  1:13:51 (1)     1:14:17  
2.   Katarina Skräddar Helsingin Jyry    13:00:00   3:01 (3)  3:28 (3)  21:15 (3)  21:42 (3)  39:18 (2)  39:45 (2)  57:26 (2)  57:53 (2)  1:15:46 (2)     1:16:12  
3.   Klaara Leponiemi Lempäälän Kisa Yleisurheilu    13:00:00   2:55 (2)  3:21 (2)  20:59 (2)  21:27 (2)  39:38 (3)  40:06 (3)  58:29 (3)  58:57 (3)  1:17:28 (3)     1:17:55  
4.   Jenni Moskari Kenttäurheilijat -58    13:00:00   3:02 (4)  3:29 (5)  21:29 (4)  21:57 (4)  40:35 (4)  41:03 (4)  1:00:18 (4)  1:00:46 (4)  1:19:58 (4)     1:20:25  
5.   Natalia Nylund Lahden Ahkera    13:00:00   3:02 (5)  3:29 (4)  22:18 (5)  22:44 (5)  42:05 (5)  42:31 (5)  1:01:56 (5)  1:02:24 (5)  1:21:33 (5)     1:21:58  
6.   Sofia Muinonen Espoon Tapiot    13:00:00   3:14 (10)  3:45 (13)  23:00 (10)  23:28 (10)  42:39 (8)  43:08 (8)  1:02:18 (6)  1:02:48 (6)  1:21:42 (6)     1:22:08  
7.   Laura Karkkulainen Pyhäselän Urheilijat    13:00:00   3:15 (13)  3:45 (15)  23:01 (13)  23:30 (13)  42:42 (12)  43:11 (12)  1:02:26 (8)  1:02:55 (8)  1:21:56 (7)     1:22:23  
8.   Anne-Marika Partanen Kuopion Reipas    13:00:00   3:14 (8)  3:44 (7)  22:59 (8)  23:27 (7)  42:38 (6)  43:07 (7)  1:02:19 (7)  1:02:49 (7)  1:22:01 (8)     1:22:29  
9.   Minna Syvälä Espoon Tapiot    13:00:00   3:15 (11)  3:44 (11)  23:01 (12)  23:29 (12)  42:40 (11)  43:10 (10)  1:02:28 (10)  1:02:58 (10)  1:22:14 (9)     1:22:37  
10.   Soili Kosonen Espoon Tapiot    13:00:00   3:15 (14)  3:44 (11)  22:59 (7)  23:28 (8)  42:40 (9)  43:10 (10)  1:02:27 (9)  1:02:56 (9)  1:22:16 (10)     1:22:40  
11.   Emma Katajalaakso Kannuksen Ura    13:00:00   3:06 (6)  3:34 (6)  22:59 (9)  23:28 (8)  42:39 (7)  43:07 (6)  1:02:38 (11)  1:03:09 (11)  1:22:56 (11)     1:23:21  
12.   Johanna Davidila Lapin Lukko    13:00:00   3:17 (17)  3:47 (17)  23:27 (16)  23:56 (16)  43:34 (16)  44:03 (15)  1:03:35 (15)  1:04:05 (15)  1:23:36 (13)     1:24:00  
13.   Katri Niemistö Jyväskylän Kenttäurheilijat    13:00:00   3:14 (7)  3:44 (9)  22:58 (6)  23:27 (6)  42:40 (10)  43:08 (9)  1:02:40 (12)  1:03:11 (12)  1:23:34 (12)     1:24:05  
14.   Anna-Elina Heikkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat    13:00:00   3:16 (16)  3:45 (16)  23:08 (15)  23:37 (15)  43:34 (15)  44:05 (16)  1:04:13 (16)  1:04:43 (16)  1:24:43 (14)     1:25:10  
15.   Minna Haka-Risku Vammalan seudun Voima    13:00:00   3:16 (15)  3:45 (13)  23:02 (14)  23:31 (14)  43:09 (14)  43:39 (14)  1:03:32 (14)  1:04:03 (14)  1:24:47 (15)     1:25:17  
16.   Iida Haataja Pudasjärven Urheilijat    13:00:00   3:14 (9)  3:44 (8)  23:00 (11)  23:29 (11)  42:42 (13)  43:12 (13)  1:03:22 (13)  1:03:53 (13)  1:25:05 (16)     1:25:35  
17.   Mari Ulkuniemi Runners Club    13:00:00   3:24 (19)  3:55 (19)  24:21 (18)  24:52 (18)  45:27 (17)  45:59 (17)  1:07:03 (17)  1:07:35 (17)  1:28:34 (17)     1:29:02  
18.   Saara Malinen Runners Club    13:00:00   3:35 (22)  4:06 (22)  25:01 (20)  25:33 (20)  46:19 (19)  46:50 (19)  1:07:18 (18)  1:07:50 (18)  1:28:55 (18)     1:29:22  
19.   Satu Kähkönen Siilinjärven Ponnistus    13:00:00   3:15 (12)  3:44 (10)  24:17 (17)  24:49 (17)  46:05 (18)  46:39 (18)  1:08:11 (19)  1:08:43 (19)  1:29:58 (19)     1:30:30  
20.   Nella Paronen Karhulan Katajaiset    13:00:00   3:22 (18)  3:52 (18)  24:36 (19)  25:08 (19)  46:28 (20)  47:00 (20)  1:09:08 (20)  1:09:41 (20)  1:33:34 (20)     1:34:05  
21.   Anna Huostila Kenttäurheilijat -58    13:00:00   3:35 (21)  4:06 (21)  25:55 (21)  26:29 (21)  49:15 (21)  49:49 (21)  1:13:13 (21)  1:13:49 (21)  1:37:06 (21)     1:37:38  
22.   Marjut Hirvonen Espoon Tapiot    13:00:00   3:29 (20)  4:00 (20)  26:52 (22)  27:25 (22)  51:33 (22)  52:08 (22)  1:16:52 (22)  1:17:28 (22)  1:43:02 (22)     1:43:38  
   Josefin Sjölind-Kohtamäki Helsingfors IFK    13:00:00                                 ei läht.  
   Kukka-Maaria Mustonen Kenttäurheilijat -58    13:00:00                                 keskeytti  
   Mari Hyyppä Jyväskylän Kenttäurheilijat    13:00:00                                 keskeytti  
   Mira Tuominen Forssan Salama    13:00:00                                 ei läht.  
   Emma Hakala Espoon Tapiot    13:00:00                                 ei läht.  
   Mirja Vartiainen Espoon Tapiot    13:00:00                                 ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English