FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H45A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,5 km
Maali
5,0 km
 
1.   Harri Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  14:12:00      38:12  
2.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  13:08:00      38:33  
3.   Mika Tervala Rastivarsat  FIN  14:02:00      38:52  
4.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  14:06:00   36:45 (1)  39:01  
5.   Tom Asklöf Lynx  FIN  12:22:00      39:06  
6.   Kari Tyynelä Vetelin Urheilijat  FIN  11:22:00   37:11 (2)  39:28  
7.   Jouko Jylhä Espoon Suunta  FIN  13:20:00   37:48 (3)  40:14  
8.   Alexander Afonyushkin Russia  RUS  14:20:00   39:02 (4)  41:16  
9.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  14:26:00      41:42  
10.   Lars Karlsson Sweden  SWE  13:48:00   39:23 (5)  41:46  
11.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  11:40:00      41:48  
12.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  12:50:00      42:00  
13.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  12:32:00      42:15  
14.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  13:32:00      42:24  
15.   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  12:54:00      42:39  
16.   Jouni Savolainen SK Pohjantähti  FIN  13:28:00      42:46  
17.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  12:02:00      42:55  
18.   Tomas Ray OK77  FIN  12:56:00      43:09  
19.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:18:00   41:04 (6)  43:12  
20.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:02:00      43:19  
21.   Petri Mourujärvi Haukiputaan Heitto  FIN  13:06:00   41:13 (7)  43:35  
22.   Heikki Aarrejoki Vaajakosken Terä  FIN  13:40:00      44:03  
23.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  11:30:00   42:12 (8)  44:51  
24.   Veli-Matti Hanhela MS Parma  FIN  11:04:00      45:23  
25.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  13:46:00   43:31 (9)  45:51  
26.   Juha Miettinen Espoon Suunta  FIN  11:58:00      46:45  
27.   Juha Kvist Suomussalmen Rasti  FIN  14:36:00   44:19 (10)  47:07  
28.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  11:48:00      47:08  
29.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00   45:13 (11)  47:54  
30.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  12:58:00      48:01  
31.   Anssi Kokkonen Kalevan Rasti  FIN  11:44:00      48:07  
32.   Anssi Karjalainen Kuhmon Peurat  FIN  11:34:00      48:28  
33.   Pasi Pikkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:12:00      48:34  
34.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  14:28:00   46:32 (13)  48:48  
35.   Reko Rantamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  14:14:00      49:08  
36.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  11:14:00   46:23 (12)  49:19  
37.   Seppo Veijola Iin Yritys  FIN  12:44:00      49:39  
38.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  13:50:00      49:42  
39.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  14:22:00   47:37 (14)  50:03  
40.   Vesa Halonen SK Pohjantähti  FIN  13:56:00      50:09  
41.   Pekka Saalasti Mustalammen Pallo  FIN  14:08:00   47:58 (15)  50:19  
42.   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:20:00      50:31  
43.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  13:38:00      50:35  
44.   Jukka Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:54:00   48:29 (17)  50:51  
45.   Jukka Iitti Rasti E4  FIN  13:52:00      50:53  
46.   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  11:42:00   47:59 (16)  50:55  
47.   Johan Päivike RastiPiikkiö  FIN  14:34:00      51:08  
48.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  11:32:00      51:15  
49.   Aleksei Morozov Russia  RUS  12:48:00      51:19  
50.   Jari Järvinen Vaajakosken Terä  FIN  12:42:00      51:33  
51.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  13:44:00      51:40  
52.   Peter Tallberg Akilles OK  FIN  12:34:00      52:32  
53.   Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:12:00      52:37  
54.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  14:10:00   50:49 (18)  53:27  
55.   Hemmo Laurila Kodisjoen Kaiku  FIN  13:10:00      53:51  
56.   Riku Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:52:00   51:26 (19)  53:58  
57.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:04:00   52:01 (20)  54:19  
58.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  11:50:00   52:27 (21)  54:51  
59.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  13:16:00   52:31 (22)  54:58  
60.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  14:30:00      55:22  
61.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  13:30:00      55:42  
62.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:00:00      55:43  
63.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  12:26:00      56:06  
64.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  11:26:00      56:22  
65.   Mika Pihala Rasti-Lukko  FIN  11:12:00      57:26  
66.   Mika Juva Muurlan Vihuri  FIN  11:02:00      58:06  
67.   Vesa-Matti Eura MS Parma  FIN  13:00:00   56:17 (23)  59:23  
68.   Kai Törmikoski Savon Suunta  FIN  12:38:00      59:27  
69.   Jussi Pasanen Rasti-Jussit  FIN  13:36:00   57:07 (24)  1:00:04  
70.   Tapio Annala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:10:00   57:29 (25)  1:00:09  
71.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  14:24:00      1:00:24  
72.   Harri Vehkalahti Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:24:00      1:01:20  
73.   Thomas Åman OK Botnia  FIN  13:34:00      1:01:49  
74.   Eero Kujansuu MS Parma  FIN  13:22:00   59:59 (26)  1:02:43  
75.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  12:28:00      1:03:09  
76.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:54:00      1:03:20  
77.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  11:06:00   1:01:23 (27)  1:03:49  
78.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  12:40:00   1:03:37 (28)  1:06:08  
79.   Tero Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  12:20:00      1:06:50  
80.   Kari Kontola Lapuan Virkiä  FIN  14:18:00      1:07:42  
81.   Erkki Holma Oulun Reipas  FIN  14:16:00   1:04:40 (29)  1:08:11  
82.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  12:04:00   1:06:34 (30)  1:09:19  
83.   Ilkka Ruokola Rasti-Jussit  FIN  12:00:00      1:09:55  
84.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  13:14:00      1:10:32  
85.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  14:32:00   1:10:09 (31)  1:17:12  
86.   Juha Siljander Vehkalahden Veikot  FIN  11:38:00      1:17:43  
87.   Seppo Kellokumpu Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:28:00   1:15:15 (32)  1:17:47  
87.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  12:36:00      1:17:47  
89.   Jan Donner OK77  FIN  11:36:00   1:15:51 (33)  1:21:12  
90.   Esa Havula Kalevan Rasti  FIN  12:46:00   1:21:55 (34)  1:24:40  
91.   Petri Saukkonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:24:00      1:27:36  
92.   Igor Lazarev Russia  RUS  12:14:00      1:33:53  
93.   Vesa Koivunen Alajärven Ankkurit  FIN  11:52:00      1:42:56  
   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  11:18:00      ei läht.  
   Marcus Lahtinen Alatornion Pirkat  FIN  11:46:00      hylätty  
   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  12:30:00      ei läht.  
   Jouko Reponen Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:24:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English