SM-pitkä matka R1 ja R2, WRE, 25.-26.8.2018 Mikkelissä

H60

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,7 km
Väliaika
6,6 km
Maali
6,8 km
 
1.   Ari Anjala Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:27:00   37:49 (1)  53:13 (1)  53:48  
2.   Arto Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:24:00   40:55 (4)  56:09 (2)  56:43  
3.   Pekka Fincke Vehkalahden Veikot  FIN  12:03:00   40:04 (2)  56:15 (3)  56:48  
4.   Jorma Nissilä Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:36:00   40:40 (3)  57:30 (4)  58:05  
5.   Jouko Malinen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:15:00   40:56 (5)  57:44 (5)  58:17  
6.   Hannu Kosonen Olavin Rasti  FIN  12:21:00   43:44 (9)  59:42 (6)  1:00:18  
7.   Jukka-Pekka Rantio Hauhon Sisu  FIN  12:09:00   45:00 (13)  1:00:00 (7)  1:00:36  
8.   Eero Junkala Kannuksen Ura  FIN  11:21:00   43:53 (10)  1:00:56 (8)  1:01:35  
9.   Jyrki Routsi Hiisirasti  FIN  10:33:00   43:19 (8)  1:01:10 (9)  1:01:40  
10.   Esa Toivonen Tarpian Suunta  FIN  12:06:00   43:17 (7)  1:02:05 (10)  1:02:42  
11.   Kari-Veli Niemi Hauhon Sisu  FIN  10:24:00   44:14 (11)  1:02:23 (11)  1:03:01  
12.   Tapio Tikkanen Savon Suunta  FIN  12:00:00   43:06 (6)  1:03:04 (12)  1:03:43  
13.   Risto Vairinen Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:42:00   44:48 (12)  1:03:07 (13)  1:03:47  
14.   Simo-Pekka Vennelä Rastivarsat  FIN  11:51:00   46:14 (14)  1:03:58 (14)  1:04:33  
15.   Tapio Markki Espoon Suunta  FIN  12:18:00   46:43 (16)  1:04:44 (15)  1:05:29  
16.   Ari Martikainen Keuruun Kisailijat  FIN  10:51:00   46:34 (15)  1:05:03 (16)  1:05:44  
17.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  11:39:00   47:18 (17)  1:05:57 (17)  1:06:30  
18.   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:03:00   48:46 (18)  1:07:20 (18)  1:07:58  
19.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  11:00:00   48:55 (19)  1:07:39 (19)  1:08:22  
20.   Reima Liikkanen Lahden Taimi  FIN  11:54:00   49:29 (21)  1:08:41 (20)  1:09:23  
21.   Seppo Turpeinen Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:15:00   49:49 (23)  1:08:58 (21)  1:09:47  
22.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:09:00   49:30 (22)  1:09:20 (22)  1:10:01  
23.   Jouko Karamo Helsingin Suunnistajat  FIN  11:45:00   49:03 (20)  1:10:09 (23)  1:10:52  
24.   Tapio Nieminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:33:00   50:38 (24)  1:10:39 (25)  1:11:13  
25.   Veli-Matti Heinonen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:36:00   50:53 (25)  1:10:38 (24)  1:11:22  
26.   Arto Virtala Laitilan Jyske  FIN  10:54:00   51:29 (27)  1:11:12 (26)  1:11:52  
27.   Timo Asikainen Hiisirasti  FIN  11:06:00   51:10 (26)  1:11:20 (27)  1:12:01  
28.   Pertti Kaura-aho Rasti-Jyry  FIN  10:57:00   53:04 (30)  1:12:22 (29)  1:12:57  
29.   Esko Pensas Laihian Luja  FIN  10:27:00   51:38 (28)  1:12:20 (28)  1:13:00  
30.   Jukka Saramäki Lynx  FIN  11:30:00   53:13 (32)  1:12:37 (30)  1:13:16  
31.   Hannu Vehmaa Koovee  FIN  10:15:00   53:09 (31)  1:13:42 (31)  1:14:23  
32.   Matti Salonen Vakka-Rasti  FIN  11:12:00   54:09 (33)  1:14:00 (32)  1:14:38  
33.   Timo Halla-Aho Alajärven Ankkurit  FIN  10:30:00   52:08 (29)  1:15:14 (33)  1:15:59  
34.   Björn-Erik Wickholm OK Raseborg  FIN  10:45:00   54:45 (36)  1:16:00 (34)  1:16:46  
35.   Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:21:00   54:13 (34)  1:16:14 (35)  1:17:00  
36.   Markku Helle Saarijärven Pullistus  FIN  11:57:00   54:30 (35)  1:16:47 (36)  1:17:44  
37.   Ilkka Ojapalo Rajamäen Rykmentti  FIN  11:18:00   55:34 (37)  1:17:17 (37)  1:18:03  
38.   Antti Uotila Oriveden Ponnistus  FIN  10:42:00   58:08 (39)  1:20:54 (38)  1:21:39  
39.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  10:09:00   58:28 (40)  1:24:05 (39)  1:24:41  
40.   Sven-Olof Nylund OK Botnia  FIN  10:00:00   1:00:27 (42)  1:24:08 (40)  1:24:52  
41.   Matti Kotilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:03:00   1:00:10 (41)  1:28:30 (41)  1:29:10  
42.   Ralf Ölander Kimito SF  FIN  11:27:00   57:04 (38)  1:28:41 (42)  1:29:47  
43.   Hannu Salonen Konneveden Urheilijat  FIN  10:06:00   1:02:17 (43)  1:29:52 (43)  1:30:42  
44.   Pauli Vilminko Sinkki-Sepot  FIN  10:39:00   1:10:57 (44)  1:30:09 (44)  1:30:43  
45.   Mauno Taanila Nivalan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:13:39 (45)  1:38:33 (45)  1:39:27  
46.   Kauko Jylhä Kälviän Tarmo  FIN  10:12:00   1:26:45 (46)  1:50:19 (46)  1:51:05  
   Tauno Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  10:48:00         ei läht.  
   Jorma Varkila Lammin Säkiä  FIN  11:24:00         keskeytti  
   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  11:48:00         ei läht.  
   Tuomo Kauppinen Hyvinkään Rasti  FIN  12:12:00         keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English