FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H65A 5. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,6 km
Maali
6,2 km
 
1.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:03:00   42:56 (1)  56:02  
2.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  9:23:00   43:37 (2)  56:06  
3.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:25:00   44:32 (3)  57:06  
4.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  10:43:00   45:09 (4)  58:03  
5.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  10:15:00   46:10 (5)  1:00:02  
6.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  12:07:00   46:37 (6)  1:00:18  
7.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  10:37:00   50:59 (11)  1:03:48  
8.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:23:00   49:47 (8)  1:03:58  
9.   Jorma Hyyryläinen Navi  FIN  12:29:00   51:02 (12)  1:04:23  
10.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  11:31:00   49:16 (7)  1:04:29  
11.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  9:29:00   50:39 (10)  1:06:19  
12.   Hannu Vannas MS Parma  FIN  10:57:00   51:15 (13)  1:06:24  
13.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:51:00   50:20 (9)  1:06:30  
14.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  11:47:00   51:42 (14)  1:07:03  
15.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  10:05:00   52:06 (15)  1:07:17  
16.   Eero Väisänen Suomussalmen Rasti  FIN  12:19:00   54:15 (18)  1:08:05  
17.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  11:07:00   54:37 (19)  1:08:35  
18.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  12:39:00   52:19 (16)  1:09:51  
19.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  9:25:00   54:45 (20)  1:10:44  
20.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  11:39:00   55:39 (21)  1:10:59  
21.   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  11:29:00   53:24 (17)  1:11:57  
22.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  9:33:00   58:35 (28)  1:12:18  
23.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:43:00   57:39 (26)  1:13:35  
24.   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  9:39:00   57:19 (23)  1:13:42  
25.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  12:21:00   58:33 (27)  1:14:42  
26.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  10:53:00   56:01 (22)  1:14:53  
27.   Erkki Koivukangas Kälviän Tarmo  FIN  12:35:00   57:38 (25)  1:15:04  
28.   Heikki Peltonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:35:00   59:53 (33)  1:15:06  
29.   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  12:03:00   59:31 (30)  1:15:49  
30.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  9:45:00   59:52 (32)  1:15:50  
31.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  11:33:00   57:30 (24)  1:16:06  
32.   Aimo Partanen Nilsiän Nujakka  FIN  12:01:00   1:00:33 (35)  1:16:26  
33.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  9:31:00   1:01:28 (39)  1:16:37  
34.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  10:45:00   59:38 (31)  1:16:44  
35.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  12:15:00   1:00:50 (36)  1:17:07  
36.   Mauno Näsi Rasti-Jussit  FIN  10:09:00   1:02:52 (41)  1:17:54  
37.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  11:57:00   59:59 (34)  1:19:22  
38.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  9:27:00   1:01:31 (40)  1:19:37  
39.   Sakari Liedes Iisu  FIN  9:43:00   1:01:03 (37)  1:19:38  
40.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  9:41:00   1:04:02 (49)  1:20:12  
41.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  9:47:00   1:01:15 (38)  1:20:36  
42.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  10:31:00   1:03:07 (42)  1:20:38  
43.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  11:19:00   59:23 (29)  1:20:54  
44.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:23:00   1:03:11 (43)  1:21:43  
45.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  11:01:00   1:06:24 (57)  1:22:09  
46.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  10:25:00   1:03:37 (46)  1:22:15  
47.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  9:17:00   1:03:37 (46)  1:22:24  
48.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  12:37:00   1:07:02 (59)  1:22:28  
49.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  11:17:00   1:06:14 (56)  1:22:46  
50.   Kauko Myllymaa Oulun Reipas  FIN  10:19:00   1:05:55 (54)  1:22:54  
51.   Rauno Kaipala SK Pohjantähti  FIN  10:29:00   1:05:57 (55)  1:23:13  
52.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:39:00   1:05:50 (52)  1:23:22  
53.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:05:00   1:04:40 (50)  1:23:31  
54.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  11:27:00   1:03:36 (45)  1:23:34  
55.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat  FIN  11:13:00   1:03:49 (48)  1:23:48  
56.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  10:33:00   1:05:44 (51)  1:24:38  
57.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  11:59:00   1:05:54 (53)  1:25:20  
58.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  10:11:00   1:03:32 (44)  1:26:00  
59.   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  11:37:00   1:06:31 (58)  1:26:42  
60.   Pekka Puolakka Rasti-Pielinen  FIN  10:35:00   1:09:17 (60)  1:26:59  
61.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät  FIN  10:21:00   1:11:40 (64)  1:28:03  
62.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  9:57:00   1:09:36 (61)  1:28:18  
63.   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:55:00   1:12:31 (67)  1:30:01  
64.   Berndt Engström Pargas IF  FIN  9:35:00   1:13:24 (69)  1:30:26  
65.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  12:31:00   1:10:01 (62)  1:30:32  
66.   Voitto Järvenpää Rasti E4  FIN  9:51:00   1:12:23 (66)  1:30:33  
67.   Ross Barr Australia  NZL  10:07:00   1:12:00 (65)  1:30:56  
68.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:49:00   1:13:13 (68)  1:31:39  
69.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama  FIN  9:59:00   1:11:32 (63)  1:31:44  
70.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  9:55:00   1:14:29 (71)  1:34:18  
71.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  12:13:00   1:14:04 (70)  1:36:21  
72.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  11:45:00   1:19:02 (74)  1:36:47  
73.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  12:09:00   1:18:34 (73)  1:38:37  
74.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko  FIN  11:15:00   1:17:16 (72)  1:40:06  
75.   Veikko Saaristo Rastihaukat  FIN  10:23:00   1:22:29 (78)  1:43:09  
76.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  10:51:00   1:19:25 (75)  1:44:11  
77.   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  9:53:00   1:21:27 (77)  1:45:36  
78.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  11:21:00   1:20:46 (76)  1:46:20  
79.   Reino Myllyharju Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:41:00   1:24:37 (81)  1:47:29  
80.   Esko Virtanen Pihkaniskat  FIN  11:53:00   1:24:16 (80)  1:49:06  
81.   Hannu Haase Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:11:00   1:27:00 (82)  1:51:32  
82.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  11:09:00   1:30:30 (83)  1:52:28  
83.   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  10:01:00   1:23:42 (79)  1:54:44  
   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  9:19:00      hylätty  
   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  9:37:00      keskeytti  
   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  10:41:00      ei läht.  
   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti  FIN  10:47:00      ei läht.  
   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  10:49:00      ei läht.  
   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:59:00      ei läht.  
   Pekka Heikelä MS Parma  FIN  11:11:00      ei läht.  
   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:05:00      ei läht.  
   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  12:25:00      ei läht.  
   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  12:33:00      hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English