FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H50A 5. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
1,9 km
Maali
7,9 km
 
1.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  10:15:00   18:47 (4)  1:06:13  
2.   Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:09:00   16:57 (1)  1:07:05  
3.   Pekka Kiljunen Anttolan Urheilijat  FIN  9:27:00   17:38 (2)  1:09:02  
4.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  9:15:00   20:01 (11)  1:10:18  
5.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:23:00   19:50 (10)  1:12:48  
6.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  12:21:00   23:09 (39)  1:13:17  
7.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  11:15:00   18:41 (3)  1:13:35  
8.   Pasi Valkonen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:39:00   19:02 (5)  1:14:21  
9.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:27:00   20:34 (16)  1:14:34  
10.   Pekka Mäki Kangasala SK  FIN  10:35:00   20:45 (19)  1:15:17  
11.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  10:31:00   19:20 (8)  1:16:19  
12.   Pauli Kukkola Siilin Rasti  FIN  11:03:00   19:14 (7)  1:16:44  
13.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  11:51:00   20:23 (14)  1:16:51  
14.   Reijo Mattinen Joutsenon Kullervo  FIN  12:07:00   20:33 (15)  1:17:23  
15.   Thomas Nyholm Tampereen Pyrintö  FIN  11:05:00   21:39 (25)  1:17:27  
16.   Timo Natunen Savon Suunta  FIN  9:57:00   20:14 (13)  1:17:29  
17.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  11:25:00   20:04 (12)  1:18:00  
18.   Arto Nissinen Ulvilan Ura  FIN  11:27:00   21:00 (20)  1:18:35  
19.   Markku Mänty Turun Metsänkävijät  FIN  12:15:00   19:10 (6)  1:18:40  
20.   Matti Nummi Vaalan Karhu  FIN  11:47:00   20:37 (18)  1:18:56  
21.   Timo Asikainen Hiisirasti  FIN  11:13:00   22:40 (34)  1:19:16  
22.   Markku Virtanen Lammin Säkiä  FIN  9:59:00   21:35 (24)  1:19:54  
23.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:59:00   24:25 (48)  1:20:24  
24.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  11:01:00   21:42 (26)  1:20:44  
25.   Kari Jalava Vakka-Rasti  FIN  10:07:00   21:16 (21)  1:21:13  
26.   Jorma Hirvensalo Saarijärven Pullistus  FIN  9:39:00   21:42 (26)  1:21:48  
27.   Juha Kettunen Savon Suunta  FIN  10:27:00   21:44 (28)  1:21:50  
28.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö  FIN  9:53:00   23:02 (37)  1:22:04  
29.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  11:17:00   21:31 (23)  1:22:55  
30.   Arto Huotari Kuhmon Peurat  FIN  9:11:00   24:13 (47)  1:23:04  
31.   Timo Salonen Valkeakosken Haka  FIN  10:05:00   25:07 (50)  1:23:16  
32.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:19:00   22:25 (32)  1:24:27  
33.   Reima Rantanen MS Parma  FIN  12:17:00   21:57 (29)  1:24:45  
34.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  10:37:00   21:16 (21)  1:24:54  
35.   Veli-Matti Lähdesmäki Rasti-Hyry  FIN  12:05:00   22:22 (31)  1:24:59  
36.   Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:33:00   23:55 (45)  1:25:05  
37.   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  9:25:00   22:55 (35)  1:26:22  
38.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:35:00   24:55 (49)  1:26:31  
39.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  10:03:00   23:33 (42)  1:26:40  
40.   Tuomo Rantapelkonen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:25:00   22:17 (30)  1:27:02  
41.   Marc Streit Switzerland  SUI  10:53:00   29:59 (67)  1:27:27  
42.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:25:00   19:45 (9)  1:27:46  
43.   Ilkka Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:53:00   23:37 (43)  1:28:22  
44.   Kari Ojalainen SK Vuoksi  FIN  9:37:00   22:38 (33)  1:28:27  
45.   Jorma Laitinen Rasti-Lukko  FIN  11:37:00   25:58 (53)  1:28:41  
46.   Hannu Kortetjärvi Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  9:21:00   23:08 (38)  1:28:47  
47.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  11:11:00   25:49 (52)  1:28:56  
48.   Esko Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  12:01:00   26:25 (55)  1:29:07  
49.   Tapio Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  10:11:00   20:34 (16)  1:29:17  
50.   Jouko Huuhka Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:45:00   22:55 (35)  1:29:35  
51.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:57:00   23:46 (44)  1:30:12  
52.   Keijo Kanniainen Suomussalmen Rasti  FIN  10:09:00   28:42 (64)  1:30:55  
53.   Mikko Rapakko Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:13:00   31:01 (68)  1:31:04  
54.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät  FIN  10:17:00   23:55 (45)  1:31:40  
55.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  12:03:00   27:12 (58)  1:31:45  
56.   Antti Tepsa Lapin Veikot  FIN  10:01:00   28:37 (63)  1:31:54  
57.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:55:00   26:03 (54)  1:32:16  
58.   Timo Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:21:00   23:15 (40)  1:33:14  
59.   Erkki Laukkanen Kangasala SK  FIN  10:55:00   26:56 (57)  1:36:26  
60.   Urpo Niemelä SK Pohjantähti  FIN  10:23:00   26:36 (56)  1:36:54  
61.   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  10:21:00   29:03 (65)  1:37:27  
62.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  9:43:00   29:35 (66)  1:40:21  
63.   Jaakko Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  11:09:00   23:15 (40)  1:40:58  
64.   Jari Toivonen Epilän Esa  FIN  10:41:00   35:58 (76)  1:41:15  
65.   Taisto Kaikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:13:00   28:17 (62)  1:42:44  
66.   Heikki Pelkonen Päijät-Rasti  FIN  9:45:00   27:27 (60)  1:42:52  
67.   Antti Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:39:00   27:19 (59)  1:43:12  
68.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  12:23:00   36:24 (77)  1:43:36  
69.   Sakari Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  9:51:00   31:14 (69)  1:44:02  
70.   Ari Kosunen SK Vuoksi  FIN  9:33:00   25:27 (51)  1:44:55  
71.   Markku Kylmälä Mäntsälän Urheilijat  FIN  9:55:00   28:14 (61)  1:52:14  
72.   Reima Piispanen Saloisten Reipas  FIN  11:49:00   34:27 (74)  1:56:13  
73.   Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:29:00   36:42 (78)  2:00:49  
74.   Jouni Volotinen Ilomantsin Urheilijat  FIN  9:17:00   31:42 (70)  2:02:52  
75.   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  12:19:00   35:53 (75)  2:03:49  
76.   Timo Maaranen Päijät-Rasti  FIN  11:41:00   34:03 (72)  2:03:57  
77.   Sakari Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  9:47:00   31:48 (71)  2:04:01  
78.   Jarmo Antikainen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:43:00   34:25 (73)  2:06:09  
79.   Jyrki Kiviniitty Helsingin Suunnistajat  FIN  10:13:00   37:25 (79)  2:13:58  
80.   Ismo Huhtala Yläneen Kiri  FIN  10:19:00   41:27 (80)  2:25:44  
   Matti Teittinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  9:29:00      hylätty  
   Pascal Berger Switzerland  SUI  9:35:00      keskeytti  
   Tapani Holmijoki Paimion Rasti  FIN  10:29:00      ei läht.  
   Kalevi Mäkipää Hiisirasti  FIN  10:45:00      ei läht.  
   Jyrki Lahdenperä Rajamäen Rykmentti  FIN  11:07:00      keskeytti  
   Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  11:19:00      ei läht.  
   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  11:31:00      keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English