FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H65A 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
5,0 km
 
1.   Eero Väisänen Suomussalmen Rasti  FIN  12:53:00   40:43  
2.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:47:00   41:41  
3.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:51:00   41:50  
4.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  13:37:00   43:02  
5.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  11:01:00   43:23  
6.   Jorma Hyyryläinen Navi  FIN  12:05:00   43:37  
7.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  13:03:00   43:54  
8.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  11:03:00   44:16  
9.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:19:00   44:41  
10.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  12:35:00   45:35  
11.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  11:33:00   46:10  
12.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  11:07:00   46:27  
13.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  13:01:00   46:31  
14.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  12:47:00   46:37  
15.   Hannu Vannas MS Parma  FIN  11:37:00   47:02  
16.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  12:55:00   47:44  
17.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  13:11:00   48:07  
18.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  12:51:00   48:52  
19.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  12:23:00   49:14  
20.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  13:51:00   49:36  
21.   Heikki Peltonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:41:00   49:41  
22.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  13:39:00   50:07  
23.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  12:09:00   51:16  
24.   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  10:53:00   51:34  
25.   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  12:25:00   51:36  
26.   Erkki Koivukangas Kälviän Tarmo  FIN  11:39:00   52:17  
27.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat  FIN  13:05:00   52:26  
28.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  12:27:00   52:28  
29.   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  13:31:00   52:31  
30.   Mauno Näsi Rasti-Jussit  FIN  10:39:00   53:16  
31.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  11:15:00   53:28  
32.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  13:53:00   53:38  
33.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  11:59:00   53:44  
34.   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:35:00   53:46  
35.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:55:00   53:55  
36.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  13:25:00   54:06  
37.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  10:59:00   54:21  
38.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:45:00   54:52  
39.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  12:07:00   54:56  
40.   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti  FIN  13:17:00   55:06  
41.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  11:09:00   55:21  
41.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  13:21:00   55:21  
43.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  12:29:00   55:32  
44.   Kauko Myllymaa Oulun Reipas  FIN  10:49:00   55:51  
45.   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  11:45:00   55:55  
46.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  11:51:00   56:24  
47.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  13:45:00   56:27  
48.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  10:43:00   56:42  
49.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  10:45:00   56:48  
50.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  11:55:00   56:59  
51.   Berndt Engström Pargas IF  FIN  13:43:00   57:45  
52.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  13:41:00   57:51  
53.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:59:00   58:03  
54.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  13:35:00   58:17  
55.   Ross Barr Australia  NZL  12:13:00   58:20  
56.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  12:19:00   58:29  
57.   Voitto Järvenpää Rasti E4  FIN  12:41:00   59:20  
58.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  10:47:00   1:00:11  
58.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  12:49:00   1:00:11  
60.   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  12:43:00   1:00:13  
61.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  12:33:00   1:00:26  
62.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  11:29:00   1:00:41  
63.   Reino Myllyharju Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:47:00   1:01:52  
64.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  11:43:00   1:02:20  
65.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  11:17:00   1:02:32  
66.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  13:07:00   1:02:50  
67.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  12:03:00   1:03:14  
68.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  11:05:00   1:03:18  
69.   Aimo Partanen Nilsiän Nujakka  FIN  13:09:00   1:03:26  
70.   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:19:00   1:05:00  
71.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  13:57:00   1:05:12  
72.   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  11:57:00   1:06:38  
73.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  12:31:00   1:07:55  
74.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  12:11:00   1:09:36  
75.   Hannu Haase Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:21:00   1:10:30  
76.   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  11:49:00   1:10:37  
77.   Rauno Kaipala SK Pohjantähti  FIN  12:37:00   1:11:19  
78.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  11:27:00   1:11:25  
79.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko  FIN  13:29:00   1:11:26  
80.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  13:23:00   1:11:36  
81.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät  FIN  13:33:00   1:12:10  
82.   Veikko Saaristo Rastihaukat  FIN  12:21:00   1:16:20  
83.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  13:49:00   1:17:26  
84.   Pekka Puolakka Rasti-Pielinen  FIN  10:55:00   1:27:34  
85.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama  FIN  11:25:00   1:34:50  
86.   Esko Virtanen Pihkaniskat  FIN  13:59:00   1:42:11  
87.   Pekka Heikelä MS Parma  FIN  10:57:00   2:18:40  
   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:35:00   ei läht.  
   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  11:11:00   hylätty  
   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  11:13:00   hylätty  
   Sakari Liedes Iisu  FIN  12:15:00   hylätty  
   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  13:13:00   hylätty  
   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  13:27:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English