SM-pitkämatka (R1) 5-6.9.2015, Raaseporin Tenhola, Karjaan Ura

H20K2, A-finaaliin 20 parasta

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
7,2 km
Maali
7,3 km
 
1.   Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:05:00   50:15 (1)  50:50  
2.   Arto Talvinen MS Parma  FIN  11:51:00   50:43 (2)  51:25  
3.   Aleksi Karppinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:03:00   52:19 (3)  52:57  
4.   Anton Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  12:11:00   53:04 (4)  53:42  
5.   Justus Laitinen Koovee  FIN  11:57:00   53:44 (5)  54:21  
6.   Lari Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  12:01:00   54:17 (7)  54:54  
7.   Joonas Ahola Navi  FIN  12:07:00   54:15 (6)  54:56  
8.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:37:00   55:15 (9)  55:47  
9.   Anssi Huostila Tampereen Pyrintö  FIN  12:09:00   55:10 (8)  55:50  
10.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  11:55:00   55:46 (10)  56:23  
11.   Vilho Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  11:03:00   57:13 (11)  57:42  
12.   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:59:00   57:28 (12)  58:13  
13.   Eero Tuomaala SK Uusi  FIN  11:47:00   57:33 (13)  58:16  
14.   Anton Sulkula Suunta Jyväskylä  FIN  11:49:00   58:11 (14)  58:50  
15.   Mikko Lindberg Angelniemen Ankkuri  FIN  11:43:00   58:28 (15)  59:01  
16.   Eero Saleva SK Uusi  FIN  11:33:00   58:40 (16)  59:11  
17.   Valtteri Rantala Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:39:00   59:46 (18)  1:00:21  
18.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:45:00   59:44 (17)  1:00:25  
19.   Otto Itkonen Turun Suunnistajat  FIN  11:15:00   1:02:20 (19)  1:02:58  
20.   Oula Järvensivu Oriveden Ponnistus  FIN  11:25:00   1:04:22 (20)  1:04:58  
21.   Hermanni Willman Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:29:00   1:05:05 (21)  1:05:43  
22.   Miika Irtola Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:21:00   1:05:46 (22)  1:06:23  
23.   Mikko Hulkkonen SK Uusi  FIN  11:23:00   1:06:21 (23)  1:06:53  
24.   Lasse-Pekka Lahti Kangasala SK  FIN  11:27:00   1:07:04 (24)  1:07:35  
25.   Caj Snickars Solf IK  FIN  11:41:00   1:08:50 (25)  1:09:35  
26.   Viljam Grahn Närpes OK  FIN  11:17:00   1:10:03 (26)  1:10:41  
27.   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN  11:11:00   1:10:57 (27)  1:11:38  
28.   Antti Järvenpää Savon Suunta  FIN  11:01:00   1:15:56 (28)  1:16:29  
29.   Eetu Holmberg Rastikarhut  FIN  11:35:00   1:16:26 (29)  1:17:09  
30.   Linus Lehto Karjaan Ura  FIN  11:19:00   1:19:52 (30)  1:20:28  
31.   Arttu Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:07:00   1:40:29 (31)  1:41:25  
   Akseli Leino Rajamäen Rykmentti  FIN  11:05:00      hylätty  
   Joni Nissinen SK Pohjantähti  FIN  11:09:00      keskeytti  
   Rasmus Niinimäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:13:00      ei läht.  
   Joona Leipijärvi Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:31:00      ei läht.  
   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  11:53:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English