32. Ruskamaraton 05.09.2015, Levi

Maraton yhteensä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
21,0 km
Väliaika
42,1 km
Nettoaika
Maali
42,2 km
 
1.   Jouni Holappa Hiipijät    12:00:00   1:17:56 (2)  2:44:42 (2)  2:45:00 (1)  2:45:03  
2.   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi    12:00:00   1:22:47 (4)  2:47:23 (3)  2:47:41 (2)  2:47:44  
3.   Jukka Kauppila Onmkyu    12:00:00   1:24:45 (5)  2:50:56 (4)  2:51:15 (3)  2:51:19  
4.   Jussi Herttuala Aavasaksan Urheilijat    12:00:00   1:22:01 (3)  2:57:43 (5)  2:58:00 (4)  2:58:03  
5.   Jarmo Raaterova Luleå,ruotsi    12:00:00   1:29:49 (8)  3:00:35 (6)  3:00:56 (5)  3:00:59  
6.   Mika Mörsäri Polarhouse    12:00:00   1:31:11 (10)  3:01:02 (7)  3:01:20 (6)  3:01:24  
7.   Kari-Pekka Raappana Alatornion Pirkat    12:00:00   1:31:11 (11)  3:02:47 (8)  3:03:06 (7)  3:03:10  
8.   Rune Albrigtsen Tromsø Løpeklubb    12:00:00   1:29:14 (7)  3:03:28 (9)  3:03:52 (8)  3:03:56  
9.   Terje Sandness Lykken - Kirkenes    12:00:00   1:26:32 (6)  3:05:53 (10)  3:06:17 (9)  3:06:20  
10.   Hannu Partanen Ranua    12:00:00   1:34:54 (25)  3:08:37 (11)  3:08:53 (10)  3:08:58  
11.   Teuvo Kuusela Tuuliharhun Tömähys    12:00:00   1:33:35 (18)  3:09:58 (13)  3:10:15 (11)  3:10:19  
12.   Hannu Laurila Ao Lappia Kemi    12:00:00   1:33:07 (15)  3:09:59 (14)  3:10:21 (12)  3:10:25  
13.   Kyösti Kujala Hiipijät/Ii    12:00:00   1:33:09 (16)  3:10:08 (15)  3:10:27 (13)  3:10:31  
14.   Seppo Myyryläinen Jyväskylä    12:00:00   1:32:35 (13)  3:10:57 (16)  3:11:14 (14)  3:11:19  
15.   Risto Hannula Sodankylä    12:00:00   1:34:52 (23)  3:11:12 (17)  3:11:31 (15)  3:11:36  
16.   Pekka Kuokkanen Iiy    12:00:00   1:33:31 (17)  3:12:41 (18)  3:13:05 (16)  3:13:09  
17.   Sami Kokkonen Tornio    12:00:00   1:34:52 (22)  3:12:44 (19)  3:13:05 (17)  3:13:10  
18.   Petri Kilpamäki Rovaniemen Kuntokeskus Oy    12:00:00   1:30:30 (9)  3:13:27 (20)  3:13:54 (18)  3:13:58  
19.   Urpo Naumanen Tampereen Maratonklubi    12:00:00   1:34:32 (21)  3:14:14 (21)  3:14:34 (19)  3:14:40  
20.   Simo Vaarala Kittilän Urheilijat    12:00:00   1:34:11 (19)  3:16:01 (23)  3:16:23 (20)  3:16:26  
21.   Mikko Koivukangas Oulu    12:00:00   1:34:12 (20)  3:16:03 (24)  3:16:27 (21)  3:16:31  
22.   Katja Tikkanen Kuivasjärven Aura    12:00:00   1:31:13 (12)  3:16:34 (25)  3:16:54 (22)  3:16:58  
23.   Markku Kaperi Jalasjärvi    12:00:00   1:32:51 (14)  3:19:40 (27)  3:20:02 (23)  3:20:06  
24.   Kauno Anttila Napapiirin Veto    12:00:00   1:39:46 (30)  3:21:20 (28)  3:21:38 (24)  3:21:43  
25.   Juha Kähkölä Kempeleen Maraton Klubi    12:00:00   1:39:51 (33)     3:23:29 (25)  3:23:34  
26.   Ali Männikkö Kuolion Visa Kuusamo    12:00:00   1:39:53 (34)     3:23:29 (25)  3:23:34  
27.   Minna Marita Havholm Phsoteg    12:00:00   1:35:32 (27)     3:23:39 (27)  3:23:46  
28.   Janne Siikaluoma Sodankylä    12:00:00   1:39:50 (31)     3:24:03 (28)  3:24:08  
29.   Lasse Lahtela Kemijärvi    12:00:00   1:34:52 (24)     3:24:21 (29)  3:24:25  
30.   Jari Välijeesiö Rovakaira Oy    12:00:00   1:39:50 (32)  3:15:31 (22)  3:24:29 (30)  3:24:34  
31.   Rasmus Valtonen Muuttopalvelu Puljula Oy    12:00:00   1:37:10 (28)  3:25:50 (29)  3:26:13 (31)  3:26:17  
32.   Marika Krohns Onmkyu    12:00:00   1:44:01 (40)  3:26:14 (30)  3:26:31 (32)  3:26:38  
33.   Mika Ojala Haukiputaan Pentik & Kangas    12:00:00   1:34:55 (26)  3:27:11 (31)  3:27:37 (33)  3:27:41  
34.   Sami Herva Lapin Muovi    12:00:00   1:43:59 (39)  3:28:32 (32)  3:28:51 (34)  3:28:56  
35.   Jari Seppälä Arpela    12:00:00   1:44:04 (41)  3:28:52 (33)  3:29:13 (35)  3:29:18  
36.   Pekka Lehtilahti Loue    12:00:00   1:02:47 (1)  1:39:50 (1)  3:29:59 (36)  3:30:07  
37.   Markku Tervonen Rovaniemi    12:00:00   1:41:18 (35)  3:30:46 (34)  3:31:08 (37)  3:31:16  
38.   Jatta Seppälä Hyväfiilis Tornio    12:00:00   1:43:05 (38)  3:31:23 (35)  3:31:47 (38)  3:31:51  
39.   Henry Ollila Sähälärit    12:00:00   1:47:12 (51)  3:33:53 (36)  3:34:14 (39)  3:34:19  
40.   Tatu Luokkanen Kempeleen Maratonklubi    12:00:00   1:44:24 (44)  3:34:14 (38)  3:34:38 (41)  3:34:44  
41.   Juha Romakkaniemi Romakan Ryhti    12:00:00   1:44:25 (45)  3:34:13 (37)  3:34:37 (40)  3:34:44  
42.   Pertti Riepula Kuivaniemen Yritys    12:00:00   1:39:00 (29)  3:34:24 (39)  3:34:50 (42)  3:34:55  
43.   Päivi Naumanen Tampereen Maratonklubi    12:00:00   1:46:30 (50)  3:34:40 (40)  3:35:04 (43)  3:35:10  
44.   Lauri Mikkonen Onmky/kkm    12:00:00   1:47:46 (55)  3:35:23 (41)  3:35:48 (44)  3:35:54  
45.   Matti Pylkkö Töpa    12:00:00   1:47:36 (54)  3:36:05 (42)  3:36:24 (45)  3:36:32  
46.   Timo Krohns Onmkyu    12:00:00   1:46:11 (49)  3:37:05 (43)  3:37:29 (46)  3:37:37  
47.   Jarmo Tauriainen Oulu    12:00:00   1:49:33 (64)  3:37:18 (44)  3:37:37 (47)  3:37:43  
48.   Ari Heikkilä Alavieskan Viri    12:00:00   1:49:30 (58)  3:40:43 (45)  3:41:09 (48)  3:41:15  
49.   Hannu Kulmunki Kemijärvi    12:00:00   1:42:42 (36)  3:40:59 (46)  3:41:31 (49)  3:41:36  
50.   Pasi Huhtalo Aavasaksan Kisa    12:00:00   1:43:04 (37)  3:42:19 (47)  3:42:44 (50)  3:42:50  
51.   Jarmo Nasi Sodankylä    12:00:00   1:49:31 (59)  3:42:26 (48)  3:42:50 (51)  3:42:57  
52.   Mikko Leppäniemi AMC    12:00:00   1:44:21 (43)  3:42:30 (49)  3:42:53 (52)  3:43:00  
53.   Anu Viinikka Rovaniemi    12:00:00   1:52:07 (72)  3:42:43 (50)  3:43:06 (53)  3:43:13  
54.   Veijo Rönkkö Mäntylahden Veto    12:00:00   1:45:31 (47)  3:43:00 (51)  3:43:23 (54)  3:43:32  
55.   Erja Kiviniemi Kittilän Kunta    12:00:00   1:47:20 (52)  3:43:43 (52)  3:44:11 (55)  3:44:17  
56.   Matti Teirikko Maratonklubi Kempele    12:00:00   1:49:33 (65)  3:43:58 (53)  3:44:24 (56)  3:44:32  
57.   Timo Pelttari Tuike    12:00:00   1:46:11 (48)  3:44:28 (54)  3:44:56 (57)  3:45:02  
58.   Pia Kangas Kittilän Kunta    12:00:00   1:54:23 (81)  3:45:04 (55)  3:45:23 (58)  3:45:31  
59.   Janne Paavola Paljunilo    12:00:00   1:49:31 (62)  3:45:10 (56)  3:45:30 (59)  3:45:36  
60.   Eeva Linna Keminmaa    12:00:00   1:51:23 (68)  3:45:41 (57)  3:46:03 (60)  3:46:09  
61.   Seija Maijala Lapin Veikot    12:00:00   1:49:17 (57)  3:45:55 (58)  3:46:18 (61)  3:46:24  
62.   Liisa Kemppainen Onmky/kkm    12:00:00   1:49:31 (60)  3:46:31 (59)  3:46:53 (62)  3:46:59  
63.   Antti Luukkonen Jämsänkoski    12:00:00   1:53:27 (76)  3:47:12 (60)  3:47:35 (63)  3:47:39  
64.   Juhani Kumpuniemi     12:00:00   1:47:29 (53)  3:47:23 (61)  3:47:48 (64)  3:47:53  
65.   Tarja Helena Näätsaari Tuil Tromsdalen Friidrett    12:00:00   1:44:20 (42)  3:47:52 (62)  3:48:21 (65)  3:48:25  
66.   Aimo Määttä Destia Oy    12:00:00   1:51:50 (70)  3:48:29 (63)  3:48:49 (66)  3:48:55  
67.   Pekka Ryytty Myrskytuuli Vaalajärvi    12:00:00   1:49:31 (61)  3:49:41 (64)  3:50:05 (67)  3:50:11  
68.   Kaisa Muotka Rovaniemi    12:00:00   1:51:10 (66)  3:49:42 (65)  3:50:08 (68)  3:50:15  
69.   Satu Kekkonen Oulu    12:00:00   1:51:27 (69)  3:51:22 (66)  3:51:43 (69)  3:51:49  
70.   Sampo Kuusela Rovaniemen Puutuote Oy    12:00:00   1:49:32 (63)  3:51:54 (67)  3:52:29 (70)  3:52:33  
71.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit    12:00:00   1:56:57 (89)  3:53:38 (68)  3:54:03 (71)  3:54:09  
72.   Pia Tapani Haaparanta    12:00:00   1:53:25 (74)  3:53:56 (71)  3:54:20 (72)  3:54:29  
73.   Heikki Hellsten Rovaniemi    12:00:00   1:52:06 (71)  3:54:43 (72)  3:54:59 (73)  3:55:08  
74.   Päivi Vuolo-Merilä Onmky/kkm    12:00:00   1:54:12 (80)  3:55:02 (73)  3:55:27 (74)  3:55:33  
75.   Eija Ristanen Saarijärvi    12:00:00   1:53:28 (77)  3:55:38 (74)  3:56:03 (75)  3:56:12  
76.   Veijo Malvalehto Keminmaa    12:00:00   1:56:53 (87)  3:56:01 (76)  3:56:12 (76)  3:56:27  
77.   Martti Rantamaa Tornio    12:00:00   1:56:52 (86)  3:55:56 (75)  3:56:15 (77)  3:56:28  
78.   Jari Oja Nuuskakairan Nylkyttäjät    12:00:00   1:56:53 (88)  3:09:30 (12)  3:56:36 (78)  3:56:50  
79.   Jonne Sirola Helsinki    12:00:00   1:57:32 (92)  3:58:00 (77)  3:58:25 (79)  3:58:32  
80.   Sari Matilainen Joroisten Urheilijat    12:00:00   1:59:37 (97)  3:58:10 (78)  3:58:31 (80)  3:58:40  
81.   Lassi Siivola Testiculos Del Carnero    12:00:00   1:53:10 (73)  3:59:03 (80)  3:59:29 (81)  3:59:38  
82.   Ilkka Erkkilä Kemi    12:00:00   2:00:48 (101)  3:59:38 (81)  4:00:00 (82)  4:00:09  
83.   Juha-Pekka Miettinen Testiculos Del Carnero    12:00:00   1:59:34 (96)  3:59:48 (82)  4:00:09 (83)  4:00:18  
84.   Reijo Naalisvaara Tornio    12:00:00   1:53:59 (78)  3:53:47 (69)  4:00:26 (84)  4:00:36  
85.   Eero Salmi AMC Rovaniemi    12:00:00   1:51:17 (67)  4:00:47 (83)  4:01:12 (85)  4:01:19  
86.   Markku Lauste Liikuttavat    12:00:00   1:57:32 (91)  4:02:50 (84)  4:03:07 (86)  4:03:18  
87.   Erja Vuorela Kotikorpi    12:00:00   2:07:44 (114)  4:06:14 (86)  4:06:33 (87)  4:06:44  
88.   Erkki Erola Vastuuremontti    12:00:00   2:02:06 (103)  4:06:20 (87)  4:06:38 (88)  4:06:48  
89.   Anna-Leena Pirhonen Häjyt    12:00:00   1:56:26 (84)  4:06:21 (88)  4:06:48 (89)  4:06:57  
90.   Hannu Lempinen Fujitsu    12:00:00   1:59:32 (95)  4:07:06 (89)  4:07:27 (90)  4:07:40  
91.   Timo Tuominen     12:00:00   1:56:04 (82)  4:07:12 (90)  4:07:43 (91)  4:07:49  
92.   Esa Pesonen Kuusamo    12:00:00   1:48:08 (56)  4:07:56 (91)  4:08:24 (92)  4:08:30  
93.   Jukka Hinttala Oulu    12:00:00   2:06:36 (112)  4:08:30 (92)  4:08:49 (93)  4:09:00  
94.   Ritva Salmi Kittilän Kunta    12:00:00   2:00:29 (100)  4:09:34 (93)  4:09:57 (94)  4:10:04  
95.   Harri Järkkälä Kemi    12:00:00   1:56:09 (83)  4:09:41 (94)  4:10:04 (95)  4:10:13  
96.   Hannu Sipola Kangasala    12:00:00   1:57:31 (90)  4:10:02 (95)  4:10:26 (96)  4:10:34  
97.   Kari Pitkänen Vuotungin Veto    12:00:00   2:00:27 (99)  4:11:23 (96)  4:11:48 (97)  4:11:59  
98.   Lauri Pihkala     12:00:00   1:56:52 (85)  4:15:16 (97)  4:15:42 (98)  4:15:48  
99.   Sakari Tuovinen Kittilä    12:00:00   2:05:53 (110)  4:15:24 (98)  4:15:47 (99)  4:15:57  
100.   Veli-Matti Marttala Tornio    12:00:00   1:54:01 (79)  4:15:51 (99)  4:16:12 (100)  4:16:17  
101.   Tomi Pöyry Tornio    12:00:00   2:10:02 (120)  4:17:04 (100)  4:17:23 (101)  4:17:35  
102.   Anu Kallio Kaarina    12:00:00   2:07:45 (115)  4:18:13 (101)  4:18:33 (102)  4:18:44  
103.   Pentti Holster White Reindeers Team/tluk    12:00:00   2:05:13 (108)  4:19:23 (102)  4:19:49 (103)  4:19:59  
104.   Paula Vuollo Perämeren Petturit    12:00:00   1:59:39 (98)  4:20:12 (103)  4:20:40 (104)  4:20:54  
105.   Jari Kukkola Kouvola    12:00:00   2:05:12 (107)  4:20:31 (104)  4:20:55 (105)  4:21:05  
106.   Glenn Asplund AXA Sportclub SWE    12:00:00   2:03:42 (105)  4:20:54 (105)  4:21:14 (106)  4:21:29  
107.   Marjo Tiihala Kempele    12:00:00   2:12:14 (126)     4:24:56 (109)  4:25:05  
107.   Petteri Heikkilä Putki-Heikkilä Oy    12:00:00   2:12:15 (127)     4:24:53 (107)  4:25:05  
109.   Timo Palomäki Ilmajoen Maratoonarit    12:00:00   2:12:10 (125)     4:24:54 (108)  4:25:06  
110.   Arto Siren Tampere    12:00:00   2:08:13 (116)     4:25:37 (110)  4:25:44  
111.   Jouni Salmela AMC Rovaniemi    12:00:00   1:53:27 (75)     4:26:53 (111)  4:26:59  
112.   Ilmari Antinjuntti Kaulirannan Terä    12:00:00   2:10:57 (122)  3:19:25 (26)  4:27:23 (113)  4:27:32  
113.   Jari Haapaniemi Kuivaniemen Isku    12:00:00   2:10:58 (123)  4:26:57 (106)  4:27:22 (112)  4:27:32  
114.   Juha Piiroinen Sankarpojat    12:00:00   2:09:50 (119)  4:28:03 (107)  4:28:19 (114)  4:28:28  
115.   Tuomas Kantola Rovaniemi    12:00:00   1:58:37 (94)  4:28:24 (108)  4:28:51 (115)  4:29:03  
116.   Tiia Karppinen AMC Rovaniemi    12:00:00   2:05:49 (109)  4:29:14 (109)  4:29:41 (116)  4:29:51  
117.   Erika Niemelä Oulu    12:00:00   2:08:37 (117)  4:31:01 (110)  4:31:19 (117)  4:31:31  
118.   Mika Tiensuu Kemi    12:00:00   1:44:31 (46)  3:53:51 (70)  4:32:05 (118)  4:32:15  
119.   Tuula Latvala AMC, Rovaniemi    12:00:00   2:07:27 (113)  4:32:05 (111)  4:32:32 (119)  4:32:40  
120.   Seppo Karvo AMC    12:00:00   2:04:37 (106)  4:32:10 (112)  4:32:44 (120)  4:32:54  
121.   Veera Sillanpää Helsinki    12:00:00   2:19:05 (135)  4:34:50 (113)  4:35:09 (122)  4:35:23  
121.   Saara Hartikainen Tampere    12:00:00   2:19:05 (134)  4:34:51 (114)  4:35:09 (121)  4:35:23  
123.   Peter Lerbacka Gamlakarleby If    12:00:00   2:08:56 (118)  4:35:15 (115)  4:35:31 (123)  4:35:46  
123.   Pirjo Sundelin Tampere    12:00:00         4:35:46 (124)  4:35:46  
125.   Teuvo Rajander Keminmaa    12:00:00   2:02:45 (104)  4:38:36 (116)  4:39:06 (125)  4:39:13  
126.   Marianne Talvitie Haaparanta    12:00:00   2:17:08 (131)  4:38:45 (117)  4:39:09 (126)  4:39:18  
127.   Juhani Tervola Oulun Ikiliikkujat/sähkö-Polar    12:00:00   1:58:29 (93)  4:39:50 (118)  4:40:15 (127)  4:40:19  
128.   Marja-Leena Peisa Ylläs    12:00:00   2:12:41 (129)  4:41:42 (119)  4:42:11 (128)  4:42:22  
129.   Jani Karjalainen Ranua    12:00:00   2:11:51 (124)  4:43:02 (120)  4:43:29 (129)  4:43:41  
130.   Lilja Hiltunen AMC - Rovaniemi    12:00:00   2:10:32 (121)  4:43:58 (121)  4:44:32 (130)  4:44:32  
131.   Taru Ahola Rovaniemi    12:00:00   2:19:21 (138)  4:45:22 (123)  4:45:43 (131)  4:45:55  
132.   Sari Ahola Helsinki    12:00:00   2:19:21 (139)  4:45:23 (125)  4:45:55 (134)  4:45:55  
133.   Seppo Hämäläinen Viitasaaren Tilausliikenne Oy    12:00:00   2:19:11 (136)  4:45:23 (124)  4:45:45 (133)  4:45:58  
134.   Hannu Nyman Pudasjärvi    12:00:00   2:19:40 (141)  4:45:21 (122)  4:45:43 (132)  4:45:59  
135.   Antti Peisa Ylläs    12:00:00   2:12:38 (128)  3:58:43 (79)  4:45:57 (135)  4:46:08  
136.   Tiina Riepula Kuivaniemen Yriyys    12:00:00   2:18:48 (133)  4:45:48 (126)  4:46:08 (136)  4:46:23  
137.   Tero Ahokas     12:00:00   2:18:29 (132)  4:48:28 (127)  4:48:52 (137)  4:49:08  
138.   Tarmo Myllymäki Rovaniemi    12:00:00   2:00:48 (102)  4:52:39 (128)  4:53:03 (138)  4:53:17  
139.   Pirjo Ketola Pyhäjoki    12:00:00   2:20:38 (143)  4:53:00 (130)  4:53:28 (139)  4:53:40  
140.   Miia Manninen Mikkeli    12:00:00   2:20:38 (142)  4:53:00 (129)  4:53:28 (140)  4:53:40  
141.   Tuula Sipola Oulu    12:00:00   2:30:29 (152)  4:53:48 (131)  4:54:03 (141)  4:54:18  
142.   Heikki Kumpula Orakylä    12:00:00   2:22:30 (145)  4:06:02 (85)  4:55:34 (143)  4:55:34  
143.   Laura Vilander Rovaniemi    12:00:00   4:55:02 (161)     4:55:23 (142)  4:55:39  
144.   Laura Peltoniemi Oulu    12:00:00   2:27:22 (147)  4:58:11 (132)  4:58:26 (145)  4:58:40  
144.   Henna Kuusiniva Oulu    12:00:00   2:27:23 (148)  4:58:12 (133)  4:58:26 (144)  4:58:40  
146.   Saara Suomalainen Vitamind Oy    12:00:00   2:27:58 (150)  4:59:34 (134)  5:00:01 (146)  5:00:15  
147.   Harri Lundell Kokkola    12:00:00   2:06:29 (111)  5:01:18 (135)  5:01:42 (147)  5:01:50  
148.   Nora Puonti Rovaniemi    12:00:00   2:19:35 (140)  5:02:43 (136)  5:03:02 (148)  5:03:18  
149.   Katja Kallunki Kuusamo    12:00:00   2:25:29 (146)  5:03:22 (137)  5:03:51 (149)  5:04:07  
150.   Markku Korpela Kittilän Kunta    12:00:00   2:19:20 (137)  5:04:44 (138)  5:05:05 (150)  5:05:18  
151.   Riitta Mattila Rovaniemi    12:00:00   2:12:42 (130)  5:05:15 (139)  5:05:58 (151)  5:06:06  
152.   Päivi Vähäpassi Sodankylä    12:00:00   2:33:08 (155)  5:07:38 (140)  5:08:04 (152)  5:08:17  
153.   Ville Vähäpassi Sodankylä    12:00:00   2:33:10 (156)  5:07:39 (141)  5:08:04 (153)  5:08:18  
154.   Taina Vuorela Oulu    12:00:00   2:37:29 (158)  5:10:40 (142)  5:10:59 (154)  5:11:15  
155.   Tuomas Huhmarniemi Odok    12:00:00   2:30:30 (153)  5:15:05 (143)  5:15:50 (156)  5:15:50  
155.   Anniina Wester Odok    12:00:00   2:30:31 (154)  5:15:06 (144)  5:15:34 (155)  5:15:50  
157.   Erkki Ahola Haaparanta    12:00:00   2:21:58 (144)  5:16:46 (145)  5:17:13 (157)  5:17:23  
158.   Pasi Salmela Medirex Kokkola    12:00:00   2:37:30 (159)  5:18:10 (146)  5:18:29 (158)  5:18:44  
159.   Eija Sorjonen     12:00:00   2:29:44 (151)  5:18:36 (147)  5:19:03 (159)  5:19:21  
160.   Mari Kärkkäinen Kemi    12:00:00   2:27:24 (149)  5:20:47 (148)  5:21:12 (160)  5:21:26  
161.   Juhani Petäjä AMC    12:00:00   2:39:53 (160)  5:27:39 (149)  5:28:10 (161)  5:28:21  
162.   Anu Maijala     12:00:00   2:35:26 (157)  5:28:57 (150)  5:29:13 (162)  5:29:30  
163.   Matti Huotari Häjyt Sodankylä    9:58:48   6:59:30 (162)     7:00:26 (163)  7:00:26  
   Mika Niemelä Oulu    12:00:00            ei läht.  
   Jyrki Perttunen Onmkyu    12:00:00            keskeytti  
   Ilpo Mettovaara Team Läpsy    12:00:00            ei läht.  
   Jukka Kuru AKK    12:00:00            ei läht.  
   Sami Nikkilä Tervola    12:00:00            ei läht.  
   Tomi Maksimainen Juntit Ok    12:00:00            keskeytti  
   Tarja Tiirikainen Taipalsaari    12:00:00            keskeytti  
   Saara Pokela Team Donna Agile    12:00:00            ei läht.  
   Susanna Hiltunen Kittilä Herkkutupa    12:00:00            ei läht.  
   Miska Eriksson Fira Oy    12:00:00            ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English