(0,025+0,025+0,025+0,025)
1 | 39 | Victoria Petroskoi | RUS | 1:14.07 | |||
1 Sergei Savkin | 20.46 | 2. | |||||
2 Larisa Firsova | 19.78 | 1. | 40.24 | 1. | |||
3 Andrei Stasiuk | 17.60 | 1. | 57.84 | 1. | |||
4 Igor Lukin | 16.23 | 1. | 1:14.07 | 1. | |||
2 | 41 | U-Club Tallinn | EST | 1:20.52 | |||
1 Terestsenkov Aleksei | 19.30 | 1. | |||||
2 Eirand Sirje | 23.32 | 6. | 42.62 | 4. | |||
3 Haggi Toomas | 17.83 | 2. | 1:00.45 | 2. | |||
4 Tikkerbär Artur | 20.07 | 4. | 1:20.52 | 2. | |||
3 | 42 | Russian-Aquaice-sport | RUS | 1:22.69 | |||
1 Igor Mazurin | 21.70 | 5. | |||||
2 Oleg Dokuchaev | 20.82 | 3. | 42.52 | 3. | |||
3 Natalia Gnutova | 20.57 | 3. | 1:03.09 | 3. | |||
4 Biacheslav Maltsev | 19.60 | 3. | 1:22.69 | 3. | |||
4 | 44 | FXP-Murmansk | RUS | 1:32.15 | |||
1 Vladimir Prvashinskiy | 21.30 | 4. | |||||
2 Tatiana Kozhina | 24.04 | 8. | 45.34 | 5. | |||
3 Sergey Kopytov | 26.03 | 7. | 1:11.37 | 5. | |||
4 Danchevkov| | 20.78 | 6. | 1:32.15 | 4. | |||
5 | 46 | Tampereen Talviuimarit 3 | FIN | 1:35.62 | |||
1 Alessandra Foi | 22.26 | 6. | |||||
2 Tiina Nummi | 25.24 | 10. | 47.50 | 7. | |||
3 Eero Piipponen | 27.99 | 13. | 1:15.49 | 8. | |||
4 Timo Hänninen | 20.13 | 5. | 1:35.62 | 5. | |||
6 | 36 | Oulun Talviuimarit | FIN | 1:36.49 | |||
1 Jokinen Jari | 20.71 | 3. | |||||
2 Viinamäki Timo | 20.64 | 2. | 41.35 | 2. | |||
3 Katiska Tuula | 25.30 | 6. | 1:06.65 | 4. | |||
4 Sallanko Jarmo | 29.84 | 20. | 1:36.49 | 6. | |||
7 | 53 | Joensuun Jääkarhut 3 | FIN | 1:36.87 | |||
1 | 23.68 | 8. | |||||
2 | 22.34 | 4. | 46.02 | 6. | |||
3 | 27.03 | 11. | 1:13.05 | 6. | |||
4 | 23.82 | 11. | 1:36.87 | 7. | |||
8 | 31 | Kajaanin avantouimarit | FIN | 1:40.07 | |||
1 Tarja Puuronen | 26.20 | 11. | |||||
2 Timo Möttönen | 25.21 | 9. | 51.41 | 10. | |||
3 Kari Uusitalo | 23.35 | 5. | 1:14.76 | 7. | |||
4 Jouko Keinänen | 25.31 | 14. | 1:40.07 | 8. | |||
9 | 51 | Sopocki Klub Morsów | POL | 1:42.12 | |||
1 Jolanta Leszkowska | 24.39 | 9. | |||||
2 Rafal Olszewski | 25.70 | 12. | 50.09 | 8. | |||
3 Boguslaw Kazmierczak | 26.90 | 10. | 1:16.99 | 9. | |||
4 Krzysztof Mikucki | 25.13 | 13. | 1:42.12 | 9. | |||
10 | 35 | Pärny Talisuplejate Seltg | EST | 1:43.30 | |||
1 Kruusla Silvia | 29.89 | 13. | |||||
2 Körgekivi Meelis | 23.63 | 7. | 53.52 | 13. | |||
3 Pribylski Nikolai | 26.80 | 9. | 1:20.32 | 11. | |||
4 Moskalenko Vladimir | 22.98 | 8. | 1:43.30 | 10. | |||
11 | 47 | Mansen Muikut | FIN | 1:43.79 | |||
1 Riitta Ojala | 32.45 | 18. | |||||
2 Aarre Ojala | 27.87 | 15. | 1:00.32 | 16. | |||
3 Arto Jassu | 21.12 | 4. | 1:21.44 | 12. | |||
4 Tapio Rintala | 22.35 | 7. | 1:43.79 | 11. | |||
12 | 43 | Avantouintiseura Kuutti | FIN | 1:44.06 | |||
1 Kari Ås | 32.91 | 19. | |||||
2 Rainer Johansson | 25.76 | 13. | 58.67 | 15. | |||
3 Tarja Mänty | 26.34 | 8. | 1:25.01 | 14. | |||
4 Timo Vuoltenaho | 19.05 | 2. | 1:44.06 | 12. | |||
13 | 33 | Nödebo Vikingerne | DEN | 1:46.67 | |||
1 Wessels Stephen | 25.31 | 10. | |||||
2 Arnsbjerg Ingelis | 25.52 | 11. | 50.83 | 9. | |||
3 Petersen Gitte | 27.47 | 12. | 1:18.30 | 10. | |||
4 Madsen Charlotte | 28.37 | 18. | 1:46.67 | 13. | |||
14 | 48 | Zhejiang Ruian Winter | CHN | 1:49.42 | |||
1 Xu Songping | 27.19 | 12. | |||||
2 Cai Zhuoming | 26.26 | 14. | 53.45 | 12. | |||
3 Li Xia | 29.28 | 14. | 1:22.73 | 13. | |||
4 Shi Dengping | 26.69 | 16. | 1:49.42 | 14. | |||
15 | 49 | Danish Team | DEN | 1:51.41 | |||
1 Sinne Lundgaard | 30.03 | 15. | |||||
2 Fimm Mehrens | 22.38 | 5. | 52.41 | 11. | |||
3 Isabelle Clivaz-Nielsen | 35.42 | 20. | 1:27.83 | 15. | |||
4 Mette Thomsen | 23.58 | 10. | 1:51.41 | 15. | |||
16 | 38 | Joensuun Jääkarhut 2 | FIN | 1:51.85 | |||
1 Koskivirta Ulla-Mari | 23.00 | 7. | |||||
2 Pasanen Seppo | 33.35 | 17. | 56.35 | 14. | |||
3 Kakriainen Maija | 32.19 | 17. | 1:28.54 | 16. | |||
4 Naumanen Tero | 23.31 | 9. | 1:51.85 | 16. | |||
17 | 34 | Nödebo Vikingerne 3 | DEN | 2:02.86 | |||
1 Pandey Andy | 31.99 | 17. | |||||
2 Dybro Hanne | 33.79 | 18. | 1:05.78 | 17. | |||
3 Nissen Connie | 31.25 | 15. | 1:37.03 | 17. | |||
4 Klarskov Lotte | 25.83 | 15. | 2:02.86 | 17. | |||
18 | 37 | SLSC Team | GBR | 2:04.83 | |||
1 Hughes Rob | 30.16 | 16. | |||||
2 Brand Julie | 36.54 | 19. | 1:06.70 | 18. | |||
3 Jennings Barbara | 33.40 | 19. | 1:40.10 | 18. | |||
4 Baker Melissa | 24.73 | 12. | 2:04.83 | 18. | |||
19 | 52 | Team Sognefjord | NOR | 2:10.30 | |||
1 Reidum Strand | 30.00 | 14. | |||||
2 Oydis Botun | 41.09 | 20. | 1:11.09 | 20. | |||
3 Terje Eggun | 31.34 | 16. | 1:42.43 | 20. | |||
4 Bjorn Gjelsten | 27.87 | 17. | 2:10.30 | 19. | |||
20 | 45 | Sekuntiseura | FIN | 2:10.37 | |||
1 Pekka Linna | 36.24 | 20. | |||||
2 Riitta Linna | 31.60 | 16. | 1:07.84 | 19. | |||
3 Outi Puukka | 32.83 | 18. | 1:40.67 | 19. | |||
4 Leena Wahlroos | 29.70 | 19. | 2:10.37 | 20. |