Saimaa 1/2 maraton 04.05.2019 klo 11:30

21,1 km Miehet

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
10,5 km
Väliaika
20,6 km
Maali
21,1 km
 
1.   Petri Turpeinen Forrest Guuri    11:30:00   38:40 (1)  1:16:44 (1)  1:18:53  
2.   Kari Kinnunen Team Rivakat    11:30:00   42:24 (3)  1:22:21 (2)  1:24:35  
3.   Ahti Silfver Turku    11:30:00   42:13 (2)  1:23:22 (3)  1:25:41  
4.   Lasse Tonder Team Rivakat    11:30:00   42:25 (4)  1:23:33 (4)  1:25:45  
5.   Jukka Kasanen LUM    11:30:00   43:43 (7)  1:26:02 (5)  1:28:21  
6.   Kuutti Aura Turun Urheiluliitto    11:30:00   43:01 (5)  1:26:16 (6)  1:28:47  
7.   Jouko Behm LUM    11:30:00   45:05 (8)  1:28:39 (7)  1:31:02  
8.   Arto Tielinen     11:30:00   43:41 (6)  1:29:01 (8)  1:31:43  
9.   Atte Mönkäre Lappeenranta    11:30:00   46:48 (10)  1:32:45 (9)  1:35:10  
10.   Joni Haataja Helsinki    11:30:00   47:49 (11)  1:33:45 (10)  1:36:13  
11.   Markku Pehkonen Helsinki    11:30:00   48:54 (15)  1:34:42 (13)  1:36:52  
12.   Mitro Pulkki Lappeenranta    11:30:00   46:42 (9)  1:34:27 (11)  1:36:54  
13.   Antti Hodokainen Joensuu    11:30:00   48:50 (13)  1:34:36 (12)  1:36:57  
14.   Markus Liikanen Lappeenranta    11:30:00   48:55 (16)  1:35:27 (15)  1:37:42  
15.   Timo Rötkö Lappeenranta    11:30:00   48:44 (12)  1:35:27 (14)  1:37:54  
16.   Janne Hulkkonen Lappeenranta    11:30:00   48:55 (17)  1:35:38 (16)  1:38:17  
17.   Sami Sikanen     11:30:00   48:54 (14)  1:35:43 (17)  1:38:23  
18.   Petri Kotonen Joutseno    11:30:00   50:20 (22)  1:37:10 (18)  1:39:40  
19.   Juho Mättö Lappeenranta    11:30:00   51:07 (25)  1:37:20 (19)  1:39:57  
20.   Henri Otranen     11:30:00   51:07 (24)  1:37:38 (20)  1:40:26  
21.   Juuso Häkämies Lappeenranta    11:30:00   48:57 (18)  1:37:57 (21)  1:40:43  
22.   Kim Räihä Espoo    11:30:00   49:57 (20)  1:38:20 (22)  1:41:01  
23.   Pascal Uetz Lappeenranta    11:30:00   49:46 (19)  1:38:54 (23)  1:41:25  
23.   Thibault Comparet Lappeenranta    11:30:00   50:19 (21)  1:38:54 (24)  1:41:25  
25.   Matti Pylkkö TöPa    11:30:00   51:04 (23)  1:40:13 (25)  1:42:47  
26.   Eero Niemi LUM    11:30:00   51:55 (27)  1:41:07 (26)  1:43:48  
27.   Turo Paldanius Rajan Urheilijat    11:30:00   51:38 (26)  1:41:59 (27)  1:44:43  
28.   Ilkka Laari LUM    11:30:00   52:45 (30)  1:44:24 (28)  1:47:14  
29.   Harri Haavisto Willtri    11:30:00   52:40 (29)  1:45:12 (29)  1:48:04  
30.   Juha Rinne Jämsä    11:30:00   52:32 (28)  1:45:55 (30)  1:49:00  
31.   Juri Hodokainen Lappeenranta    11:30:00   53:10 (31)  1:46:25 (31)  1:49:25  
32.   Markus Pekkola Lahti    11:30:00   54:13 (34)  1:47:16 (32)  1:50:09  
33.   Mikko Toitturi Lappeenranta    11:30:00   54:34 (35)  1:47:33 (33)  1:50:17  
34.   Arto Koskimies Fouli Billiard Team    11:30:00   53:18 (32)  1:47:50 (34)  1:51:03  
35.   Ossi Junnonen Lappeenranta    11:30:00   53:35 (33)  1:48:31 (35)  1:51:21  
36.   Jarno Rantala Arado    11:30:00   55:34 (36)  1:49:19 (36)  1:52:01  
37.   Fredrik Söderlund Lappeenranta    11:30:00   56:12 (38)  1:49:34 (37)  1:52:20  
38.   Jyri Syväoja Saimaa Trailrunners    11:30:00   56:09 (37)  1:51:39 (38)  1:54:23  
39.   Jarkko Oikarinen Willtri/Miehikkälä    11:30:00   56:39 (39)  1:52:28 (39)  1:55:23  
40.   Matti Ovaska     11:30:00   1:00:27 (50)  1:55:03 (40)  1:57:46  
41.   Esko Väisänen Suomenniemi    11:30:00   58:08 (44)  1:55:05 (41)  1:58:21  
42.   Pasi Torri Simola    11:30:00   57:04 (41)  1:55:58 (42)  1:59:26  
43.   Maxim Panteleev Hamina    11:30:00   59:25 (45)  1:56:55 (43)  1:59:40  
44.   Jaakko Lehtonen Joutsenon Kullervo    11:30:00   59:57 (47)  1:57:01 (44)  1:59:56  
45.   Lari Hirvi LrTU    11:30:00   57:40 (42)  1:57:32 (45)  2:01:02  
46.   Keijo Marttinen Joutseno    11:30:00   1:00:27 (49)  1:58:56 (47)  2:02:02  
47.   Seppo Niemi Ylöjärven Ryhti    11:30:00   1:01:42 (52)  1:58:59 (48)  2:02:09  
48.   Petri Frondelius Taipalsaari    11:30:00   56:50 (40)  1:58:54 (46)  2:02:27  
49.   Marko Malinen Riihimäki    11:30:00   1:04:21 (57)  1:59:34 (49)  2:02:49  
50.   Juha Kärkkäinen Hyvinkää    11:30:00   1:03:38 (56)  1:59:51 (50)  2:02:52  
51.   Ari Sinkko Takomo training    11:30:00   1:00:16 (48)  2:00:09 (51)  2:03:07  
52.   Jarno Nummisto TriathlonSuomi    11:30:00   59:49 (46)  2:01:12 (52)  2:04:40  
53.   Marko Kosonen Hylkeet    11:30:00   1:03:26 (54)  2:02:32 (53)  2:05:13  
54.   Tatu Tyrisevä Helsinki    11:30:00   1:03:37 (55)  2:03:07 (54)  2:06:09  
55.   Aleksi Urjo Rakennus urjo oy    11:30:00   58:05 (43)  2:05:46 (55)  2:09:08  
56.   Ilkka Isolatva Laatukoivet / Helsinki    11:30:00   1:05:03 (58)  2:06:26 (57)  2:09:22  
57.   Teemu Jokela Kotka    11:30:00   1:01:04 (51)  2:06:12 (56)  2:10:11  
58.   Alf Cederlund Imatran Urheilijat    11:30:00   1:03:12 (53)  2:11:38 (58)  2:15:52  
59.   Jarkko Järvinen Lemi    11:30:00   1:11:33 (60)  2:17:41 (59)  2:21:02  
60.   Duy Khanh Tran Lappeenranta    11:30:00   1:08:48 (59)  2:28:06 (60)  2:31:43  
   Carlos Ardila Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Jani Laine Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Jani Muhli NoBulk    11:30:00         ei läht.  
   Veli-Matti Kantamaa Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  
   Ilja Ouretski INUS-Lahti    11:30:00         ei läht.  
   Juri Kuokkanen Inus/Lappeenranta    11:30:00         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English