Nuorten EM- ja MM- sekä aikuisten MC-sprinttinäyttökilpailu. Rasti-Lukko

M21

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
3.0 km
Maali
3.6 km
 
1.   Philipp Von Arx Lahden Suunnistajat-37  SUI  14:30:00   10:50 (1)  13:41  
2.   Tim Robertson Koovee  FIN  14:40:00   10:56 (2)  13:43  
3.   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  14:27:00   11:10 (4)  13:54  
4.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:32:00   11:08 (3)  13:57  
5.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  14:02:00   11:14 (6)  14:03  
6.   Mårten Boström Sweden  FIN  14:31:00   11:23 (10)  14:05  
6.   Andreas Hougaard Boesen Angelniemen Ankkuri  DEN  14:37:00   11:17 (7)  14:05  
8.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:17:00   11:19 (8)  14:06  
9.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:38:00   11:32 (13)  14:17  
9.   Arto Talvinen MS Parma  FIN  14:28:00   11:19 (8)  14:17  
11.   Antti Vainio MS Parma  FIN  13:53:00   11:13 (5)  14:19  
11.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  14:19:00   11:27 (12)  14:19  
13.   Topias Ahola Navi  FIN  14:33:00   11:26 (11)  14:21  
14.   Otto Simosas Tampereen Pyrintö  FIN  14:36:00   11:41 (17)  14:29  
15.   Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:50:00   11:35 (14)  14:31  
15.   Lari Pernu Espoon Suunta  FIN  14:26:00   11:36 (15)  14:31  
17.   Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat  FIN  14:16:00   11:39 (16)  14:40  
18.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  14:20:00   11:43 (18)  14:42  
19.   Juha Sorvisto Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:03:00   11:43 (18)  14:43  
20.   Samuli Peltola Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:20:00   11:47 (21)  14:44  
21.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  14:05:00   11:45 (20)  14:46  
21.   Sergei Detkov Hiisirasti  RUS  14:13:00   11:53 (24)  14:46  
23.   Roope Koskinen Kalevan Rasti  FIN  13:58:00   11:50 (23)  14:47  
24.   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  13:37:00   11:48 (22)  14:52  
25.   Otto Kaario Helsingin Suunnistajat  FIN  14:29:00   12:01 (26)  14:53  
26.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  14:14:00   12:01 (26)  14:54  
27.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:11:00   12:02 (28)  15:05  
27.   Topi Penttinen OK Trian  FIN  14:15:00   11:57 (25)  15:05  
29.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:47:00   12:06 (29)  15:06  
30.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  14:24:00   12:12 (34)  15:11  
31.   Juuso Viskari Lynx  FIN  12:11:00   12:06 (29)  15:12  
31.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  12:24:00   12:11 (33)  15:12  
33.   Petja Pöyhönen Angelniemen Ankkuri  FIN  14:23:00   12:14 (36)  15:15  
34.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  13:33:00   12:08 (31)  15:16  
35.   Anssi Vesanto Espoon Suunta  FIN  14:21:00   12:20 (39)  15:19  
36.   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  12:17:00   12:15 (37)  15:20  
37.   Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:51:00   12:25 (43)  15:21  
38.   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  13:54:00   12:10 (32)  15:22  
38.   Topi Hasu OK Trian  FIN  14:22:00   12:13 (35)  15:22  
40.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:15:00   12:19 (38)  15:23  
41.   Niklas Heikkilä Turun Metsänkävijät  FIN  13:40:00   12:32 (47)  15:32  
42.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  13:49:00   12:33 (49)  15:34  
43.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  12:38:00   12:25 (43)  15:35  
44.   Aaro Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:10:00   12:21 (40)  15:38  
44.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  12:30:00   12:22 (41)  15:38  
46.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  13:39:00   12:35 (50)  15:39  
47.   Arttu Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  13:35:00   12:28 (45)  15:40  
48.   Jukka-Pekka Seppänen Hiidenkiertäjät  FIN  13:43:00   12:28 (45)  15:43  
48.   Ilgvars Caune Vehkalahden Veikot  FIN  13:44:00   12:39 (56)  15:43  
48.   Antti Järvenpää OK77  FIN  13:46:00   12:38 (53)  15:43  
51.   Justus Vuori Turun Suunnistajat  FIN  12:41:00   12:43 (57)  15:49  
51.   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  13:57:00   12:47 (60)  15:49  
51.   Aston Key Turun Suunnistajat  FIN  14:25:00   12:32 (47)  15:49  
54.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:45:00   12:48 (62)  15:50  
55.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  12:50:00   12:35 (50)  15:54  
55.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:14:00   12:24 (42)  15:54  
57.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  14:09:00   12:51 (66)  15:58  
58.   Valtteri Kinnunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:39:00   12:52 (67)  16:01  
59.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  12:18:00   12:53 (69)  16:02  
59.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:37:00   12:48 (62)  16:02  
59.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:54:00   12:36 (52)  16:02  
59.   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi  FIN  13:55:00   12:45 (59)  16:02  
63.   Henrik Asklöf Tampereen Pyrintö  FIN  12:47:00   12:49 (65)  16:06  
64.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  12:35:00   12:43 (57)  16:07  
64.   Eero Lapila MS Parma  FIN  13:27:00   12:47 (60)  16:07  
66.   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  12:06:00   12:58 (74)  16:08  
66.   Valtteri Kankainen Turun Suunnistajat  FIN  12:22:00   12:55 (71)  16:08  
66.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  14:00:00   12:54 (70)  16:08  
69.   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  12:07:00   13:01 (79)  16:10  
69.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  12:19:00   12:56 (72)  16:10  
69.   af Fabian Hällström OK77  FIN  13:41:00   12:48 (62)  16:10  
72.   Lari Takanen Paimion Rasti  FIN  13:52:00   12:38 (53)  16:12  
73.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  12:58:00   12:57 (73)  16:17  
74.   Niko Vaenerberg Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:16:00   13:03 (80)  16:21  
75.   Otso Westerlund Koovee  FIN  12:00:00   13:03 (80)  16:22  
75.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  12:32:00   12:52 (67)  16:22  
75.   Emil Jansson IK Falken  FIN  12:42:00   13:00 (77)  16:22  
75.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:53:00   13:04 (82)  16:22  
79.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  14:06:00   12:58 (74)  16:24  
80.   Seeti Salonen Valkeakosken Haka  FIN  12:51:00   13:00 (77)  16:27  
80.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  13:56:00   13:05 (83)  16:27  
82.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  12:40:00   13:08 (84)  16:29  
83.   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  13:45:00   13:15 (91)  16:30  
84.   Jasper Alajoutsi Koovee  FIN  12:52:00   13:09 (85)  16:31  
84.   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  13:32:00   13:14 (89)  16:31  
86.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  12:26:00   12:38 (53)  16:32  
86.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  13:03:00   12:59 (76)  16:32  
86.   Jonny Donner OK77  FIN  13:09:00   13:22 (95)  16:32  
86.   Tobias Jern OK77  FIN  13:42:00   13:09 (85)  16:32  
90.   Kristian Salo OK Trian  FIN  12:27:00   13:14 (89)  16:35  
91.   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  13:29:00   13:19 (93)  16:36  
92.   Tiitus Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  12:36:00   13:24 (97)  16:41  
92.   Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN  12:56:00   13:12 (87)  16:41  
94.   Aleksi Karttila MS Parma  FIN  13:11:00   13:12 (87)  16:43  
95.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:04:00   13:21 (94)  16:44  
96.   Antton Koivisto SK Uusi  FIN  12:14:00   13:26 (98)  16:48  
96.   Niko Nissinen SK Pohjantähti  FIN  13:24:00   13:30 (100)  16:48  
98.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  12:28:00   13:23 (96)  16:50  
99.   Topias Uusitalo Espoon Suunta  FIN  13:07:00   13:30 (100)  16:54  
100.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  12:34:00   13:34 (103)  16:56  
101.   Ville Pasanen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:05:00   13:33 (102)  16:57  
102.   Otto Gripenberg IF Brahe  FIN  12:59:00   13:36 (104)  16:58  
103.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  13:26:00   13:27 (99)  17:04  
103.   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:07:00   13:38 (105)  17:04  
105.   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  12:46:00   13:44 (108)  17:08  
106.   Hermanni Sankelo Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:23:00   13:41 (106)  17:12  
107.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  12:44:00   13:49 (109)  17:20  
108.   Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  13:19:00   13:56 (113)  17:24  
109.   Paulus Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  13:10:00   13:51 (110)  17:27  
110.   Olli Tiainen Espoon Suunta  FIN  12:55:00   13:42 (107)  17:28  
111.   Tuomas Outinen Kymin Suunnistajat  FIN  12:31:00   13:54 (112)  17:33  
112.   Akseli Konttila Tampereen Pyrintö  FIN  12:02:00   13:53 (111)  17:40  
113.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  13:31:00   14:18 (118)  17:46  
114.   Mikko Määttälä Espoon Suunta  FIN  12:01:00   14:14 (115)  17:48  
114.   Vili Olkkonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:43:00   14:15 (116)  17:48  
116.   Sören Jansson IK Falken  FIN  12:03:00   14:01 (114)  17:57  
117.   Reetu Inkilä Keuruun Kisailijat  FIN  13:21:00   13:18 (92)  17:58  
118.   Mikael Donner OK77  FIN  12:33:00   14:36 (123)  17:59  
119.   Iivari Willman Rastikarhut  FIN  12:23:00   14:23 (119)  18:02  
119.   Aatu Hirvikallio Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:48:00   14:33 (122)  18:02  
121.   Joose Nurmela Koovee  FIN  12:29:00   14:17 (117)  18:04  
122.   Valtteri Lahti Rastikarhut  FIN  12:57:00   14:43 (125)  18:12  
123.   Lenni Väisänen Espoon Suunta  FIN  12:16:00   14:28 (121)  18:23  
123.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:49:00   14:24 (120)  18:23  
125.   Pietu Jutila Rastikarhut  FIN  12:08:00   14:39 (124)  18:25  
126.   Tuomas Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:05:00   15:04 (131)  18:37  
127.   Tuukka Jurvakainen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:59:00   14:53 (129)  18:40  
128.   Karl Emil Lemström OK Raseborg  FIN  13:06:00   14:50 (127)  18:42  
129.   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN  13:22:00   14:51 (128)  18:44  
130.   Joona Nolvi Rastikarhut  FIN  13:13:00   14:45 (126)  18:51  
131.   Nuutti Pirhonen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:02:00   14:58 (130)  19:02  
132.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:25:00   15:05 (132)  19:23  
133.   Eerik Aaltio Valkeakosken Haka  FIN  13:18:00   16:14 (133)  20:31  
   Mikko Rahkola SK Pohjantähti  FIN  12:04:00      hylätty  
   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:09:00      ei läht.  
   Eemeli Kokkonen Kuhmon Peurat  FIN  12:12:00      hylätty  
   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  12:13:00      ei läht.  
   Lassi Kuva Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:15:00      ei läht.  
   Topias Helminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:20:00      hylätty  
   Antti Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  12:21:00      hylätty  
   Matti Kallio SK Uusi  FIN  13:00:00      hylätty  
   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  13:01:00      ei läht.  
   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:08:00      hylätty  
   Juho Nieminen Tampereen Pyrintö  FIN  13:12:00      ei läht.  
   Samuel Heinonen Paimion Rasti  FIN  13:17:00      ei läht.  
   Erik Haajanen Pargas IF  FIN  13:25:00      hylätty  
   Lauri Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:28:00      keskeytti  
   Sakari Koivuniemi Tampereen Pyrintö  FIN  13:30:00      hylätty  
   Teemu Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  13:34:00      ei läht.  
   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  13:36:00      hylätty  
   Ari-Pekka Joensuu Paimion Rasti  FIN  13:48:00      ei läht.  
   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat  FIN  14:01:00      hylätty  
   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:04:00      ei läht.  
   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  14:08:00      hylätty  
   Ilari Sulkula Vaajakosken Terä  FIN  14:10:00      ei läht.  
   Eemeli Suominen Hiidenkiertäjät  FIN  14:12:00      hylätty  
   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  14:18:00      hylätty  
   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  14:34:00      hylätty  
   Miika Kirmula Kalevan Rasti  FIN  14:35:00      ei läht.  
   Andrei Hramov Hiisirasti  RUS  14:38:00      hylätty  
   Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  14:39:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English