29. FINLANDIA MTB, 25.8.2019

Puolikas yhteensä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
36,0 km
Maali
36,1 km
 
1.   Pekka Nieminen Imatran Urheilijat    12:00:00   1:39:04 (1)  1:40:29  
2.   Joonas Jämsén LaPy    12:01:57   1:41:02 (2)  1:42:27  
3.   Antti-Pekka Laiho Lahden Pyöräilijät    12:02:36   1:41:38 (3)  1:43:05  
4.   Kolobov Andrey     12:00:00   1:41:45 (4)  1:43:30  
5.   Anselmi Eskelinen Jyps    12:00:00   1:43:02 (5)  1:44:34  
6.   Santtu Nyman Retkikunta Racing    12:04:27   1:43:22 (6)  1:44:57  
7.   Wertti Autio HyPy    12:02:05   1:45:02 (7)  1:46:39  
8.   Vilppu Räsänen Team Orbea-HHCMB    12:03:04   1:46:23 (8)  1:47:38  
9.   Teemu Uusi-Piuhari     12:07:32   1:46:24 (9)  1:48:02  
10.   Ismo Perttula PKK    12:05:24   1:47:10 (10)  1:48:55  
11.   Jani Poussu ProMtb    12:06:55   1:48:52 (11)  1:50:25  
12.   Timo Harikoski MTBCF    12:10:04   1:49:01 (12)  1:50:34  
13.   Toni Seppälä Musta Neliö    12:10:08   1:49:09 (14)  1:50:38  
14.   Pasi Pulkkinen Espoo    12:07:15   1:49:04 (13)  1:50:46  
15.   Marko Uitto Lahden Pyöräilijät    12:08:08   1:49:53 (15)  1:51:38  
16.   Arto Hakala PKK    12:08:49   1:50:20 (16)  1:52:20  
17.   Juha Uuskoski     12:11:54   1:50:39 (17)  1:52:24  
18.   Esa Vironen CustomSki    12:14:48   1:53:34 (18)  1:55:18  
19.   Joona Kleemola HyPy    12:14:56   1:53:55 (20)  1:55:26  
20.   Jarkko Tonttila Järvenpää    12:14:59   1:53:41 (19)  1:55:29  
21.   Jere Ylönen LaPy    12:15:06   1:53:59 (21)  1:55:36  
22.   Jarno Nieminen Lahden Pyöräilijät    12:12:20   1:54:03 (22)  1:55:50  
23.   Matti Hyypöläinen TaiTä / P+R    12:11:29   1:54:34 (24)  1:56:03  
24.   Janne Hallikainen IBD Cycling    12:15:48   1:54:25 (23)  1:56:18  
25.   Rivo Reinsalu Inhouse Partners Oy    12:16:31   1:55:09 (25)  1:57:01  
26.   Santeri Jokinen Lahden Pyöräilijät    12:17:59   1:56:44 (26)  1:58:29  
27.   Saku Karinkanta Hollola    12:14:03   1:57:04 (27)  1:58:37  
28.   Tomi Saikkonen Anjalan Liitto    12:18:49   1:57:46 (29)  1:59:18  
29.   Jussi Kanerva Lapy    12:19:24   1:57:30 (28)  1:59:53  
30.   Sakke Mustonen Panibirra Cycling Club    12:19:45   1:58:31 (30)  2:00:14  
31.   Heikki Jokinen LS-37    12:18:16   1:59:50 (31)  2:01:47  
32.   Jari Lehtola LaPy    12:00:00   1:59:59 (32)  2:01:47  
33.   Tatu Ahvenainen Akilles    12:17:17   2:00:27 (33)  2:01:51  
34.   Jussi Hakanen PPP-97    12:21:50   2:00:34 (34)  2:02:20  
35.   Elias Eskelinen Jyps    12:17:59   2:00:44 (35)  2:02:33  
36.   Janne Kousa LaPy    12:22:29   2:00:54 (36)  2:02:58  
37.   Markus Holm Myrskylän Myrsky    12:01:11   2:00:57 (37)  2:02:59  
38.   Teemu Järvenpää     12:23:44   2:02:07 (38)  2:04:13  
39.   Jonas Saraneva Nikinmäen Nousu    12:24:17   2:02:51 (39)  2:04:47  
40.   Leo Parviainen Uudenmaan Pyöräilijät    12:20:32   2:03:11 (40)  2:05:06  
41.   Janne Kallioniemi LaPy    12:20:46   2:03:48 (41)  2:05:20  
42.   Anne Visuri     12:00:00   2:03:58 (42)  2:05:48  
43.   Pertti Kainulainen TCC    12:25:36   2:04:23 (43)  2:06:06  
44.   Ipe Paananen Karhulankampi MTB    12:23:23   2:04:41 (44)  2:06:53  
45.   Mikko Heikkinen     12:26:52   2:05:17 (46)  2:07:22  
46.   Niko Lassila     12:05:35   2:05:21 (48)  2:07:23  
47.   Timo Heimola Karhulan kankea    12:26:55   2:05:16 (45)  2:07:25  
48.   Antti Liikonen Mc Kramppi ??    12:27:03   2:05:18 (47)  2:07:33  
49.   Jonna Eeva Kaupin Kanuunat    12:03:14   2:07:01 (49)  2:09:03  
50.   Mikko Nyyssönen Team China-Carbon    12:26:43   2:08:16 (50)  2:10:13  
51.   Jukka Leskelä Ile Racing    12:27:14   2:08:19 (51)  2:10:45  
52.   Per Eerola Pain For Fun    12:09:08   2:08:59 (53)  2:10:56  
53.   Jukka Mäiseli     12:30:49   2:08:38 (52)  2:11:18  
54.   Sami Pärssinen     12:32:06   2:10:15 (54)  2:12:36  
55.   Jani Kumpulainen     12:32:06   2:10:20 (55)  2:12:36  
56.   Olli Väätäinen IDEAL PLM    12:32:19   2:10:33 (56)  2:12:49  
57.   Sami Hyytinen     12:32:24   2:10:49 (57)  2:12:54  
58.   Timo Hyttinen MH-SpoDA    12:33:11   2:11:35 (58)  2:13:41  
59.   Joni Palmu     12:33:25   2:12:15 (60)  2:13:55  
60.   Laura Uuskoski     12:08:11   2:12:03 (59)  2:14:00  
61.   Samuli Nieminen     12:34:16   2:12:24 (61)  2:14:46  
62.   Björn Jordas Lapinjärvi    12:30:24   2:12:58 (63)  2:14:58  
63.   Juha Eerola Pain For Fun    12:13:20   2:12:57 (62)  2:15:08  
64.   Leif Holm Myrskylä    12:35:04   2:13:33 (66)  2:15:34  
65.   Pasi Sirén PPP-97    12:13:51   2:13:08 (64)  2:15:39  
66.   Niko Pekonen     12:35:13   2:13:25 (65)  2:15:43  
67.   Kimmo Toivonen PPP-97    12:32:43   2:14:20 (67)  2:16:14  
68.   Juha Lappalainen Järvenpään Pyöräilijät    12:36:51   2:15:35 (69)  2:17:21  
69.   Manu Ruuska     12:33:09   2:15:12 (68)  2:17:43  
70.   Eemil Pulkkinen Espoo    12:33:16   2:16:02 (71)  2:17:50  
71.   Harri Tupasela     12:34:24   2:16:00 (70)  2:17:54  
72.   Johannes Paarvala Panibirra Cycling Club    12:38:17   2:16:33 (72)  2:18:47  
73.   Suvi Perälä Korson Kaiku    12:13:55   2:17:37 (73)  2:19:44  
74.   Heimo Olkkonen NCC    12:19:15   2:18:35 (74)  2:21:03  
75.   Andrej Jur?o     12:41:01   2:19:50 (77)  2:21:31  
76.   Anssi Landen IK-32    12:41:33   2:19:29 (75)  2:22:03  
77.   Urho Talsi PPP-97    12:37:31   2:19:35 (76)  2:22:05  
78.   Juha Heijari Neste United    12:42:41   2:21:08 (81)  2:23:11  
79.   Vesa Väkevä     12:39:46   2:21:07 (80)  2:23:17  
80.   Lauri Lahti     12:42:50   2:20:57 (78)  2:23:20  
81.   Erno Suominen Team Slow    12:43:38   2:21:07 (79)  2:24:08  
82.   Jarno Kaikkonen Lahden Pyöräilijät    12:24:06   2:23:24 (82)  2:25:54  
83.   Juha Kilpinen OriToive    12:43:18   2:24:25 (83)  2:26:49  
84.   Janne Niemistö     12:25:23   2:24:48 (84)  2:27:11  
85.   Joonas Kilpinen Team Kiviset    12:48:27   2:26:53 (85)  2:28:56  
86.   Pasi Kauppinen     12:46:02   2:26:55 (86)  2:29:33  
87.   Arto Tikkanen     12:28:22   2:27:58 (87)  2:30:10  
88.   Maiju Kattelus PPP-97    12:26:49   2:30:16 (88)  2:32:37  
89.   Jussi Somero Kaupin Kanuunat    12:52:28   2:30:18 (89)  2:32:58  
90.   Mika Saharinen Ramboll, Infra Lahti    12:52:28   2:30:29 (90)  2:32:58  
91.   Antti Lankinen     12:53:27   2:31:13 (91)  2:33:57  
92.   Juha Kytäjä     12:52:30   2:33:34 (93)  2:36:01  
93.   Simo Kantokari Etelä-Karjalan Kahvakuula- ja M    12:55:55   2:33:11 (92)  2:36:25  
94.   Jonas Engström Ssmk    12:56:32   2:34:29 (94)  2:37:02  
95.   Tuomas Sipilä     12:56:36   2:34:46 (95)  2:37:06  
96.   Markku Jokinen Tcc    12:53:43   2:34:48 (96)  2:37:14  
97.   Mika Niemi     12:58:50   2:36:24 (97)  2:39:20  
98.   Sami Virtanen     12:59:15   2:36:58 (98)  2:39:44  
99.   Sari Solonen     12:34:26   2:37:28 (99)  2:40:14  
100.   Riku Tynkkynen BayCityFatBiker    12:39:44   2:39:12 (101)  2:41:32  
101.   Tomi Karinkanta Hollolan kunta    12:58:22   2:39:01 (100)  2:41:53  
102.   Lotta Pynnönen Velo Saimaa    12:37:35   2:40:50 (103)  2:43:23  
103.   Petri Pynnönen Cycling El Burro    12:59:54   2:40:47 (102)  2:43:25  
104.   Heikki Kerttula PKK    13:02:56   2:40:55 (104)  2:43:26  
105.   Antti Sairanen iLe Racing    13:04:26   2:42:32 (105)  2:44:56  
106.   Tero Vähäsöyrinki Kuhmalahden Kisa    13:04:31   2:42:34 (106)  2:45:00  
107.   Otto Nyyssönen Team China-Carbon    13:04:41   2:42:59 (107)  2:45:11  
108.   Janne Siltanen     13:05:12   2:43:03 (108)  2:45:42  
109.   Jari Lehtinen Ile Racing    13:05:12   2:43:04 (109)  2:45:42  
110.   Jukka Räsänen     13:02:52   2:43:07 (110)  2:46:23  
111.   Juha Nuuttila     13:05:42   2:46:23 (111)  2:49:13  
112.   Salla Ahonen PPP-97    12:43:36   2:46:45 (113)  2:49:24  
113.   Kari Fagerholm Kelohongan kankeat    13:06:04   2:46:41 (112)  2:49:34  
114.   Martti Heinonen Team Liquid    13:10:52   2:51:23 (114)  2:54:23  
115.   Arttu Peltonen PMT    13:18:10   2:55:16 (115)  2:58:40  
116.   Anu Lammi TUUL    12:57:57   3:00:18 (116)  3:03:46  
117.   Juha Naukkarinen     13:08:15   3:05:42 (117)  3:10:03  
118.   Matti Pernu     13:42:37   3:19:32 (118)  3:23:07  
119.   Reetta Martikainen Ramboll, Infra Lahti    13:35:25   3:38:35 (119)  3:41:13  
   Riikka Tikkanen MxNyberg    12:15:00      ei läht.  
   Mika Koivisto MC Kramppi    12:15:00      ei läht.  
   Tarmo Rytkönen     12:15:00      ei läht.  
   Olli Nakari MTBCF    12:15:00      ei läht.  
   Hanna Häkkinen     12:15:00      ei läht.  
   Antti Turunen     12:15:00      ei läht.  
   Lassi Arvekari     12:15:00      keskeytti  
   Niilo Mehtola Nikinmäki MTB    12:15:00      ei läht.  
   Jussi Laakso Spank the Hill MTB Club    12:15:00      ei läht.  
   Niilo Mehtola Nikinmäki MTB    12:15:00      ei läht.  
   Kauri Lindström Kaupin Kanuunat    12:15:00      keskeytti  
   Ipe Paananen Karhulankampi MTB    12:15:00      ei läht.  
   Sebastian Tarkiainen Korson Kaiku/ Team Trimtex    12:15:00      keskeytti  
   Otto Riikonen HyPy    12:15:00      keskeytti  
   Björn Jordas Lapinjärvi    12:15:00      ei läht.  
   Malena Jordas Lapinjärvi    12:15:00      ei läht.  
   Oskari Heinikainen Team Lahden Polkupyörähuolto    12:15:00      ei läht.  
   Antti Lankinen     12:15:00      ei läht.  
   Annika Eskelinen Rajamäen Kehitys    12:15:00      ei läht.  
   Sami Riihelä FÄT EÄST    12:30:00      ei läht.  
   Janne Aaltonen     12:30:00      ei läht.  
   Sami Aaltonen     12:30:00      ei läht.  
   Kasperi Von Schrowe Soinin Sisu    12:30:00      ei läht.  
   Lasse Naukkarinen     12:30:00      ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English