Saimaa 1/2 maraton 04.05.2019 klo 11:30

21,1 km kaikki

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
10,5 km
Väliaika
20,6 km
Maali
21,1 km
 
1.   Petri Turpeinen Forrest Guuri    11:30:00   38:40 (1)  1:16:44 (1)  1:18:53  
2.   Kari Kinnunen Team Rivakat    11:30:00   42:24 (3)  1:22:21 (2)  1:24:35  
3.   Ahti Silfver Turku    11:30:00   42:13 (2)  1:23:22 (3)  1:25:41  
4.   Lasse Tonder Team Rivakat    11:30:00   42:25 (4)  1:23:33 (4)  1:25:45  
5.   Jukka Kasanen LUM    11:30:00   43:43 (7)  1:26:02 (5)  1:28:21  
6.   Kuutti Aura Turun Urheiluliitto    11:30:00   43:01 (5)  1:26:16 (6)  1:28:47  
7.   Soili Kosonen Forrestguuri    11:30:00   45:17 (9)  1:27:05 (7)  1:29:21  
8.   Jouko Behm LUM    11:30:00   45:05 (8)  1:28:39 (8)  1:31:02  
9.   Arto Tielinen     11:30:00   43:41 (6)  1:29:01 (9)  1:31:43  
10.   Atte Mönkäre Lappeenranta    11:30:00   46:48 (11)  1:32:45 (10)  1:35:10  
11.   Joni Haataja Helsinki    11:30:00   47:49 (12)  1:33:45 (11)  1:36:13  
12.   Markku Pehkonen Helsinki    11:30:00   48:54 (16)  1:34:42 (14)  1:36:52  
13.   Mitro Pulkki Lappeenranta    11:30:00   46:42 (10)  1:34:27 (12)  1:36:54  
14.   Antti Hodokainen Joensuu    11:30:00   48:50 (14)  1:34:36 (13)  1:36:57  
15.   Markus Liikanen Lappeenranta    11:30:00   48:55 (17)  1:35:27 (16)  1:37:42  
16.   Timo Rötkö Lappeenranta    11:30:00   48:44 (13)  1:35:27 (15)  1:37:54  
17.   Janne Hulkkonen Lappeenranta    11:30:00   48:55 (18)  1:35:38 (17)  1:38:17  
18.   Sami Sikanen     11:30:00   48:54 (15)  1:35:43 (18)  1:38:23  
19.   Petri Kotonen Joutseno    11:30:00   50:20 (23)  1:37:10 (19)  1:39:40  
20.   Juho Mättö Lappeenranta    11:30:00   51:07 (29)  1:37:20 (20)  1:39:57  
21.   Henri Otranen     11:30:00   51:07 (28)  1:37:38 (21)  1:40:26  
22.   Juuso Häkämies Lappeenranta    11:30:00   48:57 (19)  1:37:57 (22)  1:40:43  
23.   Kim Räihä Espoo    11:30:00   49:57 (21)  1:38:20 (23)  1:41:01  
24.   Pascal Uetz Lappeenranta    11:30:00   49:46 (20)  1:38:54 (24)  1:41:25  
24.   Thibault Comparet Lappeenranta    11:30:00   50:19 (22)  1:38:54 (25)  1:41:25  
26.   Niina Teittinen LUM    11:30:00   50:59 (26)  1:39:28 (26)  1:42:08  
27.   Matti Pylkkö TöPa    11:30:00   51:04 (27)  1:40:13 (27)  1:42:47  
28.   Anastasia Fedulova Lappeenranta    11:30:00   50:56 (25)  1:40:45 (28)  1:43:31  
29.   Eero Niemi LUM    11:30:00   51:55 (31)  1:41:07 (29)  1:43:48  
30.   Anni Tonder Team Rivakat    11:30:00   50:24 (24)  1:41:12 (30)  1:44:03  
31.   Turo Paldanius Rajan Urheilijat    11:30:00   51:38 (30)  1:41:59 (31)  1:44:43  
32.   Ilkka Laari LUM    11:30:00   52:45 (34)  1:44:24 (32)  1:47:14  
33.   Soili Tiainen     11:30:00   53:11 (36)  1:44:58 (33)  1:47:50  
34.   Harri Haavisto Willtri    11:30:00   52:40 (33)  1:45:12 (34)  1:48:04  
35.   Susanna Pehkonen Helsinki    11:30:00   54:30 (42)  1:45:34 (35)  1:48:13  
36.   Juha Rinne Jämsä    11:30:00   52:32 (32)  1:45:55 (36)  1:49:00  
37.   Juri Hodokainen Lappeenranta    11:30:00   53:10 (35)  1:46:25 (37)  1:49:25  
38.   Markus Pekkola Lahti    11:30:00   54:13 (40)  1:47:16 (38)  1:50:09  
39.   Mikko Toitturi Lappeenranta    11:30:00   54:34 (43)  1:47:33 (40)  1:50:17  
40.   Riina Torvi Lappeenranta    11:30:00   54:14 (41)  1:47:31 (39)  1:50:27  
41.   Arto Koskimies Fouli Billiard Team    11:30:00   53:18 (37)  1:47:50 (41)  1:51:03  
42.   Ossi Junnonen Lappeenranta    11:30:00   53:35 (38)  1:48:31 (42)  1:51:21  
43.   Jarno Rantala Arado    11:30:00   55:34 (44)  1:49:19 (44)  1:52:01  
44.   Riitta Ristikangas Team Rivakat    11:30:00   55:47 (45)  1:49:13 (43)  1:52:07  
45.   Fredrik Söderlund Lappeenranta    11:30:00   56:12 (47)  1:49:34 (45)  1:52:20  
46.   Viivi Tonder Team Rivakat    11:30:00   54:12 (39)  1:49:36 (46)  1:52:47  
47.   Jyri Syväoja Saimaa Trailrunners    11:30:00   56:09 (46)  1:51:39 (47)  1:54:23  
48.   Katja Saarinen Ylämaan pyrkijät    11:30:00   56:17 (48)  1:51:49 (48)  1:54:38  
49.   Jarkko Oikarinen Willtri/Miehikkälä    11:30:00   56:39 (49)  1:52:28 (49)  1:55:23  
50.   Anja Leppälä TreMK    11:30:00   57:12 (52)  1:54:01 (50)  1:57:08  
51.   Matti Ovaska     11:30:00   1:00:27 (71)  1:55:03 (51)  1:57:46  
52.   Esko Väisänen Suomenniemi    11:30:00   58:08 (58)  1:55:05 (52)  1:58:21  
53.   Pinja Palo-Oja Hyvinkää    11:30:00   59:02 (60)  1:55:35 (53)  1:58:34  
54.   Anni Mäkitalo Helsinki    11:30:00   59:09 (61)  1:56:08 (55)  1:58:55  
55.   Anu Sirkiä     11:30:00   57:26 (54)  1:56:17 (56)  1:59:18  
56.   Pasi Torri Simola    11:30:00   57:04 (51)  1:55:58 (54)  1:59:26  
57.   Maxim Panteleev Hamina    11:30:00   59:25 (62)  1:56:55 (57)  1:59:40  
58.   Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo    11:30:00   59:57 (66)  1:57:01 (58)  1:59:56  
59.   Hanna Sydänmaanlakka Taipalsaari    11:30:00   58:19 (59)  1:57:03 (59)  2:00:01  
60.   Lari Hirvi LrTU    11:30:00   57:40 (56)  1:57:32 (60)  2:01:02  
61.   Johanna Lattu Lappeenranta    11:30:00   57:39 (55)  1:57:33 (61)  2:01:03  
62.   Sanna Laine Luumäki    11:30:00   1:00:03 (67)  1:58:22 (63)  2:01:33  
63.   Tuija Mäkirinne-Kattainen Porvoo    11:30:00   57:14 (53)  1:58:05 (62)  2:01:35  
64.   Tuula Pihlajaniemi LUM    11:30:00   59:33 (63)  1:58:38 (64)  2:01:56  
65.   Keijo Marttinen Joutseno    11:30:00   1:00:27 (70)  1:58:56 (66)  2:02:02  
66.   Seppo Niemi Ylöjärven Ryhti    11:30:00   1:01:42 (76)  1:58:59 (67)  2:02:09  
67.   Petri Frondelius Taipalsaari    11:30:00   56:50 (50)  1:58:54 (65)  2:02:27  
68.   Marko Malinen Riihimäki    11:30:00   1:04:21 (85)  1:59:34 (68)  2:02:49  
69.   Paula Haikonen Espoo    11:30:00   1:04:21 (84)  1:59:35 (69)  2:02:49  
70.   Juha Kärkkäinen Hyvinkää    11:30:00   1:03:38 (83)  1:59:51 (70)  2:02:52  
71.   Minna Hjelt-Seppälä     11:30:00   1:00:16 (68)  2:00:09 (72)  2:03:07  
72.   Ari Sinkko Takomo training    11:30:00   1:00:16 (69)  2:00:09 (71)  2:03:07  
73.   Marika Lampinen Lappeenranta    11:30:00   1:02:11 (77)  2:00:23 (73)  2:03:37  
74.   Iida Nuutinen Imatra    11:30:00   59:44 (64)  2:00:48 (74)  2:04:04  
75.   Emma Liukka LUM    11:30:00   1:00:47 (72)  2:00:59 (75)  2:04:22  
76.   Jarno Nummisto TriathlonSuomi    11:30:00   59:49 (65)  2:01:12 (76)  2:04:40  
77.   Marko Kosonen Hylkeet    11:30:00   1:03:26 (81)  2:02:32 (77)  2:05:13  
78.   Tatu Tyrisevä Helsinki    11:30:00   1:03:37 (82)  2:03:07 (78)  2:06:09  
79.   Aleksi Urjo Rakennus urjo oy    11:30:00   58:05 (57)  2:05:46 (79)  2:09:08  
80.   Ilkka Isolatva Laatukoivet / Helsinki    11:30:00   1:05:03 (89)  2:06:26 (81)  2:09:22  
81.   Teemu Jokela Kotka    11:30:00   1:01:04 (73)  2:06:12 (80)  2:10:11  
82.   Sanna Tiainen Lahti    11:30:00   1:03:17 (79)  2:07:15 (82)  2:10:34  
83.   Maria Tams Lappeenranta    11:30:00   1:04:40 (86)  2:08:53 (84)  2:11:40  
84.   Marketta Sorjonen Lappeenranta    11:30:00   1:05:16 (90)  2:08:36 (83)  2:12:09  
85.   Siiri Ryhänen Lappeenranta    11:30:00   1:04:40 (87)  2:08:58 (85)  2:12:43  
86.   Reeta Holopainen Helsinki    11:30:00   1:01:40 (75)  2:10:37 (87)  2:13:30  
87.   Rita Soive Helsinki    11:30:00   1:01:40 (74)  2:10:36 (86)  2:14:08  
88.   Sirkka-Liisa Niemistö     11:30:00   1:05:00 (88)  2:11:22 (88)  2:14:39  
89.   Maria Fyhr Lappeenranta    11:30:00   1:03:20 (80)  2:11:30 (89)  2:15:01  
90.   Alf Cederlund Imatran Urheilijat    11:30:00   1:03:12 (78)  2:11:38 (90)  2:15:52  
91.   Päivi Harju-Eloranta Karjala Triathlon/Imatra    11:30:00   1:06:12 (91)  2:13:49 (91)  2:17:18  
92.   Alina Torvinen Lappeenranta    11:30:00   1:07:45 (94)  2:15:20 (92)  2:18:53  
93.   Asta Kaapro Lappeenranta    11:30:00   1:06:15 (93)  2:15:36 (94)  2:19:24  
94.   Laura Laari Lappeenranta    11:30:00   1:06:14 (92)  2:15:35 (93)  2:19:25  
95.   Jenni Korpinen Lappeenranta    11:30:00   1:08:02 (95)  2:15:55 (95)  2:19:38  
96.   Jarkko Järvinen Lemi    11:30:00   1:11:33 (97)  2:17:41 (96)  2:21:02  
97.   Mari Kaljunen Simpele    11:30:00   1:13:52 (99)  2:26:33 (97)  2:30:27  
98.   Duy Khanh Tran Lappeenranta    11:30:00   1:08:48 (96)  2:28:06 (99)  2:31:43  
99.   Marjo Kälviäinen Lappeenranta    11:30:00   1:11:34 (98)  2:28:06 (98)  2:31:44  
100.   Reetta Parkkinen Mikkeli    11:30:00   1:14:07 (100)  2:35:17 (100)  2:39:34  
   Carlos Ardila Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Jani Laine Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Jani Muhli NoBulk    11:30:00         ei läht.  
   Veli-Matti Kantamaa Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Ilja Ouretski INUS-Lahti    11:30:00         ei läht.  
   Juri Kuokkanen Inus/Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Satu Huurtomaa Valkeala    11:30:00         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English