10. Heinolan kaupunkipuistojuoksu 27.7.2019 klo 12:00

Puolikas yhteensä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
9,0 km
Väliaika
10,5 km
Väliaika
20,0 km
Nettoaika
Maali
21,1 km
 
1.   Janne Inkinen Vesikansan Urheilijat    12:00:00   35:19 (3)  42:14 (2)  1:17:52 (1)  1:24:27 (1)  1:24:29  
2.   Arsim Bajrami SG Weinstadt / Germany (Saksa)    12:00:00   34:20 (1)  41:14 (1)  1:19:40 (2)  1:26:54 (2)  1:26:57  
3.   Ilkka Vuori Riihimäen Kolmoskori    12:00:00   36:03 (4)  43:04 (3)  1:20:24 (3)  1:27:23 (3)  1:27:24  
4.   Timo Serenius Enduran Sere    12:01:08   34:58 (2)  43:05 (4)  1:20:57 (4)  1:28:05 (4)  1:28:06  
5.   Antti Kaasalainen Lahti    12:02:35   36:40 (5)  43:51 (5)  1:23:00 (5)  1:29:58 (5)  1:30:00  
6.   Jari Hanska Helsinki    12:04:27   37:30 (6)  44:56 (6)  1:24:26 (6)  1:31:48 (6)  1:31:51  
7.   Jarkko Rikkonen MiKV    12:07:27   38:38 (7)  46:30 (7)  1:27:03 (7)  1:34:24 (7)  1:34:25  
8.   Eetu Liukkonen Kesäkunnossa/Porvoo    12:10:44   40:19 (8)  48:13 (8)  1:30:07 (8)  1:38:08 (8)  1:38:09  
9.   Leevi Liukkonen Kesäkunnossa/Porvoo    12:15:12   40:44 (9)  49:04 (9)  1:34:08 (9)  1:42:35 (9)  1:42:37  
10.   Janne Orpana Kangasala    12:18:15   43:00 (11)  51:29 (11)  1:34:49 (10)  1:42:38 (10)  1:42:44  
11.   Timo Hämäläinen Pakilan Veto Helsinki    12:15:53   41:41 (10)  49:57 (10)  1:35:07 (11)  1:42:48 (11)  1:42:51  
12.   Petteri Niemi Kaarlo Nieminen Klubi    12:17:37   43:31 (15)  51:58 (13)  1:36:36 (12)  1:44:30 (12)  1:44:34  
13.   Kimmo Vesa Tuusula    12:21:38   45:14 (18)  53:40 (18)  1:38:12 (13)  1:46:04 (13)  1:46:07  
14.   Susanne Roos HiMa/Raippa Team    12:00:00   44:32 (17)  53:38 (17)  1:40:25 (14)  1:49:14 (14)  1:49:17  
15.   Timo Mykrä Antrean Esa    12:27:46   47:24 (24)  56:31 (24)  1:43:50 (17)  1:52:07 (16)  1:52:15  
16.   Kalle Väänänen Lahti    12:27:47   47:41 (25)  56:36 (25)  1:43:49 (16)  1:52:01 (15)  1:52:16  
17.   Kari Karhula Asikkalan Raikas    12:25:29   46:15 (22)  55:13 (21)  1:43:51 (18)  1:52:23 (17)  1:52:27  
18.   Miro Seppänen Heinola    12:28:38   43:11 (12)  51:33 (12)  1:43:26 (15)  1:52:57 (18)  1:53:08  
19.   Henrik Peltomaa Helsinki    12:29:05   43:28 (14)  52:25 (14)  1:43:54 (19)  1:53:22 (19)  1:53:34  
20.   Markus Virtanen Musketöörit    12:26:45   47:46 (26)  56:52 (26)  1:45:07 (20)  1:54:06 (20)  1:54:10  
21.   Juho Suni Heinola    12:27:26   43:23 (13)  52:47 (15)  1:45:29 (21)  1:54:47 (22)  1:54:50  
22.   Juhani Aaltonen Lahti    12:30:30   51:20 (37)  1:01:00 (35)  1:47:01 (24)  1:54:42 (21)  1:54:59  
23.   Tom Jacobsson Dunning, Kruger & Brutal Run    12:28:34   46:23 (23)  56:10 (23)  1:46:01 (23)  1:55:26 (23)  1:55:31  
24.   Juha Vihreäpuu Niederrohrdorf, Sveitsi    12:31:17   46:02 (21)  55:09 (20)  1:45:48 (22)  1:55:36 (24)  1:55:46  
25.   Riitta Pölönen Enon Kisa-Pojat    12:00:00   48:11 (27)  57:37 (27)  1:47:03 (25)  1:56:02 (25)  1:56:06  
26.   Syrjä Emilia Jyväskylä    12:01:53   48:56 (30)  58:25 (30)  1:49:08 (28)  1:57:52 (26)  1:58:00  
27.   Jussi Saaristo Espoo    12:33:49   45:16 (19)  54:34 (19)  1:48:30 (26)  1:58:04 (27)  1:58:18  
28.   Alpi Seppälä Jyväskylä    12:31:19   45:41 (20)  55:14 (22)  1:49:34 (29)  1:58:36 (28)  1:58:44  
29.   Pasi Salonen Stora Enso Oyj Heinolan Fluting    12:34:18   50:49 (34)  1:00:11 (33)  1:49:58 (30)  1:58:42 (29)  1:58:47  
30.   Aleksandr Kolesnik Heinola    12:34:23   44:11 (16)  53:33 (16)  1:48:45 (27)  1:58:49 (30)  1:58:52  
31.   Tero Mattila Hollola    12:37:22   49:13 (31)  59:06 (31)  1:52:06 (31)  2:01:46 (31)  2:01:51  
32.   Timo Ketonen     12:38:06   53:31 (46)  1:03:20 (45)  1:53:19 (33)  2:02:25 (32)  2:02:35  
33.   Joel Armila Kaarlo Nieminen Klubi    12:38:35   50:26 (33)  1:00:10 (32)  1:53:07 (32)  2:02:57 (33)  2:03:04  
34.   Mikko Jalovaara Vantaa    12:40:16   48:19 (28)  57:49 (28)  1:54:05 (34)  2:04:36 (34)  2:04:46  
35.   Helka Halme Kaarlo Niemisen klubi    12:00:00   53:34 (48)  1:03:21 (47)  1:56:52 (39)  2:05:22 (35)  2:05:29  
36.   Aleksi Matilainen Hyvinkää    12:42:19   51:28 (38)  1:01:50 (36)  1:56:51 (37)  2:06:36 (36)  2:06:49  
37.   Siiri Kortesoja Hyvinkää    12:01:20   51:30 (39)  1:01:51 (37)  1:56:52 (38)  2:06:36 (37)  2:06:49  
38.   Mikko Lauren Heinola    12:39:26   51:45 (40)  1:01:54 (38)  1:56:27 (36)  2:06:40 (38)  2:06:50  
39.   Marko Latvanen Heinolan Isku    12:42:59   51:59 (42)  1:02:03 (40)  1:57:06 (40)  2:07:14 (39)  2:07:28  
40.   Jukka Heiskanen Musketöörit    12:40:21   48:25 (29)  58:24 (29)  1:56:26 (35)  2:07:43 (40)  2:07:46  
41.   Tuomas Nygren     12:43:25   50:59 (36)  1:02:08 (41)  1:58:24 (42)  2:07:49 (41)  2:07:54  
42.   Esa Ruponen Heinola    12:44:13   50:55 (35)  1:00:41 (34)  1:57:24 (41)  2:08:32 (42)  2:08:43  
43.   Ville Saarelainen Triathlon Club Heinola    12:45:27   52:00 (43)  1:02:11 (42)  1:59:04 (43)  2:09:45 (43)  2:09:57  
44.   Ari Hukari Hämeenlinna    12:46:11   55:52 (57)  1:05:56 (56)  2:00:14 (44)  2:10:25 (44)  2:10:40  
45.   Juha Ylijoki Stora Enso Oyj Heinolan Fluting    12:46:36   54:04 (54)  1:04:40 (50)  2:00:51 (46)  2:11:01 (45)  2:11:05  
46.   Ari Kainulainen FINN-KT    12:47:21   51:53 (41)  1:02:33 (43)  2:00:47 (45)  2:11:45 (47)  2:11:50  
47.   Piia Autonen-Laakso Lahden Pyöräilijät    12:15:47   53:51 (51)  1:04:11 (49)  2:01:12 (47)  2:11:41 (46)  2:11:53  
48.   Ilona Vuori Tampere    12:06:33   53:53 (52)  1:04:53 (52)  2:01:46 (49)  2:11:53 (48)  2:12:02  
49.   Marja Vuori Vaasa    12:15:56   53:14 (45)  1:03:44 (48)  2:01:46 (50)  2:11:53 (49)  2:12:02  
50.   Marko Huovinen Asikkala    12:47:40   53:31 (46)  1:03:20 (46)  2:01:20 (48)  2:11:58 (50)  2:12:09  
51.   Matti Ala-Nikula Lentopallomailaveikot    12:47:48   58:52 (63)  1:08:43 (58)  2:03:00 (52)  2:12:01 (51)  2:12:17  
52.   Jarno Warsa-Ritaranta Helsingin Tarmo    12:45:31   54:13 (55)  1:05:45 (55)  2:12:24 (58)  2:12:22 (52)  2:12:29  
53.   Jouni Ilvonen Musketöörit    12:49:37   52:42 (44)  1:03:17 (44)  2:02:18 (51)  2:13:58 (53)  2:14:06  
54.   Anu Tamminen Lahti    12:18:29   54:03 (53)  1:05:19 (54)  2:04:18 (53)  2:14:28 (54)  2:14:35  
55.   Jenni Aaltonen Lahti    12:09:13   58:21 (60)  1:09:01 (59)  2:04:46 (54)  2:14:28 (54)  2:14:42  
56.   Arttu Juselius Veikkola    12:55:24   53:50 (49)  1:04:51 (51)  2:07:33 (55)  2:19:33 (56)  2:19:53  
57.   Juha Roppola Helsinki    12:57:54   50:16 (32)  1:02:00 (39)  2:09:35 (56)  2:22:19 (57)  2:22:23  
58.   Sanni Sarelma Ei seuraa / Helsinki    12:18:18   53:50 (50)  1:05:04 (53)  2:11:58 (57)  2:23:33 (58)  2:23:47  
59.   Lassi Arvekari Lahti    13:00:30   58:47 (62)  1:10:29 (63)  2:12:44 (59)  2:24:43 (59)  2:24:59  
60.   Kari Lempinen Heinola    13:00:54   58:35 (61)  1:10:01 (62)  2:13:57 (60)  2:25:11 (60)  2:25:23  
61.   Tiina Pohjakoski Heinola    12:22:28   1:02:40 (68)  1:14:12 (69)  2:16:47 (62)  2:27:28 (61)  2:27:58  
62.   Jesse Saarilahti J-Tricks Runners Club (Unoffici    13:03:58   55:13 (56)  1:06:02 (57)  2:16:09 (61)  2:28:14 (62)  2:28:27  
63.   Aija Lehtinen Kokkola    12:23:39   1:00:36 (66)  1:12:28 (65)  2:17:18 (65)  2:28:55 (63)  2:29:08  
64.   Satu Jokinen Valkeala    12:23:39   1:00:37 (67)  1:12:30 (66)  2:17:19 (66)  2:28:57 (64)  2:29:09  
65.   Jussi Lepistö Kaarlo Nieminen Klutsi    13:05:24   1:00:04 (64)  1:11:30 (64)  2:17:09 (64)  2:29:40 (65)  2:29:53  
66.   Katja Metsäranta Stora Enso Oyj Heinolan Fluting    12:24:27   57:26 (59)  1:09:22 (61)  2:17:26 (67)  2:29:52 (66)  2:29:56  
67.   Tanja Ahonen Lahti    12:24:53   1:02:41 (69)  1:13:55 (67)  2:17:02 (63)  2:29:58 (67)  2:30:22  
68.   Riitta Höglund Fuengirola    12:26:44   55:58 (58)  1:09:11 (60)  2:18:26 (68)  2:31:53 (68)  2:32:13  
69.   Kati Hirvensalo Mikkeli    12:33:46   1:00:35 (65)  1:14:08 (68)  2:25:22 (69)  2:38:57 (69)  2:39:16  
70.   Ulla Päivelin     12:40:36   1:03:57 (70)  1:16:48 (70)  2:31:33 (70)  2:45:58 (70)  2:46:05  
71.   Anniina Jokinen Helsinki    12:57:26   1:16:22 (71)  1:31:26 (71)  2:49:39 (72)  3:02:38 (71)  3:02:55  
72.   Janne Mustonen Helsinki    13:38:27   1:16:22 (72)  1:31:26 (71)  2:49:38 (71)  3:02:40 (72)  3:02:56  
   Paul Green Heinola    12:00:00               keskeytti  
   Mikko Hassinen Heinola    12:00:00               ei läht.  
   Markus Karppinen Kunnon pojat    12:00:00               ei läht.  
   Mika Kiviniemi Lahti    12:00:00               keskeytti  
   Antti Käyhty Versowood Oy    12:00:00               ei läht.  
   Niko Mattila Espoo    12:00:00               ei läht.  
   Pasi-Markus Mäkelä Helsinki    12:00:00               ei läht.  
   Juuso Paloniemi Stora Enso Oyj Heinolan Fluting    12:00:00               ei läht.  
   Antti Perälä Häjyt    12:00:00               keskeytti  
   Robert Nordman Helsinki    12:00:00               keskeytti  
   Sameli Männistö Heinola    12:00:00               ei läht.  
   Guido van der Werve Roofvogel    12:00:00               ei läht.  
   Janne Vilkman Heinola    12:00:00               ei läht.  
   Kimmo Rönkkö Jalkarannan Palloseura, Lahti    12:00:00               ei läht.  
   Petri Pelkonen     12:00:00               keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English