SM-maastot Perniö 6.5.2018

Miehet 4 km

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
1,0 km
Väliaika
1,7 km
Väliaika
3,0 km
Väliaika
3,7 km
Maali
4,0 km
 
1.   Jarkko Järvenpää Tampereen Pyrintö    16:30:00   3:00 (6)  5:22 (2)  9:04 (2)  11:31 (1)  12:08  
2.   Jaakko Piesanen Saarijärven Pullistus    16:30:00   2:59 (2)  5:23 (4)  9:04 (1)  11:32 (2)  12:13  
3.   Arttu Vattulainen Joensuun Kataja    16:30:00   2:58 (1)  5:22 (1)  9:08 (3)  11:40 (3)  12:23  
4.   Samu Mikkonen Joensuun Kataja    16:30:00   2:59 (3)  5:23 (3)  9:09 (5)  11:51 (5)  12:30  
5.   Hannu Granberg Lahden Ahkera    16:30:00   2:59 (3)  5:23 (5)  9:14 (6)  11:52 (6)  12:30  
6.   Eero Saleva Helsingin Kisa-Veikot    16:30:00   2:59 (3)  5:23 (5)  9:09 (4)  11:50 (4)  12:39  
7.   Jimmy Finnholm IK Falken    16:30:00   3:09 (17)  5:45 (10)  9:38 (9)  12:13 (8)  12:52  
8.   Aki Nummela Helsingin Kisa-Veikot    16:30:00   3:00 (7)  5:33 (7)  9:26 (7)  12:12 (7)  12:59  
9.   Ilari Piipponen Karhulan Katajaiset    16:30:00   3:01 (8)  5:34 (8)  9:32 (8)  12:21 (9)  13:03  
10.   Antton Launto Sauvon Urheilijat    16:30:00   3:08 (14)  5:50 (15)  9:48 (11)  12:22 (11)  13:05  
11.   Panu Jantunen Helsingin Kisa-Veikot    16:30:00   3:05 (9)  5:43 (9)  9:40 (10)  12:21 (10)  13:07  
12.   Tapani Kärjä Kalajoen Junkkarit    16:30:00   3:15 (31)  5:54 (24)  10:01 (21)  12:31 (12)  13:11  
13.   Joonas Harjamäki Viipurin Urheilijat    16:30:00   3:14 (29)  5:50 (16)  9:50 (14)  12:34 (15)  13:16  
14.   Victor Lövdal Vasa IS    16:30:00   3:07 (11)  5:48 (11)  9:49 (12)  12:32 (13)  13:17  
15.   Matti Rauma Turun Urheiluliitto    16:30:00   3:14 (29)  5:51 (19)  9:53 (16)  12:33 (14)  13:18  
16.   Aaro Asikainen Joensuun Kataja    16:30:00   3:08 (15)  5:51 (17)  9:53 (17)  12:35 (16)  13:19  
17.   Väinö Klemola Kuopion Reipas    16:30:00   3:07 (10)  5:49 (13)  9:57 (19)  12:38 (18)  13:19  
18.   Antti Ojansivu Kankaanpään Seudun Leisku    16:30:00   3:08 (12)  5:48 (12)  9:49 (13)  12:35 (17)  13:20  
19.   Jaakko Leinonen Ylikiimingin Nuijamiehet    16:30:00   3:14 (28)  5:53 (23)  10:00 (20)  12:38 (19)  13:20  
20.   Niklas Heikkilä Kuusankosken Urheiluseura    16:30:00   3:10 (18)  5:50 (14)  9:52 (15)  12:39 (21)  13:21  
21.   Antti Ranta-Aho Vasa IS    16:30:00   3:17 (39)  5:58 (32)  10:01 (25)  12:39 (20)  13:21  
22.   Sami Maamela Anjalan Liitto    16:30:00   3:11 (20)  5:55 (25)  10:01 (22)  12:43 (26)  13:22  
23.   Markku Nikkanen Limingan Niittomiehet    16:30:00   3:13 (23)  5:53 (22)  10:01 (23)  12:42 (23)  13:22  
24.   Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet    16:30:00   3:13 (23)  5:55 (26)  10:01 (24)  12:41 (22)  13:24  
25.   Tuomas Aho Limingan Niittomiehet    16:30:00   3:13 (26)  5:55 (27)  10:02 (26)  12:42 (23)  13:24  
26.   Vili Holopainen Joensuun Kataja    16:30:00   3:08 (13)  5:51 (17)  9:55 (18)  12:42 (23)  13:27  
27.   Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto    16:30:00   3:15 (31)  5:57 (28)  10:03 (27)  12:51 (27)  13:35  
28.   Joakim Träskelin Vasa IS    16:30:00   3:11 (19)  5:52 (21)  10:05 (28)  12:56 (28)  13:42  
29.   Pauli Ruostetsaari Gamlakarleby IF    16:30:00   3:15 (34)  6:02 (37)  10:16 (35)  13:01 (30)  13:43  
30.   Juha Järvelä Kurikan Ryhti    16:30:00   3:16 (36)  5:59 (34)  10:12 (32)  12:59 (29)  13:44  
31.   Jiri Karjalainen Joensuun Kataja    16:30:00   3:09 (16)  5:52 (20)  10:09 (29)  13:01 (31)  13:47  
32.   Mika Sällinen Gamlakarleby IF    16:30:00   3:15 (35)  5:58 (30)  10:12 (31)  13:02 (33)  13:47  
33.   Joni Hulkko Jalasjärven Jalas    16:30:00   3:16 (37)  6:02 (39)  10:18 (36)  13:03 (35)  13:48  
34.   Jonas Härtull Gamlakarleby IF    16:30:00   3:13 (23)  5:57 (29)  10:14 (33)  13:02 (32)  13:50  
35.   Samuel Rautiainen Viipurin Urheilijat    16:30:00   3:14 (27)  5:58 (33)  10:09 (30)  13:03 (34)  13:50  
36.   Joni Mäki Pyhäjärven Pohti    16:30:00   3:12 (21)  5:58 (30)  10:14 (34)  13:04 (36)  13:55  
37.   Dennis Rehnström Jyväskylän Kenttäurheilijat    16:30:00   3:28 (46)  6:14 (42)  10:27 (40)  13:09 (37)  13:56  
38.   Mikko Rahkola Pudasjärven Urheilijat    16:30:00   3:12 (21)  5:59 (34)  10:19 (37)  13:15 (39)  14:00  
39.   Emil Videman Viipurin Urheilijat    16:30:00   3:15 (31)  6:00 (36)  10:20 (38)  13:14 (38)  14:01  
40.   Juha Nyyssönen Kylmäkosken Veikot    16:30:00   3:31 (47)  6:20 (46)  10:31 (41)  13:18 (40)  14:04  
41.   Johannes Brunila Turun Urheiluliitto    16:30:00   3:16 (38)  6:02 (37)  10:24 (39)  13:25 (41)  14:11  
42.   Markus Teijula Naantalin Löyly    16:30:00   3:19 (40)  6:11 (40)  10:36 (43)  13:35 (43)  14:13  
43.   Markus Rajamäki Elimäen Vauhti    16:30:00   3:20 (44)  6:15 (43)  10:33 (42)  13:30 (42)  14:19  
44.   Lauri Hassi Oriveden Ponnistus    16:30:00   3:31 (47)  6:29 (49)  10:58 (48)  13:47 (44)  14:31  
45.   Lauri Vuorinen IF Raseborg    16:30:00   3:20 (43)  6:11 (40)  10:40 (44)  13:48 (45)  14:41  
46.   Riku-Antti Naskali Kylmäkosken Veikot    16:30:00   3:31 (47)  6:21 (48)  10:56 (45)  14:00 (48)  14:44  
47.   Jari Vanhanen Sjundeå IF    16:30:00   3:23 (45)  6:20 (47)  10:57 (47)  13:56 (46)  14:45  
48.   Asmo Ahola Endurance Ultrarunning Team Fin    16:30:00   3:33 (50)  6:29 (49)  11:01 (50)  13:57 (47)  14:46  
49.   Topi Manninen Joensuun Kataja    16:30:00   3:19 (41)  6:16 (44)  10:56 (46)  14:04 (49)  14:58  
50.   Tomi Pyylampi Joensuun Kataja    16:30:00   3:33 (51)  6:30 (51)  11:09 (51)  14:18 (50)  15:10  
51.   Christian Vänttinen Naantalin Löyly    16:30:00   3:20 (42)  6:16 (45)  10:58 (49)  15:14 (51)  16:15  
52.   Kasper Jokinen Naantalin Löyly    16:30:00   3:33 (52)  6:51 (52)  12:02 (52)  15:38 (52)  16:32  
53.   Jarkko Ronkainen Vaasan Vasama    16:30:00   4:02 (53)  7:38 (53)  13:00 (53)  16:38 (53)  17:37  
   Martti Siikaluoma Lahden Ahkera    16:30:00               ei läht.  
   Jonas Ingo Vasa IS    16:30:00               ei läht.  
   Janne Kanerva Lahden Ahkera    16:30:00               ei läht.  
   Ossi Kekki Lahden Ahkera    16:30:00               ei läht.  
   Henrik Kymäläinen Espoon Tapiot    16:30:00               ei läht.  
   Aleksi Niemelä Jyväskylän Kenttäurheilijat    16:30:00               ei läht.  
   Aki Niemi Teivo Stayers    16:30:00               ei läht.  
   Antti-Pekka Niinistö Lahden Ahkera    16:30:00               ei läht.  
   Tuomas Puputti IF Raseborg    16:30:00               ei läht.  
   Teemu Ruippo Joensuun Kataja    16:30:00               ei läht.  
   Tuomo Salonen Espoon Tapiot    16:30:00               ei läht.  
   Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto    16:30:00               ei läht.  
   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi    16:30:00               keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English