FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H40A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,3 km
Maali
5,3 km
 
1.   Sören Nymalm Pargas IF  FIN  13:25:00      36:17  
2.   Petri Noponen Anttolan Urheilijat  FIN  12:45:00   17:56 (2)  37:10  
3.   Marko Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:37:00      37:26  
4.   Jouni Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  12:07:00   18:33 (4)  38:33  
5.   Hannu Niemelä Rasti-Hyry  FIN  11:37:00   18:33 (4)  38:51  
6.   Mikko Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:05:00      39:06  
7.   Heikki Kettunen Vaajakosken Terä  FIN  11:33:00   17:39 (1)  40:19  
8.   Jarkko Ryyppö Rastivarsat  FIN  14:07:00      40:38  
9.   Tapio Perttunen Vesaisen Pojat  FIN  13:27:00      40:54  
10.   Jari Liuha Vaajakosken Terä  FIN  11:29:00   20:13 (7)  41:33  
11.   Jani Riissanen Espoon Akilles  FIN  12:35:00   19:34 (6)  41:39  
12.   Petteri Lauronen Lynx  FIN  13:43:00      42:11  
13.   Iiro Jääskeläinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:31:00      43:11  
14.   Mika Tonder SK Vuoksi  FIN  11:35:00   20:43 (8)  43:33  
14.   Sampo Sillanpää Hyvinkään Rasti  FIN  12:03:00   18:21 (3)  43:33  
16.   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  13:33:00      43:35  
17.   Pasi Liitiäinen OK Orient  FIN  12:15:00   22:21 (17)  44:29  
18.   Tero Kuosmanen Rasti-Hyry  FIN  13:23:00      44:37  
19.   Harri Mäki Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:27:00   21:25 (10)  44:50  
20.   Janne Määttä Rasti-Hyry  FIN  12:23:00   21:43 (12)  44:58  
21.   Petri Moisio Saarijärven Pullistus  FIN  13:11:00   21:54 (13)  45:04  
21.   Janne Kivilaakso Lynx  FIN  13:59:00      45:04  
23.   Teemu Karjalainen Vaajakosken Terä  FIN  11:59:00   22:15 (16)  45:21  
24.   Antti Turkki Olavin Rasti  FIN  12:59:00   22:03 (14)  46:16  
25.   Pasi Romppainen Hyvinkään Rasti  FIN  11:25:00   21:32 (11)  46:21  
26.   Kenneth Grankull IK Kronan  FIN  12:41:00   22:37 (18)  46:27  
27.   Ari Hiiri Hauhon Sisu  FIN  13:35:00      46:28  
28.   Roope Kuusisto Suunta-Sepot  FIN  13:55:00      46:43  
29.   Tomi Savolainen Rastiketut  FIN  11:45:00   22:10 (15)  47:11  
30.   Tero Salonen Hauhon Sisu  FIN  11:55:00   22:50 (21)  48:07  
31.   Mikko Karppinen SK Pohjantähti  FIN  12:09:00   21:20 (9)  48:08  
32.   Jyrki Haikonen Ulvilan Ura  FIN  11:31:00   22:54 (22)  48:09  
33.   Henrik Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  13:01:00   23:12 (24)  48:35  
34.   Kristian Leppänen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:27:00   23:23 (25)  48:39  
35.   Samuli Tiirikainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:03:00   23:03 (23)  48:46  
36.   Roope Rönkkö Tuupovaaran Sepot  FIN  12:57:00   24:09 (27)  49:34  
37.   Tomi Hankaniemi Vesaisen Pojat  FIN  11:57:00   22:40 (20)  50:24  
38.   Marko Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  13:49:00      50:30  
39.   Kai Kamila Suunta Jurva  FIN  11:41:00   26:00 (32)  50:38  
40.   Jussi Viero Laihian Luja  FIN  13:09:00   24:11 (28)  50:48  
41.   Tero Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:41:00      50:53  
42.   Jussi Karttila MS Parma  FIN  13:29:00      51:02  
43.   Tuomas Ronkainen Koskelankylän Riento  FIN  13:17:00      51:24  
44.   Jarno Riikonen Kangasala SK  FIN  13:45:00      52:12  
45.   Hannu Holappa Vesaisen Pojat  FIN  13:21:00      52:28  
46.   Mikko Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  12:01:00   27:29 (37)  53:38  
47.   Mikael Väliheikki Laitasaaren Veto  FIN  12:31:00   24:34 (29)  54:33  
48.   Kari Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:49:00   27:27 (36)  54:55  
49.   Sami Mönttinen Rasti E4  FIN  12:13:00   28:37 (39)  55:51  
50.   Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat  FIN  13:19:00      56:26  
51.   Jukka Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  12:25:00   23:32 (26)  57:01  
52.   Jarno Kiintola Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:19:00   26:50 (34)  57:17  
53.   Marko Nisula Teuvan Rivakka  FIN  13:53:00      58:21  
54.   Marko Ojala Ulvilan Ura  FIN  11:51:00   24:53 (30)  58:25  
55.   Jukka Tanhua Tampereen Pyrintö  FIN  11:53:00   27:16 (35)  58:37  
56.   Mikke Maronen Lynx  FIN  12:51:00   27:34 (38)  58:43  
57.   Pasi Nurmi Rastiketut  FIN  11:23:00   26:11 (33)  59:08  
58.   Mika Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  11:39:00   22:37 (18)  1:00:05  
59.   Marko Kela Oulun Reipas  FIN  11:43:00   30:16 (41)  1:01:33  
60.   Sami Aalto MS Parma  FIN  11:21:00   25:38 (31)  1:02:24  
61.   Valentin Pavlenko Russia  RUS  14:01:00      1:02:35  
62.   Mika Salonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:53:00   34:27 (44)  1:03:47  
63.   Pasi Laaksonen Espoon Suunta  FIN  13:13:00      1:04:39  
64.   Jyri Myllymäki Vetelin Urheilijat  FIN  12:39:00   34:11 (43)  1:05:26  
65.   Ossi Porri Espoon Akilles  FIN  12:47:00   32:31 (42)  1:06:36  
66.   Petri Ollonen Haukiputaan Heitto  FIN  12:55:00   34:33 (45)  1:06:38  
67.   Seppo Kuusisto Koovee  FIN  13:39:00      1:07:15  
68.   Aku Kalajo Suunta Jyväskylä  FIN  13:57:00      1:12:00  
69.   Harri Leinikka OK Raseborg  FIN  12:11:00   29:43 (40)  1:13:55  
70.   Tommi Sillanpää SK Pohjantähti  FIN  12:05:00   43:45 (46)  1:14:20  
71.   Brenton Grey Australia  AUS  12:43:00      2:07:52  
   Sami Isoherranen Lynx  FIN  11:47:00      ei läht.  
   Jarmo Mauriala Koovee  FIN  13:05:00      hylätty  
   Pasi Pohjola Lynx  FIN  14:03:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English