Z-maraton

Puolikas naiset

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
12,8 km
Väliaika
20,4 km
Maali
21,1 km
 
1.   Anni Hemminki Tapsan Mökit  FIN  12:00:00   51:22 (1)  1:22:11 (1)  1:25:11  
2.   Anna-Leena Nuolikiva-Roininen Muhoksen Urheilijat  FIN  12:00:00   55:05 (3)  1:27:14 (2)  1:30:25  
3.   Maria Miettinen Leppävirran Viri  FIN  12:00:00   54:54 (2)  1:28:10 (3)  1:31:27  
4.   Mari Patanen Saloisten Salama  FIN  12:00:00   56:57 (5)  1:30:10 (4)  1:33:32  
5.   Kirsi Kivelä Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   57:08 (6)  1:31:05 (5)  1:34:23  
6.   Matleena Hintsala Tuusula  FIN  12:00:00   56:18 (4)  1:32:19 (6)  1:36:14  
7.   Raija Poutiainen   FIN  12:00:00   59:56 (7)  1:34:38 (7)  1:37:57  
8.   Minna Laurila-Harju Kiiminki  FIN  12:00:00   1:01:30 (9)  1:37:05 (8)  1:40:32  
9.   Eeva Linna Tyhyjän Laukkojat  FIN  12:00:00   1:03:04 (14)  1:37:33 (10)  1:40:47  
10.   Päivi Lumijärvi Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:00:23 (8)  1:37:20 (9)  1:40:55  
11.   Kariina Kauppinen ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:02:05 (11)  1:38:32 (11)  1:42:04  
12.   Mari Päkkilä Hemascon Oy  FIN  12:00:00   1:01:45 (10)  1:38:52 (12)  1:42:31  
13.   Satu Ohukainen Oulu  FIN  12:00:00   1:02:57 (12)  1:39:00 (13)  1:42:35  
14.   Maria Vihtkari Arcusys Oy  FIN  12:00:00   1:02:58 (13)  1:39:30 (14)  1:43:05  
15.   Taina Väänänen Utajärvi  FIN  12:00:00   1:03:56 (17)  1:41:01 (16)  1:44:41  
16.   Mervi Vähäkangas Lakeuden Kipinä  FIN  12:00:00   1:03:16 (15)  1:41:01 (15)  1:44:45  
17.   Heini Joensuu-Manninen   FIN  12:00:00   1:04:53 (18)  1:42:09 (17)  1:45:34  
18.   Sirpa Ropponen Hippoksen Maratonkerho  FIN  12:00:00   1:03:37 (16)  1:42:21 (18)  1:46:10  
19.   Liisa Jurmu   FIN  12:00:00   1:05:34 (20)  1:43:09 (19)  1:46:52  
20.   Terhi Säippä Hätälä Oy  FIN  12:00:00   1:05:40 (21)  1:43:53 (20)  1:47:34  
21.   Sanna Henriksson Pohjoisen Polkujuoksijat - NTR  FIN  12:00:00   1:05:09 (19)  1:43:56 (21)  1:47:35  
22.   Outi Sulasalmi ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:05:50 (23)  1:45:19 (22)  1:49:13  
23.   Mirka Sali Oulu  FIN  12:00:00   1:06:57 (27)  1:45:44 (25)  1:49:23  
24.   Essi Huhta Oulu  FIN  12:00:00   1:06:57 (26)  1:45:44 (24)  1:49:23  
25.   Raakel Pyykkönen   FIN  12:00:00   1:05:50 (22)  1:45:34 (23)  1:49:37  
26.   Susanna Kuoppamaa Oulu  FIN  12:00:00   1:08:31 (33)  1:46:33 (26)  1:50:12  
27.   Silja Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  12:00:00   1:06:56 (25)  1:46:46 (27)  1:50:47  
28.   Aila Korhonen Oulu  FIN  12:00:00   1:06:48 (24)  1:47:05 (28)  1:50:59  
29.   Terhi Gärding   FIN  12:00:00   1:08:03 (32)  1:47:50 (29)  1:51:45  
30.   Irene Tuohimaa   FIN  12:00:00   1:08:47 (35)  1:48:24 (31)  1:52:06  
31.   Pirkko Jaakola-Juntunen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:07:28 (28)  1:48:13 (30)  1:52:10  
32.   Maire Matsinen   FIN  12:00:00   1:10:17 (43)  1:48:41 (33)  1:52:30  
33.   Laura Häggman Oulu  FIN  12:00:00   1:08:02 (31)  1:48:40 (32)  1:52:33  
34.   Kati Kuivalainen   FIN  12:00:00   1:07:35 (29)  1:48:42 (34)  1:52:36  
35.   Anne Pyhtinen Jääli  FIN  12:00:00   1:09:11 (38)  1:48:46 (35)  1:52:42  
36.   Satu Jaara Iin Urheilijat  FIN  12:00:00   1:09:14 (39)  1:49:25 (36)  1:53:10  
36.   Sirpa Lappalainen Oulu  FIN  12:00:00   1:09:15 (40)  1:49:25 (37)  1:53:10  
38.   Erika Ponkala Tyhyjän Laukkojat  FIN  12:00:00   1:09:48 (42)  1:49:43 (38)  1:53:17  
39.   Eija Porola Kuivasjärven Aura  FIN  12:00:00   1:08:41 (34)  1:49:44 (39)  1:53:57  
40.   Anne Saromaa Oulunsuun Heitto  FIN  12:00:00   1:08:56 (37)  1:50:03 (40)  1:54:03  
41.   Saija Sillanpää Kaustisen pohjan-veikot  FIN  12:00:00   1:08:50 (36)  1:50:16 (41)  1:54:16  
42.   Riitta Ylilehto   FIN  12:00:00   1:10:18 (44)  1:50:40 (42)  1:54:41  
43.   Meri Koivumaa   FIN  12:00:00   1:11:27 (46)  1:51:02 (44)  1:54:45  
44.   Helinä Saarela Espoo  FIN  12:00:00   1:09:26 (41)  1:50:52 (43)  1:54:56  
45.   Minna Huovinen Rokuan Ryhti  FIN  12:00:00   1:11:28 (47)  1:51:18 (45)  1:55:18  
46.   Lotta Kiuttu KPK 24/7  FIN  12:00:00   1:12:33 (54)  1:52:12 (47)  1:55:48  
47.   Anu Hilli Taekwon-Do Akatemia  FIN  12:00:00   1:07:49 (30)  1:51:44 (46)  1:56:08  
48.   Aino-Inkeri Junkkonen   FIN  12:00:00   1:11:38 (50)  1:53:15 (48)  1:57:17  
49.   Marjo Kivinen   FIN  12:00:00   1:13:30 (57)  1:53:32 (49)  1:57:29  
50.   Päivi Vuolo-Merilä ONMKY/KKM  FIN  12:00:00   1:11:29 (48)  1:53:38 (50)  1:57:47  
51.   Marja-Leena Saarela Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:12:51 (56)  1:54:34 (52)  1:58:34  
52.   Päivi Kippola Raahe  FIN  12:00:00   1:11:49 (51)  1:54:24 (51)  1:58:36  
53.   Sari Harju Growings Coaching UAE  FIN  12:00:00   1:11:33 (49)  1:55:04 (54)  1:59:12  
54.   Irene Törmälä Kitkan Kiertäjät  FIN  12:00:00   1:12:15 (52)  1:55:01 (53)  1:59:13  
55.   Eija Harmaala   FIN  12:00:00   1:12:15 (53)  1:55:16 (55)  1:59:16  
56.   Heli Johansson   FIN  12:00:00   1:13:33 (59)  1:55:26 (57)  1:59:30  
57.   Virpi Vänskä Kempele  FIN  12:00:00   1:10:59 (45)  1:55:22 (56)  2:00:02  
58.   Erja Hangasmaa Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   1:16:03 (63)  1:56:39 (58)  2:00:29  
59.   Leena Särkelä Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:14:24 (60)  1:57:15 (59)  2:01:17  
60.   Raisa Riekki Oulu  FIN  12:00:00   1:12:36 (55)  1:57:35 (60)  2:02:14  
61.   Karoliina Pitkänen   FIN  12:00:00   1:21:19 (75)  1:59:19 (63)  2:02:55  
62.   Marjo Moilanen   FIN  12:00:00   1:15:54 (62)  1:59:00 (61)  2:03:10  
63.   Anna-Kaarina Jääskeläinen Oulu  FIN  12:00:00   1:17:26 (68)  1:59:17 (62)  2:03:23  
64.   Hanna Sankala-Sivula   FIN  12:00:00   1:18:21 (69)  1:59:56 (64)  2:03:58  
65.   Christina Wegelius Lothian Running Club  GBR  12:00:00   1:14:25 (61)  2:00:22 (66)  2:04:37  
66.   Maarit Nikula Haapajärvi  FIN  12:00:00   1:13:31 (58)  2:00:02 (65)  2:04:38  
67.   Anu Junes-Kähkölä TDA  FIN  12:00:00   1:16:51 (65)  2:01:19 (67)  2:05:32  
68.   Sirpa Laitinen Ii  FIN  12:00:00   1:16:51 (64)  2:01:20 (68)  2:05:49  
69.   Tiia Lehtonen   FIN  12:00:00   1:16:59 (66)  2:01:54 (69)  2:06:06  
70.   Leena Savukoski Ylivieskan Kuula  FIN  12:00:00   1:18:41 (71)  2:03:59 (70)  2:08:32  
71.   Netta Auranen   FIN  12:00:00   1:21:55 (76)  2:05:40 (71)  2:09:37  
72.   Saara Holappa Kempele  FIN  12:00:00   1:20:23 (72)  2:05:41 (72)  2:10:41  
73.   Hanne Kolmonen Vocatum Oy  FIN  12:00:00   1:22:01 (77)  2:06:12 (73)  2:10:48  
74.   Juulia Väisänen   FIN  12:00:00   1:17:01 (67)  2:08:25 (74)  2:13:49  
75.   Pirjo Ketola   FIN  12:00:00   1:18:21 (70)  2:08:41 (75)  2:14:00  
76.   Inka Vänttilä   FIN  12:00:00   1:21:03 (73)  2:10:59 (76)  2:15:40  
77.   Annu Hintsala   FIN  12:00:00   1:21:08 (74)  2:11:02 (77)  2:15:59  
78.   Enna Tölli Nivala  FIN  12:00:00   1:24:48 (82)  2:12:18 (79)  2:16:47  
79.   Tuula Lohvansuu   FIN  12:00:00   1:22:26 (78)  2:12:04 (78)  2:17:14  
80.   Hanna Kaikkonen   FIN  12:00:00   1:23:09 (81)  2:12:46 (80)  2:17:55  
81.   Mirjami Kivioja Insinööritoimisto Mäkeläinen Oy  FIN  12:00:00   1:23:04 (80)  2:14:42 (82)  2:19:13  
82.   Jaana Elorinne   FIN  12:00:00   1:23:00 (79)  2:14:41 (81)  2:19:22  
83.   Tiina Riepula Kuivaniemen Yritys  FIN  12:00:00   1:28:21 (86)  2:15:43 (83)  2:20:05  
84.   Viivi Kuoppala   FIN  12:00:00   1:28:12 (85)  2:17:16 (84)  2:21:56  
85.   Päivi Ylilehto   FIN  12:00:00   1:28:22 (87)  2:17:48 (85)  2:22:19  
86.   Elli Hietala Jääli  FIN  12:00:00   1:28:04 (84)  2:17:59 (86)  2:22:54  
87.   Päivikki Lappi   FIN  12:00:00   1:29:57 (92)  2:19:24 (87)  2:24:12  
88.   Maarit Knuutinen Kiuruveden Urheilijat  FIN  12:00:00   1:28:22 (87)  2:19:38 (88)  2:24:39  
89.   Laura Kangas   FIN  12:00:00   1:29:28 (90)  2:22:01 (90)  2:26:33  
90.   Marjo Sipilä Alatornion Pirkat  FIN  12:00:00   1:26:11 (83)  2:21:21 (89)  2:26:40  
91.   Terhi Pesonen Oulu  FIN  12:00:00   1:29:27 (89)  2:22:02 (91)  2:27:17  
92.   Anu Kerttula   FIN  12:00:00   1:29:29 (91)  2:25:05 (92)  2:30:43  
93.   Terhi Öljymäki   FIN  12:00:00   1:32:00 (93)  2:27:03 (93)  2:32:00  
94.   Satu Leskelä Northern Trail Runners  FIN  12:00:00   1:32:22 (94)  2:27:42 (94)  2:32:46  
95.   Maria Moilanen Kempele  FIN  12:00:00   1:33:40 (95)  2:27:59 (95)  2:33:32  
96.   Inkeri Kaski Oulu  FIN  12:00:00   1:37:34 (100)  2:32:55 (96)  2:37:51  
97.   Emilia Koivuaho   FIN  12:00:00   1:37:09 (96)  2:35:13 (97)  2:40:27  
98.   Ella Näsänen Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:37:34 (99)  2:35:32 (98)  2:40:55  
99.   Minna Lepistö Kempeleen kunta  FIN  12:00:00   1:37:34 (98)  2:35:32 (98)  2:40:57  
100.   Sari Haapakangas Tupos  FIN  12:00:00   1:37:11 (97)  2:36:00 (100)  2:41:53  
101.   Tarja Al-Rubaye Oulu  FIN  12:00:00   1:41:25 (102)  2:46:21 (102)  2:52:13  
102.   Tiina Myssylä   FIN  12:00:00   1:41:24 (101)  2:46:20 (101)  2:52:14  
103.   Ella Takkula Vocatum Oy  FIN  12:00:00   1:47:49 (104)  2:51:27 (103)  2:56:50  
104.   Johanna Sankilampi Kempele  FIN  12:00:00   1:44:47 (103)  2:52:58 (104)  2:59:26  
105.   Tarja Mertala Kuntomo Juoksuvalmennus  FIN  12:00:00   1:48:09 (105)  2:58:43 (105)  3:05:25  
   217   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Paula Rajakangas   FIN  12:00:00         keskeytti  
   Päivi Sipilä Tornio  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Mirva Paaso   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Virpi Kupari   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Päivi Lepistö Kempeleen kunta  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Laura Kangas   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Laura Herva   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Eeva Saarenpää   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Anne Möttönen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Sonja Kujasalo Oulu  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Marianne Laurila Tyrnävä  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Maria Lampela   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Ulla Pelkonen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Mari Virkkunen   FIN  12:00:00         ei läht.  
   Riikka Tulppo Kempeleen kunta  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Hanna Kaikkonen Kempeleen kunta  FIN  12:00:00         ei läht.  
   Elisa Korhonen Sotkamo  FIN  12:00:00         ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English