Vantaa maraton 10.10.2015, Vantaan Seurayhtymä

Maraton miehet 40

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
10,55 km
Väliaika
21,1 km
Väliaika
31,65 km
Väliaika
42,1 km
Nettoaika
Maali
42,195 km
 
1.   Teemu Huppunen Iitin Pyrintö    11:00:00   38:14 (1)  1:16:35 (1)  1:55:18 (1)  2:34:39 (1)  2:34:46 (1)  2:34:49  
2.   Tomi Forsblom Lempäläälän Kisa Yleisurheilu    11:00:00   41:07 (2)  1:22:09 (2)  2:03:10 (2)  2:44:27 (2)  2:44:35 (2)  2:44:38  
3.   Teemu Planting Pakilan Visa    11:00:00   42:05 (3)  1:24:09 (3)  2:06:13 (4)  2:48:41 (3)  2:48:49 (3)  2:48:52  
4.   Jani Määttä Limingan Niittomiehet    11:00:00   42:06 (4)  1:24:10 (4)  2:06:13 (3)  2:48:42 (4)  2:48:51 (4)  2:48:54  
5.   Mikael Männikkö Duracellular    11:00:00   42:06 (5)  1:24:11 (5)  2:08:21 (5)  2:56:20 (5)  2:56:26 (5)  2:56:31  
6.   Svante Kärkkäinen Kempeleen Maratonklubi    11:00:00   43:31 (7)  1:27:34 (6)  2:11:58 (7)  2:56:36 (6)  2:56:43 (6)  2:56:47  
7.   Olli Laine Samba Trail Running Club    11:00:00   43:58 (9)  1:27:43 (7)  2:11:54 (6)  2:57:18 (7)  2:57:24 (7)  2:57:28  
8.   Risto Mourujärvi Nurmijärvi    11:00:00   43:40 (8)  1:27:44 (8)  2:12:05 (8)  2:57:37 (8)  2:57:41 (8)  2:57:48  
9.   Seppo Myyryläinen     11:00:00   46:20 (11)  1:33:10 (10)  2:21:47 (12)  3:09:06 (9)  3:09:09 (9)  3:09:17  
10.   Teppo Härkönen     11:00:00   46:39 (13)  1:33:12 (11)  2:20:37 (10)  3:09:08 (10)  3:09:16 (10)  3:09:21  
11.   Tuomas Nupponen Kenttäurheilijat -58    11:00:00   46:37 (12)  1:33:23 (12)  2:20:44 (11)  3:09:56 (11)  3:10:01 (11)  3:10:08  
12.   Vesa Orre     11:00:00   48:05 (18)  1:35:13 (18)  2:22:42 (14)  3:11:12 (12)  3:11:03 (12)  3:11:25  
13.   Samuli Perälä     11:00:00   47:20 (17)  1:34:21 (15)  2:22:37 (13)  3:12:05 (13)  3:12:06 (13)  3:12:17  
14.   Mikko Alkula ABB Runners    11:00:00   43:11 (6)  1:28:08 (9)  2:19:34 (9)  3:13:28 (14)  3:13:36 (14)  3:13:41  
15.   Markku Pehkonen Helsinki    11:00:00   46:20 (10)  1:33:27 (13)  2:22:57 (15)  3:14:43 (15)  3:14:48 (15)  3:14:55  
16.   Ville Alopaeus     11:00:00   48:11 (20)  1:36:17 (19)  2:25:05 (20)  3:15:00 (16)  3:15:06 (16)  3:15:14  
17.   Panu Tolvanen     11:00:00   48:05 (19)  1:34:22 (16)  2:23:27 (17)  3:15:46 (17)  3:15:37 (18)  3:16:01  
18.   Mika Haverinen     11:00:00   49:36 (28)  1:36:18 (20)  2:24:04 (19)  3:15:48 (18)  3:15:27 (17)  3:16:03  
19.   Tarmo Pellikka Helsinki Triathlon    11:00:00   47:14 (16)  1:34:25 (17)  2:23:19 (16)  3:16:03 (19)  3:16:05 (19)  3:16:17  
20.   Marko Kahilainen Kenttäurheilijat-58    11:00:00   47:08 (14)  1:34:11 (14)  2:23:38 (18)  3:17:20 (20)  3:17:27 (21)  3:17:32  
21.   Markus Segervall Team JNT    11:00:00   50:26 (34)  1:39:51 (31)  2:28:34 (27)  3:17:47 (21)  3:17:24 (20)  3:17:58  
22.   Veikko Heikkilä Borgå Bruins Ry    11:00:00   49:48 (30)  1:39:00 (29)  2:28:02 (25)  3:18:05 (22)  3:17:57 (22)  3:18:19  
23.   Kimmo Uusikumpu Sotungin kylähullut    11:00:00   48:58 (23)  1:37:35 (23)  2:26:34 (21)  3:18:46 (23)  3:18:42 (23)  3:18:58  
24.   Juha Kainulainen     11:00:00   49:15 (26)  1:38:26 (24)  2:27:55 (24)  3:19:09 (24)  3:19:14 (24)  3:19:22  
25.   Janne Matero KPK 24/7    11:00:00   48:44 (22)  1:36:52 (22)  2:27:18 (22)  3:19:20 (25)  3:19:15 (25)  3:19:33  
26.   Simo-Pekka Ruponen Kestävyyttä pintakaasulla 24/7    11:00:00   49:35 (27)  1:38:30 (26)  2:27:22 (23)  3:19:33 (26)  3:19:18 (26)  3:19:47  
27.   Marko Haalahti Konecranes    11:00:00   49:06 (24)  1:39:00 (28)  2:29:21 (29)  3:20:02 (27)  3:20:09 (27)  3:20:14  
28.   Kalle Kivekäs Team Active    11:00:00   49:42 (29)  1:39:01 (30)  2:28:33 (26)  3:22:06 (28)  3:22:09 (28)  3:22:19  
29.   Jari Kiiski Vantaa    11:00:00   50:25 (33)  1:40:20 (33)  2:30:54 (32)  3:22:41 (29)  3:22:21 (29)  3:22:52  
30.   Timo Aalto Helsinki Triathlon ry.    11:00:00   49:09 (25)  1:38:29 (25)  2:28:48 (28)  3:25:08 (30)  3:25:12 (30)  3:25:25  
31.   Petri Kasurinen Triathlon Vantaa    11:00:00   47:08 (15)  1:36:45 (21)  2:29:50 (30)  3:27:23 (31)  3:27:26 (31)  3:27:36  
32.   Marko Vänttinen Hyvinkää Drinking Team    11:00:00   52:01 (40)  1:43:42 (40)  2:36:02 (37)  3:27:30 (32)  3:28:28 (32)  3:28:48  
33.   Tony Monto Ruotsinpyhtään Kisailijat    11:00:00   48:33 (21)  1:38:53 (27)  2:30:38 (31)  3:27:33 (33)  3:28:37 (33)  3:28:50  
34.   Jani Tamminen     11:00:00   51:43 (38)  1:43:13 (36)  2:35:08 (34)  3:29:23 (34)  3:29:18 (34)  3:29:37  
35.   Riku Jäntti     11:00:00   52:39 (43)  1:44:22 (43)  2:35:37 (35)  3:31:01 (35)  3:30:54 (36)  3:31:13  
36.   Aki Huhtala     11:00:00   52:20 (42)  1:43:52 (41)  2:36:24 (39)  3:31:15 (36)  3:30:31 (35)  3:31:27  
37.   Petri Lehtinen Runners Club    11:00:00   51:27 (37)  1:43:16 (37)  2:36:13 (38)  3:34:11 (37)  3:34:06 (37)  3:34:25  
38.   Jouni Moukolainen     11:00:00   52:57 (45)  1:45:49 (46)  2:38:50 (44)  3:34:59 (38)  3:35:08 (38)  3:35:15  
39.   Tero Toikka Puistolan Urheilijat    11:00:00   54:22 (47)  1:46:20 (47)  2:39:17 (45)  3:36:39 (39)  3:36:26 (39)  3:36:54  
40.   Jussi Ranta Helsinki Triathlon    11:00:00   51:25 (36)  1:43:23 (38)  2:37:23 (40)  3:38:01 (40)  3:38:01 (40)  3:38:16  
41.   Jouko Tyni Endurance Ultra Running Team Fi    11:00:00   55:25 (56)  1:49:59 (53)  2:44:39 (52)  3:39:19 (41)  3:38:49 (41)  3:39:30  
42.   Matti Tukiainen     11:00:00   54:27 (50)  1:47:41 (48)  2:42:05 (49)  3:39:38 (42)  3:39:19 (42)  3:39:49  
43.   Juha Eskelin Dobermanns TriTeam    11:00:00   51:45 (39)  1:43:07 (35)  2:35:57 (36)  3:39:44 (43)  3:39:28 (43)  3:39:57  
44.   Antti Leppävuori Runners High    11:00:00   52:17 (41)  1:45:05 (44)  2:40:34 (47)  3:40:08 (44)  3:40:11 (46)  3:40:22  
45.   Jami Huuska SKB Racing Triathlon Team    11:00:00   54:27 (49)  1:47:41 (48)  2:42:05 (48)  3:40:17 (45)  3:39:59 (44)  3:40:34  
46.   Petri Puromäki     11:00:00   55:19 (55)  1:49:56 (52)  2:44:43 (53)  3:40:32 (46)  3:40:10 (45)  3:40:44  
47.   Petri Puttonen TEMKT    11:00:00   53:51 (46)  1:45:39 (45)  2:40:17 (46)  3:40:37 (47)  3:40:31 (49)  3:40:52  
48.   Harri Elf     11:00:00   54:30 (51)  1:48:23 (50)  2:42:07 (50)  3:40:44 (49)  3:40:20 (47)  3:40:57  
49.   Anssi Klapuri Yousician    11:00:00   51:20 (35)  1:43:28 (39)  2:37:42 (42)  3:40:41 (48)  3:40:36 (50)  3:40:58  
50.   Miika Mäntyniemi Mariankadun Matelijat    11:00:00   52:52 (44)  1:44:21 (42)  2:37:24 (41)  3:40:44 (49)  3:40:23 (48)  3:41:00  
51.   Mikko Sulanko Helsinki Triathlon    11:00:00   55:13 (54)  1:49:13 (51)  2:44:20 (51)  3:40:55 (51)  3:40:54 (51)  3:41:12  
52.   Ismo Harmaala     11:00:00   50:24 (32)  1:39:55 (32)  2:31:43 (33)  3:41:17 (52)  3:41:07 (52)  3:41:34  
53.   Toni-Matti Karjalainen Aalto-yliopisto    11:00:00   50:23 (31)  1:41:57 (34)  2:38:45 (43)  3:41:50 (53)  3:41:54 (53)  3:42:01  
54.   Kai Gabrielli     11:00:00   56:10 (57)  1:51:59 (57)  2:48:16 (55)  3:45:48 (54)  3:45:36 (54)  3:45:59  
55.   Timo Niskanen Kerava    11:00:00   57:59 (62)  1:55:03 (61)  2:51:50 (58)  3:48:29 (55)  3:48:15 (55)  3:48:44  
56.   Vesa Kuivila Espoo    11:00:00   54:31 (52)  1:50:25 (54)  2:46:31 (54)  3:48:59 (56)  3:49:05 (57)  3:49:12  
57.   Kauppi Kujala NCT    11:00:00   1:00:02 (66)  1:56:51 (62)  2:53:30 (62)  3:49:22 (57)  3:48:45 (56)  3:49:35  
58.   Janne Marvola     11:00:00   56:44 (58)  1:54:13 (59)  2:53:02 (60)  3:51:07 (58)  3:51:11 (58)  3:51:22  
58.   Jere Päivölä Espoon Kunto    11:00:00   56:44 (59)  1:54:13 (60)  2:53:02 (60)  3:51:07 (59)  3:51:12 (59)  3:51:22  
60.   Antti Männistö Team Menna    11:00:00   54:44 (53)  1:50:56 (56)  2:50:09 (56)  3:52:52 (60)  3:52:47 (60)  3:53:09  
61.   Juha Sinisalo Brewniverse    11:00:00   1:00:51 (70)  2:00:15 (70)  2:58:34 (68)  3:53:44 (61)  3:53:14 (61)  3:53:58  
62.   Ville Meloni     11:00:00   58:56 (64)  1:57:10 (65)  2:55:33 (65)  3:53:51 (62)  3:53:35 (63)  3:54:02  
63.   Jani Nurminen Ruutupaidat    11:00:00   59:08 (65)  1:57:27 (67)  2:54:40 (63)  3:53:54 (63)  3:53:25 (62)  3:54:08  
64.   Peter Skovmand KONE    11:00:00   57:01 (60)  1:53:20 (58)  2:51:14 (57)  3:55:05 (64)  3:54:38 (64)  3:55:19  
65.   Sami Pihlavirta     11:00:00   54:22 (48)  1:50:55 (55)  2:52:56 (59)  3:57:14 (65)  3:57:09 (66)  3:57:30  
66.   Matti Tanner Lauttapartio Ry    11:00:00   1:00:08 (67)  1:57:10 (64)  2:55:17 (64)  3:57:20 (66)  3:57:03 (65)  3:57:37  
67.   Mika Hirviniemi     11:00:00   1:00:18 (68)  1:57:10 (66)  2:56:10 (66)  3:59:41 (68)  3:59:04 (67)  3:59:53  
68.   Sami Sairanen HC - Persekerho    11:00:00   58:52 (63)  1:58:15 (68)  2:57:34 (67)  3:59:40 (67)  3:59:30 (68)  3:59:55  
69.   Markku Hinkka Espoo    11:00:00   57:56 (61)  1:56:58 (63)  2:59:40 (69)  4:08:13 (69)  4:07:49 (69)  4:08:26  
70.   Tatu Suopajärvi Toppahousut    11:00:00   1:03:25 (72)  2:04:37 (72)  3:07:16 (72)  4:08:18 (70)  4:07:52 (70)  4:08:33  
71.   Jukka Tommola Martten Finland Oy    11:00:00   1:00:21 (69)  1:59:58 (69)  3:02:21 (70)  4:13:01 (71)  4:12:39 (71)  4:13:19  
72.   Rami Peltosaari Elisa Oyj Helsinki    11:00:00   1:06:25 (77)  2:06:24 (74)  3:07:17 (73)  4:14:05 (72)  4:13:56 (72)  4:14:21  
73.   Tapani Ronkainen Noka Networks    11:00:00   1:03:40 (73)  2:05:13 (73)  3:08:07 (74)  4:15:17 (73)  4:15:00 (73)  4:15:32  
74.   Joni Mielikäinen Holship Suomi Oy    11:00:00   1:02:41 (71)  2:02:54 (71)  3:04:53 (71)  4:17:41 (74)  4:17:14 (74)  4:17:59  
75.   Lasse Hydén Triathlon Vantaa    11:00:00   1:06:15 (75)  2:09:17 (75)  3:12:46 (75)  4:18:24 (75)  4:18:18 (75)  4:18:41  
76.   Tero Mäenpää Yliopiston Shorinji Kempo Helsi    11:00:00   1:09:16 (79)  2:18:36 (78)  3:28:35 (78)  4:32:25 (76)  4:31:45 (76)  4:32:39  
77.   Petri Jantunen Celibatos    11:00:00   1:06:18 (76)  2:12:10 (77)  3:21:54 (76)  4:39:19 (77)  4:38:44 (77)  4:39:35  
78.   Esko Pietikäinen Taloasema    11:00:00   1:04:28 (74)  2:09:46 (76)  3:24:27 (77)  4:49:29 (78)  4:49:09 (78)  4:49:49  
79.   Sami Järvelä     11:00:00   1:08:40 (78)  2:21:19 (79)  3:54:42 (79)  5:38:29 (79)  5:38:22 (79)  5:38:54  
   Hans Löflund Clas Ohlson IF    11:00:00                  ei läht.  
   Olli Ojala Vihdin Urheiluveteraanit    11:00:00                  ei läht.  
   Juha Heikkinen Helsinki Triathlon    11:00:00                  ei läht.  
   Pablo Ruiz Martinez Helsinki    11:00:00                  ei läht.  
   Joachim Wünsch     11:00:00                  keskeytti  
   Miika Tervo Psykoterapeutti Miika Tervo    11:00:00                  ei läht.  
   Mika Valkonen RCSD    11:00:00                  ei läht.  
   Janne Järvinen     11:00:00                  keskeytti  
   Toni Ylitolonen     11:00:00                  keskeytti  
   Tony Repo Kenttäurheilijat-58    11:00:00                  ei läht.  
   Juha-Pekka Martikainen     11:00:00                  ei läht.  
   Mika Hirvonen Sänkinotkon Sisu    11:00:00                  ei läht.  
   Mika Kahola     11:00:00                  ei läht.  
   Kari Palomaa IF Fyren    11:00:00                  keskeytti  
   Mikael Weissman Kingsway Cycling Team    11:00:00                  keskeytti  
   Totte Packalen Veikkolan Veikot    11:00:00                  keskeytti  
   Sami Nuutinen Digia Finland Oy    11:00:00                  ei läht.  
   Mika Mäki-Korte     11:00:00                  ei läht.  
   Jussi Lindholm Hämeenlinna    11:00:00                  ei läht.  
   Joni Heliskoski     11:00:00                  ei läht.  
   David Lawson     11:00:00                  ei läht.  
   Tapani Tuppurainen     11:00:00                  ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English