32. Ruskamaraton 05.09.2015, Levi

Maraton naiset

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
21,0 km
Väliaika
42,1 km
Nettoaika
Maali
42,2 km
 
1.   Katja Tikkanen Kuivasjärven Aura    12:00:00   1:31:13 (1)  3:16:34 (1)  3:16:54 (1)  3:16:58  
2.   Minna Marita Havholm Phsoteg    12:00:00   1:35:32 (2)     3:23:39 (2)  3:23:46  
3.   Marika Krohns Onmkyu    12:00:00   1:44:01 (4)  3:26:14 (2)  3:26:31 (3)  3:26:38  
4.   Jatta Seppälä Hyväfiilis Tornio    12:00:00   1:43:05 (3)  3:31:23 (3)  3:31:47 (4)  3:31:51  
5.   Päivi Naumanen Tampereen Maratonklubi    12:00:00   1:46:30 (6)  3:34:40 (4)  3:35:04 (5)  3:35:10  
6.   Anu Viinikka Rovaniemi    12:00:00   1:52:07 (13)  3:42:43 (5)  3:43:06 (6)  3:43:13  
7.   Erja Kiviniemi Kittilän Kunta    12:00:00   1:47:20 (7)  3:43:43 (6)  3:44:11 (7)  3:44:17  
8.   Pia Kangas Kittilän Kunta    12:00:00   1:54:23 (17)  3:45:04 (7)  3:45:23 (8)  3:45:31  
9.   Eeva Linna Keminmaa    12:00:00   1:51:23 (11)  3:45:41 (8)  3:46:03 (9)  3:46:09  
10.   Seija Maijala Lapin Veikot    12:00:00   1:49:17 (8)  3:45:55 (9)  3:46:18 (10)  3:46:24  
11.   Liisa Kemppainen Onmky/kkm    12:00:00   1:49:31 (9)  3:46:31 (10)  3:46:53 (11)  3:46:59  
12.   Tarja Helena Näätsaari Tuil Tromsdalen Friidrett    12:00:00   1:44:20 (5)  3:47:52 (11)  3:48:21 (12)  3:48:25  
13.   Kaisa Muotka Rovaniemi    12:00:00   1:51:10 (10)  3:49:42 (12)  3:50:08 (13)  3:50:15  
14.   Satu Kekkonen Oulu    12:00:00   1:51:27 (12)  3:51:22 (13)  3:51:43 (14)  3:51:49  
15.   Pia Tapani Haaparanta    12:00:00   1:53:25 (14)  3:53:56 (14)  3:54:20 (15)  3:54:29  
16.   Päivi Vuolo-Merilä Onmky/kkm    12:00:00   1:54:12 (16)  3:55:02 (15)  3:55:27 (16)  3:55:33  
17.   Eija Ristanen Saarijärvi    12:00:00   1:53:28 (15)  3:55:38 (16)  3:56:03 (17)  3:56:12  
18.   Sari Matilainen Joroisten Urheilijat    12:00:00   1:59:37 (19)  3:58:10 (17)  3:58:31 (18)  3:58:40  
19.   Erja Vuorela Kotikorpi    12:00:00   2:07:44 (24)  4:06:14 (18)  4:06:33 (19)  4:06:44  
20.   Anna-Leena Pirhonen Häjyt    12:00:00   1:56:26 (18)  4:06:21 (19)  4:06:48 (20)  4:06:57  
21.   Ritva Salmi Kittilän Kunta    12:00:00   2:00:29 (21)  4:09:34 (20)  4:09:57 (21)  4:10:04  
22.   Anu Kallio Kaarina    12:00:00   2:07:45 (25)  4:18:13 (21)  4:18:33 (22)  4:18:44  
23.   Paula Vuollo Perämeren Petturit    12:00:00   1:59:39 (20)  4:20:12 (22)  4:20:40 (23)  4:20:54  
24.   Marjo Tiihala Kempele    12:00:00   2:12:14 (28)     4:24:56 (24)  4:25:05  
25.   Tiia Karppinen AMC Rovaniemi    12:00:00   2:05:49 (22)  4:29:14 (23)  4:29:41 (25)  4:29:51  
26.   Erika Niemelä Oulu    12:00:00   2:08:37 (26)  4:31:01 (24)  4:31:19 (26)  4:31:31  
27.   Tuula Latvala AMC, Rovaniemi    12:00:00   2:07:27 (23)  4:32:05 (25)  4:32:32 (27)  4:32:40  
28.   Veera Sillanpää Helsinki    12:00:00   2:19:05 (34)  4:34:50 (26)  4:35:09 (29)  4:35:23  
28.   Saara Hartikainen Tampere    12:00:00   2:19:05 (33)  4:34:51 (27)  4:35:09 (28)  4:35:23  
30.   Pirjo Sundelin Tampere    12:00:00         4:35:46 (30)  4:35:46  
31.   Marianne Talvitie Haaparanta    12:00:00   2:17:08 (31)  4:38:45 (28)  4:39:09 (31)  4:39:18  
32.   Marja-Leena Peisa Ylläs    12:00:00   2:12:41 (29)  4:41:42 (29)  4:42:11 (32)  4:42:22  
33.   Lilja Hiltunen AMC - Rovaniemi    12:00:00   2:10:32 (27)  4:43:58 (30)  4:44:32 (33)  4:44:32  
34.   Taru Ahola Rovaniemi    12:00:00   2:19:21 (35)  4:45:22 (31)  4:45:43 (34)  4:45:55  
35.   Sari Ahola Helsinki    12:00:00   2:19:21 (36)  4:45:23 (32)  4:45:55 (35)  4:45:55  
36.   Tiina Riepula Kuivaniemen Yriyys    12:00:00   2:18:48 (32)  4:45:48 (33)  4:46:08 (36)  4:46:23  
37.   Pirjo Ketola Pyhäjoki    12:00:00   2:20:38 (39)  4:53:00 (35)  4:53:28 (37)  4:53:40  
38.   Miia Manninen Mikkeli    12:00:00   2:20:38 (38)  4:53:00 (34)  4:53:28 (38)  4:53:40  
39.   Tuula Sipola Oulu    12:00:00   2:30:29 (46)  4:53:48 (36)  4:54:03 (39)  4:54:18  
40.   Laura Vilander Rovaniemi    12:00:00   4:55:02 (51)     4:55:23 (40)  4:55:39  
41.   Laura Peltoniemi Oulu    12:00:00   2:27:22 (41)  4:58:11 (37)  4:58:26 (42)  4:58:40  
41.   Henna Kuusiniva Oulu    12:00:00   2:27:23 (42)  4:58:12 (38)  4:58:26 (41)  4:58:40  
43.   Saara Suomalainen Vitamind Oy    12:00:00   2:27:58 (44)  4:59:34 (39)  5:00:01 (43)  5:00:15  
44.   Nora Puonti Rovaniemi    12:00:00   2:19:35 (37)  5:02:43 (40)  5:03:02 (44)  5:03:18  
45.   Katja Kallunki Kuusamo    12:00:00   2:25:29 (40)  5:03:22 (41)  5:03:51 (45)  5:04:07  
46.   Riitta Mattila Rovaniemi    12:00:00   2:12:42 (30)  5:05:15 (42)  5:05:58 (46)  5:06:06  
47.   Päivi Vähäpassi Sodankylä    12:00:00   2:33:08 (48)  5:07:38 (43)  5:08:04 (47)  5:08:17  
48.   Taina Vuorela Oulu    12:00:00   2:37:29 (50)  5:10:40 (44)  5:10:59 (48)  5:11:15  
49.   Anniina Wester Odok    12:00:00   2:30:31 (47)  5:15:06 (45)  5:15:34 (49)  5:15:50  
50.   Eija Sorjonen     12:00:00   2:29:44 (45)  5:18:36 (46)  5:19:03 (50)  5:19:21  
51.   Mari Kärkkäinen Kemi    12:00:00   2:27:24 (43)  5:20:47 (47)  5:21:12 (51)  5:21:26  
52.   Anu Maijala     12:00:00   2:35:26 (49)  5:28:57 (48)  5:29:13 (52)  5:29:30  
   Tarja Tiirikainen Taipalsaari    12:00:00            keskeytti  
   Saara Pokela Team Donna Agile    12:00:00            ei läht.  
   Susanna Hiltunen Kittilä Herkkutupa    12:00:00            ei läht.  

Sarjat:

| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English