Raatojuoksu XXXVIII Sipoossa 31.10.2015

H10KM

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
8,2 km
Väliaika
9,9 km
Maali
11,4 km
 
1.   Kalle Rantala Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   59:52 (2)  1:12:30 (1)  1:13:14  
2.   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  10:18:00   59:51 (1)  1:13:18 (2)  1:14:08  
3.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:00:24 (3)  1:13:29 (3)  1:14:15  
4.   Timo Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:00:28 (4)  1:13:31 (4)  1:14:27  
5.   Tuomas Fjällström Kangasala SK  FIN  10:18:00   1:01:29 (5)  1:15:35 (5)  1:16:36  
6.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:03:07 (6)  1:18:46 (6)  1:19:36  
7.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  10:18:00   1:05:34 (7)  1:18:48 (7)  1:19:40  
8.   Eero Saleva SK Uusi  FIN  10:18:00   1:07:39 (9)  1:20:30 (8)  1:21:08  
9.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:07:29 (8)  1:21:39 (9)  1:22:51  
10.   Henri Jääskeläinen Siilin Rasti  FIN  10:18:00   1:10:36 (12)  1:25:10 (10)  1:26:07  
11.   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:11:55 (15)  1:25:25 (12)  1:26:17  
12.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:12:00 (17)  1:25:27 (13)  1:26:19  
13.   Atte Etula   FIN  10:18:00   1:11:51 (14)  1:25:31 (14)  1:26:21  
14.   Markus Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:18:00   1:11:47 (13)  1:25:35 (15)  1:26:22  
15.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:18:00   1:08:49 (10)  1:25:13 (11)  1:26:24  
16.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  10:18:00   1:10:02 (11)  1:25:49 (16)  1:26:38  
17.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:11:57 (16)  1:26:40 (17)  1:27:49  
18.   Artur Kulagin Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:13:19 (20)  1:27:19 (19)  1:28:07  
19.   Kristian Salo OK Trian  FIN  10:18:00   1:12:29 (19)  1:27:17 (18)  1:28:12  
20.   Niklas Ekström MS Parma  FIN  10:18:00   1:13:32 (23)  1:27:21 (20)  1:28:21  
21.   Antti Rissanen Tampereen Pyrintö  FIN  10:18:00   1:12:02 (18)  1:27:36 (21)  1:28:44  
22.   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:13:31 (22)  1:28:43 (23)  1:29:36  
23.   Ville Glad   FIN  10:18:00   1:13:28 (21)  1:28:31 (22)  1:29:37  
24.   Ollipekka Heikkilä Lynx  FIN  10:18:00   1:13:47 (25)  1:28:48 (24)  1:29:42  
25.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:14:13 (28)  1:28:54 (25)  1:29:46  
26.   Marcus Kopra OK Trian  FIN  10:18:00   1:14:08 (27)  1:28:56 (26)  1:29:50  
27.   Mika Valkonen Navi  FIN  10:18:00         1:29:54  
28.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:13:56 (26)  1:29:19 (27)  1:30:20  
29.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00   1:13:39 (24)  1:30:27 (28)  1:31:45  
30.   Asko Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:14:53 (29)  1:33:12 (29)  1:34:22  
31.   Eemeli Toivanen Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:17:41 (35)  1:33:45 (30)  1:34:42  
32.   Niko Etula   FIN  10:18:00   1:17:12 (34)  1:33:50 (32)  1:34:43  
33.   Topias Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  10:18:00   1:18:05 (37)  1:33:48 (31)  1:34:45  
34.   Jari Turunen Juvan Urheilijat  FIN  10:18:00   1:16:52 (32)  1:33:55 (33)  1:34:57  
35.   Pekka Vuorinen OK Trian  FIN  10:18:00   1:16:55 (33)  1:34:05 (34)  1:35:11  
36.   Markku Laine Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:18:00   1:16:46 (31)  1:34:39 (35)  1:35:56  
37.   Antti Laakso HauJah  FIN  10:18:00   1:19:36 (40)  1:35:30 (36)  1:36:22  
38.   Mikael Lindén Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:20:02 (42)  1:35:41 (37)  1:36:33  
39.   Sören Sundblom OK Trian  FIN  10:18:00   1:18:56 (38)  1:36:03 (38)  1:37:02  
40.   Petri Lyytikäinen Lappeen Riento  FIN  10:18:00   1:17:47 (36)  1:36:17 (39)  1:37:07  
41.   Wille Laitamäki Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:15:00 (30)  1:36:19 (40)  1:37:21  
42.   Joel Schüle Koovee  FIN  10:18:00   1:21:02 (46)  1:37:49 (41)  1:38:43  
43.   Niko Torvela Helsingin Työväen Hiihtäjät  FIN  10:18:00   1:20:05 (43)  1:38:10 (43)  1:39:00  
44.   Henry Olander IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:18:00   1:20:09 (44)  1:38:05 (42)  1:39:11  
45.   Oskari Reijonen OK Trian  FIN  10:18:00   1:19:22 (39)  1:38:14 (44)  1:39:16  
46.   Jarno Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:18:00   1:19:55 (41)  1:38:39 (45)  1:39:53  
47.   Jani Honkanen   FIN  10:18:00   1:21:42 (50)  1:39:35 (46)  1:40:37  
48.   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:20:20 (45)  1:39:39 (47)  1:40:45  
49.   Jyrki Auronen Lappeen Riento  FIN  10:18:00   1:21:09 (47)  1:39:48 (48)  1:40:54  
50.   Kimmo Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:21:30 (49)  1:39:55 (49)  1:41:13  
51.   Pasi Laaksonen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:24:07 (54)  1:40:16 (50)  1:41:23  
52.   Kimmo Kopra OK Trian  FIN  10:18:00   1:22:12 (51)  1:40:31 (51)  1:41:38  
53.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:24:38 (57)  1:41:24 (52)  1:42:30  
54.   Markus Hartikainen   FIN  10:18:00   1:21:26 (48)  1:41:29 (53)  1:42:31  
54.   Jukka Sakki Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:24:47 (63)  1:41:36 (55)  1:42:31  
56.   Hannu Pohjola Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:23:23 (52)  1:41:35 (54)  1:42:43  
57.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:25:04 (64)  1:41:42 (56)  1:42:52  
58.   Vesa Etula   FIN  10:18:00   1:26:47 (68)  1:44:03 (60)  1:44:57  
59.   Markus Kari Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:24:42 (60)  1:43:55 (57)  1:45:02  
60.   Sami Nyman   FIN  10:18:00   1:24:44 (61)  1:44:08 (61)  1:45:04  
61.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  10:18:00   1:24:12 (55)  1:44:00 (58)  1:45:08  
62.   Juha Väisänen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:18:00   1:23:33 (53)  1:44:02 (59)  1:45:09  
63.   Herkko Jokela Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:18:00   1:24:39 (58)  1:44:15 (63)  1:45:10  
64.   Janne Lahtonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:18:00   1:24:41 (59)  1:44:19 (64)  1:45:23  
65.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:24:31 (56)  1:44:13 (62)  1:45:29  
66.   Pekka Suvitaival Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:18:00   1:25:12 (65)  1:44:58 (65)  1:46:22  
67.   Tuomo Pulli Lappeen Riento  FIN  10:18:00   1:26:52 (69)  1:45:44 (66)  1:46:45  
68.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   1:24:46 (62)  1:45:50 (67)  1:46:57  
69.   Vilppu Viinikainen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:29:21 (79)  1:47:57 (68)  1:48:55  
70.   Pekka Mäntylä Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:28:26 (70)  1:48:04 (70)  1:48:58  
71.   Tommi Hämäläinen   FIN  10:18:00   1:28:32 (71)  1:48:08 (72)  1:48:59  
72.   Paavo Puranen   FIN  10:18:00   1:31:26 (100)  1:48:11 (74)  1:49:02  
72.   Keijo Hämäläinen Pihkaniskat  FIN  10:18:00   1:29:30 (80)  1:48:11 (74)  1:49:02  
74.   Jukka-Pekka Vapaniemi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:18:00   1:29:03 (72)  1:48:09 (73)  1:49:06  
75.   Janne Syrjäläinen Anttolan Urheilijat  FIN  10:18:00   1:26:44 (67)  1:48:01 (69)  1:49:09  
76.   Mikko Helminen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:30:01 (93)  1:48:12 (76)  1:49:11  
77.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:29:41 (84)  1:48:05 (71)  1:49:13  
77.   Paavo Forsberg Kuusankosken Urheiluseura  FIN  10:18:00   1:29:46 (86)  1:48:20 (78)  1:49:13  
79.   Olli Pikkarainen   FIN  10:18:00   1:30:08 (96)  1:48:18 (77)  1:49:19  
80.   Jani Etula   FIN  10:18:00   1:29:34 (81)  1:48:27 (80)  1:49:24  
81.   Mikko Mannari Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:30:00 (92)  1:48:23 (79)  1:49:29  
82.   Harry Paavola Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:29:08 (74)  1:48:36 (82)  1:49:32  
83.   Petri Hautaniemi Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:29:12 (76)  1:48:42 (83)  1:49:36  
84.   Jari Mäkinen   FIN  10:18:00   1:29:55 (90)  1:48:34 (81)  1:49:41  
85.   Tapio Nieminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:18:00   1:32:39 (108)  1:48:52 (84)  1:50:03  
86.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  10:18:00   1:29:56 (91)  1:49:05 (85)  1:50:16  
87.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  10:18:00   1:29:18 (78)  1:49:09 (86)  1:50:23  
88.   Oscar Johansson   FIN  10:18:00   1:29:09 (75)  1:49:21 (89)  1:50:25  
89.   Mikko Minkkinen   FIN  10:18:00   1:29:53 (89)  1:49:20 (88)  1:50:26  
90.   Olli Lehtonen Korven Honka  FIN  10:18:00   1:29:05 (73)  1:49:28 (90)  1:50:30  
91.   Pauli Forma Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:30:03 (94)  1:49:37 (91)  1:50:34  
92.   Jukka Kuivalainen Järvenpään Palo  FIN  10:18:00   1:30:41 (97)  1:49:45 (93)  1:50:37  
93.   Ari Kuokkanen Oriveden Ponnistus  FIN  10:18:00   1:29:36 (82)  1:49:19 (87)  1:50:49  
94.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  10:18:00         1:50:53  
95.   Erno Puupponen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:29:44 (85)  1:49:44 (92)  1:50:59  
96.   Juha Vepsäläinen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:31:38 (102)  1:49:51 (94)  1:51:01  
97.   Ilpo Pitkäniemi Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:29:51 (88)  1:50:04 (95)  1:51:20  
98.   Mika Hulkko   FIN  10:18:00   1:29:15 (77)  1:50:07 (96)  1:51:27  
99.   Jouni Miettinen   FIN  10:18:00   1:29:50 (87)  1:50:36 (99)  1:51:30  
100.   Stefan Villanen Kimito SF  FIN  10:18:00   1:29:39 (83)  1:50:15 (97)  1:51:37  
101.   Marko Kytömäki Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00   1:25:27 (66)  1:50:31 (98)  1:51:47  
102.   Jari Vikberg   FIN  10:18:00   1:31:33 (101)  1:50:52 (100)  1:52:03  
103.   Ari Mäntynen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:32:09 (104)  1:50:58 (101)  1:52:10  
104.   Pekka Jokinen Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  10:18:00   1:32:34 (106)  1:51:19 (102)  1:52:33  
105.   Kosti Rytkönen   FIN  10:18:00   1:34:22 (114)  1:52:01 (103)  1:53:08  
106.   Matti Kaasalainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:30:05 (95)  1:52:08 (104)  1:53:15  
107.   Eelis Johansson OK Trian  FIN  10:18:00   1:33:41 (111)  1:52:19 (106)  1:53:19  
108.   Riku Gröhn Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:18:00   1:33:39 (110)  1:52:13 (105)  1:53:21  
109.   Ari Hietanen Kuusankosken Urheiluseura  FIN  10:18:00   1:34:14 (113)  1:52:47 (109)  1:53:43  
110.   Aki Lintumäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:31:20 (99)  1:52:44 (108)  1:53:48  
111.   Reijo Liitiäinen OK Trian  FIN  10:18:00   1:31:45 (103)  1:52:38 (107)  1:53:54  
112.   Jarkko Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:33:32 (109)  1:52:59 (110)  1:54:09  
113.   Teemu Kelavirta Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:34:39 (117)  1:54:29 (111)  1:55:32  
114.   Matti Nissinen Navi  FIN  10:18:00   1:35:31 (123)  1:54:50 (113)  1:55:45  
115.   Sami Raitola Lynx  FIN  10:18:00   1:32:24 (105)  1:54:47 (112)  1:55:50  
116.   Ville Rahkonen   FIN  10:18:00   1:35:25 (121)  1:55:08 (117)  1:56:00  
117.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   1:35:29 (122)  1:55:01 (114)  1:56:01  
118.   Jyrki Lahdenperä Rajamäen Rykmentti  FIN  10:18:00   1:35:34 (124)  1:55:01 (114)  1:56:04  
119.   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat  FIN  10:18:00   1:34:26 (115)  1:55:15 (118)  1:56:24  
120.   Björn-Erik Wickholm OK Raseborg  FIN  10:18:00   1:34:36 (116)  1:55:06 (116)  1:56:26  
121.   Hannu Ventomäki Angelniemen Ankkuri  FIN  10:18:00   1:35:23 (120)  1:55:49 (119)  1:56:51  
122.   Konsta Kärkkäinen SK Uusi  FIN  10:18:00   1:32:37 (107)  1:56:00 (121)  1:57:01  
123.   Tommi Nyman Rasti-Lukko  FIN  10:18:00   1:31:07 (98)  1:55:56 (120)  1:57:08  
124.   Marko Lassila Lammin Säkiä  FIN  10:18:00   1:33:50 (112)  1:56:14 (122)  1:57:32  
125.   Eero Leppäkorpi Leppävaaran Sisu  FIN  10:18:00   1:35:16 (118)  1:56:17 (123)  1:57:37  
126.   Markku Heinonen Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00   1:35:52 (126)  1:56:54 (124)  1:58:13  
127.   Hannu Vuorinen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:37:27 (130)  1:58:05 (128)  1:58:57  
128.   Anders Lindahl OK Trian  FIN  10:18:00   1:37:14 (129)  1:58:04 (127)  1:58:59  
129.   Benjamin Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:18:00   1:36:50 (127)  1:57:47 (125)  1:59:03  
130.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:39:03 (137)  1:58:20 (129)  1:59:21  
131.   David Farkas Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:35:19 (119)  1:58:00 (126)  1:59:28  
132.   Timo Väre Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:37:37 (133)  1:58:30 (130)  1:59:36  
133.   Antti Rantala Pihkaniskat  FIN  10:18:00   1:37:38 (134)  1:59:11 (131)  2:00:20  
134.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:37:30 (131)  1:59:15 (132)  2:00:38  
135.   Niko Kinnunen Pihkaniskat  FIN  10:18:00   1:36:59 (128)  1:59:57 (133)  2:00:55  
136.   Juha Kylliäinen   FIN  10:18:00   1:39:33 (138)  1:59:58 (135)  2:01:00  
137.   Seppo Kylliäinen Lappeen Riento  FIN  10:18:00   1:37:42 (135)  2:00:00 (136)  2:01:03  
138.   Magnus Ådahl OK Trian  FIN  10:18:00   1:38:48 (136)  1:59:57 (133)  2:01:19  
139.   Tomi Mahlamäki Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:35:39 (125)  2:00:38 (137)  2:02:13  
140.   Olli Kinnunen   FIN  10:18:00   1:41:13 (142)  2:01:36 (140)  2:02:37  
141.   Timo Pietikäinen Pihkaniskat  FIN  10:18:00   1:39:46 (139)  2:01:20 (138)  2:02:39  
142.   Erik Schroderus OK Trian  FIN  10:18:00   1:43:29 (153)  2:02:07 (141)  2:03:04  
143.   Juha Eronen Karkki-Rasti  FIN  10:18:00   1:37:32 (132)  2:01:35 (139)  2:03:12  
144.   Ville Jumppanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:40:21 (140)  2:02:37 (142)  2:03:45  
145.   Jouko Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:41:41 (145)  2:03:25 (143)  2:04:31  
146.   Heikki Valkonen   FIN  10:18:00   1:42:42 (151)  2:03:38 (145)  2:04:36  
147.   Ari Haajanen Järvenpään Palo  FIN  10:18:00   1:41:44 (146)  2:03:35 (144)  2:04:47  
148.   Börje Sten Akilles OK  FIN  10:18:00   1:41:49 (147)  2:03:42 (146)  2:04:57  
149.   Timo Herranen Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   1:41:36 (143)  2:03:46 (147)  2:05:00  
150.   Ville Suntioinen Karkki-Rasti  FIN  10:18:00   1:41:52 (148)  2:03:59 (149)  2:05:14  
151.   Pentti Jauhiainen OK Trian  FIN  10:18:00   1:42:30 (150)  2:03:54 (148)  2:05:19  
152.   Vesa Vainikainen   FIN  10:18:00   1:41:06 (141)  2:04:22 (150)  2:05:26  
153.   Risto Uuttu Suunta Jyväskylä  FIN  10:18:00   1:43:33 (154)  2:04:40 (153)  2:05:36  
154.   Heikki Niskanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:18:00   1:43:23 (152)  2:04:39 (152)  2:05:38  
155.   Tapani Vertanen Lahden Taimi  FIN  10:18:00   1:41:54 (149)  2:04:37 (151)  2:05:49  
156.   Jonatan Svahn Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:41:39 (144)  2:05:35 (154)  2:06:35  
157.   Panu Vuorela Espoon Akilles  FIN  10:18:00   1:48:15 (158)  2:07:15 (155)  2:08:09  
158.   Riku Sauso   FIN  10:18:00   1:46:58 (157)  2:07:23 (156)  2:08:29  
159.   Jouni Oikarinen   FIN  10:18:00   1:49:04 (165)  2:07:42 (157)  2:08:44  
160.   Tuukka Toivonen Rasti-Vihti  FIN  10:18:00   1:46:29 (155)  2:09:35 (159)  2:10:44  
161.   Mikko Norrbacka Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:46:35 (156)  2:09:34 (158)  2:10:50  
162.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  10:18:00   1:48:19 (159)  2:10:03 (160)  2:11:15  
163.   Tommi Manninen Kuusankosken Urheiluseura  FIN  10:18:00   1:48:25 (160)  2:10:14 (161)  2:11:16  
164.   Pentti Kivelä Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:18:00   1:50:11 (170)  2:10:52 (162)  2:12:00  
165.   Mikael Anthoni   FIN  10:18:00   1:48:41 (161)  2:12:40 (163)  2:14:03  
166.   Ari Rantanen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:50:08 (169)  2:13:50 (164)  2:15:00  
167.   Timo Sihvonen   FIN  10:18:00   1:48:52 (162)  2:13:56 (165)  2:15:01  
168.   Heikki Onnela   FIN  10:18:00   1:50:38 (172)  2:14:06 (166)  2:15:21  
169.   Jukka Vuorinen   FIN  10:18:00   1:48:56 (163)  2:14:22 (168)  2:15:27  
170.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:49:42 (166)  2:14:24 (169)  2:15:30  
171.   Kauko Salonen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:49:53 (167)  2:14:16 (167)  2:15:34  
172.   Kimmo Kiiski   FIN  10:18:00   1:54:13 (186)  2:14:36 (173)  2:15:40  
173.   Ville Savilampi   FIN  10:18:00   1:51:34 (175)  2:14:40 (174)  2:15:51  
174.   Aki Niemi Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:50:26 (171)  2:14:49 (177)  2:15:53  
175.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  10:18:00   1:50:05 (168)  2:14:34 (172)  2:15:55  
176.   Seppo Ahvenainen Järvenpään Palo  FIN  10:18:00   1:53:28 (180)  2:14:51 (178)  2:15:57  
177.   Mikko Viinikainen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:53:51 (183)  2:14:32 (171)  2:16:00  
178.   Olli Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:54:40 (189)  2:14:47 (176)  2:16:01  
179.   Timo Lahdelma IK Örnen  FIN  10:18:00   1:51:59 (178)  2:14:46 (175)  2:16:04  
180.   Juho Ajo Pihkaniskat  FIN  10:18:00   1:51:49 (177)  2:14:29 (170)  2:16:07  
180.   Pekka Lindberg Leppävaaran Sisu  FIN  10:18:00   1:52:54 (179)  2:14:54 (179)  2:16:07  
182.   Markku Hienonen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:48:59 (164)  2:16:07 (182)  2:17:11  
183.   Antero Komi   FIN  10:18:00   1:51:23 (174)  2:16:06 (180)  2:17:26  
184.   Kari Seppälä   FIN  10:18:00   1:56:01 (192)  2:16:11 (183)  2:17:34  
185.   Kari Hassinen Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   1:51:41 (176)  2:16:06 (180)  2:17:53  
186.   Tapio Rauhala   FIN  10:18:00   1:56:53 (194)  2:17:29 (186)  2:18:36  
187.   Erkki Rinta-paavola   FIN  10:18:00   1:55:15 (191)  2:17:30 (187)  2:18:39  
188.   Juha Halonen OK77  FIN  10:18:00   1:54:44 (190)  2:17:25 (185)  2:18:44  
189.   Hannu Mattila Espoon Akilles  FIN  10:18:00   1:54:33 (188)  2:17:17 (184)  2:18:45  
190.   Samu Hanhela   FIN  10:18:00   1:53:56 (185)  2:17:48 (189)  2:18:57  
191.   Jussi Myllys Olavin Rasti  FIN  10:18:00   1:53:48 (182)  2:17:41 (188)  2:19:15  
192.   Jorma Kuparinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:53:55 (184)  2:18:38 (190)  2:20:02  
193.   Markku Matikainen   FIN  10:18:00   1:53:34 (181)  2:20:05 (191)  2:21:27  
194.   Kalle Rosenblad Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   1:51:03 (173)  2:20:34 (192)  2:21:40  
195.   Jarmo Lehti Tarpian Suunta  FIN  10:18:00   1:56:58 (195)  2:20:54 (193)  2:22:10  
196.   Rami Saajoranta OK Trian  FIN  10:18:00   2:00:16 (201)  2:22:28 (194)  2:23:32  
197.   Rasmus Ahoniemi Hyvinkään Rasti  FIN  10:18:00   2:00:05 (199)  2:22:50 (196)  2:23:53  
198.   Jani Lundberg   FIN  10:18:00   2:00:18 (202)  2:22:49 (195)  2:24:01  
199.   Matias Järnefelt   FIN  10:18:00   1:56:14 (193)  2:23:13 (198)  2:24:40  
200.   Arto Varonen Leppävaaran Sisu  FIN  10:18:00   1:54:20 (187)  2:23:07 (197)  2:24:45  
201.   Antero Yli-Ikkelä Akilles OK  FIN  10:18:00   1:59:54 (198)  2:23:53 (199)  2:25:21  
202.   Jarmo Siivari Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:18:00   2:00:41 (203)  2:24:57 (202)  2:26:04  
203.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:58:45 (196)  2:24:55 (201)  2:26:07  
204.   Jari Vainikka Raisu Lumous  FIN  10:18:00   2:01:42 (206)  2:24:52 (200)  2:26:15  
205.   Seppo Terävä XYZ  FIN  10:18:00         2:27:51  
206.   Lauri Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:18:00   2:02:51 (208)  2:27:10 (203)  2:28:35  
207.   Alexander Pullinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:18:00   2:04:19 (209)  2:27:52 (204)  2:28:52  
208.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   2:02:26 (207)  2:28:25 (205)  2:30:03  
209.   Ville Laukka Raisu Lumous  FIN  10:18:00   2:00:12 (200)  2:29:23 (206)  2:30:54  
210.   Jukka Aunula Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   2:01:20 (204)  2:29:24 (207)  2:30:56  
211.   Ilkka Salonen Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00   2:01:26 (205)  2:30:33 (208)  2:32:28  
212.   Rauno Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   1:59:22 (197)  2:31:06 (209)  2:32:30  
213.   Andrei Kulagin Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   2:06:34 (213)  2:31:47 (212)  2:32:45  
214.   Matti Punkeri   FIN  10:18:00   2:05:27 (212)  2:31:20 (210)  2:32:56  
215.   Teppo Moisio   FIN  10:18:00   2:04:31 (210)  2:31:31 (211)  2:33:03  
216.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   2:05:23 (211)  2:31:56 (213)  2:33:29  
217.   Antti Kolunkulma   FIN  10:18:00   2:12:19 (224)  2:33:36 (214)  2:34:43  
218.   Jyrki Piirainen Raisu Lumous  FIN  10:18:00   2:07:40 (217)  2:33:55 (215)  2:35:38  
219.   Pietari Hyvärinen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   2:16:38 (228)  2:34:55 (217)  2:35:44  
220.   Esko Oinonen     10:18:00   2:11:10 (222)  2:34:30 (216)  2:35:56  
221.   Tapio Patanen Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00   2:09:04 (219)  2:35:27 (218)  2:36:31  
222.   Pekka Huttunen   FIN  10:18:00   2:10:16 (221)  2:35:51 (220)  2:36:52  
223.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  10:18:00   2:09:21 (220)  2:35:39 (219)  2:37:01  
224.   Jari Laine Downtown 65  FIN  10:18:00   2:06:48 (215)  2:38:31 (224)  2:39:28  
225.   Erno Rantanen   FIN  10:18:00   2:17:10 (229)  2:38:27 (221)  2:39:32  
226.   Kari Hovi Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   2:06:39 (214)  2:38:29 (222)  2:39:36  
227.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  10:18:00   2:06:53 (216)  2:38:29 (222)  2:39:39  
228.   Erkki Helminen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:18:00   2:12:54 (225)  2:38:43 (225)  2:39:57  
229.   Mikko Ronkainen   FIN  10:18:00   2:12:06 (223)  2:38:58 (226)  2:40:26  
230.   Teemu Vainio   FIN  10:18:00   2:08:33 (218)  2:39:31 (227)  2:40:53  
231.   Jaakko Helminen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:18:00   2:16:15 (227)  2:41:00 (228)  2:42:23  
232.   Mika Raitola Lynx  FIN  10:18:00   2:16:05 (226)  2:42:55 (229)  2:44:07  
233.   Hannu Laitinen Lynx  FIN  10:18:00   2:17:32 (231)  2:43:04 (230)  2:44:32  
234.   Pekka Tupasela   FIN  10:18:00         2:45:13  
235.   Kari Ovaskainen IK Örnen  FIN  10:18:00   2:17:30 (230)  2:44:07 (231)  2:45:27  
236.   Jori Karlsson   FIN  10:18:00         2:47:40  
237.   Jarkko Lohi Rastihaukat  FIN  10:18:00   2:23:18 (233)  2:51:59 (233)  2:53:12  
238.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:18:00   2:23:11 (232)  2:51:58 (232)  2:53:21  
239.   Christopher Mills   FIN  10:18:00   2:26:31 (236)  2:55:50 (235)  2:56:44  
240.   Jorma Juvonen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   2:25:30 (235)  2:55:45 (234)  2:57:15  
241.   Reijo Hämäläinen Pihkaniskat  FIN  10:18:00         2:57:20  
242.   Jarmo Paikkala Rasti-Jyry  FIN  10:18:00   2:27:23 (237)  2:59:46 (236)  3:01:12  
243.   Jarl Forstén IK Örnen  FIN  10:18:00   2:25:18 (234)  3:00:02 (237)  3:01:38  
244.   Jukka-Pekka Rauhala OK Trian  FIN  10:18:00   2:33:51 (239)  3:02:24 (238)  3:04:55  
245.   Ralf Rönn Akilles OK  FIN  10:18:00   2:30:06 (238)  3:03:12 (239)  3:05:23  
246.   Erkki Raimovaara Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00   2:37:15 (240)  3:13:20 (240)  3:15:09  
247.   Anders Sjöholm OK Trian  FIN  10:18:00   2:43:25 (241)  3:16:20 (241)  3:17:44  
248.   Matti Mäkinen Mesikämmenet  FIN  10:18:00   2:55:34 (243)  3:32:10 (242)  3:33:40  
249.   Samuli Saarikko Tampereen Pyrintö  FIN  10:18:00   2:55:32 (242)  3:35:33 (243)  3:37:15  
250.   Manu Vesanen   FIN  10:18:00   3:11:28 (244)  3:53:07 (244)  3:54:40  
251.   mikko tuovio   FIN  10:18:00         4:05:47  
252.   Jori Palomäki   FIN  10:18:00   3:29:51 (245)  4:13:41 (245)  4:15:26  
253.   Johannes Ijas Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00   3:34:56 (246)  4:14:50 (246)  4:16:29  
254.   Servo Kasi Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00   4:00:35 (247)  4:53:47 (247)  4:56:43  
   Benny Forsström OK Raseborg  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Jussi Niiranen   FIN  10:18:00         ei läht.  
   Lauri Leinonen   FIN  10:18:00         ei läht.  
   H10KM_11 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   H10KM_9 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Jari Laitamäki Hiidenkiertäjät  FIN  10:18:00         ei läht.  
   H10KM_4 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   H10KM_1 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Jukka Toikkanen Porvoon Urheilijat  FIN  10:18:00         keskeytti  
   Petri Suhonen   FIN  10:18:00         ei läht.  
   H10KM_0 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Markku Helle Saarijärven Pullistus  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Petri Palonen   FIN  10:18:00         hylätty  
   Staffan Pettersson Lynx  FIN  10:18:00         hylätty  
   Stefan Malin   FIN  10:18:00         hylätty  
   Markku Sipi   FIN  10:18:00         ei läht.  
   Antti Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  10:18:00         keskeytti  
   Sakari Pesola Rastiketut  FIN  10:18:00         hylätty  
   Esa Nissinen Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00         hylätty  
   H10KM_10 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Panu Vuorinen   FIN  10:18:00         keskeytti  
   Kalevi Ilonen OK Trian  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Sami Koskela   FIN  10:18:00         ei läht.  
   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  10:18:00         hylätty  
   Simo Luoma Pihkaniskat  FIN  10:18:00         keskeytti  
   H10KM_8 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Samppa Yliniemelä   FIN  10:18:00         keskeytti  
   Kristian Karlsson   FIN  10:18:00         keskeytti  
   Timo Glad Rasti-Jyry  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Sampo Järnefelt   FIN  10:18:00         ei läht.  
   H10KM_3 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Akseli Virtanen Kymin Suunnistajat  FIN  10:18:00         hylätty  
   H10KM_5 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Akseli Ahtiainen Kalevan Rasti  FIN  10:18:00         keskeytti  
   Vesa Suominen   FIN  10:18:00         ei läht.  
   Otto von Frenckell OK Raseborg  FIN  10:18:00         hylätty  
   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:18:00         hylätty  
   H10KM_12 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Väinö Johansson Kalvolan Keihäs  FIN  10:18:00         ei läht.  
   Pentti Vaittinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00         hylätty  
   Jorma Karvonen Tarpian Suunta  FIN  10:18:00         hylätty  
   Jani Seppälä Keravan Urheilijat  FIN  10:18:00         hylätty  
   H10KM_2 Vacant Vacants  FIN  10:18:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English