Z-maraton

Puolikas kaikki

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
12,8 km
Väliaika
20,4 km
Maali
21,1 km
 
1.   Harri Parkkonen Rauhalahti Road Runners  FIN  12:00:00   47:10 (1)  1:14:13 (1)  1:16:49  
2.   Jarkko Paukkeri Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   47:10 (2)  1:14:51 (2)  1:17:42  
3.   Antti Harmaala Iin Hiihtoseura  FIN  12:00:00   48:24 (5)  1:16:22 (3)  1:19:13  
4.   Jaakko Päkkilä PNGC  FIN  12:00:00   48:23 (4)  1:16:44 (4)  1:19:28  
5.   Marko Palohuhta Ullavan kilpa  FIN  12:00:00   48:23 (3)  1:17:12 (5)  1:20:08  
6.   Hannu Kirstinä Oulu  FIN  12:00:00   49:16 (6)  1:18:49 (6)  1:21:43  
7.   Jyrki Perttunen ONMKY  FIN  12:00:00   50:14 (8)  1:19:51 (7)  1:22:47  
8.   Mika Mörsäri Keminmaa  FIN  12:00:00   50:28 (10)  1:20:11 (9)  1:23:03  
9.   Ilari Jounila Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   49:40 (7)  1:20:08 (8)  1:23:07  
10.   Timo Lehtola Rauhalahti Roadrunners  FIN  12:00:00   50:20 (9)  1:21:32 (10)  1:24:32  
11.   Sami Välimaa Rovaniemen Road Runners  FIN  12:00:00   51:22 (11)  1:21:47 (11)  1:24:37  
12.   Antti Henriksson Oulu  FIN  12:00:00   51:22 (12)  1:22:11 (14)  1:25:11  
13.   Anni Hemminki Tapsan Mökit  FIN  12:00:00   51:22 (14)  1:22:11 (13)  1:25:11  
14.   Pasi Marttinen Huru-Ukot Mikkeli  FIN  12:00:00   51:22 (12)  1:22:11 (12)  1:25:19  
15.   Seppo Rauhala ONMKY  FIN  12:00:00   52:14 (16)  1:23:37 (15)  1:26:45  
16.   Robbie Kennedy Lothian Running Club  GBR  12:00:00   52:14 (15)  1:25:38 (16)  1:28:48  
17.   Kari Korhonen Kuusamo  FIN  12:00:00   53:56 (17)  1:25:57 (17)  1:29:13  
18.   Pekka Kukkula Iin Yritys  FIN  12:00:00   55:33 (28)  1:26:36 (19)  1:29:36  
19.   Pekka Eeronheimo Kempele  FIN  12:00:00   53:56 (18)  1:26:30 (18)  1:29:46  
20.   Anna-Leena Nuolikiva-Roininen Muhoksen Urheilijat  FIN  12:00:00   55:05 (25)  1:27:14 (20)  1:30:25  
21.   Kalle Vanhala Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   54:33 (21)  1:27:15 (21)  1:30:26  
22.   Kauko Tuisku Rovaniemen Roadrunners  FIN  12:00:00   54:55 (23)  1:27:18 (22)  1:30:31  
23.   Teemu Kangasharju ONMKY  FIN  12:00:00   55:24 (26)  1:27:31 (23)  1:30:43  
24.   Jussi Lotvonen Pro Victoria/Kuntomo  FIN  12:00:00   55:24 (27)  1:27:45 (26)  1:30:50  
25.   Marko Pekkarinen Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   55:34 (29)  1:27:51 (27)  1:30:57  
26.   Heikki Ojantakanen OlsHe/Off/Pelastuslaitos  FIN  12:00:00   54:18 (19)  1:27:41 (24)  1:31:01  
27.   Ilpo Rönkkö Mäntylahden Veto  FIN  12:00:00   56:17 (36)  1:28:01 (29)  1:31:05  
28.   Mika Kauppinen Kempele  FIN  12:00:00   54:19 (20)  1:27:42 (25)  1:31:13  
29.   Maria Miettinen Leppävirran Viri  FIN  12:00:00   54:54 (22)  1:28:10 (30)  1:31:27  
30.   Marko Kokemäki   FIN  12:00:00   54:57 (24)  1:28:01 (28)  1:31:28  
31.   Paavo Kettunen Kajaanin Kuohu  FIN  12:00:00   55:55 (32)  1:28:36 (31)  1:31:53  
32.   Aapo Ylisassi   FIN  12:00:00   55:35 (30)  1:28:39 (32)  1:31:55  
33.   Markus Niemelä Rovaniemi Athletic  FIN  12:00:00   55:37 (31)  1:29:28 (33)  1:32:43  
34.   Pekka Kuokkanen Iin Yritys  FIN  12:00:00   55:56 (33)  1:29:54 (34)  1:33:15  
35.   Veli-Matti Tölli   FIN  12:00:00   55:56 (34)  1:30:04 (35)  1:33:25  
36.   Mari Patanen Saloisten Salama  FIN  12:00:00   56:57 (39)  1:30:10 (36)  1:33:32  
37.   Lauri Päkkilä Jopera  FIN  12:00:00   56:20 (38)  1:30:26 (37)  1:33:45  
38.   Mikko Koivukangas ONMKY  FIN  12:00:00   56:17 (35)  1:30:31 (38)  1:33:59  
39.   Kirsi Kivelä Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   57:08 (40)  1:31:05 (39)  1:34:23  
40.   Vesa Varmanen   FIN  12:00:00   58:16 (42)  1:32:39 (41)  1:36:07  
41.   Matleena Hintsala Tuusula  FIN  12:00:00   56:18 (37)  1:32:19 (40)  1:36:14  
42.   Pertti Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   59:34 (46)  1:33:46 (43)  1:37:03  
43.   Tommy Jansson   FIN  12:00:00   59:19 (45)  1:33:52 (44)  1:37:09  
44.   Pentti Saapunki Kuusamo  FIN  12:00:00   57:17 (41)  1:33:37 (42)  1:37:22  
45.   Ossi Kangas NoGasoline  FIN  12:00:00   58:36 (43)  1:34:15 (45)  1:37:47  
46.   Antti Väyrynen Gane Oy  FIN  12:00:00   1:00:57 (56)  1:34:39 (48)  1:37:55  
47.   Heikki Latvakoski Tyrnävä  FIN  12:00:00   1:00:57 (57)  1:34:39 (47)  1:37:56  
48.   Raija Poutiainen   FIN  12:00:00   59:56 (49)  1:34:38 (46)  1:37:57  
49.   Jorma Kärkkäinen Iisalmen Visa  FIN  12:00:00   1:00:53 (53)  1:34:40 (49)  1:37:57  
50.   Sami Hintsala Rajan Urheilijat  FIN  12:00:00   59:38 (47)  1:34:43 (50)  1:38:22  
51.   Marko Oja   FIN  12:00:00   1:01:43 (63)  1:36:19 (51)  1:39:33  
52.   Kari Kuosmanen JokoMoko Oy  FIN  12:00:00   1:00:53 (52)  1:36:31 (52)  1:39:55  
53.   Risto Jyrkkä Kempele  FIN  12:00:00   1:01:52 (68)  1:36:59 (54)  1:40:07  
54.   Aimo Määttä Rovaniemen Roadrunners  FIN  12:00:00   1:00:54 (55)  1:36:47 (53)  1:40:13  
55.   Pasi Sjöman Kemeleen Maratonklubi  FIN  12:00:00   59:53 (48)  1:37:04 (55)  1:40:30  
56.   Pekka Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   1:01:30 (61)  1:37:05 (57)  1:40:32  
57.   Minna Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   1:01:30 (60)  1:37:05 (56)  1:40:32  
58.   Eeva Linna Tyhyjän Laukkojat  FIN  12:00:00   1:03:04 (77)  1:37:33 (60)  1:40:47  
59.   Päivi Lumijärvi Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:00:23 (51)  1:37:20 (58)  1:40:55  
60.   Ari Miettinen FC SOHO  FIN  12:00:00   1:01:18 (58)  1:37:30 (59)  1:40:56  
61.   Hannu Makkonen Hömpsyt  FIN  12:00:00   1:02:11 (72)  1:37:36 (61)  1:41:05  
62.   Jukka Palokangas Oulu  FIN  12:00:00   1:01:48 (65)  1:37:44 (62)  1:41:19  
63.   Jaakko Törmälä Kuusamon Juoksijat  FIN  12:00:00   1:02:39 (74)  1:37:57 (63)  1:41:26  
64.   Marko Männistö Saloisten salama  FIN  12:00:00   1:00:54 (54)  1:37:59 (65)  1:41:37  
65.   Janne Siikaluoma Kuusamo  FIN  12:00:00   58:42 (44)  1:37:59 (64)  1:41:43  
66.   Tommi Laurila Wetteri Oy Litu  FIN  12:00:00   1:03:47 (80)  1:38:12 (66)  1:41:48  
67.   Martti Hast Keminmaa  FIN  12:00:00   1:00:11 (50)  1:38:22 (68)  1:42:02  
68.   Reima Mäntyranta Kempele  FIN  12:00:00   1:01:52 (67)  1:38:18 (67)  1:42:04  
69.   Kariina Kauppinen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:02:05 (71)  1:38:32 (71)  1:42:04  
70.   Tuomas Leinonen Colitis Ulcerosa  FIN  12:00:00   1:01:52 (66)  1:38:27 (70)  1:42:09  
71.   Ilpo Ohtamaa Maanrakennus Ohtamaa Oy  FIN  12:00:00   1:01:58 (69)  1:38:26 (69)  1:42:13  
72.   Janne Juola   FIN  12:00:00   1:02:12 (73)  1:38:46 (72)  1:42:23  
73.   Mari Päkkilä Hemascon Oy  FIN  12:00:00   1:01:45 (64)  1:38:52 (73)  1:42:31  
74.   Satu Ohukainen Oulu  FIN  12:00:00   1:02:57 (75)  1:39:00 (74)  1:42:35  
75.   Jaakko Luonuansuu Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   1:01:26 (59)  1:39:28 (75)  1:43:01  
76.   Maria Vihtkari Arcusys Oy  FIN  12:00:00   1:02:58 (76)  1:39:30 (76)  1:43:05  
77.   Lauri Koivuranta Joken Talli Hämeenlinna  FIN  12:00:00   1:01:39 (62)  1:39:39 (77)  1:43:15  
78.   Jari Meriläinen HauVe  FIN  12:00:00   1:01:59 (70)  1:39:47 (78)  1:43:17  
79.   Pentti Rautakoski Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:04:20 (90)  1:40:41 (79)  1:44:18  
80.   Markus Heikkinen YJK-05  FIN  12:00:00   1:05:43 (100)  1:41:11 (87)  1:44:31  
81.   Taina Väänänen Utajärvi  FIN  12:00:00   1:03:56 (86)  1:41:01 (81)  1:44:41  
82.   Reijo Harju IK-Maraton  FIN  12:00:00   1:03:55 (85)  1:41:04 (86)  1:44:42  
83.   Mervi Vähäkangas Lakeuden Kipinä  FIN  12:00:00   1:03:16 (78)  1:41:01 (80)  1:44:45  
84.   William Hintsala DM-auto  FIN  12:00:00   1:03:54 (81)  1:41:01 (82)  1:44:49  
84.   Mevlane Dost Oulun DM Auto oy  FIN  12:00:00   1:03:54 (81)  1:41:02 (83)  1:44:49  
86.   Niklas Hintsala DM-auto  FIN  12:00:00   1:03:55 (84)  1:41:02 (84)  1:44:50  
87.   Lasse Hintsala DM-auto  FIN  12:00:00   1:03:55 (83)  1:41:03 (85)  1:44:50  
88.   Petro Rasmussen Rovaniemi  FIN  12:00:00   1:04:22 (91)  1:41:43 (89)  1:45:09  
89.   Tapani Mällinen Ojan Rauta Maraton Team  FIN  12:00:00   1:04:20 (89)  1:41:21 (88)  1:45:16  
90.   Heini Joensuu-Manninen   FIN  12:00:00   1:04:53 (93)  1:42:09 (91)  1:45:34  
91.   Markus Pöhö Oulu  FIN  12:00:00   1:04:48 (92)  1:42:03 (90)  1:45:34  
92.   Sirpa Ropponen Hippoksen Maratonkerho  FIN  12:00:00   1:03:37 (79)  1:42:21 (92)  1:46:10  
93.   Jukka Nevalaita Kemijärvi  FIN  12:00:00   1:04:16 (88)  1:43:01 (93)  1:46:43  
94.   Liisa Jurmu   FIN  12:00:00   1:05:34 (98)  1:43:09 (94)  1:46:52  
95.   Pasi Ruottinen Oulu  FIN  12:00:00   1:05:30 (96)  1:43:33 (95)  1:47:29  
96.   Jarmo Pekkarinen Lieksa  FIN  12:00:00   1:04:53 (94)  1:43:50 (96)  1:47:32  
97.   Terhi Säippä Hätälä Oy  FIN  12:00:00   1:05:40 (99)  1:43:53 (97)  1:47:34  
98.   Sanna Henriksson Pohjoisen Polkujuoksijat - NTR  FIN  12:00:00   1:05:09 (95)  1:43:56 (98)  1:47:35  
99.   Kai Sundquist OYS/Vapari  FIN  12:00:00   1:06:16 (104)  1:44:06 (99)  1:47:43  
100.   Outi Sulasalmi ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:05:50 (102)  1:45:19 (100)  1:49:13  
101.   Mirka Sali Oulu  FIN  12:00:00   1:06:57 (111)  1:45:44 (103)  1:49:23  
102.   Essi Huhta Oulu  FIN  12:00:00   1:06:57 (110)  1:45:44 (102)  1:49:23  
103.   Raakel Pyykkönen   FIN  12:00:00   1:05:50 (101)  1:45:34 (101)  1:49:37  
104.   Pekka Kuivalainen   FIN  12:00:00   1:07:21 (112)  1:46:15 (104)  1:49:52  
105.   Ville Saarikoski   FIN  12:00:00         1:50:02  
106.   Susanna Kuoppamaa Oulu  FIN  12:00:00   1:08:31 (119)  1:46:33 (106)  1:50:12  
107.   Kari Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   1:06:56 (109)  1:46:18 (105)  1:50:12  
108.   Silja Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   1:06:56 (108)  1:46:46 (107)  1:50:47  
109.   Arto Huotari   FIN  12:00:00   1:06:14 (103)  1:46:55 (108)  1:50:49  
110.   Aila Korhonen Oulu  FIN  12:00:00   1:06:48 (107)  1:47:05 (109)  1:50:59  
111.   Antti Siltakoski   FIN  12:00:00   1:09:05 (124)  1:47:51 (111)  1:51:43  
112.   Terhi Gärding   FIN  12:00:00   1:08:03 (118)  1:47:50 (110)  1:51:45  
113.   Kauko Meriläinen Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   1:09:12 (126)  1:47:57 (112)  1:51:55  
114.   Sami Luomanperä   FIN  12:00:00   1:09:41 (131)  1:48:08 (113)  1:51:58  
115.   Irene Tuohimaa   FIN  12:00:00   1:08:47 (121)  1:48:24 (115)  1:52:06  
116.   Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:07:28 (113)  1:48:13 (114)  1:52:10  
117.   Maire Matsinen   FIN  12:00:00   1:10:17 (134)  1:48:41 (117)  1:52:30  
118.   Laura Häggman Oulu  FIN  12:00:00   1:08:02 (117)  1:48:40 (116)  1:52:33  
119.   Kati Kuivalainen   FIN  12:00:00   1:07:35 (114)  1:48:42 (118)  1:52:36  
120.   Anne Pyhtinen Jääli  FIN  12:00:00   1:09:11 (125)  1:48:46 (119)  1:52:42  
121.   Esa Saarela Touhula Varhaiskasvatus  FIN  12:00:00   1:07:35 (115)  1:48:47 (120)  1:52:54  
122.   Satu Jaara Iin Urheilijat  FIN  12:00:00   1:09:14 (128)  1:49:25 (122)  1:53:10  
122.   Sirpa Lappalainen Oulu  FIN  12:00:00   1:09:15 (129)  1:49:25 (123)  1:53:10  
124.   Erika Ponkala Tyhyjän Laukkojat  FIN  12:00:00   1:09:48 (132)  1:49:43 (125)  1:53:17  
125.   Mikko Santaniemi Oulunsalon Vasama  FIN  12:00:00   1:06:32 (105)  1:49:01 (121)  1:53:26  
126.   Risto Nordman OTC  FIN  12:00:00   1:10:07 (133)  1:49:51 (127)  1:53:42  
127.   Eija Porola Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   1:08:41 (120)  1:49:44 (126)  1:53:57  
128.   Anne Saromaa Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   1:08:56 (123)  1:50:03 (128)  1:54:03  
129.   Saija Sillanpää Kaustisen pohjan-veikot  FIN  12:00:00   1:08:50 (122)  1:50:16 (129)  1:54:16  
130.   Santeri Teppola   FIN  12:00:00         1:54:20  
131.   Reijo Pirttisalo Siikalatvan Urheilijat  FIN  12:00:00         1:54:26  
132.   Jouko Tapio   FIN  12:00:00   1:11:55 (149)  1:51:24 (137)  1:54:27  
133.   Erkki Kumpula Haukiputaan Veikot  FIN  12:00:00   1:05:33 (97)  1:49:34 (124)  1:54:40  
134.   Riitta Ylilehto   FIN  12:00:00   1:10:18 (135)  1:50:40 (130)  1:54:41  
135.   Eetu Kälkäjä Autox  FIN  12:00:00   1:14:05 (170)  1:51:30 (138)  1:54:43  
136.   Meri Koivumaa   FIN  12:00:00   1:11:27 (141)  1:51:02 (132)  1:54:45  
137.   Helinä Saarela Espoo  FIN  12:00:00   1:09:26 (130)  1:50:52 (131)  1:54:56  
138.   Vesa Savolainen Haukiputraan Heitto  FIN  12:00:00   1:09:13 (127)  1:51:14 (133)  1:55:06  
139.   Heikki Korhonen Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   1:11:05 (140)  1:51:15 (134)  1:55:11  
140.   Antero Heikkinen Vocatum Oy  FIN  12:00:00   1:14:05 (169)  1:51:43 (141)  1:55:15  
141.   Minna Huovinen Rokuan Ryhti  FIN  12:00:00   1:11:28 (142)  1:51:18 (135)  1:55:18  
142.   Eewert Marjanen   FIN  12:00:00   1:10:31 (138)  1:51:19 (136)  1:55:23  
143.   Jukka Rönkä Raahen Maitohapot  FIN  12:00:00   1:10:29 (136)  1:51:33 (139)  1:55:44  
144.   Lotta Kiuttu KPK 24/7  FIN  12:00:00   1:12:33 (153)  1:52:12 (145)  1:55:48  
145.   Jeehu Pasuri Oulu  FIN  12:00:00   1:11:55 (148)  1:52:10 (143)  1:55:51  
146.   Mikko Peura Oulun Karate-Do Shotokai Ry  FIN  12:00:00   1:15:53 (178)  1:52:30 (146)  1:55:51  
147.   Erkki Matilainen Pyhäsalmi  FIN  12:00:00   1:15:39 (176)  1:52:31 (147)  1:55:57  
148.   Anu Hilli Taekwon-Do Akatemia  FIN  12:00:00   1:07:49 (116)  1:51:44 (142)  1:56:08  
149.   Mikko Pellikka Kempeleen Kiri  FIN  12:00:00   1:04:10 (87)  1:51:39 (140)  1:56:09  
150.   Juha Laukkanen   FIN  12:00:00   1:10:29 (137)  1:52:11 (144)  1:56:30  
151.   Santeri Kotajärvi   FIN  12:00:00   1:13:09 (159)  1:53:15 (148)  1:57:09  
152.   Aino-Inkeri Junkkonen   FIN  12:00:00   1:11:38 (146)  1:53:15 (149)  1:57:17  
153.   Kyösti Komulainen Arcusys Oy  FIN  12:00:00   1:15:00 (175)  1:53:45 (152)  1:57:24  
154.   Marjo Kivinen   FIN  12:00:00   1:13:30 (161)  1:53:32 (150)  1:57:29  
155.   Päivi Vuolo-Merilä ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:11:29 (143)  1:53:38 (151)  1:57:47  
156.   Jouko Kuusirati Raahen Sporttiveteraanit  FIN  12:00:00   1:13:08 (158)  1:54:07 (154)  1:58:00  
157.   Antti Räsänen   FIN  12:00:00   1:12:10 (150)  1:54:18 (155)  1:58:20  
158.   Benjam Hintsala DM-auto  FIN  12:00:00   1:06:35 (106)  1:54:03 (153)  1:58:31  
159.   Marja-Leena Saarela Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:12:51 (156)  1:54:34 (159)  1:58:34  
160.   Päivi Kippola Raahe  FIN  12:00:00   1:11:49 (147)  1:54:24 (156)  1:58:36  
161.   Sami Keinonen   FIN  12:00:00   1:13:05 (157)  1:54:31 (158)  1:58:39  
162.   Kai-Kristian Vimpari Lapua  FIN  12:00:00   1:11:36 (145)  1:54:24 (157)  1:58:43  
163.   Sari Harju Growings Coaching UAE  FIN  12:00:00   1:11:33 (144)  1:55:04 (161)  1:59:12  
164.   Irene Törmälä Kitkan Kiertäjät  FIN  12:00:00   1:12:15 (151)  1:55:01 (160)  1:59:13  
165.   Eija Harmaala   FIN  12:00:00   1:12:15 (152)  1:55:16 (162)  1:59:16  
166.   Marko Kuusirati Oulu  FIN  12:00:00   1:13:13 (160)  1:55:24 (164)  1:59:20  
167.   Heli Johansson   FIN  12:00:00   1:13:33 (164)  1:55:26 (165)  1:59:30  
168.   Tomi Liias Tosibox oy  FIN  12:00:00   1:13:33 (163)  1:55:38 (166)  1:59:48  
169.   Virpi Vänskä Kempele  FIN  12:00:00   1:10:59 (139)  1:55:22 (163)  2:00:02  
170.   Ville Laitila Softagram  FIN  12:00:00   1:14:00 (168)  1:55:56 (167)  2:00:05  
171.   Ville Heikkinen Kaukaa haettu  FIN  12:00:00   1:16:02 (181)  1:56:32 (168)  2:00:24  
172.   Jukka-Pekka Kolmonen Vocatum Oy  FIN  12:00:00   1:15:54 (179)  1:56:38 (169)  2:00:28  
173.   Erja Hangasmaa Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   1:16:03 (184)  1:56:39 (170)  2:00:29  
174.   Hannu Hietala Kempeleen Kunta  FIN  12:00:00   1:16:03 (183)  1:56:41 (171)  2:00:33  
175.   Seppo Sunnari   FIN  12:00:00   1:16:03 (182)  1:56:45 (172)  2:00:48  
176.   Jari Saarela Arcusys Oy  FIN  12:00:00   1:16:33 (187)  1:56:58 (173)  2:00:53  
177.   Leena Särkelä Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:14:24 (171)  1:57:15 (174)  2:01:17  
178.   Juha Lukkarinen Oulu  FIN  12:00:00   1:13:44 (167)  1:57:29 (175)  2:02:05  
179.   Raisa Riekki Oulu  FIN  12:00:00   1:12:36 (154)  1:57:35 (176)  2:02:14  
180.   Tarmo Möykkymäki Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   1:14:55 (174)  1:58:11 (178)  2:02:27  
181.   Heikki Halko Ylivieskan kuula  FIN  12:00:00   1:14:54 (173)  1:58:12 (179)  2:02:27  
182.   Jani Ronkainen Oulun Karate-Do Shotokai Ry  FIN  12:00:00   1:16:31 (185)  1:58:45 (180)  2:02:38  
183.   Riku Seppälä Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:17:15 (193)  1:59:10 (182)  2:02:53  
184.   Karoliina Pitkänen   FIN  12:00:00   1:21:19 (205)  1:59:19 (185)  2:02:55  
185.   Tapio Vimpari ABB Runners  FIN  12:00:00   1:13:35 (165)  1:57:57 (177)  2:03:00  
186.   Marjo Moilanen   FIN  12:00:00   1:15:54 (179)  1:59:00 (181)  2:03:10  
187.   Jukka Ojala Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:17:51 (195)  1:59:14 (183)  2:03:23  
188.   Anna-Kaarina Jääskeläinen Oulu  FIN  12:00:00   1:17:26 (194)  1:59:17 (184)  2:03:23  
189.   Hanna Sankala-Sivula   FIN  12:00:00   1:18:21 (196)  1:59:56 (186)  2:03:58  
190.   Antti Lakso Oulun Karate-Do Shotokai Ry  FIN  12:00:00   1:16:32 (186)  2:00:50 (190)  2:04:32  
191.   Christina Wegelius Lothian Running Club  GBR  12:00:00   1:14:25 (172)  2:00:22 (188)  2:04:37  
192.   Maarit Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   1:13:31 (162)  2:00:02 (187)  2:04:38  
193.   Rasmus Sierge Oulu  FIN  12:00:00   1:13:41 (166)  2:00:51 (191)  2:05:27  
194.   Anu Junes-Kähkölä TDA  FIN  12:00:00   1:16:51 (189)  2:01:19 (192)  2:05:32  
195.   Sirpa Laitinen Ii  FIN  12:00:00   1:16:51 (188)  2:01:20 (193)  2:05:49  
196.   Raine Oikarinen Raident Oy  FIN  12:00:00   1:12:40 (155)  2:00:22 (189)  2:06:03  
197.   Tiia Lehtonen   FIN  12:00:00   1:16:59 (190)  2:01:54 (194)  2:06:06  
198.   Leena Savukoski Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   1:18:41 (198)  2:03:59 (195)  2:08:32  
199.   Netta Auranen   FIN  12:00:00   1:21:55 (207)  2:05:40 (196)  2:09:37  
200.   Saara Holappa Kempele  FIN  12:00:00   1:20:23 (201)  2:05:41 (197)  2:10:41  
201.   Hanne Kolmonen Vocatum Oy  FIN  12:00:00   1:22:01 (208)  2:06:12 (198)  2:10:48  
202.   Ari Jyrälä   FIN  12:00:00   1:15:40 (177)  2:06:28 (199)  2:11:25  
203.   Joel Kronqvist   FIN  12:00:00   1:20:21 (200)  2:06:37 (200)  2:11:35  
204.   Sami Paananen Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:19:34 (199)  2:07:15 (201)  2:11:56  
205.   Tapio Yliniemi   FIN  12:00:00   1:21:54 (206)  2:07:35 (202)  2:12:19  
206.   Juulia Väisänen   FIN  12:00:00   1:17:01 (191)  2:08:25 (203)  2:13:49  
207.   Marko Väisänen   FIN  12:00:00   1:17:03 (192)  2:08:26 (204)  2:13:49  
208.   Pirjo Ketola   FIN  12:00:00   1:18:21 (197)  2:08:41 (205)  2:14:00  
209.   Kari Miettinen   FIN  12:00:00   1:23:21 (214)  2:11:11 (209)  2:15:33  
210.   Inka Vänttilä   FIN  12:00:00   1:21:03 (202)  2:10:59 (206)  2:15:40  
211.   Jari Hintsala   FIN  12:00:00   1:21:07 (203)  2:11:02 (207)  2:15:59  
212.   Annu Hintsala   FIN  12:00:00   1:21:08 (204)  2:11:02 (208)  2:15:59  
213.   Enna Tölli Nivala  FIN  12:00:00   1:24:48 (215)  2:12:18 (212)  2:16:47  
214.   Tuula Lohvansuu   FIN  12:00:00   1:22:26 (209)  2:12:04 (210)  2:17:14  
215.   Seppo Moilanen   FIN  12:00:00   1:22:26 (210)  2:12:04 (211)  2:17:14  
216.   Hanna Kaikkonen   FIN  12:00:00   1:23:09 (213)  2:12:46 (213)  2:17:55  
217.   Mirjami Kivioja Insinööritoimisto Mäkeläinen Oy  FIN  12:00:00   1:23:04 (212)  2:14:42 (215)  2:19:13  
218.   Jaana Elorinne   FIN  12:00:00   1:23:00 (211)  2:14:41 (214)  2:19:22  
219.   Tiina Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   1:28:21 (220)  2:15:43 (216)  2:20:05  
220.   Viivi Kuoppala   FIN  12:00:00   1:28:12 (219)  2:17:16 (217)  2:21:56  
221.   Päivi Ylilehto   FIN  12:00:00   1:28:22 (221)  2:17:48 (218)  2:22:19  
222.   Elli Hietala Jääli  FIN  12:00:00   1:28:04 (217)  2:17:59 (219)  2:22:54  
223.   Päivikki Lappi   FIN  12:00:00   1:29:57 (226)  2:19:24 (220)  2:24:12  
224.   Jari Varjus   FIN  12:00:00   1:29:57 (227)  2:19:25 (221)  2:24:13  
225.   Maarit Knuutinen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:28:22 (221)  2:19:38 (222)  2:24:39  
226.   Laura Kangas   FIN  12:00:00   1:29:28 (224)  2:22:01 (224)  2:26:33  
227.   Marjo Sipilä Alatornion Pirkat  FIN  12:00:00   1:26:11 (216)  2:21:21 (223)  2:26:40  
228.   Terhi Pesonen Oulu  FIN  12:00:00   1:29:27 (223)  2:22:02 (225)  2:27:17  
229.   Markku Ylikauma OYS Vapari  FIN  12:00:00   1:28:12 (218)  2:23:35 (226)  2:28:06  
230.   Seppo Tuomi Pohjoista Voimaa  FIN  12:00:00   1:33:16 (231)  2:24:40 (228)  2:29:33  
231.   Petri Kokko Pohjoista Voimaa  FIN  12:00:00   1:33:16 (231)  2:24:39 (227)  2:29:33  
232.   Anu Kerttula   FIN  12:00:00   1:29:29 (225)  2:25:05 (229)  2:30:43  
233.   Terhi Öljymäki   FIN  12:00:00   1:32:00 (228)  2:27:03 (230)  2:32:00  
234.   Satu Leskelä Northern Trail Runners  FIN  12:00:00   1:32:22 (229)  2:27:42 (231)  2:32:46  
235.   Raimo Tikkanen Kempele  FIN  12:00:00   1:32:22 (230)  2:27:46 (232)  2:33:07  
236.   Maria Moilanen Kempele  FIN  12:00:00   1:33:40 (233)  2:27:59 (233)  2:33:32  
237.   Joonas Sivula   FIN  12:00:00   1:36:47 (234)  2:29:31 (234)  2:34:45  
238.   Inkeri Kaski Oulu  FIN  12:00:00   1:37:34 (240)  2:32:55 (235)  2:37:51  
239.   Emilia Koivuaho   FIN  12:00:00   1:37:09 (235)  2:35:13 (236)  2:40:27  
239.   Jaakko Lotvonen   FIN  12:00:00   1:37:10 (236)  2:35:13 (237)  2:40:27  
241.   Ella Näsänen Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:37:34 (239)  2:35:32 (238)  2:40:55  
242.   Minna Lepistö Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:37:34 (238)  2:35:32 (238)  2:40:57  
243.   Sari Haapakangas Tupos  FIN  12:00:00   1:37:11 (237)  2:36:00 (240)  2:41:53  
244.   Tarja Al-Rubaye Oulu  FIN  12:00:00   1:41:25 (242)  2:46:21 (242)  2:52:13  
245.   Tiina Myssylä   FIN  12:00:00   1:41:24 (241)  2:46:20 (241)  2:52:14  
246.   Ella Takkula Vocatum Oy  FIN  12:00:00   1:47:49 (244)  2:51:27 (243)  2:56:50  
247.   Johanna Sankilampi Kempele  FIN  12:00:00   1:44:47 (243)  2:52:58 (244)  2:59:26  
248.   Tarja Mertala Kuntomo Juoksuvalmennus  FIN  12:00:00   1:48:09 (245)  2:58:43 (245)  3:05:25  
   217   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Paula Rajakangas   FIN  12:00:00         keskeytti  
   Antti Törmänen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Marko Jaanu   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Kari Pikkarainen Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00         keskeytti  
   Matias Vuorma   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Tuomas Tanska   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Arto Ek Raahe  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Jukka Lampela   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Kyösti Kujala Hiipijät  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Samu Karjalainen Arcusys Oy  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Lauri Päkkilä Jopera  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Päivi Sipilä Tornio  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Mirva Paaso   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Virpi Kupari   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Päivi Lepistö Kempeleen kunta  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Laura Kangas   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Laura Herva   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Eeva Saarenpää   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Anne Möttönen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Sonja Kujasalo Oulu  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Marianne Laurila Tyrnävä  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Maria Lampela   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Ulla Pelkonen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Mari Virkkunen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Riikka Tulppo Kempeleen kunta  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Hanna Kaikkonen Kempeleen kunta  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Elisa Korhonen Sotkamo  FIN  12:00:00         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English