SM-pitkämatka R2 Pöytyällä, Rasti 88

H65B

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,5 km
Maali
4,7 km
 
1.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  11:57:00   47:21 (1)  47:41  
2.   Lars Forsblom Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:05:00   49:01 (2)  49:21  
3.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  11:43:00   50:44 (3)  51:01  
4.   Martti Mäkelä SOC Asikkala  FIN  10:23:00   50:59 (4)  51:19  
5.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  11:39:00   51:31 (5)  51:50  
6.   Kari Huttunen Keravan Urheilijat  FIN  12:11:00   52:18 (6)  52:40  
7.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  11:49:00   54:10 (7)  54:32  
8.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  11:01:00   55:00 (8)  55:17  
9.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  12:07:00   56:13 (9)  56:32  
10.   Pentti Tammisaari Hirvensalon Heitto  FIN  10:39:00   57:42 (10)  58:07  
11.   Henrik Nylund IK Falken  FIN  11:19:00   58:06 (11)  58:28  
12.   Asko Niittymäki Turengin Sarastus  FIN  10:15:00   58:12 (12)  58:35  
13.   Olli Viljanen MS Parma  FIN  10:33:00   59:01 (13)  59:26  
14.   Antti Rantasaari Piikkiön Kehitys  FIN  11:47:00   59:28 (14)  59:52  
15.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  11:55:00   59:43 (15)  1:00:08  
16.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  10:47:00   59:44 (16)  1:00:09  
17.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  10:59:00   59:56 (17)  1:00:18  
18.   Kari Pienimäki Rasti-Jussit  FIN  11:33:00   1:00:30 (18)  1:01:02  
19.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  11:51:00   1:01:03 (20)  1:01:21  
20.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:13:00   1:01:02 (19)  1:01:23  
21.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:37:00   1:01:11 (21)  1:01:30  
22.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  10:57:00   1:01:39 (22)  1:02:01  
23.   Eero Sompi Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:07:00   1:02:38 (24)  1:03:00  
24.   Seppo Korpinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:13:00   1:02:36 (23)  1:03:03  
25.   Matti Virtanen Vihtavuoren Pamaus  FIN  10:17:00   1:02:44 (25)  1:03:08  
25.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  12:15:00   1:02:47 (26)  1:03:08  
27.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  11:35:00   1:02:52 (27)  1:03:15  
28.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  12:13:00   1:03:27 (28)  1:03:50  
29.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  12:03:00   1:04:03 (29)  1:04:25  
30.   Jouko Koivula Helsingin Suunnistajat  FIN  10:49:00   1:04:10 (30)  1:04:31  
31.   Severi Halkosaari Nivalan Suunnistajat  FIN  11:53:00   1:06:01 (31)  1:06:18  
32.   Hannu Mattila Espoon Akilles  FIN  10:43:00   1:06:43 (33)  1:07:03  
33.   Klaus Kihlman Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:05:00   1:06:42 (32)  1:07:08  
34.   Seppo Terävä XYZ  FIN  11:03:00   1:07:32 (34)  1:07:49  
35.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  11:29:00   1:08:12 (35)  1:08:40  
36.   Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:41:00   1:08:48 (36)  1:09:04  
37.   Erkki Kallio Loimaan Jankko  FIN  11:11:00   1:09:01 (37)  1:09:19  
38.   Keijo Viljanen Loimaan Jankko  FIN  11:45:00   1:09:37 (38)  1:10:03  
39.   Hannu Villberg Salon Viesti  FIN  11:15:00   1:09:58 (39)  1:10:19  
40.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:27:00   1:11:16 (40)  1:11:42  
41.   Harri Kuosa Loimaan Jankko  FIN  11:31:00   1:11:21 (41)  1:11:49  
42.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:51:00   1:11:41 (42)  1:11:58  
43.   Reijo Olli Valkeakosken Haka  FIN  10:31:00   1:12:10 (43)  1:12:39  
44.   Kari Tikka Maarian Mahti  FIN  10:29:00   1:13:58 (44)  1:14:19  
45.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  10:41:00   1:14:21 (45)  1:14:45  
46.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:37:00   1:14:33 (46)  1:14:50  
47.   Berndt Engström Pargas IF  FIN  12:09:00   1:20:39 (47)  1:21:06  
48.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa  FIN  10:35:00   1:25:14 (48)  1:25:44  
49.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  11:59:00   1:26:47 (49)  1:27:09  
50.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  10:45:00   1:29:13 (50)  1:29:37  
   Jarmo Paikkala Rasti-Jyry  FIN  10:01:00      ei läht.  
   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  10:03:00      ei läht.  
   Kauko Salonen Vihtavuoren Pamaus  FIN  10:05:00      ei läht.  
   Veikko Mäkipää Suunta-Sepot  FIN  10:07:00      ei läht.  
   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  10:09:00      ei läht.  
   Seppo Hämäläinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  10:11:00      ei läht.  
   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:19:00      ei läht.  
   Pertti Immanen Oriveden Ponnistus  FIN  10:21:00      ei läht.  
   Lauri Karhumäki Pihkaniskat  FIN  10:25:00      keskeytti  
   Juhani Virtanen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:27:00      ei läht.  
   Matti Immonen Punkalaitumen Kunto  FIN  10:53:00      hylätty  
   Ola Ritala Epilän Esa  FIN  10:55:00      ei läht.  
   Jorma Liljedahl Helsingin Poliisi-Voimailijat  FIN  11:09:00      ei läht.  
   Heikki Pitkänen Rastivarsat  FIN  11:17:00      ei läht.  
   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo  FIN  11:21:00      keskeytti  
   Lasse Kataja Suomusjärven Sisu  FIN  11:23:00      ei läht.  
   Klaus Kuusi Mesikämmenet  FIN  11:25:00      ei läht.  
   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  12:01:00      ei läht.  
   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat  FIN  12:17:00      ei läht.  
   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:19:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English