FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H60A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
6,1 km
 
1.   Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  12:04:00   57:14  
2.   Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat  FIN  12:58:00   57:58  
3.   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:22:00   58:04  
4.   Esko Udd Länsi-Rajan Rasti  FIN  13:26:00   59:37  
5.   Mauri Kilpeläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:04:00   1:00:30  
6.   Markku Heikka Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:42:00   1:01:30  
7.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  12:34:00   1:02:05  
8.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  11:40:00   1:02:08  
9.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  13:12:00   1:03:10  
10.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  10:32:00   1:03:54  
11.   Risto Kallio Angelniemen Ankkuri  FIN  11:52:00   1:04:15  
12.   Juha Reiman Hiisirasti  FIN  13:42:00   1:05:46  
13.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  10:52:00   1:06:10  
14.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  13:36:00   1:06:16  
15.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  10:54:00   1:06:25  
16.   Harri Laine Kauhajoen Karhu  FIN  11:20:00   1:06:33  
17.   Arto Härkönen Kajaanin Kuohu  FIN  12:24:00   1:07:44  
18.   Antero Näsi Asikkalan Raikas  FIN  13:02:00   1:07:56  
19.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:26:00   1:08:04  
20.   Jouko Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  12:18:00   1:08:23  
21.   Seppo Hartvik Malax IF  FIN  10:08:00   1:09:26  
22.   Håkan Björklund IK Falken  FIN  11:38:00   1:09:40  
22.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:54:00   1:09:40  
24.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:10:00   1:09:48  
25.   Pekka Pietilä Kangasala SK  FIN  12:42:00   1:09:57  
26.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  11:54:00   1:10:04  
27.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  13:30:00   1:10:06  
28.   Peter Kronholm IF Brahe  FIN  10:24:00   1:10:07  
29.   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  13:00:00   1:10:18  
30.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  13:14:00   1:10:23  
31.   Martti Mäkelä SOC Asikkala  FIN  10:20:00   1:10:28  
32.   Kari Loisa Hirvensalon Heitto  FIN  13:18:00   1:10:31  
33.   Timo Juujärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:52:00   1:10:43  
34.   Roger Helenius Akilles OK  FIN  12:00:00   1:10:44  
35.   Pekka Palttala Turengin Sarastus  FIN  11:42:00   1:11:33  
36.   Aulis Rantala Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:38:00   1:11:40  
37.   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  13:38:00   1:12:11  
38.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:18:00   1:12:17  
39.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu  FIN  13:40:00   1:12:24  
40.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:56:00   1:13:20  
41.   Jorma Aherto Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:18:00   1:13:37  
42.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:00:00   1:13:46  
43.   Jouni Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:44:00   1:13:55  
44.   Pekka Vanne Hirvensalon Heitto  FIN  11:50:00   1:14:00  
45.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  12:52:00   1:14:03  
46.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  13:50:00   1:14:48  
47.   Lauri Kekoni Helsingin Suunnistajat  FIN  12:28:00   1:15:04  
48.   Jukka Saramäki Lynx  FIN  12:10:00   1:15:06  
49.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  13:16:00   1:15:17  
50.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  12:44:00   1:15:44  
51.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  11:16:00   1:16:07  
52.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  10:04:00   1:17:12  
52.   Juhani Leino Hirvensalon Heitto  FIN  13:46:00   1:17:12  
54.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:28:00   1:17:13  
55.   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat  FIN  11:30:00   1:17:18  
56.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:38:00   1:17:20  
57.   Markku Jylkkä Ylivieskan Kuula  FIN  11:36:00   1:17:57  
58.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  10:00:00   1:18:17  
59.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  10:16:00   1:18:30  
60.   Timo Jäntti Suunta Jyväskylä  FIN  13:06:00   1:18:48  
61.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu  FIN  13:04:00   1:19:16  
62.   Risto Haapakoski Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:22:00   1:20:08  
63.   Markku Tolvanen Salon Viesti  FIN  12:46:00   1:21:13  
64.   Tadashi Ebisawa Japan  JPN  12:30:00   1:21:27  
65.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  12:32:00   1:21:55  
66.   Tapani Rautavuoma Vakka-Rasti  FIN  12:12:00   1:22:40  
67.   Jarmo Juntunen Rasti-Hyry  FIN  11:24:00   1:22:45  
68.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  13:58:00   1:24:07  
69.   Erkki Mäki Epilän Esa  FIN  11:44:00   1:25:25  
70.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  11:28:00   1:27:43  
71.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  13:20:00   1:28:46  
72.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  10:22:00   1:29:35  
73.   Raimo Hannukainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:34:00   1:31:34  
74.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  11:32:00   1:31:35  
75.   Heikki Niskanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  13:08:00   1:34:30  
76.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  13:48:00   1:34:32  
77.   Pertti Timonen RAPSU  FIN  10:30:00   1:37:09  
78.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  10:48:00   1:38:26  
79.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  11:14:00   1:39:10  
80.   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:48:00   1:39:54  
81.   Esa Joensuu Kangasala SK  FIN  11:46:00   1:41:38  
82.   Mikko I Kekki Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:06:00   1:42:38  
83.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  12:08:00   1:42:39  
84.   Pekka Pihlajaniemi Saloisten Reipas  FIN  12:48:00   1:42:52  
85.   Timo Kurki Espoon Suunta  FIN  13:32:00   1:42:55  
86.   Juhani Sillanpää Alajärven Ankkurit  FIN  10:14:00   1:43:56  
87.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  10:40:00   1:44:07  
88.   Shoji Kato Japan  JPN  12:40:00   1:44:15  
89.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  10:44:00   1:44:41  
90.   Pekka Toppari Puolangan Ryhti  FIN  11:12:00   1:49:22  
91.   Jarmo Lylynperä Suunta-Sepot  FIN  13:56:00   1:52:16  
92.   Antti Aalto Riihimäen Suunnistajat  FIN  11:22:00   1:52:22  
93.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  10:36:00   1:52:26  
94.   Anders Sjöholm IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:02:00   1:55:20  
95.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:26:00   1:55:24  
96.   Eero Okkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:50:00   1:56:58  
97.   Ville Laukka Raisu Lumous  FIN  14:00:00   1:57:08  
98.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  11:08:00   2:10:33  
99.   Erkki Suutarinen Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  12:02:00   2:18:20  
100.   Reijo Lehtimäki Hirvensalon Heitto  FIN  10:06:00   2:38:56  
   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  10:34:00   hylätty  
   Markku Huikkola Kangasala SK  FIN  10:46:00   keskeytti  
   Tapani Järvinen Rastikarhut  FIN  10:58:00   ei läht.  
   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  11:10:00   ei läht.  
   Erkki Kämäräinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:26:00   keskeytti  
   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  11:58:00   hylätty  
   Hannu Karila Puolangan Ryhti  FIN  12:16:00   hylätty  
   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  12:36:00   hylätty  
   Matti Jokinen Turun Visat  FIN  12:56:00   hylätty  
   Jorma Karvonen Tarpian Suunta  FIN  13:28:00   keskeytti  
   Hannu K. Niinimäki Laihian Luja  FIN  13:54:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English