Nuorten EM- ja MM- sekä aikuisten MC-sprinttinäyttökilpailu. Rasti-Lukko

W21

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2.5 km
Maali
3.0 km
 
1.   Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:09:00   10:32 (1)  12:56  
2.   Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  13:50:00   10:36 (2)  12:57  
3.   Alexandra Enlund Pargas IF  FIN  14:05:00   10:51 (4)  13:07  
4.   Jenny Patana Hiidenkiertäjät  FIN  13:34:00   10:56 (6)  13:09  
4.   Sari Anttonen SK Pohjantähti  FIN  14:11:00   10:43 (3)  13:09  
6.   Amanda Strandvall IF Minken  FIN  12:03:00   10:57 (7)  13:15  
6.   Sofia Haajanen SK Pohjantähti  FIN  14:06:00   10:59 (8)  13:15  
8.   Kirsi Nurmi Sweden  FIN  14:10:00   10:59 (8)  13:16  
9.   Anna Haataja SK Pohjantähti  FIN  14:08:00   11:02 (10)  13:17  
10.   Venla Harju Tampereen Pyrintö  FIN  14:13:00   10:52 (5)  13:18  
11.   Tiia Istolahti MS Parma  FIN  13:52:00   11:12 (11)  13:32  
12.   Sanna Kauppila Angelniemen Ankkuri  FIN  13:47:00   11:12 (11)  13:33  
13.   Emma Silvennoinen Paimion Rasti  FIN  13:43:00   11:15 (14)  13:36  
14.   Lotta Kirvesmies Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:28:00   11:20 (17)  13:37  
15.   Ulrika Uotila Koovee  FIN  13:40:00   11:14 (13)  13:38  
16.   Aino Mänkärlä Lynx  FIN  13:13:00   11:18 (15)  13:40  
17.   Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  13:42:00   11:22 (18)  13:44  
18.   Anna Närhi Sweden  FIN  14:12:00   11:18 (15)  13:47  
19.   Noora Hyyrynen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:55:00   11:34 (21)  13:55  
20.   Tuulia Viberg MS Parma  FIN  13:53:00   11:26 (20)  13:56  
21.   Karoliina Ukskoski Koovee  FIN  13:31:00   11:25 (19)  13:57  
22.   Inka Nurminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:30:00   11:42 (27)  14:03  
23.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  13:33:00   11:47 (35)  14:04  
24.   Saila Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  13:44:00   11:39 (25)  14:07  
25.   Laura Parjanne Hiidenkiertäjät  FIN  13:38:00   11:34 (21)  14:08  
25.   Sara Karvonen Lynx  FIN  13:49:00   11:47 (35)  14:08  
27.   Johanna Hulkkonen Koovee  FIN  13:46:00   11:43 (28)  14:12  
28.   Emily Kemp Angelniemen Ankkuri  CAN  14:03:00   11:45 (32)  14:13  
29.   Henna-Riikka Haikonen Anttolan Urheilijat  FIN  13:18:00   11:44 (30)  14:15  
30.   Lotta Karhola Tampereen Pyrintö  FIN  13:51:00   11:38 (23)  14:16  
30.   Inga Dambe Paimion Rasti  LAT  14:04:00   11:46 (34)  14:16  
32.   Miia Niittynen Koovee  FIN  14:02:00   11:44 (30)  14:18  
33.   Noora Koskinen MS Parma  FIN  13:29:00   11:38 (23)  14:23  
33.   Jannina Gustafsson MS Parma  FIN  14:00:00   11:41 (26)  14:23  
35.   Jasmiina Rantala Rasti-Lukko  FIN  13:26:00   11:43 (28)  14:24  
35.   Elina Lammi Helsingin Suunnistajat  FIN  13:39:00   11:55 (41)  14:24  
37.   Niina Hulkkonen Sweden  FIN  14:01:00   11:52 (39)  14:25  
38.   Siiri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  13:05:00   12:01 (44)  14:26  
39.   Mikaela Karjalainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:16:00   11:53 (40)  14:28  
40.   Roosa Hämäläinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:27:00   11:45 (32)  14:29  
41.   Venla Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  12:26:00   11:48 (37)  14:31  
42.   Suvi Ylikylä Rastikarhut  FIN  13:57:00   11:50 (38)  14:32  
43.   von Katja Schoultz Pargas IF  FIN  13:58:00   12:07 (46)  14:35  
44.   Melina Lahdenperä Espoon Suunta  FIN  12:49:00   11:59 (43)  14:37  
45.   Anni Heikkonen MS Parma  FIN  13:00:00   12:08 (47)  14:45  
46.   Elsa Ankelo MS Parma  FIN  12:15:00   12:05 (45)  14:46  
47.   Milla Lohikainen Tampereen Pyrintö  FIN  13:41:00   12:21 (51)  14:49  
47.   Ina Westerlund Paimion Rasti  FIN  13:45:00   12:22 (53)  14:49  
49.   Venla Turakainen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:42:00   11:57 (42)  14:50  
50.   Anni Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  13:24:00   12:24 (55)  14:52  
51.   Maria Määttänen Espoon Suunta  FIN  13:12:00   12:23 (54)  14:58  
51.   Tuuli Heikkilä Lynx  FIN  13:14:00   12:16 (49)  14:58  
53.   Hanne Hilo Espoon Suunta  FIN  12:11:00   12:15 (48)  14:59  
54.   Anniina Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:18:00   12:28 (57)  15:00  
55.   Sanna Ylikylä Angelniemen Ankkuri  FIN  13:54:00   12:18 (50)  15:01  
56.   Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  13:37:00   12:24 (55)  15:02  
57.   Anniina Taipale Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:04:00   12:30 (59)  15:03  
57.   Anna Moilanen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:48:00   12:28 (57)  15:03  
59.   Silja Tarvonen Kalevan Rasti  FIN  12:27:00   12:31 (60)  15:07  
59.   Janina Donner OK77  FIN  12:32:00   12:21 (51)  15:07  
61.   Marikki Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  12:02:00   12:34 (61)  15:11  
62.   Liisa Peltonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:40:00   12:45 (66)  15:12  
63.   Milla Mattila Helsingin Suunnistajat  FIN  13:56:00   12:41 (63)  15:18  
64.   Inna Somova Hiisirasti  RUS  13:59:00   12:40 (62)  15:21  
65.   Emmi Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  13:35:00   12:46 (67)  15:22  
66.   Nina Kärnä Sonkajärven Pahka  FIN  12:41:00   12:41 (63)  15:26  
67.   Tuija Kuusela Rastikarhut  FIN  13:36:00   12:48 (68)  15:27  
68.   Ida Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  12:25:00   12:49 (69)  15:31  
69.   Päivi Autio Hiisirasti  FIN  12:59:00   12:44 (65)  15:34  
70.   Miina-Maria Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  12:48:00   13:00 (73)  15:43  
71.   Aino Asklöf Lynx  FIN  12:38:00   13:05 (76)  15:45  
72.   Kaarina Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  12:04:00   13:01 (75)  15:48  
73.   Elina Kilpeläinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:11:00   12:55 (70)  15:51  
74.   Hilla Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:22:00   12:58 (71)  15:55  
75.   Liisa Raasakka Espoon Suunta  FIN  12:34:00   13:08 (77)  15:56  
76.   Jill Laurén Pargas IF  FIN  12:51:00   12:58 (71)  15:58  
77.   Annika Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:17:00   13:00 (73)  16:03  
78.   Sanni Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  13:23:00   13:18 (79)  16:14  
79.   Tessa Salmia MS Parma  FIN  12:39:00   13:20 (80)  16:15  
80.   Roosa Pelkonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:50:00   13:15 (78)  16:17  
81.   Johanna Kiiski Helsingin Suunnistajat  FIN  13:10:00   13:29 (83)  16:23  
82.   Oona Luoma Tampereen Pyrintö  FIN  12:33:00   13:20 (80)  16:24  
83.   Mette Nygård Suunta Jyväskylä  FIN  12:20:00   13:38 (85)  16:32  
83.   Elsa Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  12:55:00   13:38 (85)  16:32  
85.   Elisa Kiiskinen Sotkamon Jymy  FIN  12:14:00   13:35 (84)  16:38  
86.   Heta Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:57:00   13:45 (87)  16:42  
87.   Inka Joensivu Valkeakosken Haka  FIN  12:23:00   13:22 (82)  16:49  
87.   Katja Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:03:00   13:49 (88)  16:49  
89.   Kaisa Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  12:06:00   14:05 (89)  17:17  
90.   Satu Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  12:24:00   14:08 (91)  17:19  
91.   Sanni Haikonen Ulvilan Ura  FIN  12:22:00   14:19 (93)  17:20  
92.   Heta Haunia Rastikarhut  FIN  12:47:00   14:06 (90)  17:26  
93.   Emmi Kiljunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:29:00   14:26 (94)  17:30  
94.   Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä  FIN  13:19:00   14:15 (92)  17:31  
95.   Heini Rintanen Turun Suunnistajat  FIN  13:20:00   14:40 (95)  17:37  
96.   Nea Pääkkönen Kuhmon Peurat  FIN  12:44:00   14:56 (101)  17:43  
97.   Raita Pakkanen Vehkalahden Veikot  FIN  13:08:00   14:40 (95)  17:49  
98.   Tuuli Mäkinen Ulvilan Ura  FIN  12:43:00   14:53 (99)  17:52  
99.   Hanna Lindgren IF Femman  FIN  12:08:00   14:46 (98)  17:54  
100.   Elli Suntioinen Espoon Suunta  FIN  12:21:00   14:44 (97)  18:00  
100.   Villa Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  13:01:00   14:56 (101)  18:00  
102.   Melina Avelin Tampereen Pyrintö  FIN  12:12:00   14:53 (99)  18:03  
103.   Anni Laine Tampereen Pyrintö  FIN  12:46:00   15:04 (106)  18:11  
104.   Jenny Virtala Pargas IF  FIN  12:35:00   14:59 (103)  18:13  
105.   Maria Hyörtti Rasti-Lukko  FIN  13:06:00   15:02 (105)  18:16  
106.   Emmi Oksanen Siilin Rasti  FIN  12:00:00   15:17 (107)  18:25  
107.   Pinja Ylikangas Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:09:00   15:01 (104)  18:37  
108.   Iida-Liisa Kuokka Iisalmen Visa  FIN  13:07:00   15:29 (108)  18:54  
109.   Milja Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:52:00   15:38 (109)  18:56  
110.   Annika Tarkkanen Ulvilan Ura  FIN  12:10:00   17:02 (110)  20:42  
   Alli Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  12:01:00      hylätty  
   Elisa Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:05:00      ei läht.  
   Greta Biskop Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:07:00      hylätty  
   Ida-Marie Cederberg Pargas IF  FIN  12:09:00      hylätty  
   Iisa Jutila Rastikarhut  FIN  12:13:00      hylätty  
   Milja Väätäjä Paimion Rasti  FIN  12:16:00      hylätty  
   Sara-Elise Ruokonen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:17:00      hylätty  
   Anna Goman SK Pohjantähti  FIN  12:19:00      hylätty  
   Pinja Jutila Rastikarhut  FIN  12:28:00      ei läht.  
   Essi Metsälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:30:00      hylätty  
   Ida Haapala Espoon Suunta  FIN  12:31:00      hylätty  
   Anni Tanskanen Iisalmen Visa  FIN  12:36:00      hylätty  
   Anniina Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:37:00      hylätty  
   Roosa Laine Espoon Suunta  FIN  12:45:00      ei läht.  
   Sara Niva SK Pohjantähti  FIN  12:53:00      ei läht.  
   Amanda Hansén OK Botnia  FIN  12:54:00      hylätty  
   Susanna Palomäki Ulvilan Ura  FIN  12:56:00      hylätty  
   Maria Hoskari Rastikarhut  FIN  12:58:00      hylätty  
   Kerttu Peura Espoon Suunta  FIN  13:02:00      ei läht.  
   Lotta Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  13:15:00      hylätty  
   Pinja Hietanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:21:00      hylätty  
   Elli Peltomäki Rastikarhut  FIN  13:25:00      hylätty  
   Heini Wennman SK Pohjantähti  FIN  13:32:00      ei läht.  
   Anna Dvorianskaia Hiisirasti  RUS  14:07:00      ei läht.  
   Maija Sianoja MS Parma  FIN  14:14:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English