Nuorten EM- ja MM- sekä aikuisten MC-sprinttinäyttökilpailu. Rasti-Lukko

H16

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2.2 km
Maali
2.9 km
 
1.   Riku Gröhn Tampereen Pyrintö  FIN  13:45:00   9:16 (1)  11:57  
2.   Topias Kemppi Espoon Suunta  FIN  13:47:00   9:34 (5)  12:14  
3.   Aarni Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:43:00   9:33 (3)  12:20  
4.   Rauli Aho Valkeakosken Haka  FIN  13:54:00   9:38 (6)  12:26  
5.   Sampo Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  13:53:00   9:32 (2)  12:30  
6.   Otto Balck Angelniemen Ankkuri  FIN  13:48:00   9:43 (8)  12:34  
7.   Aapo Maasilta Rastivarsat  FIN  13:55:00   9:33 (3)  12:43  
8.   Karim Mbembela Lynx  FIN  13:32:00   9:41 (7)  12:48  
9.   Jesper Donner OK77  FIN  13:44:00   10:01 (9)  12:51  
10.   Jussi Ankelo MS Parma  FIN  12:59:00   10:02 (10)  13:06  
11.   Tuomas Ruuskanen Espoon Suunta  FIN  13:51:00   10:17 (14)  13:12  
12.   Miska Kuusikko Saloisten Reipas  FIN  13:02:00   10:06 (11)  13:14  
13.   Erno-Kalle Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:33:00   10:13 (12)  13:18  
14.   Oskari Penttinen Espoon Suunta  FIN  12:55:00   10:14 (13)  13:27  
15.   Joonas Paananen Turun Suunnistajat  FIN  13:49:00   10:26 (15)  13:32  
16.   Kasperi Hämäläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:24:00   10:31 (17)  13:33  
17.   Roope Lemberg Rasti-Jussit  FIN  13:38:00   10:35 (18)  13:37  
18.   Jerry Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:57:00   10:42 (20)  13:38  
19.   Luca Kallela Helsingin Suunnistajat  FIN  13:12:00   10:48 (21)  13:50  
20.   Elias Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:28:00   10:58 (27)  13:57  
21.   Aapo Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:22:00   10:27 (16)  13:58  
22.   Santeri Kirjavainen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:50:00   10:58 (27)  14:00  
23.   Tatu Aaltonen Lynx  FIN  13:15:00   10:49 (22)  14:02  
24.   Joona Yliaho Koovee  FIN  13:23:00   10:49 (22)  14:05  
25.   Anton Packalén Lynx  FIN  13:01:00   10:52 (24)  14:08  
26.   Jami Kallioniemi Rasti-Lukko  FIN  13:10:00   10:41 (19)  14:09  
27.   Juho Virkajärvi Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:00:00   11:01 (31)  14:10  
28.   Eetu Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:36:00   10:58 (27)  14:13  
29.   Severi Similä SK Pohjantähti  FIN  13:13:00   10:57 (26)  14:14  
30.   Kalle Taura Valkeakosken Haka  FIN  13:14:00   11:04 (32)  14:23  
31.   Tuomas Leinamo Tampereen Pyrintö  FIN  13:31:00   11:10 (34)  14:24  
32.   Aapo Liponkoski Tampereen Pyrintö  FIN  13:05:00   11:07 (33)  14:28  
33.   Aaro Koskinen Tampereen Pyrintö  FIN  13:09:00   10:52 (24)  14:29  
33.   Matias Mäenpää Tampereen Pyrintö  FIN  13:25:00   10:58 (27)  14:29  
35.   Jussi Raasakka Espoon Suunta  FIN  13:19:00   11:17 (35)  14:38  
36.   Simon Engström Pargas IF  FIN  13:40:00   11:26 (40)  14:43  
37.   Eelis Axelin Paimion Rasti  FIN  13:29:00   11:18 (37)  14:45  
38.   Elmeri Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN  13:56:00   11:17 (35)  14:46  
39.   Kasperi Tamminen Luumäen Rasti  FIN  13:04:00   11:39 (43)  15:03  
40.   Juho Nupponen Rasti-Lukko  FIN  12:54:00   11:35 (41)  15:09  
41.   Miki Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  13:26:00   11:25 (39)  15:32  
42.   Aapo Virtanen Paimion Rasti  FIN  13:08:00   11:59 (45)  15:34  
43.   Ilari Virtanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:16:00   11:36 (42)  15:35  
44.   Aleksi Välimaa Rasti 88  FIN  13:11:00   12:11 (47)  15:36  
45.   Aarni Laine Tampereen Pyrintö  FIN  13:39:00   12:25 (50)  15:44  
46.   Mikael Koivisto SK Uusi  FIN  13:21:00   11:18 (37)  15:50  
47.   Konsta Korhonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:42:00   12:24 (49)  15:51  
48.   Aapo Jalonen MS Parma  FIN  13:30:00   12:11 (47)  15:57  
49.   Otso Tukiainen Tampereen Pyrintö  FIN  12:56:00   12:31 (53)  16:16  
50.   Pietari Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  13:34:00   11:58 (44)  16:32  
51.   Eino Gretschel Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:18:00   12:26 (51)  16:33  
52.   Aapo Kytömäki SK Uusi  FIN  13:37:00   12:28 (52)  16:34  
53.   Jyri Säyriö Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:07:00   13:21 (54)  16:51  
54.   Jyry Tukiainen Tampereen Pyrintö  FIN  13:20:00   13:54 (57)  17:30  
55.   Lauri Aalto MS Parma  FIN  13:17:00   13:35 (55)  17:38  
56.   Otso Heikkinen Sotkamon Jymy  FIN  13:41:00   14:05 (58)  18:23  
57.   Ilmo Haikonen Ulvilan Ura  FIN  13:06:00   14:48 (59)  18:57  
58.   Oskari Palomäki Ulvilan Ura  FIN  13:27:00   12:07 (46)  19:17  
59.   Eetu Pulju Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:35:00   13:45 (56)  23:05  
   Oskari Rannila Vetelin Urheilijat  FIN  12:58:00      hylätty  
   Verneri Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  13:03:00      ei läht.  
   Elias Lehtonen Ulvilan Ura  FIN  13:46:00      hylätty  
   Oliver Alajoutsi Koovee  FIN  13:52:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English