Z-maraton

10,0 km kaikki

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
9,4 km
Maali
10 km
 
1.   Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet  FIN  10:10:00   31:15 (1)  33:50  
2.   Veli-Heikki Koivu ONMKYU  FIN  10:10:00   32:37 (2)  35:12  
3.   Markku Kouva Northerns Trail Runners  FIN  10:10:00   33:08 (3)  35:58  
4.   Matias Ilmonen Limingan Niittomiehet  FIN  10:10:00   33:30 (4)  36:19  
5.   Tatu Korhonen Limingan Niittomiehet  FIN  10:10:00   34:27 (5)  37:14  
6.   Jesse Kuokkanen OLS  FIN  10:10:00   34:31 (6)  37:20  
7.   Edvard Kotajärvi Kempeleen Kiri  FIN  10:10:00   34:37 (7)  37:22  
8.   Iida Haataja Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:10:00   34:39 (8)  37:36  
9.   Pertti Kvist   FIN  10:10:00   35:37 (9)  38:24  
10.   Jaakko Kotajärvi Kempeleen Kiri  FIN  10:10:00   35:53 (10)  38:40  
11.   Juho Ruuskanen   FIN  10:10:00   35:56 (11)  38:52  
12.   Lasse Heinonen Heinosklaani  FIN  10:10:00   36:10 (12)  39:24  
13.   Henrikki Liimatainen   FIN  10:10:00   36:42 (14)  39:36  
14.   Veera Mantere Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:10:00   36:39 (13)  39:38  
15.   Janne Kippola   FIN  10:10:00   37:01 (15)  40:04  
16.   Ilpo Seppänen   FIN  10:10:00   37:29 (17)  40:23  
17.   Veeti Soikkeli Oulun pyrintö  FIN  10:10:00   37:29 (16)  40:23  
18.   Andrew Pattison Oulun Arboristipalvelu Oy  FIN  10:10:00   37:43 (18)  40:42  
19.   Jenni Keränen Oulun Pyrintö  FIN  10:10:00   37:46 (19)  40:51  
20.   Jani Leinonen Juurussuon Juluma  FIN  10:10:00   38:03 (20)  41:10  
21.   Juhani Timmerbacka Team J&J  FIN  10:10:00   38:06 (21)  41:23  
22.   Janne Törmänen Oulu  FIN  10:10:00   39:07 (22)  42:09  
23.   Timo Kauppila KOOVEE  FIN  10:10:00   39:13 (23)  42:31  
24.   Eero Talonen   FIN  10:10:00   39:16 (24)  42:38  
25.   Tommi Nieminen Kuikan Kisailijat  FIN  10:10:00   39:22 (25)  42:55  
25.   Marjo Palos Kajaanin Urheilijat  FIN  10:10:00   39:52 (26)  42:55  
27.   Greta Kurkinen Team nonamesport  FIN  10:10:00   40:03 (27)  43:13  
28.   Senni Virransola Rauhalahti Road Runners  FIN  10:10:00   40:46 (29)  44:00  
29.   Seela Peuralahti   FIN  10:10:00   40:44 (28)  44:14  
30.   Lasse Pesu Oulu  FIN  10:10:00   41:02 (30)  44:28  
31.   Klaus Mäntysaari UHS  FIN  10:10:00   41:29 (31)  44:49  
32.   Kaisa Isokanniainen Kontio  FIN  10:10:00   42:17 (32)  45:36  
33.   Siiri Virransola Rauhalahti Road Runners  FIN  10:10:00   42:25 (33)  45:54  
34.   Terhi Halonen Kunto-Pirkat  FIN  10:10:00   42:50 (34)  46:07  
35.   Tuuli Taskinen Kestävyyttä pintakaasulla 24/7  FIN  10:10:00   43:31 (36)  46:50  
36.   Riikka Burke Rauhalahti Road Runners  FIN  10:10:00   43:14 (35)  47:06  
37.   Hannu Kokki Kerimäen Urheilijat  FIN  10:10:00   43:37 (37)  47:19  
38.   Iida Elomaa Vuokatti  FIN  10:10:00   44:12 (38)  47:35  
39.   Antto Vanhala   FIN  10:10:00   44:20 (39)  47:49  
40.   Kari Alenius   FIN  10:10:00   44:34 (40)  47:57  
41.   Riku Höyhtyä   FIN  10:10:00   45:10 (45)  48:16  
42.   Matti Simola Pro Victoria  FIN  10:10:00   45:06 (42)  48:22  
43.   Eetu Lotvonen Kuntomo  FIN  10:10:00   45:07 (43)  48:22  
44.   Hanna Granlund   FIN  10:10:00   44:48 (41)  48:25  
45.   Tuomo Ylönen   FIN  10:10:00   45:10 (44)  48:37  
46.   Andreas Luokkala   FIN  10:10:00   45:26 (49)  48:44  
47.   Juha Karjalainen Muhos  FIN  10:10:00   45:20 (48)  48:49  
48.   Ari Suorsa Haukiputaan Heitto  FIN  10:10:00   45:15 (46)  48:51  
49.   Marjo Vesala Oulu  FIN  10:10:00   45:18 (47)  49:05  
50.   Anna-Leena Heikkinen OYS vapari  FIN  10:10:00   45:34 (50)  49:07  
51.   Anne Harjuhaahto Raahe  FIN  10:10:00   45:51 (52)  49:34  
52.   Jari Partanen   FIN  10:10:00   45:51 (51)  49:43  
53.   Elmer Hintsala DM-auto  FIN  10:10:00   46:27 (53)  50:05  
54.   Satu Hintsala   FIN  10:10:00   46:45 (54)  50:17  
55.   Elina Moilanen Taivalkosken Metsä-Veikot 85  FIN  10:10:00   47:01 (56)  50:30  
56.   Niko Jurvelin   FIN  10:10:00   47:07 (57)  50:36  
57.   Tutta Kutila-Kanniainen Oulu  FIN  10:10:00   46:54 (55)  50:48  
58.   Tiina Lohiniva KPK 24/7  FIN  10:10:00   47:15 (58)  51:07  
59.   Katja Holma Kempele  FIN  10:10:00   47:18 (59)  51:09  
60.   Kari Latvakoski   FIN  10:10:00   47:32 (60)  51:23  
61.   Arto Öljymäki   FIN  10:10:00   47:43 (61)  51:23  
62.   Ari Pohto Paljakka  FIN  10:10:00   48:00 (62)  51:45  
63.   Jarkko Kärkimaa Kempele  FIN  10:10:00   48:01 (63)  51:47  
64.   Pekka Juntunen AC Oulu  FIN  10:10:00   48:15 (64)  52:10  
65.   Jasmin Dost Oulun DM Auto Oy  FIN  10:10:00   48:38 (65)  52:21  
66.   Mikko Hiltunen   FIN  10:10:00   48:47 (67)  52:33  
67.   Sami Dost Oulun DM Auto Oy  FIN  10:10:00   48:38 (66)  52:33  
68.   Outi Kulin Kempeleen kunta  FIN  10:10:00   48:58 (69)  52:43  
69.   Anne Vuoti   FIN  10:10:00   48:57 (68)  52:59  
70.   Leevi Mustajärvi   FIN  10:10:00   49:18 (70)  53:05  
71.   Arja Santaholma   FIN  10:10:00   49:49 (71)  53:51  
72.   Minna Koivikko OYS Vapari  FIN  10:10:00   50:29 (72)  54:31  
73.   Marja-Leena Keränen Oulu  FIN  10:10:00   51:07 (73)  55:01  
74.   Leila Paavola-Ruotsalainen Haukiputaan Heitto  FIN  10:10:00   51:09 (74)  55:02  
75.   Sami Kärkkäinen   FIN  10:10:00   51:21 (75)  55:21  
75.   Roosa Kärkkäinen   FIN  10:10:00   51:22 (76)  55:21  
77.   Juhani Tervola Oulun Ikiliikkujat  FIN  10:10:00   51:33 (78)  55:28  
78.   Minna Lintulahti Team Donna Agile  FIN  10:10:00   51:25 (77)  55:32  
79.   Kai Illikainen Kuntomo Juoksuvalmennus  FIN  10:10:00   53:11 (79)  57:33  
80.   Osmo Ohtonen AMC  FIN  10:10:00   53:50 (80)  57:59  
81.   Tuija Ohtonen AMC  FIN  10:10:00   54:01 (81)  58:09  
82.   Matti Lassila Revonlahti  FIN  10:10:00   54:17 (82)  58:31  
83.   Tanja Pirttijärvi   FIN  10:10:00   54:25 (83)  58:54  
84.   Heli Jäärni LenkkiLeidit  FIN  10:10:00   54:43 (84)  59:03  
85.   Petri Korpela Kempele  FIN  10:10:00   54:56 (85)  59:27  
86.   Jussi Yletyinen Arcusys Oy  FIN  10:10:00   55:26 (86)  59:44  
87.   Heidi Kunnari   FIN  10:10:00   56:04 (87)  1:00:53  
88.   Ville Vähäkainu Arcusys Oy  FIN  10:10:00   58:40 (89)  1:02:53  
89.   Auli Hahl Oulun DM Auto Oy  FIN  10:10:00   58:22 (88)  1:03:13  
90.   Arja Vimpari   FIN  10:10:00   1:00:19 (90)  1:05:00  
91.   Raili Patanen Raahe  FIN  10:10:00   1:00:20 (91)  1:05:12  
92.   Jenni Hautala Kuntomo Juoksuvalmennus  FIN  10:10:00   1:00:39 (92)  1:05:21  
93.   Eetu Kärkkäinen   FIN  10:10:00   1:01:32 (94)  1:05:31  
94.   Mia Kärkkäinen   FIN  10:10:00   1:01:36 (95)  1:05:53  
95.   Tiia Erola   FIN  10:10:00   1:01:31 (93)  1:06:49  
96.   Heli Heinonen Eeron ja Hennin talli  FIN  10:10:00   1:02:26 (96)  1:07:17  
97.   Katariina Ohlmeier   FIN  10:10:00   1:03:04 (98)  1:07:19  
98.   Miia Törmänen   FIN  10:10:00   1:03:04 (99)  1:07:21  
99.   Tuomo Rankinen   USA  10:10:00   1:02:40 (97)  1:07:32  
100.   Ritva Paaso-Rantala Iin Yritys  FIN  10:10:00   1:03:26 (100)  1:08:13  
101.   Mari-Anna Alenius Oulu  FIN  10:10:00   1:04:01 (101)  1:08:39  
102.   Merja Savolainen Oulu  FIN  10:10:00   1:04:03 (102)  1:08:39  
103.   Virve Huovinen   FIN  10:10:00   1:04:17 (103)  1:09:35  
104.   Essi Ahola   FIN  10:10:00   1:04:53 (105)  1:10:35  
105.   Oili Martikkala   FIN  10:10:00   1:04:49 (104)  1:10:40  
106.   Ivana Kovacova   FIN  10:10:00   1:05:21 (106)  1:10:43  
107.   Anett Marjeta-Illikainen Kuntomo Juoksuvalmennus  FIN  10:10:00   1:05:54 (107)  1:11:02  
108.   Airi Kallio Liminka  FIN  10:10:00   1:08:55 (108)  1:14:45  
109.   Katja Vuolo AMC  FIN  10:10:00   1:09:51 (109)  1:14:48  
110.   Jenni Vuolo AMC  FIN  10:10:00   1:09:51 (110)  1:15:35  
111.   Toivo Saikkonen Oulu  FIN  10:10:00   1:14:51 (111)  1:20:43  
112.   Teemu Honkavaara   FIN  10:10:00   1:17:00 (112)  1:22:57  
113.   Riikka Honkavaara   FIN  10:10:00   1:17:01 (113)  1:22:57  
114.   Pinja Hirvikallio Team Sukset Narikassa  FIN  10:10:00   1:18:26 (114)  1:24:20  
115.   Marjo Koukkula AMC  FIN  10:10:00   1:25:41 (115)  1:32:19  
   Topias Silfverhuth Oulu  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Ahti Saarela Limingan Niittomiehet  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Heidi Hyväri   FIN  10:10:00      ei läht.  
   Kaisu Jussi-Pekka Kempeleen kunta  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Jonna Carita Borg   FIN  10:10:00      ei läht.  
   Minna Silfverhuth Oulu  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Camilla Takarautio   FIN  10:10:00      ei läht.  
   Miia Haara Kempeleen kunta  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Milla Louhivuori Kempeleen kunta  FIN  10:10:00      ei läht.  
   Rebekka Naatus Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:10:00      keskeytti  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English