SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H40K1

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,7 km
Maali
3,0 km
 
1.   Mikko Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  9:49:00   19:54 (1)  20:27  
2.   Markus Salo Punkalaitumen Kunto  FIN  9:48:00   20:59 (2)  21:35  
3.   Marko Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:44:00   21:20 (4)  21:51  
4.   Jouni Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  9:46:00   21:19 (3)  22:04  
5.   Mikko Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:39:00   21:57 (5)  22:29  
6.   Raino Pesu Tampereen Pyrintö  FIN  9:32:00   22:06 (6)  22:41  
7.   Joonas Nurminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:43:00      22:52  
8.   Teemu Katajisto Suunta Jyväskylä  FIN  9:45:00   22:27 (7)  23:02  
9.   Mikael Salo OK Trian  FIN  9:41:00   22:38 (8)  23:12  
10.   Hannu Niemelä RasTiimi  FIN  9:40:00   23:04 (11)  23:33  
11.   Sampo Sillanpää Hyvinkään Rasti  FIN  9:38:00   22:59 (9)  23:35  
12.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:42:00   22:59 (9)  23:36  
13.   Juha Skinnari Pihkaniskat  FIN  9:31:00   23:09 (12)  23:43  
14.   Tuomas Vaherlehto Espoon Akilles  FIN  9:28:00   23:29 (13)  23:58  
15.   Janne Kallioniemi Rasti-Lukko  FIN  9:14:00   23:32 (14)  24:04  
16.   Arto Lilja Anttolan Urheilijat  FIN  9:17:00   23:41 (15)  24:14  
17.   Hannu Nikkola Reilut Miehet Havumetsien  FIN  9:21:00   23:45 (16)  24:19  
18.   Eero Koski Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  9:37:00   23:57 (17)  24:32  
19.   Petri Noponen Anttolan Urheilijat  FIN  9:47:00   24:14 (18)  24:51  
20.   Sami Grönholm Etelä-Kymen Suunnistajat  FIN  9:20:00   24:25 (20)  24:52  
21.   Petteri Lauronen Lynx  FIN  9:35:00   24:21 (19)  24:54  
22.   Veli-Matti Pulli Rastivarsat  FIN  9:15:00   24:30 (21)  25:03  
23.   Jari Ikäheimonen Lynx  FIN  9:36:00   24:45 (22)  25:18  
24.   Kari Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:30:00   25:18 (23)  25:53  
25.   Janne Kivilaakso Lynx  FIN  9:33:00   25:22 (24)  25:56  
26.   Jussi Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  9:11:00   25:48 (25)  26:22  
27.   Ilpo Viippola Oulun Tarmo  FIN  9:26:00   25:49 (26)  26:24  
28.   Kenneth Grankull IK Kronan  FIN  9:25:00   26:34 (28)  27:05  
29.   Sami Isoherranen Lynx  FIN  9:24:00   26:32 (27)  27:07  
30.   Tero Rönkä Pitäjänmäen Tarmo  FIN  9:16:00   26:46 (29)  27:22  
30.   Janne Aumo Lynx  FIN  9:19:00   26:47 (30)  27:22  
32.   Mika Pentikäinen Joutsenon Kullervo  FIN  9:12:00   27:11 (32)  27:42  
33.   Jussi Aumo OK Trian  FIN  9:34:00   27:03 (31)  27:43  
34.   Pertti Arola Rasti 88  FIN  9:09:00   27:37 (33)  28:11  
35.   Sami Friman Hyvinkään Rasti  FIN  9:02:00   28:43 (35)  29:16  
35.   Tomi Savolainen Rastiketut  FIN  9:23:00   28:40 (34)  29:16  
37.   Roope Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  9:18:00   29:44 (36)  30:16  
38.   Riku Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  9:07:00   30:15 (37)  30:51  
39.   Esa Hämäläinen Punkalaitumen Kunto  FIN  9:08:00   31:23 (38)  31:59  
40.   Tommi Haakana Tarpian Suunta  FIN  9:05:00   31:34 (39)  32:12  
41.   Pasi Nurmi Rastiketut  FIN  9:10:00   32:51 (40)  33:36  
42.   Jukka Tanhua Tampereen Pyrintö  FIN  9:04:00   35:15 (41)  35:56  
43.   Antti Välkki Tampereen Pyrintö  FIN  9:03:00   36:12 (42)  36:49  
44.   Timo Ikola Leppävaaran Sisu  FIN  9:01:00   40:47 (43)  41:28  
45.   Tony Hellstedt Rastihaukat  FIN  9:06:00   45:24 (44)  46:04  
   Pekka Myllykoski Suunta Jyväskylä  FIN  9:13:00      ei läht.  
   Kimmo Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  9:22:00      ei läht.  
   Mika Tonder SK Vuoksi  FIN  9:27:00      ei läht.  
   Mikko Pirilä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:29:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English