FSOM 2018 Sprint 10.8.2018

H13-15

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
0,3
Väliaika
0,8
Väliaika
1,1 km
Väliaika
1,3 km
Maali
1,9 km
 
1.   Jesper Donner OK77  FIN  18:18:00   2:25 (1)  5:45 (1)  8:13 (1)  10:06 (1)  10:22  
2.   Edvin Ekman OK77  FIN  18:26:00   2:35 (5)  5:56 (2)  8:22 (2)  10:20 (2)  10:34  
3.   Henrik Huttunen OK77  FIN  18:16:00   2:26 (2)  6:07 (3)  8:50 (3)  10:47 (3)  11:03  
4.   Anton Forsström OK Botnia  FIN  18:32:00   3:15 (14)  7:01 (9)  9:23 (5)  11:26 (4)  11:40  
5.   Jesper Bergström IF Femman  FIN  18:30:00   2:59 (9)  7:02 (10)  9:38 (7)  11:37 (5)  11:53  
6.   Alec Still OK Trian  FIN  18:06:00   2:32 (4)  6:17 (4)  9:37 (6)  11:43 (6)  11:58  
7.   Felix Hahn Solf IK  FIN  18:15:00   3:14 (13)  6:49 (6)  9:48 (8)  11:43 (6)  12:00  
8.   Valter Joensuu IF Brahe  FIN  18:14:00   2:26 (2)  6:27 (5)  9:00 (4)  11:51 (8)  12:05  
9.   Nooa Kenttä OK77  FIN  18:37:00   3:19 (16)  7:18 (12)  9:55 (10)  12:02 (9)  12:16  
10.   Ludvig Nordin Närpes OK  FIN  18:25:00   2:52 (6)  6:58 (7)  10:13 (11)  12:29 (10)  12:44  
11.   Oliver Udell Solf IK  FIN  18:29:00   2:59 (9)  7:18 (12)  10:22 (12)  12:51 (11)  13:08  
12.   Jesper Lindfors IK Falken  FIN  18:09:00   3:06 (12)  7:31 (14)  10:28 (13)  12:59 (12)  13:14  
13.   Lucas Finskas IF Femman  FIN  18:20:00   3:03 (11)  7:36 (15)  10:43 (15)  13:01 (14)  13:15  
14.   Simon Nordgren OK Trian  FIN  18:24:00   2:53 (8)  7:03 (11)  10:34 (14)  12:59 (12)  13:17  
15.   Alex Fagerlund OK Raseborg  FIN  18:33:00   2:52 (6)  7:00 (8)  9:49 (9)  13:10 (15)  13:28  
16.   Rasmus Tenkanen OK Raseborg  FIN  18:21:00   3:20 (17)  7:55 (16)  10:58 (16)  13:20 (16)  13:34  
17.   Veeti Nuottajärvi OK Trian  FIN  18:28:00   3:36 (20)  8:06 (18)  11:28 (19)  13:42 (17)  13:59  
18.   Nicholas Stjernberg OK Trian  FIN  18:13:00   3:18 (15)  8:06 (18)  11:38 (20)  13:54 (18)  14:12  
19.   Elias Lindroos Pargas IF  FIN  18:27:00   3:48 (22)  8:17 (20)  11:16 (18)  13:58 (19)  14:15  
20.   Sverre Hågensen Pargas IF  FIN  18:35:00   4:03 (25)  8:37 (21)  11:49 (21)  14:07 (20)  14:23  
21.   Gustav Forsell OK Botnia  FIN  18:12:00   4:08 (27)  9:02 (23)  12:25 (24)  14:27 (21)  14:40  
22.   Jonatan Ahlbäck Pargas IF  FIN  18:05:00   4:05 (26)  9:12 (24)  12:09 (22)  14:37 (22)  14:53  
23.   Elias Lönnström OK Trian  FIN  18:36:00   5:30 (28)  9:29 (27)  12:16 (23)  14:37 (22)  14:55  
24.   Max Määttä OK Trian  FIN  18:17:00   3:29 (19)  8:02 (17)  11:09 (17)  14:56 (24)  15:17  
25.   Tim Kettunen OK Trian  FIN  18:31:00   3:56 (23)  8:56 (22)  12:34 (25)  15:24 (25)  15:43  
26.   Tim Krook IK Falken  FIN  18:22:00   3:26 (18)  9:20 (26)  13:09 (27)  15:53 (26)  16:09  
27.   Filip Bergström OK Kristina  FIN  18:38:00   3:38 (21)  9:12 (24)  13:06 (26)  16:01 (27)  16:20  
28.   Ben Friman Solf IK  FIN  18:34:00   3:59 (24)  10:32 (28)  14:43 (28)  18:09 (28)  18:28  
   Benjamin Korento OK77  FIN  18:07:00               ei läht.  
   Simon Nylund OK Raseborg  FIN  18:08:00               hylätty  
   Viktor Nordin Närpes OK  FIN  18:10:00               hylätty  
   Aaron Häggman IF Femman  FIN  18:11:00               ei läht.  
   Simon Engström Pargas IF  FIN  18:19:00               hylätty  
   Lucas Hansén OK Botnia  FIN  18:23:00               hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English