SM-pitkämatka R1 Kirkkonummen Meikossa 3.-4.9.2016

H21

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,2 km
Väliaika
10,7 km
Väliaika
15,4 km
Väliaika
16,0 km
Maali
16,3 km
 
1.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  13:18:00   26:12 (5)  1:07:23 (3)  1:42:27 (1)  1:45:47 (1)  1:46:28  
2.   Hannu Airila Kalevan Rasti  FIN  13:21:00   26:31 (7)  1:07:57 (5)  1:42:57 (3)  1:46:39 (2)  1:47:24  
3.   Fredric Portin Paimion Rasti  FIN  13:27:00   25:18 (1)  1:06:31 (1)  1:42:53 (2)  1:46:51 (3)  1:47:42  
4.   Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:57:00   26:18 (6)  1:07:22 (2)  1:44:01 (5)  1:47:39 (5)  1:48:20  
5.   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FRA  12:45:00   26:48 (10)  1:08:16 (7)  1:43:40 (4)  1:47:35 (4)  1:48:24  
6.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  12:54:00   27:17 (15)  1:08:39 (9)  1:45:01 (8)  1:48:10 (6)  1:48:56  
7.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  13:15:00   26:04 (3)  1:08:03 (6)  1:45:22 (9)  1:48:53 (7)  1:49:35  
8.   Jani Lakanen Koovee  FIN  13:24:00   26:06 (4)  1:07:39 (4)  1:44:54 (7)  1:49:06 (8)  1:49:59  
9.   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti  FIN  11:36:00   27:21 (17)  1:08:45 (10)  1:44:52 (6)  1:49:15 (9)  1:50:09  
10.   Elias Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  12:15:00   27:19 (16)  1:12:46 (20)  1:46:36 (11)  1:50:10 (10)  1:50:53  
11.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  13:12:00   27:01 (12)  1:10:04 (11)  1:46:15 (10)  1:50:14 (11)  1:51:00  
12.   Mårten Boström Sweden  FIN  12:03:00   26:46 (9)  1:10:26 (12)  1:47:32 (12)  1:51:25 (12)  1:52:11  
13.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  13:00:00   26:02 (2)  1:10:26 (12)  1:47:59 (13)  1:51:46 (13)  1:52:33  
14.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  11:21:00   27:16 (14)  1:11:03 (14)  1:49:28 (15)  1:53:19 (15)  1:54:07  
14.   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  12:24:00   26:48 (10)  1:08:21 (8)  1:48:18 (14)  1:53:09 (14)  1:54:07  
16.   Aleksi Karppinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:42:00   27:02 (13)  1:11:04 (15)  1:49:56 (17)  1:53:28 (16)  1:54:12  
17.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  12:48:00   27:31 (19)  1:13:48 (22)  1:50:49 (19)  1:54:03 (17)  1:54:51  
18.   Tobias Henriksson OK Trian  FIN  12:51:00   29:48 (38)  1:11:21 (16)  1:50:00 (18)  1:54:39 (18)  1:55:40  
19.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:33:00   28:40 (29)  1:12:35 (17)  1:49:42 (16)  1:55:23 (19)  1:56:10  
20.   Tuomas Mattila Vehkalahden Veikot  FIN  12:39:00   26:37 (8)  1:12:44 (19)  1:52:01 (20)  1:56:34 (20)  1:57:33  
21.   Jarno Parkkinen Koovee  FIN  11:03:00   28:13 (22)  1:15:27 (32)  1:53:19 (22)  1:56:49 (21)  1:57:37  
22.   Aki Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:54:00   28:06 (21)  1:13:54 (23)  1:53:15 (21)  1:57:05 (22)  1:57:49  
23.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  11:57:00   28:52 (31)  1:14:18 (24)  1:53:34 (24)  1:57:28 (23)  1:58:14  
24.   Jörgen Wickholm OK Trian  FIN  11:24:00   28:37 (28)  1:13:46 (21)  1:53:34 (24)  1:57:41 (24)  1:58:33  
25.   Peeter Pihl MS Parma (U)  EST  11:06:00   28:14 (24)  1:14:50 (30)  1:53:31 (23)  1:58:01 (25)  1:58:44  
26.   Markus Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:30:00   28:31 (26)  1:14:28 (26)  1:53:52 (26)  1:58:07 (26)  1:58:57  
27.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  13:09:00   28:31 (26)  1:12:36 (18)  1:54:03 (27)  1:58:40 (27)  1:59:28  
28.   Veli Kangas Helsingin Suunnistajat  FIN  12:00:00   29:30 (34)  1:14:50 (30)  1:55:02 (30)  1:58:51 (28)  1:59:41  
29.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  12:27:00   30:33 (42)  1:16:13 (34)  1:54:58 (29)  1:59:13 (30)  2:00:07  
30.   Samuli Salmenoja MS Parma  FIN  12:42:00   29:27 (33)  1:15:43 (33)  1:54:34 (28)  1:59:11 (29)  2:00:08  
31.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  12:09:00   27:25 (18)  1:14:30 (27)  1:55:30 (31)  1:59:42 (31)  2:00:39  
32.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  11:51:00   28:23 (25)  1:14:39 (28)  1:56:11 (33)  2:00:06 (32)  2:00:52  
33.   Mikko Huhtinen Paimion Rasti  FIN  12:12:00   29:22 (32)  1:16:13 (34)  1:56:05 (32)  2:00:29 (33)  2:01:19  
34.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:00:00   30:03 (41)  1:16:24 (37)  1:56:32 (34)  2:00:40 (34)  2:01:32  
35.   Mikael Fabritius OK Trian  FIN  12:18:00   28:00 (20)  1:14:22 (25)  1:57:24 (37)  2:00:56 (35)  2:01:49  
36.   Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  11:45:00   29:30 (34)  1:14:49 (29)  1:57:15 (36)  2:01:16 (36)  2:02:09  
37.   Kim Fagerudd Paimion Rasti  FIN  12:06:00   28:13 (22)  1:16:21 (36)  1:57:09 (35)  2:01:37 (37)  2:02:35  
38.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  12:30:00   32:47 (44)  1:18:14 (40)  1:58:44 (38)  2:02:37 (38)  2:03:25  
39.   Mikko Salervo OK Trian  FIN  12:21:00   28:42 (30)  1:17:44 (39)  2:00:47 (39)  2:05:01 (39)  2:05:56  
40.   Ilari Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  11:09:00   29:31 (37)  1:17:37 (38)  2:01:30 (40)  2:05:21 (40)  2:06:10  
41.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:39:00   29:51 (39)  1:19:39 (41)  2:02:57 (42)  2:07:08 (41)  2:08:03  
42.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:15:00   30:02 (40)  1:19:57 (42)  2:02:40 (41)  2:07:16 (42)  2:08:17  
43.   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  11:12:00   32:18 (43)  1:22:35 (44)  2:05:44 (43)  2:10:14 (43)  2:11:16  
44.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  11:27:00   29:30 (34)  1:20:25 (43)  2:12:50 (44)  2:17:30 (44)  2:18:27  
45.   Topi Hasu OK Trian  FIN  11:18:00   35:02 (45)  1:26:42 (45)  2:14:51 (45)  2:21:20 (45)  2:22:25  
   Aapo Leskinen Lynx  FIN  11:33:00               keskeytti  
   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN  11:48:00               ei läht.  
   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  12:36:00               keskeytti  
   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi  FIN  13:03:00               ei läht.  
   Topi Anjala Koovee  FIN  13:06:00               hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English